Skoči na vsebino

Kaj pa plinski pogon?


ReDevil

Priporočeno sporočilo

?e 1 cajt razmi?lam o predelavi na plinski pogon, sej verjetn se kermu ?e kej sanja kako zadevca zgleda pol itd. Sicer je dobr mal po?akat da vidm s ?im se bom pol od pomladi dalje vozu, ampak vseen :blink:

 

NO mal bol sm se pozanimu in za?ev zbirat ponudbe, zdej sm dubu enga tipa iz Banja Luke, ki to nardi za 960 KM (bih valuta) oz. pol manj Ojrov, kar pomen manj kot 120000 SITov!

 

Investicija bi se mi pa glede na mojo kilometra?o povrnila ?e v kake 4 mescih najkasnej?!

 

Je pa baje tut u MBju en tip ki zna to dost pocen nardit, ga kdo mjbi pozna?

 

Sicer pa mam tut varianto da mi kolega iz italije prnese robo, iz enga avta se ven zmontira, pa montira v mojga, tko da v tem primeru bi mogo?e pr?ov skoz pod 100 pre?ernov (mam v vasi enga majstra ki je v?asih vgrajeval plin v avte in mi nardi dost pocen)!

 

Glede na cene benza se mi zdi razmi?lanje v to smer kar pametna investicija! :jupiii:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 55
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

oba mata GT-je, pa hoceta montirat plin? :) :)

dizel rulz, a vidte? pol s plinom boste pocasnejsi kot dizelasi

 

Ne dr?i! Izgubi okoli 5-10% mo?i, poraba se pove?a za ene pol litra (v plinu) ampak plin ko?ta 100 SIT/liter :bravo: Poleg tega bo avto imel veliko manj izpu?nih plinov torej bo? ?e vedno na bolj?em in bolj ekolo?ko primeren kot dizel. B)

@HLADNI, ?e bo? TOLE prebral bo? tut diplomiral. :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne dr?i! Izgubi okoli 5-10% mo?i, poraba se pove?a za ene pol litra (v plinu) ampak plin ko?ta 100 SIT/liter :bravo:

@HLADNI, ?e bo? TOLE prebral bo? tut diplomiral. :danzoman:

 

drzi drzi

sej si sam odgovoril...5-10% posto manj moci..to je za priamov primer 115konjev, kar pomeni da ga bo vsaka mazda6 dizel prehitevala :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

oba mata GT-je, pa hoceta montirat plin? :) :)

dizel rulz, a vidte? pol s plinom boste pocasnejsi kot dizelasi

 

 

Jaz sem kr zadovoljen z mojo porabo, je pa ?e en avto pri hi?i, Grand cherokee 4.7, investicija za predelavo se mi povrne v 35000 km, to je pa ?e podatek. Aja, mislim da ?e zgubim dobrih 10 konjev, jih bo drugih 210 ?e vedno dovolj, da dizel?ki za mano kadijo po svoje... :P

Hvala Symonu! :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

NO sicer men tut ?e mi na konc ostane makar 100 konjov, pa da ostane kej ve? v to?lu, pol bom ?e vedno zeeelo :D

 

Sicer pa na avtomobilizem.com je blo precej govora na to temo!

 

:bravo:

 

Pri novej?ih sistemih naj bi pa bla izguba baje celo celih 0 % mo?i, aja pa plin je po 95 SIT litr, na Verov?kovi! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa ni blo omenjeno, sam itak kokr sem napisal, tut ?e je na konc 100 konjev v ?tali, je ?ist ok! :bravo:

 

Se pa cene te monta?e od avta do avta ful razlikujejo, ker ko je kolega hotu za svojga 525i touring (stara serija - okrogle lu?i), je blo re?en 1.500 Ojrov, kar pa je direkt 3 x ve? kot za mazdilaka oldtajmera! :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidu sm da zdej v Ljublajni in mogo?e ?e kje, ?e B.H.S. (karkol ?e te oznake pomenjo) montirajo plin, cene pa se za?nejo pri 150.000 SITIH, pol pa odvisno za ker model pleha gre in kero varianto not montira?! Se spla?a mal pozanimat, kerga tole mika! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ja dal bi se kej zrihtat, sam ful odvisno od motorja, ma? neke variante v Banja Luki in pa Novem Sadu, sej ?e te stvar zanima, je blo tut na avtomobilizem.com ful napisan na to temo! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

V?eraj je ?el kolega s foruma v Diva?o montirat plin v svojo M6, 2.3i GT, pa upam da se kmal oglasi in pove kako zadeva ?tima, aja cena naj bi bla 310 smukov na?ga dnarja! :D

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jutri zve?er ga dobim nazaj( plinsko mazdo), prvi vtisi so dobri, fanta zadevo obvladata, monta?a pa? traja dva dni (da se res stestira)...

Bom pa v naslednjemu tednu povedal kaj ve?... :bravo:

 

zdaj pa ne bo? smel ve? v podzemske gara?ne hi?e vozit... :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plinska in?talacija je zmontirana, testiram jo v glavnem ?ele en teden, razlike ni opaziti v kakr?nemkoli negativnem smislu, razen v tem, da je v prtlja?niku manj prostora zaradi rezervoarja. Pri motorju nepoznavalec ne opazi neke dodatne napeljave in "krame", motor te?e mirneje in ti?je za kak db. Ker ima Mazda najve?jo trenutno porabo med primerljivimi avti, smo namestili ve?ji uparjalnik ter glede na moj stil vo?nje, dodali napravo za dodatno hlajenje ventilov, le-ta pa ni obvezna.

Razlika je na ?rpalki, po prevo?enih 688 km sem tankal 63 litrov plina (7812 sit) in 2.2 litra bencina (hladni v?igi).

Priznam pa, da sem z avtom vozil ve?inoma po avtocesti, nisem ?paral pri pospe?evanjih...

 

Na podrobnej?a vpra?anja bom poskusil odgovoriti v ?im kraj?e ?asu... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odli?no :bravo: Jaz ?e bi imel kaj novej?ega (beri ve? vrednega) bi si tudi dal plinsko in?talacijo. Nikjer ne vidim ceno napeljave :ne vem: ? Pa poro?aj :danzoman:

 

pi?e na nekaterih gara?nih hi?ah... recimo tista pri WTC-ju pa men se zdi, da maxi tudi, pa tista pri kozolcu...itd

 

Preklopi? na benz in no problem :vesel:

 

Pa ?e cene:

B.H.S. :

s fergazer 160 kSIT

z injection 220 KSIT

napredni injection 330 KSIT

Autogas Novi Sad cca 400 EUR

Banja Luka cca 1020 KM , 1KM=122SIT

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Saj bo uporabil 2 knippinga pa bo spet kot nova.
    • Uporabljaš gibe naprej-nazaj 😄
    • V četrtek se po vsej vrjetnosti poslovim od svojga bajka...
    • Se mi je čez vikend enako zgodilo na paru čevljev od Alpine, pa sem se spomnil na tole temo. Na peti sta se med pohodom delno olupila oba podplata in vidi se razpadel material, ki se kar drobi. Verjetno je situacija na celem podplatu podobna, nisem ga trgal stran - v glavnem je čevelj za v smeti. Pohodni čevelj Nepal, za hobi planinarjenje bi rekel kar vrhunski čevelj z Vibram podplatom, 10 let nazaj bil okrog 100€, danes je slabih 200€. V glavnem odgovor Alpine je, da situacijo poznajo (hidroliza poliuretana) in da se to zgodi v primeru neuporabe čevlja oz. če se jih preveč špara in ne uporablja. Moral sem priznati, da sem jih na začetku uporabljal bolj, zadnja leta pa sem jih zaradi vseh obveznosti res obul samo za daljši in težji pohod, ki jih pa res ni bilo veliko in temu je takšen čevelj tudi namenjen. Krajše tu okoli naredim pa tako z nižjimi pohodnimi. Mogoče malo v razmislek, če bo kdo kupoval dober čevelj za na nogo. Potem ga je dobro parkrat na mesec obuti in nato ne zaznajo teh težav, pravijo pri Alpini. Drugače bolje kaj drugega, kar se malo prej znuca in obrne.
    • Raj jo ne obriši ti bo skupi padla.....🤭😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.