Skoči na vsebino

Na bojlerju kondenzacija


Alex

Priporočeno sporočilo

Rabil bi pomo? oziroma kak?en nasvet glede bojlerja.Montiral sem namre? nov 5 l bojler?ek pod koritom -ni preto?ni pa? pa tla?ni (z varnostnim ventilom). Po priklju?itvi sem opazil lu?ice pod njim ( bojler je pritrjen, tako, da ima pretok zraka pod njim).Opazil sem veliko kapljic na dnu bojler?ka in te padajo dol in se tvorijo lu?ice.Tega je veliko.Preveril sem vse spoje in nikjer ne pu??a ?isto ni?.

Kaj bi lahko bil vzrok te kondenzacije?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce je na dnu bojlerja kako ves da ne pusca iz ohisja kje? Rekel si da si pogledal spoje.

 

A ta bojler zacne segrevat ko odpres pipo ali pa drzi konstantno toploto?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce je na dnu bojlerja kako ves da ne pusca iz ohisja kje? Rekel si da si pogledal spoje.

 

A ta bojler zacne segrevat ko odpres pipo ali pa drzi konstantno toploto?

Dr?i konstantno temperaturo in ne greje vode sproti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem je zaradi tem razlike verjetno, saj je kopalnica ena velika vlaga, pa se veze nanj. Odpri okno cel dan na V in poglej ce je bolje :)

 

Pa ce je mu eno oblekico naredi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V kuhinji se na dovodih ne more kondenzirat toliko, da bi bila lu?ica, vsaj pri nas ni nikoli niti rose.

Po mojih ?tromarskih izku?njah (resda ?ibki tok) visokotla?ni bojler v kombinaciji z varnostnim ventilom potrebuje tudi ekspanzijo, sicer segreta voda - povi?an tlak - povzro?a lulanje na ventilu. 

 

edit: nekateri manj?i bojlerji imajo nekaj praznega prostora ?e znotraj in ne potrebujejo ekspanzije. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To glede tla?nih bojlerjev in ekspanzijske posode seveda dr?i - vendar gre tu samo za 5 litrov

Temperaturni razteznostni koeficient vode v 5l bojlerju je enak kot pri vodi v 300litrskem bojlerju. Domnevam da pollitrske ekspanzije obstajajo na tr?i??u zaradi 5l bojlerjev. Ampak jaz sem ?ibkotoka?, o vodovodu vem samo toliko v katero smer se odpre voda na pipi.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bo ?e zanimivo...

 

Najprej kondenz: ta se vedno nabira na hladnej?em delu. Ker je bojler praviloma toplej?i od prostora, se na njem ne nabira kondenz. Razen na dovodni cevi, kjer mrzla voda te?e v bojler. Ampak tega je praviloma tako malo, da se posu?i, preden se opazi...

 

Nato temperaturni raztezki: pri izvedbi centralnega ogrevanja se ra?una, da mora ekspanzija "po?ret" 10% vode v sistemu. Torej je to pri pet litrskem bojlerju pol litra... Praviloma se na bojler na dovodni cevi montira nepovratni ventil, da topla voda ne bi "uhajala" nazaj v vodovod. Lahko, da je ta nepovratni ventil ?e montiran na bojler. Torej, ?e si montiral bojler brez ekspanzije, si si naredil eno majhno bombo, ki tlak spu??a na kak?nem tesnilu (npr. grelca) in ?aka, da bo enkrat nekje nekaj popustilo...

 

Seveda pa je pri vsej stvari za vpra?at tudi, ali je sam bojler narejen, kot je treba ali pa ima tovarni?ko napako in spu??a.

 

Predlagam takole: bojler ugasni in osu?i (po?akaj, da se odte?e voda tudi iz izolacije bojlerja). Nato spremljaj, ?e se bo voda spet pojavila. ?e se pojavi, potem pu??a bojler. ?e se pa ne, potem pa zapri dovodni ventil pred bojlerjem, bojler pri?gi, odpri pipo in podstavi posodo. ?e sem prav razumel, je bojler pod nivojem pipe, torej voda iz njega ne bo odtekla. Se bo pa na pipi izlila tista voda, ki bo postala "vi?ek" zaradi temperaturnega raztezanja. Hkrati pa bo? preveril, ?e bojler kje pu??a, kadar je vro? (zaradi temperaturnih raztezkov je mo?no, da hladen sicer tesni, segret pa pu??a - no, pu??a bolj kot hladen...). pa ti bo hitro postalo jasno, ?e mogo?e potrebuje? ekspanzijo in koliko veliko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temperaturni razteznostni koeficient vode v 5l bojlerju je enak kot pri vodi v 300litrskem bojlerju. Domnevam da pollitrske ekspanzije obstajajo na tr?i??u zaradi 5l bojlerjev. Ampak jaz sem ?ibkotoka?, o vodovodu vem samo toliko v katero smer se odpre voda na pipi.

Res je

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je varnostni ventil za bojler: http://www.merkur.si/kopalnica/kopalniske-instalacije/ventili/varnostni-ventil-unitas-15-mm-za-grelnik-vode

 

Vgrajuje se na dotok mrzle. Prednastavljen je na 7barov, kar pomeni, da ko tlak v bojlerju dose?e to vrednost (normalen tlak v in?talaciji naj bi bil max 4bare), za?ne ventil spu??at. Polula se skozi odprtino pri starni.

Torej ?e je vgrajen tak ventil brez ekspanzijske je lu?ca povsem normalen pojav. Ima pa Tadej prav da 5 litrov ni neka koli?ina, in ?e bi protipovratna loputa v ventilu mal pu??ala, bi se tlak skompenziral nazaj v omre?je ker voda je vseeno malenkost stisljiva, ampak to bi bila v bistvu napaka na ventilu. 

 

Alex, predlagam da porabi? vseh 5 litrov vro?e vode pa da za?ne gret mrzlo vodo od za?etka (brez zapiranja dotoka). Pri tem se bo voda v bojlerju raz?irila in na?la luknjico, ti pa samo opazuj kje je.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bo ?e zanimivo...

 

Najprej kondenz: ta se vedno nabira na hladnej?em delu. Ker je bojler praviloma toplej?i od prostora, se na njem ne nabira kondenz. Razen na dovodni cevi, kjer mrzla voda te?e v bojler. Ampak tega je praviloma tako malo, da se posu?i, preden se opazi...

 

Nato temperaturni raztezki: pri izvedbi centralnega ogrevanja se ra?una, da mora ekspanzija "po?ret" 10% vode v sistemu. Torej je to pri pet litrskem bojlerju pol litra... Praviloma se na bojler na dovodni cevi montira nepovratni ventil, da topla voda ne bi "uhajala" nazaj v vodovod. Lahko, da je ta nepovratni ventil ?e montiran na bojler. Torej, ?e si montiral bojler brez ekspanzije, si si naredil eno majhno bombo, ki tlak spu??a na kak?nem tesnilu (npr. grelca) in ?aka, da bo enkrat nekje nekaj popustilo...

 

Seveda pa je pri vsej stvari za vpra?at tudi, ali je sam bojler narejen, kot je treba ali pa ima tovarni?ko napako in spu??a.

 

Predlagam takole: bojler ugasni in osu?i (po?akaj, da se odte?e voda tudi iz izolacije bojlerja). Nato spremljaj, ?e se bo voda spet pojavila. ?e se pojavi, potem pu??a bojler. ?e se pa ne, potem pa zapri dovodni ventil pred bojlerjem, bojler pri?gi, odpri pipo in podstavi posodo. ?e sem prav razumel, je bojler pod nivojem pipe, torej voda iz njega ne bo odtekla. Se bo pa na pipi izlila tista voda, ki bo postala "vi?ek" zaradi temperaturnega raztezanja. Hkrati pa bo? preveril, ?e bojler kje pu??a, kadar je vro? (zaradi temperaturnih raztezkov je mo?no, da hladen sicer tesni, segret pa pu??a - no, pu??a bolj kot hladen...). pa ti bo hitro postalo jasno, ?e mogo?e potrebuje? ekspanzijo in koliko veliko.

Varnostni ventil na dovod sem montiral , prav tak?nega kot je nalepil Mrau?k m?k. Druga?e sem tudi v vlogi vzdr?evalca v slu?bi in sem zamenjal ?e veliko 5 in 10  litrskih bojlerjev a tak?nega kondenza ?e nisem videl.

Za bolj?o predstavo prilagam sliko:

 

20170205_070906.jpgpost a picture

 

 

Bom pa probal narediti po va?ih navodilih, da vidim, ?e bokaj pomagalo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to ima? ti bojler montiran vodoravno (le?e?e)?

 

Ne,normalno na zid.Tisto je polica vmes.

Nekaj sem razmi?ljal,da je mogo?e problem v tem,da je nizko montiran in spodaj plo??ice in je hladno spodaj in zato kondenz na dnu.Bom probal dat spodaj kak?no izolacijo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? kako....

najprej zamenjaj vse podlo?ke, potem odpri in spucaj dno bojlerja, pa ?e cedilo na notranjih delih cevi. Potem predlagam da ?e kalibrira? cevi, in zamenja? ventil, ?e slu?ajno v ?tantgasu zmanjkuje vode. Potem pa je pametno ?e vsako leto za??ititi bojler spodaj proti rjavenju...

 

verjetno pa pu??a intercooler

 

:vesel:  :vesel:  :vesel:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne,normalno na zid.Tisto je polica vmes.

Nekaj sem razmi?ljal,da je mogo?e problem v tem,da je nizko montiran in spodaj plo??ice in je hladno spodaj in zato kondenz na dnu.Bom probal dat spodaj kak?no izolacijo.

 

Negativno.

 

?e so spodaj plo??ice in so hladne, bi se kondenz nabiral na njih, ne pa na bojlerju. Kondenz se vedno nabira na hladnej?em delu in ne na toplej?em...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima bojler plasti?ne priklju?ne cevi so lahko te problem, ?e si bil premo?en in je kje po?ilo sedaj se pa po?asi cedi po bojlerju dol

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najnovej?e info.Zmerili smo tlak v na?em

vodovodnem omre?ju.Ne morem verjet a je 8 bar.Mojster je rekel,da najbolj?i varnostni ventil zdr?i do 8 bar.

Zdej,?e ?tejemo zdraven ?e ena 2 bara,ko se voda segreva pridemo na 10.

Zdaj sem dal pod varnostni ventil

posodico,da vidimo,koliko spu??a ventil.

Najbr? bo potrebna kompenzacijska posoda.

Nasplo?no imamo tukaj v KP probleme z previsokim tlakom.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nebi imel varnostnega ventila, bi ti bojler ?e po luft letu - so testirani na 10barov (no nebi letel, ni pa fino da je na meji). 8barov v omre?ju je neugodno za ?ivljenjsko dobo pip pri hi?i, za el. magnetne ventile v pomivalcu, pralnem stroju... Pri na?i bajti je 6. barov, pa sem ?e razmi?ljal da bi dal k ?tevcu reducirni ventil. Pri 8ih barih ti zna varnostni ventil lulat ne da bi sploh vodo grel. In ekspanzijska na bojlerju ti omre?nega tlaka ne bo zni?ala. 

 

Kako je pa s kondenzom?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nebi imel varnostnega ventila, bi ti bojler ?e po luft letu - so testirani na 10barov (no nebi letel, ni pa fino da je na meji). 8barov v omre?ju je neugodno za ?ivljenjsko dobo pip pri hi?i, za el. magnetne ventile v pomivalcu, pralnem stroju... Pri na?i bajti je 6. barov, pa sem ?e razmi?ljal da bi dal k ?tevcu reducirni ventil. Pri 8ih barih ti zna varnostni ventil lulat ne da bi sploh vodo grel. In ekspanzijska na bojlerju ti omre?nega tlaka ne bo zni?ala. 

 

Kako je pa s kondenzom?

Fak,ne bo? verjel,a odkar sem podstavil posodico pod ventil ni v posodici ni? vode

prav tako ne pod bojlerjem.Ni? kondenza.?udno.Wtf?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? tako velik tlak vode v sistemu ti priporo?am vgradnjo reducirnega ventila, ker ko ti bo katera fleksibilna cen od pipe po?ila zaradi tlaka bo? imel ogromno vode povsod. Tudi za ostale komponente ni priporo?ljiv tak tlak.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.