Skoči na vsebino

Rekreacija (kolesarjenje, tek, pohodništvo,... )

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 41 minutami je Tilen5 napisal:

jaz sem govoril za vožjo čez "brv" :D

Jap, res je. 😊

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Itak. Jaz ga v kleti priklopim na elektriko  in polnim... Vsake toliko grem pogledati, če se kaj kadi. 

 

Jaz tudi, zato kleti odpadejo. Baterija je na tleh na keramičnih ploščicah vsaj meter in pol od kakšne gorljive zadeve pa seveda pod nadzorom. Samo ene 2x sem polnil čez noč, ker ni šlo drugače.

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Jaz tudi, zato kleti odpadejo. Baterija je na tleh na keramičnih ploščicah vsaj meter in pol od kakšne gorljive zadeve pa seveda pod nadzorom. Samo ene 2x sem polnil čez noč, ker ni šlo drugače.

Jaz jo vedno polnim takoj ko pridem iz ture. Popoldan. Nikoli čez noč. 

Še najraje vidim, da sem prispten, ko se polni.Takrat kaj delam zraven. 

 

 

Napisano
pred 21 urami je Boss napisal:

 

A se hecaš... a pol moraš cel kolo nosit v bajto, da ga nafilaš? To je pa res noro. ?zmeden?

 

Jaz mam baterijo dol v 10 sekundah, pa še to večino časa porabim, ko iščem ključ za odklepanje zaščitne ključavnice, zic je v sekundi ven. Zato sem to opisoval kot minimalni napor, se mi pa ni sanjalo, da je tu sploh lahko problem.

Zakaj bi ga nosil v bajto ;). Ga samo zapeljem v klet in ga tam filam 🤣

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 40 minutami je TBA napisal:

Zakaj bi ga nosil v bajto ;). Ga samo zapeljem v klet in ga tam filam 🤣

Enako. Po stopnicah gre z lahkoto, tako dol kot tudi gor, ker je polno vzmeteno. 

 

 

 

 

Napisano

@Boss, @Alexkaj telefone tudi v kleti polnita?  Ne vem kaj mate to neko fobijo z baterijami. Jaz jo vedno polnim v dnevni na laminatu in se mi v 5 letih odkar imam e kolesa ( pa so pri bajti 3 ) še ni kaj zgodilo , tudi hranim vse 3 baterije v dnevni za sedežno in vse BP.

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je robertk6 napisal:

@Boss, @Alexkaj telefone tudi v kleti polnita?  Ne vem kaj mate to neko fobijo z baterijami. Jaz jo vedno polnim v dnevni na laminatu in se mi v 5 letih odkar imam e kolesa ( pa so pri bajti 3 ) še ni kaj zgodilo , tudi hranim vse 3 baterije v dnevni za sedežno in vse BP.

Lahko bi nesel kolo tudi v dnevno sobo, a ostali stanovalci ne vem, če bi bili navdušeni. 😊 Pač kolo imam v kleti, kjer je zaklenjeno z dvema ključavnicama in še z ključavnico na kolesu, ki je priklenjena na zid. 

Tako mi je tam najlažje polnit kolo. 

In ne, ne bojim se, da bi kaj bilo narobe z kolesom. Kolikor sem bral, zagorijo večinoma kitajska kolesa z kitajskimi baterijami. In še to v veliko primerih po hudih padcih. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Napisano
pred 4 minutami je Alex napisal:

Lahko bi nesel kolo tudi v dnevno sobo, a ostali stanovalci ne vem, če bi bili navdušeni. 😊 Pač kolo imam v kleti, kjer je zaklenjeno z dvema ključavnicama in še z ključavnico na kolesu, ki je priklenjena na zid. 

Tako mi je tam najlažje polnit kolo. 

In ne, ne bojim se, da bi kaj bilo narobe z kolesom. Kolikor sem bral, zagorijo večinoma kitajska kolesa z kitajskimi baterijami. In še to v veliko primerih po hudih padcih. 

OK to razumem ker nimaš snemljive baterije ampak @Bossse mi pa zdi da ima neke strahe pred samovžigom baterije🤣

Napisano

Jaz tudi polnim v kleti. Iz rostfrej sodčka v flašo. Pri tem sem vseskozi prisoten.

 

Cel kup zadevc ki imajo Li-ion ali Lipo akuje se pri naši hiši polni brez nadzora. A je to pametno ne vem. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 2 urama je robertk6 napisal:

K to razumem ker nimaš snemljive baterije ampak @Bossse mi pa zdi da ima neke strahe pred samovžigom baterije🤣

 

Ampak, men je tud bolj enostavno fliknit baterijo ven in jo polnit pod nadzorom. Tko, da ne vem kje je problem? :nevem:

 

Verjetnost, da bi zagorelo je minimalna a istočasno neskončnokrat večja kot pri klasičnem kolesu. 😜

 

Tko da jaz se držim rekla "better safe then sorry"

33112_1.png

Napisano
pred 4 urami je robertk6 napisal:

@Boss, @Alexkaj telefone tudi v kleti polnita?  Ne vem kaj mate to neko fobijo z baterijami. Jaz jo vedno polnim v dnevni na laminatu in se mi v 5 letih odkar imam e kolesa ( pa so pri bajti 3 ) še ni kaj zgodilo , tudi hranim vse 3 baterije v dnevni za sedežno in vse BP.

 

No ja, je kr velika razlika.. telefonska baterija ima ene 20Wh, ta za kolo pa recimo tam nekje 625Wh... Se pravi ene 30x toliko. Tako, da tole je popolnoma neprimerljivo.

33112_1.png

Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

 

No ja, je kr velika razlika.. telefonska baterija ima ene 20Wh, ta za kolo pa recimo tam nekje 625Wh... Se pravi ene 30x toliko. Tako, da tole je popolnoma neprimerljivo.

Realno, sam spremljam razne Emtb forume in nisem še zasledil, da bi kdo pisal,da bi mu baterija od kvalitetnega  kolesa sama od sebe zagorela. Vsaj Specialized kolesa ne. 

Pa tudi če je kako, se to toliko preveč  potencira (s strani elektrik- haterjev) , da ima folk precej več straha, kot je upravičeno. Recimo, koliko več benzinskih mopedov in avtomatikov  zagori v kleteh in garažah pa gre to skoraj neopazno mimo. 

Tako, da sam osebno ne bi polnil baterije od kolesa v stanovanju niti, če bi bi jo bilo enostavno sneti s kolesa. 

Je pa po drugi strani tudi res, da ni dobro hraniti kolesa v res mrzlih garažah, kjer je samo par stopinj nad nulo. To sigurno ni zdravilo za baterijo. 

 

 

Napisano

Težave zaradi vžiga baterije je največkrat zaradi slabe kvalitete Oz kitajskih poceni variant. Ponavadi so zagoreli kiti s katerimi so ljudje pretvorili navadno kolo v električno.

Težave so bile tudi zaradi nevzdrževanja in slabih polnilcev in baterij, ki niso imeli vgrajene zaščite za pregrevanje in prekomerno polnjenje

Napisano

To je že skor debata za svojo temo odpret :D

 

 

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Pri meni na skyroju (1kw baterija) je opozorilo, da se polni pod nadzorom v stanovanju in nikoli ponoči ali izven stanovanja, če okoli do 1m ni gorljivih stvari. Verjetno se tako zaščitijo pred tožbami, če slučajno zagori. Jaz ga bom polnil v garaži in nič okoli....Sem ga polnil 1x in ni bilo nič vroče, še toplo ne. Verjetno zato, ker ima počasno polnjenje cca 10ur od 20%do 100%,pa nek inteligentno  elektronski nadzor polnjenja ima, ampak ziher je ziher..... :nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 22 minutami je Bini napisal:

Pri meni na skyroju (1kw baterija) je opozorilo, da se polni pod nadzorom v stanovanju in nikoli ponoči ali izven stanovanja, če okoli do 1m ni gorljivih stvari. Verjetno se tako zaščitijo pred tožbami, če slučajno zagori. Jaz ga bom polnil v garaži in nič okoli....Sem ga polnil 1x in ni bilo nič vroče, še toplo ne. Verjetno zato, ker ima počasno polnjenje cca 10ur od 20%do 100%,pa nek inteligentno  elektronski nadzor polnjenja ima, ampak ziher je ziher..... :nevem:

Ti imaš čistokrvnega Kitajca. 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Ti imaš čistokrvnega Kitajca. 

Jp, a če se ne motim so nas kitajci že zdavnaj prehiteli glede baterij in vsega kar se nanaša na elektriko itd.... :nevem: 😉

Napisano
pred 9 urami je Bini napisal:

Pri meni na skyroju (1kw baterija) je opozorilo, da se polni pod nadzorom v stanovanju in nikoli ponoči ali izven stanovanja, če okoli do 1m ni gorljivih stvari. Verjetno se tako zaščitijo pred tožbami, če slučajno zagori. Jaz ga bom polnil v garaži in nič okoli....Sem ga polnil 1x in ni bilo nič vroče, še toplo ne. Verjetno zato, ker ima počasno polnjenje cca 10ur od 20%do 100%,pa nek inteligentno  elektronski nadzor polnjenja ima, ampak ziher je ziher..... :nevem:

In ti primerjaš tvojo kitajsko baterijo za našimi 🤣🤣

Napisano

Zanimivo, že med našo "agresivno"vožnjo po luknjastih poteh  sem opazil, da mi včasih preveč stresa vilice in se pogrezajo globoko,čeprav so nastavljene ta več kg, kot je moja teža. Že zato je ok, da sem naročil druge, močnejše vilice. Na sliki se dobro vidi, koliko so potovale. 

 

IMG_20250119_141605.jpg

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

 

 

Napisano

Mala malca.... 😵‍💫🫣😉

pred 2 urama je robertk6 napisal:

In ti primerjaš tvojo kitajsko baterijo za našimi 🤣🤣

Ja res jo nebi smel.... 😁

Napisano (urejeno)
pred 19 urami je Alex napisal:

Zanimivo, že med našo "agresivno"vožnjo po luknjastih poteh  sem opazil, da mi včasih preveč stresa vilice in se pogrezajo globoko,čeprav so nastavljene ta več kg, kot je moja teža. Že zato je ok, da sem naročil druge, močnejše vilice. Na sliki se dobro vidi, koliko so potovale. 

 

IMG_20250119_141605.jpg

to da greš na močnejše ne bo vplivalo če vzameš z istim hodom. raje bi dal kak token not ali pa malo bol nafilaš. tisto kar piše je samo začena nastavitev, potem pa nafilaš kok ti paše. kaj si pa naročil? zase sem gledal močnejše vilice zaradi svoje kilaže da so bolj toge. 

 

@Alex S tem si mal pomagaj če ti pride kaj prav

https://www.specialized.com/us/en/app/suspension-calculator#productId:188255|modelName:Turbo Levo Alloy|productImage:https://assets.specialized.com/i/specialized/95222-71_LEVO-ALLOY-ICEBLU-BLK_HERO-SQUARE?$scom-plp-product-image-square$&fmt=webp&bg=rgb(241,241,241)&w=800|bikeSize:0|riderHeight:0|riderWeight:0|useImperial:false|useImperialPressure:false

Popravljeno od TBA
Napisano
pred 2 urama je TBA napisal:

to da greš na močnejše ne bo vplivalo če vzameš z istim hodom. raje bi dal kak token not ali pa malo bol nafilaš. tisto kar piše je samo začena nastavitev, potem pa nafilaš kok ti paše. kaj si pa naročil? zase sem gledal močnejše vilice zaradi svoje kilaže da so bolj toge. 

 

@Alex S tem si mal pomagaj če ti pride kaj prav

https://www.specialized.com/us/en/app/suspension-calculator#productId:188255|modelName:Turbo Levo Alloy|productImage:https://assets.specialized.com/i/specialized/95222-71_LEVO-ALLOY-ICEBLU-BLK_HERO-SQUARE?$scom-plp-product-image-square$&fmt=webp&bg=rgb(241,241,241)&w=800|bikeSize:0|riderHeight:0|riderWeight:0|useImperial:false|useImperialPressure:false

Ni problem samo v samem hodu, ampak v grobem blaženju. Obstoječe vilice imajo zelo malo nastavitev, 160 mm je za trail več kot dobolj. 

Ne bom skakal z njim. 😊

Nove vilice pa so RockShox Lyrik Ultimate Charger- 3.1 RC2 29" DebonAir+ Tapered Boost. 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi po moje je klima (oz. bolj nastavitev usmerjanja in pihanja zraka) slabša stran 30-tke, ker se nastavitev zapiranja in usmerjanja prezračevalnih rež ureja istočasno z enim "gumbom" in je veliko slabša kot v 6-tki.   
    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
    • Tri ženske so skupaj delale v isti pisarni in so imele žensko za šefico. Vsak dan je šefica odšla iz službe že precej pred iztekom delovnega časa. Punce so to opazovale kar dolgo in potem so sklenile, da bodo tudi one začele odhajati prej. Konec koncev, šefica ni nikoli poklicala nazaj v službo in le kako naj bi vedela, da jih ni tam? Črnolaska je odšla prva. Napotila se je naravnost domov in se lotila vrtnarjenja. Presadila je nekaj zelenjave in obrezala vrtnice, potem pa je prišla njena hčerka iz šole in ji je pomagala napraviti domačo nalogo. Potem je skuhala kosilo in zvečer je šla zgodaj spat. Rdečelaska je bila srečna, da je lahko odšla prej, kajti fant jo je povabil na večerjo in je imela tako dovolj časa, da se je lepo uredila in pripravila zanj. Šla je h kozmetičarki, potem sta šla na večerjo s svečami in potem k njemu in naravnost v posteljo. Blondinka je bila zelo vesela, da bo lahko prišla domov prej in presenetila svojega brezposelnega moža. Ampak, ko je prišla domov, ga ni bilo nikjer. Potem je iz spalnice zaslišala čudne glasove. Potiho se je prikradla do vrat spalnice in jih rahlo odprla. Imela je kaj videti... Njen mož je bil v postelji z njeno šefico. Ona je jahala na njem in iz grla so ji prihajali nerazločni zvoki. Prav potihoma je zaprla vrata in se kradoma izmuznila iz hiše. Naslednji dan, ob opoldanski kavi, sta črnolaska in rdečelaska objavili, da bosta spet odšli prej iz službe. Vprašali sta blondinko, če bo tudi ona odšla prej. Bjonda odgovori: - "Ni govora, včeraj bi me šefica skoraj dobila..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.