Skoči na vsebino

Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)


stepski volk

Priporočeno sporočilo

Aja... pa ce imas slucajno se kaksno drugo microSD kartico, probaj se s to ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Bom zdruzil posnetke nove avtokamere v tole temo ... :) 

 

In sicer gre za Dashcam BlackVue DR970X 2CH LTE ... Dodatno sem vzel se baterijo BlackVue Power Magic Battery Pack B-112, ki skrbi za to, da kamera snema tudi v "Parking mode" nacinu. Kamera ima ze vgrajen tudi LTE modem in tako lahko mobilno povezavo uporabim tudi z drugimi napravami v avtu ... poleg tega pa je dosegjiva tudi preko brskalnika (poleg aplikacije na telefonu)... Prednja kamera je locljivosti 4K @ 30 FPS (2840x2160), zadnja pa Full HD @30 FPS (1920x1080)

 

Parking mode deluje v dveh nacinih... in sicer v ti. "timelapse" nacinu, kjer vsakih nekaj sekund naredi sliko in to potem zdruzi v posnetek dolzine 1 minute kar pomeni 30 minut videa ... ali pa v navadnem nacinu, kjer snema samo kadar zazna udarec ali gibanje. Obcutljivost se da nastavit preko apliakcije. Ce kamera zazna udarec ali gibanje v "time lapse" nacinu, naredi menda tudi navaden posnetek (tega se nisem probal) ...  

 

 

 

 

 

 

Ce koga se kaj zanima pa naj kar vprasa :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

39 minutes ago, Jest said:

Bom zdruzil posnetke nove avtokamere v tole temo ... :) 

 

In sicer gre za Dashcam BlackVue DR970X 2CH LTE ... Dodatno sem vzel se baterijo BlackVue Power Magic Battery Pack B-112, ki skrbi za to, da kamera snema tudi v "Parking mode" nacinu. Kamera ima ze vgrajen tudi LTE modem in tako lahko mobilno povezavo uporabim tudi z drugimi napravami v avtu ... poleg tega pa je dosegjiva tudi preko brskalnika (poleg aplikacije na telefonu)... Prednja kamera je locljivosti 4K @ 30 FPS (2840x2160), zadnja pa Full HD @30 FPS (1920x1080)

 

Parking mode deluje v dveh nacinih... in sicer v ti. "timelapse" nacinu, kjer vsakih nekaj sekund naredi sliko in to potem zdruzi v posnetek dolzine 1 minute kar pomeni 30 minut videa ... ali pa v navadnem nacinu, kjer snema samo kadar zazna udarec ali gibanje. Obcutljivost se da nastavit preko apliakcije. Ce kamera zazna udarec ali gibanje v "time lapse" nacinu, naredi menda tudi navaden posnetek (tega se nisem probal) ...  

 

 

 

 

 

 

Ce koga se kaj zanima pa naj kar vprasa :) ... 

Zanima me ali imaš priključeno na "varovalke" ali na 12V vtričnico in ali poteka prenos posnetkov na oblak ali SD? Koliko je kapaciteta SD kartice in za koliko dni lahko hraniš posnetke pri povprečni časovnici voženj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je vzupan3 napisal:

Zanima me ali imaš priključeno na "varovalke" ali na 12V vtričnico in ali poteka prenos posnetkov na oblak ali SD? Koliko je kapaciteta SD kartice in za koliko dni lahko hraniš posnetke pri povprečni časovnici voženj.

 

 

Prikljuceno je v 12V vticnico... ker je ta dodatna baterija tako narejena ...

image.png

Uporabil sem vticnico v prtljaznem prostoru, ker imam v sprednji daljinca za garazna vrata ... 

 

V CX-5 sem imel starejsi model (BlackVue DR750s) povezan preko BlackVue Power Magic Pro, ki pa je direktno prikljucen na varovalke in ta Power Magic Pro skrbi za to, da se kamera izklopi, ko ni dovolj napetosti, zato, da je zasciten akumulator pred izpraznenjem ... 

 

Snema se na SD kartico. Sam imam vstavljeno 64GB kartico ... Sedaj se ne vem, za koliko dni snemanja bo to... Pri CX-5 je bilo, ce se prav spomnim, na kartici prostora za okoli 14 dni (ali celo nekaj) vec posnetkov ... Ko je polna, se prepisujejo najstarejsi posnetki ...  Poleg tega se lahko nastavi, da posnetje, ki so se sprozili zaradi udarca ali tresljajev (event recording), samodejno shranijo tudi v oblak ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 4. 2023 ob 9:12 je Jest napisal:
Bom zdruzil posnetke nove avtokamere v tole temo ...  
 
In sicer gre za Dashcam BlackVue DR970X 2CH LTE ... Dodatno sem vzel se baterijo BlackVue Power Magic Battery Pack B-112, ki skrbi za to, da kamera snema tudi v "Parking mode" nacinu. Kamera ima ze vgrajen tudi LTE modem in tako lahko mobilno povezavo uporabim tudi z drugimi napravami v avtu ... poleg tega pa je dosegjiva tudi preko brskalnika (poleg aplikacije na telefonu)... Prednja kamera je locljivosti 4K @ 30 FPS (2840x2160), zadnja pa Full HD @30 FPS (1920x1080)
 
Parking mode deluje v dveh nacinih... in sicer v ti. "timelapse" nacinu, kjer vsakih nekaj sekund naredi sliko in to potem zdruzi v posnetek dolzine 1 minute kar pomeni 30 minut videa ... ali pa v navadnem nacinu, kjer snema samo kadar zazna udarec ali gibanje. Obcutljivost se da nastavit preko apliakcije. Ce kamera zazna udarec ali gibanje v "time lapse" nacinu, naredi menda tudi navaden posnetek (tega se nisem probal) ...  

Ce koga se kaj zanima pa naj kar vprasa

Kje si pa nabavil zadevo ce lahko kaksen link

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nabavil sem direktno pri proizvajalcu (linkan je model kamere)… ker je cist frisna in je na Amazonu se ni… 

 

https://shop.blackvue.com/product/dr970x-2ch-lte-gl/

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 20. 5. 2022 ob 9:49 je Jest napisal:

Cena za komplet (prednja in zadnja kamera) je s postnino vred dobrih 180€

 

WWW.AMAZON.DE

70mai DASHCAM 140 DEGREE/A800S-1: Amazon.de: Electronics & Photo

 

Na Aliexpress-u pa malo manj... okoli 140€ 

 

 

 

Samo prednja kamera pa je pri nas okoli 130€

 

WWW.WAYTEQ.SI

Do 4K UHD s 140 ° FOV, Dvokanalno snemanje spredaj in zadaj, Zmogljiv nočni vid s 3D DNR, 24-urni nadzor parkiranja , Vgrajen GPS z ADAS

 

 

 

DASHCAMTALK.COM

The 70mai A800S is a good bang for your buck 4K camera, the In the $100 price range, there are few cameras that will have better video quality.

 

Ta se zdi kr uredu. Pa je 3.5m kabla dovolj, če bi napeljal iz 12v vtičnice med sedežama?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Gregster napisal:

Ta se zdi kr uredu. Pa je 3.5m kabla dovolj, če bi napeljal iz 12v vtičnice med sedežama?

 

Mislim, da bi morali biti dovolj... Drugace ga pa stukas... Saj ni nek poseben kabel :D ... 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Gregster napisal:

Ta se zdi kr uredu. Pa je 3.5m kabla dovolj, če bi napeljal iz 12v vtičnice med sedežama?

Na aliexpressu jo dobis za 150 € (njihova uradna trgovina). Jaz sem v preteklih letih narocil dve in je za moje pojme best price/performance. Ce ne rabis zadnje kamere je cena se nizja. 

 

https://www.aliexpress.com/item/4001333431211.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.19a81802cGIOuK

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Scr3am napisal:

Na aliexpressu jo dobis za 150 € (njihova uradna trgovina). Jaz sem v preteklih letih narocil dve in je za moje pojme best price/performance. Ce ne rabis zadnje kamere je cena se nizja. 

 

https://www.aliexpress.com/item/4001333431211.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.19a81802cGIOuK

Kam imaš priklopljeno? Snema tudi, ko avto miruje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno kaj zelis. Jaz imam priklopljeno na 12v in se avtomatsko vklopi ob zagonu avta in izklopi, ko ugasnem avto. Lahko dokupis kabel (hardwire kit UP02) in priklopis tudi na stalno 12v napajanje in ima kamera opcijo tudi parking mode. Torej se aktivira, ko zazna gibanje pred avtom. Ta kabel imas isto na tem linku.

 

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 4. 2023 ob 20:13 je Scr3am napisal:

Odvisno kaj zelis. Jaz imam priklopljeno na 12v in se avtomatsko vklopi ob zagonu avta in izklopi, ko ugasnem avto. Lahko dokupis kabel (hardwire kit UP02) in priklopis tudi na stalno 12v napajanje in ima kamera opcijo tudi parking mode. Torej se aktivira, ko zazna gibanje pred avtom. Ta kabel imas isto na tem linku.

 

 

Kaj se pa da dobit, da se slučajno akumulator ne sprazni v parking mode. Oz.kakšna je verjetnost, da bi se?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BlackVue ima PowerMagic Pro ... Sem imel vgrajenega v prejsnjem avtu in je delovalo BP  ... 

 

BLACKVUE.COM

Do you know about the Power Magic Pro? This hardwiring kit is the Parking Mode enabler for your dashcam. Although a Pittasoft/BlackVue invention designed to take advantage of...

 

 

WWW.TOMS-CAR-HIFI.DE

Electronic Power Controller EU englische Version Das speziell für die Blackvue Dash Cams entwickelte Gerät macht die Überwachung des geparkten Fahrzeugs möglich. Power Magic...

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Jest napisal:

BlackVue ima PowerMagic Pro ... Sem imel vgrajenega v prejsnjem avtu in je delovalo BP  ... 

 

BLACKVUE.COM

Do you know about the Power Magic Pro? This hardwiring kit is the Parking Mode enabler for your dashcam. Although a Pittasoft/BlackVue invention designed to take advantage of...

 

 

WWW.TOMS-CAR-HIFI.DE

Electronic Power Controller EU englische Version Das speziell für die Blackvue Dash Cams entwickelte Gerät macht die Überwachung des geparkten Fahrzeugs möglich. Power Magic...

 

 

 

Ja sem gledal kako si imel. Pa bi to šlo s 70 mai kamero?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ima kabel z 12V vticem za vzigalnik, potem verjetno ja… Skatlica samo skrbi za to, da izklopi dovod elektrike, ko je stanje akumulatorja nizko… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta hardware kit katerega lahko dokupis (kabel) je misljeno, da kamera uporablja parking mode, ko zazna pred avtom oviro oz. neko gibanje. To ne pomeni, da snema 24/7. Torej bojazni, da bi se akumulator izpraznil ni. Je pa tudi tako narejeno, da se samodejno izklopi, ce zazna, da ima akumulator nizko vrednost.

 

70mai.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Scr3am napisal:

Ta hardware kit katerega lahko dokupis (kabel) je misljeno, da kamera uporablja parking mode, ko zazna pred avtom oviro oz. neko gibanje. To ne pomeni, da snema 24/7. Torej bojazni, da bi se akumulator izpraznil ni. Je pa tudi tako narejeno, da se samodejno izklopi, ce zazna, da ima akumulator nizko vrednost.

 

70mai.jpg

No to me je zanimalo. Hvala👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ola mazdaši, po vaših priporočilih sem nabavil 70mai A800s + zadnjo kamero. Kamera je super. Ampak za parking surveillance moram še dokupiti ta kabel za stalno napajanje, pa me zanima ali bi mi bil kdo pripravljen pomagati ga priklopit na varovalke al kam že, nisem smotan samo strah me je prčkat po "novem"avtu😅..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Avtokamera (DashCam, BlackBox,...)

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.