Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Kljub trem avtom, ki jih imava, sva sla danes na daljsi kolesarski izlet, cepravi bi bilo v tem lepem dnevu, precej bolj NA KAMOT, se v Zja usest, streho dol in Sestaka po gasu, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je ignacij napisal:

Sem se vrgu v stroške, prvo nabavil kolesa sedaj pa še Thule 598 nosilce. V navodilih piše da lahko šibam 130 km/h. Kako pa to izgleda v praksi, kolk hitr se vozite a kolesi na strehi?

 

Gor lahko namontiram 2 x kolo in 1 x kovcek. Nosilnost strehe pise da je 100kg, thule nosilcev pa 75 kg. Torej ce natrpam 75 kg bo ok, al lahk kej streho začne kriviti, aje kdo to sprobal?

 

Prav hitr si ne boš želel, ker bo šum koles in kovčka bil z višjo hitrostjo bolj zoprn. Poraba pa se ti s hitrostjo in kramo na strehi drastično povečuje. Recimo pri hitrosti 150km/h lahko računaš na +2 litra/100km

 

Je pa omejitev obteževanja postavljena bolj zaradi varnosti, ker, če nalagaš težke stvari na streho se težišče avta dvigne in s tem se poveča verjetnost, da v primeru nesreće avto konča na strehi. Ravno tako je najvećji problem nesreča in pri trku imaš lahko večkratnik težnostnega pospeška (g-force) kar pomeni, da 100kg stvari pri trku, kjer imaš negativni pojemek cca 10G to pomeni, da tistih 100kg na strehi naenkrat "tehta" tono.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alora, danes sem se po par letih spravil zopet na kolo. Vse je potekalo super, dokler se nisem vračal proti domu iz Strunjana proti Izoli. Nekje v predoru mi je izgleda nekaj predrlo sprednjo zračnico. 

Fak, jaz pa nisem imel rezervne s sabo. Nekako sem z prazno prišel do Izole, kjer sem se ustavil pri ritoši,ki prodaja kolesa in ima tudi servis. Tam sem kupil plastično orodje (za 3€) za sneti zračnico in novo zračnico. Vse skupaj sem zamenjal v 10 min., čeprav se mi je to prvič zgodilo, odkar imam ta mtb  (od nekje leta 2000).Tudi pumpo mi je posodil. 

Takoj sem se spomnil na Boss-a, ki ima takšne dogodivščine skoraj vsakokrat, ko gre kolesarit. 😊

Eno vprašanje za kolesarske mačke. Kakšno pumpo je dobro imeti s sabo, če se ti to zgodi? Rezervno zračnico sem si že omislil, orodje imam, samo eno pravo pumpo bi še rabil za na kolo.🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 20. 5. 2021 ob 9:26 je ignacij napisal:

Sem se vrgu v stroške, prvo nabavil kolesa sedaj pa še Thule 598 nosilce. V navodilih piše da lahko šibam 130 km/h. Kako pa to izgleda v praksi, kolk hitr se vozite a kolesi na strehi?

 

Gor lahko namontiram 2 x kolo in 1 x kovcek. Nosilnost strehe pise da je 100kg, thule nosilcev pa 75 kg. Torej ce natrpam 75 kg bo ok, al lahk kej streho začne kriviti, aje kdo to sprobal?

jaz imam tri nosilce za kolo, 2x odraslo in 1x mulc kolo, na zadnje ko sem šel na Brač, sem imel kar konkretno višjo porabo,kot je že nekdo zapisal cca.+2l, je pa res da sem vozil tam do 140km/h.....je tako s kolesi na strehi mislim da je nekako idealno okrog 120km/h.....vse kar je več, imaš kar dosti višjo porabo, kar pa je meni bistvo ni več ravno feeling dober.....lasni sem se vozil po jadranski magistrali, je pihal pa full veter in tam itak voziš 80-100 in če te zajame sunek kar čutiš ta kolesa gor... :)

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Deeyan napisal:

Js sm pa dons po dolgem casu obdelal Celjsko koco 🙂

Screenshot_20210521_172815_com.garmin.android_apps.connectmobile_edit_345437555473331.thumb.jpg.7b79e8e0438b3b7fd97017a95f745865.jpg

 

Screenshot_20210521_172800_com.garmin.android_apps.connectmobile_edit_345456663894682.thumb.jpg.41c493d22a282bcb5836e0e2743f73bf.jpg

Super,kaj pa herc pravi na vzpon od motu gor 1km?

Kolk pa maš prebližni čas od mostu pod železniško progo do C.koče?😛

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Alora, danes sem se po par letih spravil zopet na kolo. Vse je potekalo super, dokler se nisem vračal proti domu iz Strunjana proti Izoli. Nekje v predoru mi je izgleda nekaj predrlo sprednjo zračnico. 

Fak, jaz pa nisem imel rezervne s sabo. Nekako sem z prazno prišel do Izole, kjer sem se ustavil pri ritoši,ki prodaja kolesa in ima tudi servis. Tam sem kupil plastično orodje (za 3€) za sneti zračnico in novo zračnico. Vse skupaj sem zamenjal v 10 min., čeprav se mi je to prvič zgodilo, odkar imam ta mtb  (od nekje leta 2000).Tudi pumpo mi je posodil. 

Takoj sem se spomnil na Boss-a, ki ima takšne dogodivščine skoraj vsakokrat, ko gre kolesarit. 😊

Eno vprašanje za kolesarske mačke. Kakšno pumpo je dobro imeti s sabo, če se ti to zgodi? Rezervno zračnico sem si že omislil, orodje imam, samo eno pravo pumpo bi še rabil za na kolo.🤔

A imaš treking ali mtb? Na koliko barov bi rad nafilal gumo? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Super,kaj pa herc pravi na vzpon od motu gor 1km?

Kolk pa maš prebližni čas od mostu pod železniško progo do C.koče?😛

 

Fora je samo v tem, da se nesmes zagnat, pa je vse super, nism se pa am vzel, kolk je blo utripa 🙂

 

Cas pa kaj pa vem, od Planeta pa nazaj sm vse skup porabu 1h18min30s. Aja pa z gorcem sm sel, sm pol pred vrhom krenu desno na MTB pot 🙂

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2bara je za mtb čisto ok... Ok, za po asfaltu je fajn imet malo več, ampak ni pa premalo. Jaz imam na globokem šodru in blatu tudi pod 1bar. Na asfaltu pa 2,5bara. Govorim za 29colarja širine 2,2.

 

Skratka... 2bara ti bo napumpala vsaka pumpa. Vprašanje samo kako hitro. Fajn je da pumpa v obe smeri in ne samo ko pritisneš. Jaz sem jo kupil za 20eur v kolesarski stacuni in je čisto ok. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Nejc1986 napisal:

2bara je za mtb čisto ok... Ok, za po asfaltu je fajn imet malo več, ampak ni pa premalo. Jaz imam na globokem šodru in blatu tudi pod 1bar. Na asfaltu pa 2,5bara. Govorim za 29colarja širine 2,2.

 

Skratka... 2bara ti bo napumpala vsaka pumpa. Vprašanje samo kako hitro. Fajn je da pumpa v obe smeri in ne samo ko pritisneš. Jaz sem jo kupil za 20eur v kolesarski stacuni in je čisto ok. 

 

 

Saj v bistvu imam res 2,5 bara. Sem videl na uricib pumpe, ki mi jo je posodil v trgovini. Za pumpanje mislim takšno pumpo, da jo lahko vzamem s seboj na pot. Doma imam nožno pumpo, ki je super, a je prevelika. Rabim majhno, efikasno pumpo. Sedaj imam neko res majhno na biciklumontirano, a si nisem mogel nič pomagati z njo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Alex napisal:

Saj v bistvu imam res 2,5 bara. Sem videl na uricib pumpe, ki mi jo je posodil v trgovini. Za pumpanje mislim takšno pumpo, da jo lahko vzamem s seboj na pot. Doma imam nožno pumpo, ki je super, a je prevelika. Rabim majhno, efikasno pumpo. Sedaj imam neko res majhno na biciklumontirano, a si nisem mogel nič pomagati z njo. 

Ja, saj tako pumpo sem imel v mislih :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Nejc1986 napisal:

2bara je za mtb čisto ok... Ok, za po asfaltu je fajn imet malo več, ampak ni pa premalo. Jaz imam na globokem šodru in blatu tudi pod 1bar. Na asfaltu pa 2,5bara. Govorim za 29colarja širine 2,2.

 

Skratka... 2bara ti bo napumpala vsaka pumpa. Vprašanje samo kako hitro. Fajn je da pumpa v obe smeri in ne samo ko pritisneš. Jaz sem jo kupil za 20eur v kolesarski stacuni in je čisto ok.

 

OK za gorca s širokimi gumami recimo, da je za silo, ampak po moje bi vsaj 3 bare bilo ok, ker pri premajhnem tlaku boš zapeljal na kak rob asfalta al pa v udarno jamo in bo udarilo po feltni.

 

Kaj pa za treking, jaz mislim, da pod 4 je premalo. :nevem:

 

A pol tabularje pa kolk? 6? tabularje pa 8 barov?

pred 41 minutami je Alex napisal:

Saj v bistvu imam res 2,5 bara. Sem videl na uricib pumpe, ki mi jo je posodil v trgovini. Za pumpanje mislim takšno pumpo, da jo lahko vzamem s seboj na pot. Doma imam nožno pumpo, ki je super, a je prevelika. Rabim majhno, efikasno pumpo. Sedaj imam neko res majhno na biciklumontirano, a si nisem mogel nič pomagati z njo. 

 

Jaz sem pumpo, ki jo imam na biciklu tudi že zamenjal, ker je bila stara prešvoh. Ta je OK, ampak nekje do 2,5 gre pol je pa matranje. Ampak bolj je to mišljeno za prvo silo, da pol poiščem bencinsko pumpo in napolnim na željeno vrednost.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz trekinga pumpam spredaj 6.5 zadaj 7-8 in pičim po asfaltu kot 🚀.

Za po kakem makadamu je to preveč!(cc 5.0 je max)

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Celjska koča je luštn vzpon. Bil na Silvestrovo tam z mtb. Je baje asfalt na drugo stran, ne? 

Seveda je asfalt na obe strani! Iz Celja gor in na Svetino in Štore dol,super tura! Lahko pa tudi iz C.koče na Svetino in Šentrupert in Šentjur pa do mene na en pir.....:mipijemoo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Deeyan napisal:

 

Fora je samo v tem, da se nesmes zagnat, pa je vse super, nism se pa am vzel, kolk je blo utripa 🙂

 

Cas pa kaj pa vem, od Planeta pa nazaj sm vse skup porabu 1h18min30s. Aja pa z gorcem sm sel, sm pol pred vrhom krenu desno na MTB pot 🙂

Si kar dobro žgal,jaz sem imel nazadnje 34' od mosta do cilja pred kočo Tuševega vspona. Mislim ,da je bil najboljši čas cc18' 😳

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa včeraj užival na polno. Ubistvu midva,ker se je boljša polovica odločila, da bo peš osvojila Ucko. Ji je šlo super, sploh glede na to, da ni športni tip :)

 

Iz Icicev do vrha, malo kramljanja s tamkajšnjo vojsko, na vrhu debata s Slovenskimi motoristi in potem spust na Istrsko stran ter preko Mosceniske Drage nazaj do Icicev. 

 

Učka mi je od nekdaj super. Popolna kombinacija morja in nadmorske višine, ki je le dobrih 200m nižja od Vršiča. 

 

Na koncu pa zasluženo izlezavanje na plaži. 

 

Luštno za pred delovnim vikendom. 

IMG-546261229812052caa166c1409118c4a-V.jpg

IMG-8b589ee3ad526c0d4c03f6a33c38a43f-V.jpg

IMG-851a88ca3117af505877dccff1a7a650-V.jpg

IMG_20210521_131318.jpg

IMG_20210521_130533.jpg

  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Obvladači, kakšno je tole kolo, vaše mnenje?

 

Imam opcijo dobit "kurckej" rabljenega, torej dobesedno pripeljan iz trgovine za 500 €.

 

WWW.EXTREMEVITAL.COM

Gorsko kolo Specialized Rockhopper Comp 2X 29 - Trgovina s športno opremo Extremevital

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Z M A J napisal:

Obvladači, kakšno je tole kolo, vaše mnenje?

 

Imam opcijo dobit "kurckej" rabljenega, torej dobesedno pripeljan iz trgovine za 500 €.

 

WWW.EXTREMEVITAL.COM

Gorsko kolo Specialized Rockhopper Comp 2X 29 - Trgovina s športno opremo Extremevital

 

Zadaj alivio, spredaj altus... Prestavne ročke acera. To je slabo. Za kakšnega otroka ali žensko z 60kg ok... Jaz tudi za občasno vožnjo nebi gledal pod alivio opremo.

 

Opreme si pri shimanu sledijo od slabšega k boljšemu : tourney,acera,altus,alivio,deore, deore slx, deore xt, deore xtr... 

 

Deore pa slovi kot Best price/performance. 

 

Če si pripravljen dati 200eur več dobiš 2ranga boljsi mtb. 

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi recimo na trgu rabljenih (ne "spizdjot" varianta, ampak kupljen in s papirji), se bi kakega dobrega oz. solidnega, rabljenega dobilo za okrog Petstotaka € cekinov?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.