Skoči na vsebino

MAZDA 6 PO GARANCIJI


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Kar se ti?e Xsenon lu?i, hecajo tudi mene. Desna se mi je med vo?njo ugasala in so mi jo pol na Gami zamenjali. Opazujem pa, da mi ob?asno obe lu?i utripata. In to je bolj izrazito po pranju avtomobila ali pa ko je bolj de?evno vreme.

 

ja super no... a je sploh kdo, ki nima te?av s xenonkami?

 

 

Wildcat, kaj pravi? na tole?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 117
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

wildcat nima xenonk se mi zdi :ne vem:

:D

 

joj Labi... humorist - najprej me dobi? vstanjenga (kak?na beseda) na levi nogi pol me pa ?e heca?. :lol:

 

 

Ma?kico teroriziram zato, ker je tudi ona dobila info od svojih fantov/serviserjev, da s xenonkami ni problemov, a klele na forumu jih imamo pa kar vsi - some strange shit, don't you think so?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma?kico teroriziram zato, ker je tudi ona dobila info od svojih fantov/serviserjev, da s xenonkami ni problemov, a klele na forumu jih imamo pa kar vsi - some strange shit, don't you think so?

A-a, da ne bo pomote!!! :angry:

"Ma?kica" je povedla, da je napaka znana in da po garancijski zamenjavi xenonk in tega kar spada zraven, ni ponovnih te?av ve? pri na?ih strank. ?e enkrat: Te?ave z xenon so, ampak samo 1x, ker se odpravijo. Zato pa je garancija.

Zato sem ti tudi povedala, da pokli?e? ?e te kaj ve? zanima, vpra?aj tehnika kako in kaj, ker mi niti najmanj ni v?e? tak?no obto?evanje kao neki strange shit. Ampak izkoristi pa nih?e ponudbo da pokli?e, da bi se posvetoval?! :unsure: Jaz pa? nisem strokovna oseba za odgovarjanje na tak?na vpra?anja. Sorry.

 

Kar se pa drugje dogaja ne vem, za druge servise ne morem govoriti in ne bom.

Lahko povem le za svoje stranke.

 

In ne Wildcat res nima xenonk, in tako tudi nima te?av z lu?mi :ouje::harhar:

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A-a, da ne bo pomote!!! :angry:

"Ma?kica" je povedla, da je napaka znana in da po garancijski zamenjavi xenonk in tega kar spada zraven, ni ponovnih te?av ve? pri na?ih strank. ?e enkrat: Te?ave z xenon so, ampak samo 1x, ker se odpravijo. Zato pa je garancija.

Zato sem ti tudi povedala, da pokli?e? ?e te kaj ve? zanima, vpra?aj tehnika kako in kaj, ker mi niti najmanj ni v?e? tak?no obto?evanje kao neki strange shit. Ampak izkoristi pa nih?e ponudbo da pokli?e, da bi se posvetoval?! :unsure: Jaz pa? nisem strokovna oseba za odgovarjanje na tak?na vpra?anja. Sorry.

 

Kar se pa drugje dogaja ne vem, za druge servise ne morem govoriti in ne bom.

Lahko povem le za svoje stranke.

 

 

Wildcat - sploh te nisem obto?eval za ni? in nikjer nisem omenjal servisa v Velenju, ?e si mogo?e to tako razumela. Zahvaljujem se ti za vse informacije, ki nam (mi) jih daje? in sploh sem zelo hvale?en, da kot edina predstavnica oz predstavnik prodajalcev/servisev sploh sodeluje? na forumu namenjenem Mazda avtomobilom.

 

Ostalim, katerim ta znamka daje kruh in ?ivijo od denarja lastnikov Mazd, se ne zdi vredno niti toliko, da bi se nekdo od njih sploh prijavil na forum in ponudil kak?nega od nasvetov oziroma razjasnil dolo?ene stvari. ?alostno je vse skup tole, da spra?ujem in moledujem po razli?nih servisih, dobivam pa informacije, ki spadajo na repertoar stand-up komediantov ne pa predstavnikom ugledne? znamke. In kot ka?e nisem edini saj, ?e se omejimo samo na Xenonke imamo vsi lastniki z njimi probleme tudi po garancijskih popravilih (?e se bo spet pojavil isti problem pridem servisirat v Velenje ;) ).

 

Pa to niso samo Xenonke, tu so ?e diski (12.000km po garancijski menjavi mi spet tresejo :( ) pa te?ave na volanskem drogu, pa nivelacija lu?i, pa MP3 predvajalniki, ?ri?ki, BC, tank za gorivo pa ?e kaj bi se na?lo. Ja z ?alostjo lahko povem, da sem imel v dobrem letu (50.000km) s ?estko 3x ve? te?av kot s 3x cenej?im Clarusom v petih letih (160.000km). In ravno zaradi mazdine vzdr?ljivosti nisem vzel Pugija 407 ampak kot ka?e je danes problem pri vseh proizvajalcih. Kolk pa je pri nas padla znamka Mazda v o?eh ljudi pa si lahko preberete v zadnjem Avto Magazinu, kjer so z anketo iskali najbolj?e avtomobile.

 

OK, dost jokanja

 

Wildcat ?e enkrat oprosti, ?e misli?, da sem te u?alil - nikjer in nikdar ni to bil moj namen :rozico: Se bom pa potrudil in klical tudi va?ega ?efa servisa, ?eprav sem govoril ?e s ?efi tako pri Gami, Interclassu in Cosmosu, sestavljam pa tudi prito?bo za na MMS.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi me u?alil! ;) Sploh ne, sam trudim se, da se razne stvari po?istijo preden pride do nesporazumov.

Pa? ne morem preverjati podatkov za vozila, katera niso pri nas servisirana.

Tako ne morem trditi, da je problem tu ali tam.

 

In tudi pri nas ne moremo ?ude?e ustvarjati, ?al, in seveda nimamo vedno re?itve, prav tako kot drugi ne. :ne vem:

 

Upam, da bo? uspe?en s pismom!!! Vsekakor nas pa obve??aj!!!

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se bom pa potrudil in klical tudi va?ega ?efa servisa, ?eprav sem govoril ?e s ?efi tako pri Gami, Interclassu in Cosmosu, sestavljam pa tudi prito?bo za na MMS.

 

Ja tudi jaz se strinjam da je "Ma?kica" edina, ki nas vsaj malo tola?i glede reklamacij, zato Vsaka ?ast tudi z moje strani!

Glede ?estice pa tudi jaz postajam kar malo razo?aran, v Nem?iji vse naj naj, pri nas pa...? ?zmeden?

Kaj pa ?e mi kasiramo kako robo (beri avte ) 3.class za balkan al kaj podobnega? :whatever:

 

Tudi meni se pojavljajo rahli tresljaji pri zaviranju, no za enkrat krivim grobe zimske gume, ko bom zopet na letnih, bomo vidli...

@Boss će rabi? ?e kak podpis v prito?bi MMS -ju, jaz sem zraven!

 

LP :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cau, naj se jaz povem svoje.

 

Kar se ti?e xsenonk, so mi zamenjali lu? pred par meseci in sedaj spet utripa....

 

Z zavorami sem imel podobne te?ave, pri 20.000 KM so tresle, garancijska zamenjava diskov. Dokelr nisem ene 2x mo?no zabremzal je bilo OK, potem pa treslaji... Tako da zgleda da bo treba spet menjat, a tokrat ne z originalnimi, raje bom dopla?al in dal kak?ne bolj?e diske da bo mir...

 

Sicer pa, mazda 6 je zakon :))

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cau, naj se jaz povem svoje.

 

Kar se ti?e xsenonk, so mi zamenjali lu? pred par meseci in sedaj spet utripa....

 

Z zavorami sem imel podobne te?ave, pri 20.000 KM so tresle, garancijska zamenjava diskov. Dokelr nisem ene 2x mo?no zabremzal je bilo OK, potem pa treslaji... Tako da zgleda da bo treba spet menjat, a tokrat ne z originalnimi, raje bom dopla?al in dal kak?ne bolj?e diske da bo mir...

 

Sicer pa, mazda 6 je zakon :))

 

Ja, se strinjam, druga? je avto zares ZAKON! :jupiii:

Ne vem mogo?e ma Boss prav; vedno manj je (zanesljivih) avtov, kot so bili v?asih; prav zanimivo bi bilo, ?e pomislim, da bi imel yugo 82.letnik (moj prvi nov avto) garancijo 100.000 KM !? ?zmeden?

Tudi jaz sem se pred nakupom zanimal za Pi?ija 407SW (lep desing), znanec ga ima pribli?no leto pa ni ni? kaj navdu?en...? :ne vem:

Vsakakor pa sem Za da se pove?emo vsi ki imamo kakr?nekoli sorodne te?ave, ker mislim, da smo vsi za svoj denar ?eleli kupiti NAJBOLJ?E!

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upam, da mo?no trka? po lesu, da se ne bo naslednji teden pojavil post z naslovom "Mazda 3 ne v?ge" avtor "David" :hudicek:

 

Ej Boss.....zaenkrat trkam trkam trkam.... Ah.... ti avteki.... :ne vem: :rozico:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upam, da mo?no trka? po lesu, da se ne bo naslednji teden pojavil post z naslovom "Mazda 3 ne v?ge" avtor "David" :hudicek:

 

To je v vseh pogledih nemogo?e! :P:bravo: Ker je avto "pravi"! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saga se nadaljuje...

 

Po 2x te?avah z desnim Xenonom se je za?elo sranje ?e z levim - za?el je utripati. Ker sem ugotovil, da tole utripanje ni sinhronizirano ;) s samo muziko v avtu je zgleda problem spet v serijski oz. stvarni napaki, ki je kot ka?e zelo pogosta pri Mazdah

 

V?eraj sem bil slu?beno v Mozirju in sem se nato odpeljal ?e ?ez hrib in se oglasil ?e pri Skoren?ku v Velenju, kjer sem Wildcatki in njenem sodelavcu pojokcal o mojih problemih s to moderno osvetljavo.

 

V glavnem: ?akam, da me pokli?ejo, ko dobijo rezervne dele (lu? in modul) in po menjavi bom dr?al pesti, da se napaka ne bo ponovila (?eprav me optimizem zapu??a).

 

Ko bo lu? zamenjana bom dokon?al dopis in prito?bo na MMS ter bomo vsi o?kodovanci (aljosa, roko, hladni, boss) prijavili zadevo kot stvarno napako, ki se pojavlja pri vozilih Mazda 6. Da ne bo pomote, tukaj ne govorimo o slabem delu servisov ampak o tehni?ni oz. tehnolo?ki napaki, ki je nastala ali zaradi nekvalitetnih materjalov ali pa zaradi slabega dela na?rtovalcev/dobaviteljev in nezadostnega testiranja za kar je krivo podjetje Mazda Motors.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja izku?nja s Xenonom je taka (pri blagovni znamki, ki sem je omenjal v drugi debati).

Avto je bil star dobre 3 l. Prevo?enih je imel cca. 110.000 km. Lani poleti mi je crknila desna lu?. Na bli?jem servisu so mi ?e hoteli naro?iti nadomestno xenonko (cena 40.000), pa sem za vsak slu?aj poklical svojega serviserja v bli?ini Ljubljane. Povedal mi je, da ni re?eno, da je pregorela lu?...lahko je tudi transformator in ?e...da potem pa 180.000 Sit za kompletno lu?. Ker mi se ni metalo v zrak ?e dodatnih 40.000, v slu?aju, da gre za ve?jo okvaro, sem se odpravil na svoj servis. Ta smo ugotovili, da je ?la samo ?arnica (...veliko olaj?anje), ?e ve?je pa je bilo to, da mi je mojster dal rabljeno...zastonj. Vra?al sem se veselo domov. Ko se prispel v bli?nje mesto, je bil ?e mrak. Vozil sem v koloni in zazdelo se mi je, da se na vozilu pred mano vidi odsev samo leve lu?i. Ustavil se in ugotovil, da spet ne gori desna. <_<<_< Odpeljal sem se do doma in ?e poslavljal tiste ve?je cifre. Doma sem opazil, da pri ponovnem kontaktu lu? gori (na ra?unalniku je nastavljeno, da se lu?i pri?gejo samodejno ob zagonu motorja). Po par minutah vo?nje pa se je spet ugasnila. Poskusil sem dati stikalo lu?i na vklopljeno(ro?no) in lu? se je spet na?gala. Vozil sem se po bli?njem travniku, ker se na cesto nisem upal(bila je no?) in desna lu? se je ?e nekaj krat ugasnila, nato pa je uga?anje prenehalo. Od takrat se ni ve? ugasnila. Minilo pa je ?e 9 mesecev.

Kratkotrajno utripanje obeh lu?i pa se ob?asno pojavi, mislim pa, da je to utripanje povezano z samo-nastavitvijo vi?ine lu?i.

 

Zato tisti, ki nimate ve? garancije, ne na hitro obupat, ko se xenonka samodejno ugasne. Mogo?e vam pa pomaga moja izku?nja.

:danzoman::danzoman::danzoman::danzoman:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saga se nadaljuje...

 

Po 2x te?avah z desnim Xenonom se je za?elo sranje ?e z levim - za?el je utripati. Ker sem ugotovil, da tole utripanje ni sinhronizirano ;) s samo muziko v avtu je zgleda problem spet v serijski oz. stvarni napaki, ki je kot ka?e zelo pogosta pri Mazdah

 

V?eraj sem bil slu?beno v Mozirju in sem se nato odpeljal ?e ?ez hrib in se oglasil ?e pri Skoren?ku v Velenju, kjer sem Wildcatki in njenem sodelavcu pojokcal o mojih problemih s to moderno osvetljavo.

 

V glavnem: ?akam, da me pokli?ejo, ko dobijo rezervne dele (lu? in modul) in po menjavi bom dr?al pesti, da se napaka ne bo ponovila (?eprav me optimizem zapu??a).

 

Ko bo lu? zamenjana bom dokon?al dopis in prito?bo na MMS ter bomo vsi o?kodovanci (aljosa, roko, hladni, boss) prijavili zadevo kot stvarno napako, ki se pojavlja pri vozilih Mazda 6. Da ne bo pomote, tukaj ne govorimo o slabem delu servisov ampak o tehni?ni oz. tehnolo?ki napaki, ki je nastala ali zaradi nekvalitetnih materjalov ali pa zaradi slabega dela na?rtovalcev/dobaviteljev in nezadostnega testiranja za kar je krivo podjetje Mazda Motors.

 

 

Ja Boss ma? pa res smolo, sicer sem pa jaz zraven v vsakem primeru, ?e rabi? kake podatke pi?i na PM; mogo?e je pa bila tvoja ?estka izdelana na obletnico kapitulacije Japonske, pa se zdaj kamikaze tko ma??ujejo... ?zmeden?

 

Joke :D

 

Me pa res zanima, ?e ti bodo v Velenju napake odpravili ( Wildcat dr?im pesti...) :bravo:

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri velikem "Nemcu" pojasnjujejo preprosto, kaj je xenon tako-le:

""V kot grah velikem steklenem zgornjem delu ksenonske ?arnice so plin ksenon in kovinske soli. Preko elektri?nega predvklopnega sistema se v presledkih nekaj milisekund v plin po?iljajo visokonapetostni impulzi. Pri tem se kovine uparijo in elektri?na energija se spremeni v sevanje. Nastala svetloba je po zna?ilnostih primerljiva z dnevno svetlobo. Ksenonski ?arometi v primerjavi s predhodnimi halogenskimi lu?mi zagotavljajo pribli?no 2,5-kratni svetlobni tok in skrbijo za odli?no in izjemno enakomerno osvetlitev cesti??a. Ker je ksenonska svetloba podobna dnevni svetlobi se o?i voznika tudi na dalj?ih vo?njah manj utrudijo. Ksenonska ?arometa dopolnjujeta naprava za ?i??enje ?arometov in avtomatsko uravnavanje vi?ine svetlobnega snopa, ki prepre?uje, da bi svetloba ?arometov slepila potnike v vozilih na nasprotnem voznem pasu.""

 

Mogo?e pa imamo uporabniki xenon lu?i te?ave zato, KER IMAMO PREMALO SOLI....(v lu?eh...mislim)......

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf pa res mi manjka soli, ker ne morem pogruntat kaj za en avto vozi?.... sramezljiv

 

Hmm, glede na formulo - TGS??? :hohoho:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.