Skoči na vsebino

M6 webasto ne deluje


Priporočeno sporočilo

.......kar pa je ?e vedno bolje  kot ni? da avto pred hi?o la?je zavergla

 

Zavergla isto ker je olje v karterju vseeno hladno, tole ogreje le vodo, da voznika ne bi zeblo, pa mogo?e se kako minutko prej segreje potem voda do delovne temperature (se zauh prej ugasne).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako to misli? 20 nad zg.temp? se pravi ?e je -20 potem se ogreje voda na 0 stopinj oz. ?e je voda v motorju 8 potem se segreje na 28.......kar pa je ?e vedno bolje kot ni? da avto pred hi?o la?je zavergla

Edino ni mi jasno nekaj ....... da med pe?ko vgradi? tole med cevi kako to zakro?i skozi celoten sistem.....ali to opravi zgolj termodinamika tople vode?

Meni bi npr.kar prov pri?lo ker mam avto zunaj pred bajto pa lepo na 220v in timer uro da se pri?ge 2h preden zalavfam avto?

 

je pa res neprimerno z webastom

Se pa celo dobi grelec ki ga montira? prav v blok ....saj ima kar nekaj dodatnih ?epkov za odstranit

Ta grelec ima (mora imeti) ze v sebi pumpo in obenem ko greje siba vodo naokoli.

 

Segreje 20C vec kot je trenutna zunanja temp, to je varnostno da ne greje v nedogled

 

Ja ce je zunaj -20 segreje na 0, ce je zunaj 0 pa na 20 ampak samo vodo, motor (vsi deli)rabi malo vec da prevzame vso toploto.

 

Sigurno je bolje kot brez samo ni za pricakovati takojsnjega ucinka - je bolj kot predgretje gretja. Ce dodas zraven se izgubo na ventilaciji (da se vklopi gretje kabine) bi verjwtno pocepnil....

 

Plus je da ne obremenjuje avta ( akuja)

Samo glede na to da je 220V bi lahko obstajala tudi kaka mocna varianta. Ne najdem koliko je moci v Kw?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edit na sliki pise 3kw

 

No ni tako malo - pol manj kot webasto sicer, tako da je to res bolj za zdravje motorja kot pa udobje

 

Pa se en plus vidim - tole je odlicno za garaze, kjer imas ze ene 15 stopinj recimo, pa ni izpusnih plinov. Webasta definitivno ne mores v garazi uporabljat

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cool-----no tudi ?e je v avtu vsaj 15?c je pri -10?c vrhunsko dobro :)  vem da  je webasto top ampak za?el sem spra?evati kot firbec in alternativa.... mogo?e se pa kaj najde sem si rekel pa sem  googlal 

 

a rabljen webasto lahk katergakol montira? samo da je na benz?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje eno uprasanje, a bi se kdo spravu popravljat moj webasto. Jures lahko ti dostavim avto pa se malo igras karkoli. Ker moj webasto je cist mrtev nibenih zmakov zivljenja.

Fantje eno uprasanje, a bi se kdo spravu popravljat moj webasto. Jures lahko ti dostavim avto pa se malo igras karkoli. Ker moj webasto je cist mrtev nibenih zmakov zivljenja.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cool-----no tudi ?e je v avtu vsaj 15?c je pri -10?c vrhunsko dobro :)  vem da  je webasto top ampak za?el sem spra?evati kot firbec in alternativa.... mogo?e se pa kaj najde sem si rekel pa sem  googlal 

 

a rabljen webasto lahk katergakol montira? samo da je na benz?

ja samo da je tip goriva kot od avta. Termo top E 4,5kW ali C 5kW novej?i imajo ime Evo

 

?akaj malo a ker je tvoja na benz nima webasta? Ne vem kako je v petki II diesel, ampak petka I dizel ga je imela - eberspacher.

Fantje eno uprasanje, a bi se kdo spravu popravljat moj webasto. Jures lahko ti dostavim avto pa se malo igras karkoli. Ker moj webasto je cist mrtev nibenih zmakov zivljenja.

Fantje eno uprasanje, a bi se kdo spravu popravljat moj webasto. Jures lahko ti dostavim avto pa se malo igras karkoli. Ker moj webasto je cist mrtev nibenih zmakov zivljenja.

Pri tebi je (spet) 100% korozija in adijo stik

Kdaj bo? pa kaj v slo....? Ta vikend smo bili pri tebi v EU, lu?tna kelnarca  :rolleyes:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako vem, simpl. V?gem avto, v?gem webasto, in poslu?am.. ?e ne sli?i? pa haubo odpre? pa je :) ?e bi  pumpa ?la pomoje sploh webasto v?gal ne bi, tko da minutko dela.No pomoje no. Sicer bom pa probal, ?e da? roko na pumpo vidi? a dela al ne.

?e ti vebasto dela, ko ti motor laufa, ga sli?i?, ko avto UGASNE?...

Vebasto gre v pogon ob pritisku na tipko na uri, ?e jo ima?...najprej za?ene ventilator, pa pumpo za vodo, pa pumpo za gorivo, pa grelno sve?ko...

?e ena izmed teh zadev ne deluje, elektronika vr?e webasto na izpih...(kot da bi ga hotel ugasnit)...in zaustavitev...

Sam sem ga moral zamenjat...imam novega not...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti vebasto dela, ko ti motor laufa, ga sli?i?, ko avto UGASNE?...

Vebasto gre v pogon ob pritisku na tipko na uri, ?e jo ima?...najprej za?ene ventilator, pa pumpo za vodo, pa pumpo za gorivo, pa grelno sve?ko...

?e ena izmed teh zadev ne deluje, elektronika vr?e webasto na izpih...(kot da bi ga hotel ugasnit)...in zaustavitev...

Sam sem ga moral zamenjat...imam novega not...

brez skrbi da ga sli?i? pred v?igom, med lavfanjem in po lavfanju, in ?e posebej spektr ki ga kuri ?e 4 leta non stop s predgretjem preko daljinca (moja monta?a)  :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsenu huuuuuuu zvoka ne more? presli?ati. Razen ?e ma? ?obe ali kaj drugega v ku... pa preglasi webasto :):)

?e dobro poslu?a? se ga sli?i tudi v avtu.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mel mazdo5, kjer je bil res glasen dodatni grelec...mislim, da ni webasto bil...na tej mazdi je pa webasto, ga pa res ne sli?im med delovanjem motorja...?e ko je motor ugasnjen, je tak tiho brnenje...

Ko sem v avtu in mi motor ne dela, se samo ventilator od avta sli?i...pa pumpica za gorivo...pk..pk...pk..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e sem prav prebral je to thermo top c. Jaz imam notri thermo top e. Skoraj ne verjamem ,da je pa? taka razlika v glasnoti delovanja...Razen ?e je :P

V moci in porabi

Thermo top c je 5,2kw E pa 4,2 priblizno neki takega (google bo ze vedel)

https://www.webasto.com/int/markets-products/light-duty-vehicles/heating-systems/products/thermo-top-ce/

Pa E ima tudi veliko manj tezav na gorilniku - svecki

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni o?itno kar precej curi hladilna. 1L sem jo dolil v dobrem tednu. Sem pa zjutraj na brazaka posvetil, in je po podnu nekje za ma?ino, okoli webasta res vse mastno. 

 

V ponedeljek grem do doktorja, pa da vidimo. Nekaj bo, al najdemo vzrok, al pa bom kupil ?e par litrov hladilne :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce mas cajt pridi cez vikend

 

Vem, si mi ?e ponudil pomo? :). Hotel sm doktorja ?e neki v zvezi z enim ropotom vpra?at, ker do sedaj noben ni odkril v ?em je catch :-) Je zlo specifi?no.

 

No, sej, mogo?e bi se res loh oglasili, da vidim ?e tamala ?e va?edva pozna :) Ti bom javil ,ker se zadeve z otroci hitro spreminjajo hehe..

 

Je pa tudi res, da ne vem ?e ni bolje, da od spodaj gor gleda?, za to pa rabi? avto dvignt. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.