Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

pred 1 minuto je Boss napisal:

Ma raj povej, da zarad označbe na tabli Giro D'Italia 😜

 

Drugač pa vse čestitke - če sešteješ kilometre na bajku in teku, si naredil več kot jaz z avtom v enem letu.

Ja... Jaz sem itak malo mahnjen na Italijo.kolesariti po Italiji , sploh po poteh Gira je nekaj norega... To je slikano na poti iz Monte crostisa, še par ur pred tem sem pa osvojil zoncolan iz obeh smeri , tako da je bil prav poseben filing priti nazaj v dolino. Na poti na crostis me je prehitel nek terenec in ustavil ob poti... Majstr prilaufa ven, vzpodbuja, mi da zapakirano flašo vode,čokolado in me opozaro,da strmina šele prihaja. Jaz pa nasmešek do ušes. 😂😂

 

Sicer pa je glede crostisa zanimiva zgodba; želeli so imeti cij Gira na vrhu,pa so ga odpovedali v zadnjem trenutku (nevarna cesta). Domačinom,ki so dali srce v rihtanje in flikanje ceste v zadnji noči,se je baje snelo .

 

No... Tudi jaz mam letos s privat avtom konkretno manj km kot v nogah.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvič v življenju sam zamenjal zavorno tekočino na svojem biciklu. Pa ni nekaj s čimer bi se lahko hvalil, ker menim, da za pravega kolesarja minimum znanja, ki ga mora imeti, je vzdrževanje lastnih bremz. Se pa vseeno lahko pohvalim, da je bilo delo opravljeno bolje, kot to opravijo na servisih. 

 

Danes z našim 9letnikom pribrcala na Limbarsko. Navzdol po planinski poti v blatu vseeno ni takšna uživancija, kot je to v suhem ko lahko spustiš.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osvežitev po TEKU; kakšni vroči norci, huhu;

 

65852747_fp-fb.jpg
WWW.RTVSLO.SI

Tudi letos tekačev mraz ni odvrnil od kopanja.

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Včeraj dobil mtb iz servisa. Ketna+zadnja kaseta+prednje ploščice+ predsezonski  servis 110eur . 

 

 

Kaseta zdržala slabih 9000km (je bila še original gor), ketna pa kot ponavadi 3jurje (1kaseta zdržala 3verige). Kolega,ki servisira je rekel,da si nikoli nebi mislil,da lahko bicikl za manj kot jurja zdrži toliko , sploh ker teh 9000km pomeni krepko več kot 150.000.visincev. 

 

Prednje ploščice zdržijo 1500km,zadnje 3000km.

 

Zdaj pa jutri sprobati ce se nova veriga še zmeraj razume s starimi prednjimi verizniki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Pol pa pravijo da je servis za avte drag. Desetino cene celega bicikla, če bi bil avto bi torej dal 3000 EUR za servis. ufff

Jp, ampak to ni še nič.... moraš vedeti da mi je to delal kolega in da se prednje vilice niti dotaknil ni...

 

In da so vgrajene osnovne komponente.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je FuManchu napisal:

Jaz sem par let nazaj na servisu za bicikel (pri Brajkoviču) dal 40€. Menjana je bila veriga,zadnji zobniki in vse je pregledal in nastavil. Ugodno.

Skupaj z materialom? Ketna je 30eur (10redna deore), kaseta je slabih 50eur .... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje so šele cene za specialko.... Ena guma je zlahka 50eur (taka s super oprijemom, ki zdrži 3t km), jaz vozim Michelin, ki stane 35eur in mi zdrži 5000-6000km (če je ne presekam prej), veriga zdrži 6000km, šlauf je 6eur in je bilo lani kar nekaj defektov ... Ampak najdražje pa pride futr... To je pa never ending story

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Nejc1986 napisal:

Skupaj z materialom? Ketna je 30eur (10redna deore), kaseta je slabih 50eur .... 

Vse skupaj. Vem, da je bila ketna 10€. Za drugo se ne spomnim več. Nekaj popusta mi je še dal, k se poznamo:bravo:

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Pol pa pravijo da je servis za avte drag. Desetino cene celega bicikla, če bi bil avto bi torej dal 3000 EUR za servis. ufff

Če bi na avtu menjal glavne sestavne dele kot je motor itd. bi dal še več.😉

Ja,piciklizem je draga stvar,če ga voziš.....👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Bini napisal:

Če bi na avtu menjal glavne sestavne dele kot je motor itd. bi dal še več.😉

Ja,piciklizem je draga stvar,če ga voziš.....👍

Ja, ampak tu je redno vzdrževanje drago napram nabavni ceni. Kar je po svoje logično , saj cena sevisne ure na kolesarskem servisu ne more biti kaj dosti nižja od tiste na avto servisu za kakšna preprosta dela na avtu.

 

Ok, večina kolesarjev potem sama šraufa doma, ampak jaz nimam niti orodja (ki tudi ni poceni), časa , niti živcev za to, znanja...

 

Ok, saj če narediš 4000-6000km na sezono (kar ubistvu sploh ni malo-jaz vedno pravim da nad 6000km je potrebno že kar konkretno prilagajati kaj v življenju za šport), potem daš tistih 100-150eur na leto in je to to.  Ampak če pa delaš 10000km+ / leto, potem pa raje ne računam več... Jaz se tolažim s tem,da je vsak konjiček drag in da še zmeraj pustim manj denarja za sport , kot marsikdo drug za čike, alko ali pa konec koncev vsaka tri leta za nov avto.

 

Stvar prioritet; jaz se raje z 12let starim citroenom (ali pa nekega lepega dne z novo Dacio za 10jurjev) peljem na izlete in ne gledam ali pride nočitev v Dolomitih  40eur ali 60eur ter imam v kuferanu bajk ki presega vrednost avta in ce sem ob tem oblečen v kavbojke za 30eur mi je čisto vseeno. Mislim, da mi je to bolj pisano na kožo, kot da bi se z zglancanim avtom , za katerega bi dal (oziroma bi mi banka posodila) 2letni zaslužek pripeljal pred poln kafič in bil sam sebi največji car :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Nejc1986 napisal:

Ja, ampak tu je redno vzdrževanje drago napram nabavni ceni. Kar je po svoje logično , saj cena sevisne ure na kolesarskem servisu ne more biti kaj dosti nižja od tiste na avto servisu za kakšna preprosta dela na avtu.

 

Ok, večina kolesarjev potem sama šraufa doma, ampak jaz nimam niti orodja (ki tudi ni poceni), časa , niti živcev za to, znanja...

 

Ok, saj če narediš 4000-6000km na sezono (kar ubistvu sploh ni malo-jaz vedno pravim da nad 6000km je potrebno že kar konkretno prilagajati kaj v življenju za šport), potem daš tistih 100-150eur na leto in je to to.  Ampak če pa delaš 10000km+ / leto, potem pa raje ne računam več... Jaz se tolažim s tem,da je vsak konjiček drag in da še zmeraj pustim manj denarja za sport , kot marsikdo drug za čike, alko ali pa konec koncev vsaka tri leta za nov avto.

 

Stvar prioritet; jaz se raje z 12let starim citroenom (ali pa nekega lepega dne z novo Dacio za 10jurjev) peljem na izlete in ne gledam ali pride nočitev v Dolomitih  40eur ali 60eur ter imam v kuferanu bajk ki presega vrednost avta in ce sem ob tem oblečen v kavbojke za 30eur mi je čisto vseeno. Mislim, da mi je to bolj pisano na kožo, kot da bi se z zglancanim avtom , za katerega bi dal (oziroma bi mi banka posodila) 2letni zaslužek pripeljal pred poln kafič in bil sam sebi največji car :)

Super si napisal,prvi del drži v popolnosti z zadnjim je pa možnih več kombinacij;sto ljudi sto čudi! :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Bini napisal:

Super si napisal,prvi del drži v popolnosti z zadnjim je pa možnih več kombinacij;sto ljudi sto čudi! :prstgor:

Točno to. Jaz bi tudi imel mazdo6, Al pa novega civica.... Al pa XV-ja.... Ampak pol nebi bilo marsičesa drugega.... :) Nekje je treba postaviti mejo, vsaj pri meni. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mal sem se usral, da mi okvir poka po 15t km in dveh sezonah... Sploh ker (zelo pametno) nisem dajal sedeža gor in dol že vsaj 1 leto in je vse zarustalo. Sem mislil, da se je naredil galvanski clen... 

 

No, dobro da me ni bilo zraven, ko so uspeli spuliti oporo iz grušta... Potem pa k majstru za karbon, ki je rekel, da je zgolj lak... In da je znotraj kot nov... Naj pa le na vsake pol leta "predrkam" sedež gor in dol... 

 

Kamen... Kaj kamen... Skala se je odvalila iz srca. 

thumbnail_image0.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Nejc1986 napisal:

Mal sem se usral, da mi okvir poka po 15t km in dveh sezonah... Sploh ker (zelo pametno) nisem dajal sedeža gor in dol že vsaj 1 leto in je vse zarustalo. Sem mislil, da se je naredil galvanski clen... 

 

No, dobro da me ni bilo zraven, ko so uspeli spuliti oporo iz grušta... Potem pa k majstru za karbon, ki je rekel, da je zgolj lak... In da je znotraj kot nov... Naj pa le na vsake pol leta "predrkam" sedež gor in dol... 

 

Kamen... Kaj kamen... Skala se je odvalila iz srca. 

thumbnail_image0.jpg

Res ne zgleda lepo,samo da je vse ok!👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Res ne zgleda lepo,samo da je vse ok!👍

Ah, najlepši bajk je tisti ki te spravi cen ustvarjati spomine in fajn ture. In tale je zelo lep :) za estetiko se pa nikoli nisem pretirano sekiral. Vem kaj je lepo, ampak mi to ni tako pomembno :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prva 100tka letos. Tokrat s staro specialko, ki se je iz trenazerja preselila na cesto. Nova zadnja feltna (zadnja je po 15t km izdihnila) je zdržala. 

 

Standardni krog čez javor,trebeljevo, bogensperk, radohovo vas, Ivančno, Grosuplje... 

 

Tokrat ice coffe in plastičen sendvič in Petrola. 

IMG_20210205_140216.jpg

IMG_20210205_154301.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobil specialko iz servisa... No, pa pravijo da je servis mtbja drag... 

 

Hkrati pa se malo izobrazil glede e-koles... Mt je pri 65ih kot kaže postavila navadno kolo v kot (lani je bila res pridna in v naredila skoraj 3000km - večina klancev)... Iščem temo na forumu, pa je ne najdem... Pedelec, e-kolo... Kakšne so že razlike? Meni je to vse isto... 

 

Gledamo pa tole... 

WWW.EXTREMEVITAL.COM

Treking kolo Specialized Turbo Vado SL 4.0 - Trgovina s športno opremo Extremevital

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.