Skoči na vsebino

Kaj pa plinski pogon?


ReDevil

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 55
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tukaj ne more? ra?unat nekega to?nega povpre?ja, lahko pa izra?una? za vsako polnenje znova. Najbolj vzdiga ceno prevo?enega kilometra ve?kratno ?tartanje avtomobila, ter vreme (zunanja temperatura), sploh hladni v?ig, vsaj dokler se ne hladilna teko?ina zagreje na 30 stopinj, ?ele takrat za?ne delovati uparjalnik in avtomatika preklopi na plin...

Po prevo?enih 761 km sem imel:

- 7 hladnih v?igov,

- 20 "mla?nih",

- 13 toplih,

Porabil sem 68 litrov plina in 4,3 litre bencina, kar pomeni stro?ek na prevo?en kilometer cca 12.5 sit (dodal sem ?e teko?ino za hlajenje ventilov, ki se porabi po cca 1000 litrih plina).

Torej ob takem na?inu vo?nje, bi me 1000 km stalo 12500 sit, prej cirka 20000 sit

 

 

 

Aja, sem dinami?en voznik ;), in rad izkoristim 166 konjev (seveda kjer se pa? da v mejah normale ) :policaj:

 

Upam,da se z mojim skromnim izra?un?kom ne bom zameril kak?nemu dizela?u :jezicek: (lahko pa ra?unamo dalje...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam,da se z mojim skromnim izra?un?kom ne bom zameril kak?nemu dizela?u :jezicek: (lahko pa ra?unamo dalje...)

 

ah ne ne... cool, to je kar ob?utno ceneje kot pri dieslu... mene (ki imam verjetno najni?jo porabo od dieslov na tem forumu) pride 1000km vo?nje cca 14.700sit, kar je ?e vedno dobra dva jurja ve? kot tebe oz. bi moral imeti porabo 5,5 l/100km, da bi bilo enako. Aja pa ?e zmeri ne bi imel 166 ?rebcev :(

 

 

Aha, ?e to sem te hotel vpra?at... kak?en je ob?utek v vo?nji in pa a se pozna, da je kaj manj mo?i?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NI?!!!

Razen med 3500 in 3700 vrtljaji se pri polnem pospe?evanju ob?uti neka "luknjica",kar je pa verjetno posledica spremenljivega krmiljenja ventilov, oz. ra?unalnik za?ne dovajat ve?jo koli?ino goriva in pride do kak?nega zamika...??? :huh: , ampak samo pri drag pospe?evanju iz nule do 200 in dlje...

 

No zdaj se po?utim ful ?krta... :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Porabil sem 68 litrov plina in 4,3 litre bencina, kar pomeni stro?ek na prevo?en kilometer cca 12.5 sit (dodal sem ?e teko?ino za hlajenje ventilov, ki se porabi po cca 1000 litrih plina).

Torej ob takem na?inu vo?nje, bi me 1000 km stalo 12500 sit, prej cirka 20000 sit

 

Wow pa to je enkratno. Pa ?e manj onesna?uje? okolje. ?e bi cel svet uporabljal plinski pogon, bi se izpust ?kodljivih plinov iz avtomobilov v ozra?je zmanj?al za 70 do 90 % ?zmeden? ?koda, da to na?a vlada (in ve?inoma tudi druge po svetu) ne podpira v smislu olaj?av pri zavarovanju ali dohodnini ali :ne vem:

Svetle izjeme pri podpiranju plinskega pogona so predvsem Nizozemska pa tudi Italija in Srbija ?zmeden?

 

A si predstavlja? Wankel-a na plin :whatever:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Kaj ?e bi tle nadaljeval temo alla potujo?a plinarna, ker vrjetn bi se ?e marsikomu zdel kej zanimiv glede tega in bi loh kej novga izvedu! <_<

 

?e mi bo aktualna ma?inka ?e naprej pila 10 in ve?, bo plin mogu prit v prihodnjih 2eh mescih, ?e ne bo prehitr ste?ajni upravitl in njegova masa aktualna! :hohoho:

 

Treba neki nardit glede tega, pa najbr? nism edini ki razmi?la u to smer?! :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda, da to na?a vlada (in ve?inoma tudi druge po svetu) ne podpira v smislu olaj?av pri zavarovanju ali dohodnini ali :ne vem:

Svetle izjeme pri podpiranju plinskega pogona so predvsem Nizozemska pa tudi Italija in Srbija ?zmeden?

 

 

 

Na?a vlada bo kve?jemu nabila dodatne davke na tista vozila katera so na plin ali pa plin toliko podra?ila da se izena? z bencinom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa je kaj s homologacijo tega pri nas? A je obvezna ali ne? Ker ?e je so spet lahko problemi. Sicer je kolega iz HR imeu forda predelanega na plin in je zadeva ZELO ekonomi?na, ko mi je izra?unal koliko on porabi in jst na 1000 KM mi je kr slabo ratal...se pa ne spomnim to?ne ra?unice ampak je zelo ugodno.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

homologacija je potrebna..........?e ga vgradi? na hrva?kem baje ni problemov........za srbijo pa sem sli?al sva?ta :ne vem:

 

Mora? pa ra?unat z 5% izgubo mo?i in 15% prirastkom porabe!

 

Ja to?no nekak je meu kolega pri fordu. Reku je da se pozna na mo?i, malo ve? mu je tud piu kokr bencina, ampak se definitivno spla?a. (?e velik kilometrine nabija?)

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to?no nekak je meu kolega pri fordu. Reku je da se pozna na mo?i, malo ve? mu je tud piu kokr bencina, ampak se definitivno spla?a. (?e velik kilometrine nabija?)

 

Sej itak je mel tako nizko mo? da skoraj ni mogel opazit :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Denis al se loh pozanima? kok je treba ke?irat v primeru HR mejd baj vgradnje! <_<

 

Stro?ki se ti pa nekje prepolovijo (sm ra?unu), pol pa jasno ve?k se furka?, ve? pr?para?! :ouje:

 

Kolega trenutno ni dosegljiv na ICQ-ju ko pa pride gor bom ga pa definitivno upra?u, ni blema.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazdohist, dej se pol za plin pozanimi, ko si reku od unga kolega ?e bi vzev? :danzoman:

 

 

ja se bom pozanimu pa ti sporocim kaj pa kako!!!!

 

bom prasu ce nama da kaj kolicinca!!! :hohoho:

podpisrqrf.jpg

mazda teka teka in se razspaca

lite feltne pa ostanejo doma!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

?koda da nimam ve?iga prtla?nka, bi dav takoj instalacijo notr, tko pa je rezervar velikosti 15 col, pa mi ?ist cev kufr uzame! :(

 

Drga? pa mi loh dobi oz. je ?e dubu kolega kompletno instalacijo iz Italije (z odpada z delujo?ga avta), razen cevi in to za pod 200 Ojrov, tko da ?e koga zanima, nej pove! <_<

 

Za montirat mamo pa tut enga majstra ko obvlada te zadeve! :ouje:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Da vam ?e jaz podam svoje izku?nje s plinom ki sem ga imel v svoji Nissan Maxima 3.0V6:

 

-Instralacija me je stala s homologacijo 385000SIT (za 6 cilindrov), sekven?ni sistem

-Pri mo?i, oz pospe?evanjih glede na bencin ni bilo ob?utne razlike

-Poraba je bila za 1liter ve?ja kot na bencin

-Prevozil malo ve? kot 15000km, brez enea samega problema, nazadnje sem ga imel na 1200km dolgi preizku?nji, ko sem ?el smu?at v Italijo, avto delal na plin kot ?us, ugotovil sem da imajo Italjani bolj ?istej?i plin kot pri nas, na? pa je ?istej?i in bolj?i od hrva?kega.

-Potem sem pa kupil zverino, Maxima je ?la v Libijo, plinska napeljava je v kleti!!!!! :bravo:

 

Toplo priporo?am vsem ki so v dvomih o predelavi na plin, jaz sem imel izredno dobre izku?nje, sedaj je pa nimam kam dat v Stealth-a!!!!

 

P.S.: ?e ima kdo mogo?e 6 cilindrov in bi ?elel imeti plin,mu lahko prodam svojo napeljavo!!!!!

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglejte si test in mnenje o plinskem pogonu TU.

 

Zelo zanjimivo potem pa vidimo da na plini kak?en % mo?i se pa le izgubi samo zato pa se poceni pelje?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zemir, kva pa ?e bi ti tkole gledu na vso stvar! :danzoman:

 

Prva stvar k jo zrihta? je da da? plin ?imprej notr in to zato, k pol na vsakem nadalnem kilometru bo? ?paru in bo? na ra?un tega loh tut druge robe ve? nakupu, ker ti bo posledi?no ve? fedra ostajal u to?lu. ?e pa bo? najprej use drugo nabavu in nakonc plin, pa ne bo? medtem cajtom prov n? pr?paru, ker ti bo voz ?e zmer na benc teku in ta se ne bo glih ful poceniv medtem cajtom! :danzoman:

 

Jz sm razmi?lu da bi dav plin ?ist kot prvo stvar na avto, pa da se za?ne pocen vo?nja s tem pa tut ve? za ostalo ?aro pol ostane! :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zemir, kva pa ?e bi ti tkole gledu na vso stvar! :danzoman:

 

Prva stvar k jo zrihta? je da da? plin ?imprej notr in to zato, k pol na vsakem nadalnem kilometru bo? ?paru in bo? na ra?un tega loh tut druge robe ve? nakupu, ker ti bo posledi?no ve? fedra ostajal u to?lu. ?e pa bo? najprej use drugo nabavu in nakonc plin, pa ne bo? medtem cajtom prov n? pr?paru, ker ti bo voz ?e zmer na benc teku in ta se ne bo glih ful poceniv medtem cajtom! :danzoman:

 

Jz sm razmi?lu da bi dav plin ?ist kot prvo stvar na avto, pa da se za?ne pocen vo?nja s tem pa tut ve? za ostalo ?aro pol ostane! :ljubezen:

 

Sej spet z bencinom nimam toliko stro?kov, ker z avtom skoraj nikamor ne hodim razen v slu?bo pa v petek soboto mal vn(na dreg) ?e seveda ne delam.Na mesec porabim okoli 15k sit za benz tako da to kar mislim nabavit lahko ?param par let :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.