Skoči na vsebino

MAZDA 6 PO GARANCIJI


Priporočeno sporočilo

Vpa?al bi, ali ima ?e kdo prevo?enih ve? kot 100000 km (verjetno normalno) in ?e je ?e vedno zadovoljen z avtom?

Se pojavljajo kak?ne napake? Ve?ino opazim, da ima dizla?a; kaj pa podvozje, zavore, amortizerji?

 

Namre?, ponavadi v garancijskem roku ?e vse ?tima, potem se pa za?ne "?raufanje"!!!

 

:huh:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 117
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Prvi kandidat je Tomi, ki je ?e ?ez 100.000 km in se je ravnokar ukvarjal z ?raufom, ki je padel na bat.

 

Drugi pa je v tesnem zasledovanju Labi, ki se je nazadnje (kolikor vem) ukvarjal z ribnikom v prtlja?niku.

 

Pri meni pa je do 45.000 km odpovedal desni ksenon in zvili so se prednji diski.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi kandidat je Tomi, ki je ?e ?ez 100.000 km in se je ravnokar ukvarjal z ?raufom, ki je padel na bat.

 

Drugi pa je v tesnem zasledovanju Labi, ki se je nazadnje (kolikor vem) ukvarjal z ribnikom v prtlja?niku.

 

Pri meni pa je do 45.000 km odpovedal desni ksenon in zvili so se prednji diski.

 

pri men je tud garnacija R.I.P.

nazadanje je crknil tist regulator visine snopa luci...ce sem dal kolesce dol/gor se je premaknila samo leva zarnica, desna pa mirovala...

drugace pa akvarija tud ze dolgo ni vec :)

glede podvozja pa: ker ga vozim po najbolj nemogocih cestah (balkan pa to) je podvozje izredno dobro ....najbolj svetla tocka avta pravzaprav

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri men je tud garnacija R.I.P.

nazadanje je crknil tist regulator visine snopa luci...ce sem dal kolesce dol/gor se je premaknila samo leva zarnica, desna pa mirovala...

drugace pa akvarija tud ze dolgo ni vec :)

glede podvozja pa: ker ga vozim po najbolj nemogocih cestah (balkan pa to) je podvozje izredno dobro ....najbolj svetla tocka avta pravzaprav

 

 

Nisi edini LabiGT meni je pri 45.000 crknila regulacija vi?ine snopa lu?i, a to opazi? ?ele ko to ?eli? spremeniti, kadar je avto nalo?en na primer.

 

Kar se pa ?arnic ti?e, res je da imam navadne ampak pri meni crkujejo na 15-20.000 km

 

Kar se pa podvozja in lege na cesti ti?e pa se strinjam s tabo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem tudi jaz opazil (vi?ina lu?i) pri meni bi se naj avtomatsko nastavljala vi?ina, ampak ne opazim; pri polnem avtu svetijo lu?i predale? (vsi mi "blendajo" pa popi&&&jejo).

 

Sem vpra?al servis, odgovor: Ra?unalnik, ampak menjat ga ne morejo, ker Mazda pripravlja drugega, kateri bo menda ok. Jaz pa vozim ?e pol leta tako, pa ni? :huh: Na cesti pa si vsak drugi misli, glej butla z dolgimi lu?mi!!! :angry:

 

A se naj ?e jaz razp :aaaaa: na servisu???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moje mnenje: ?e misli? da je to z ra?unalnikom res in da te na servisu ne NATEGUJEJO, potem reci, da ti naj omogo?ijo menjavo ra?unalnika ne glede na prete?eno garancijo, pa? takrat ko bo ra?unalnik pripravljen, vendar moje osebno mnenje je to, da je to pa? predrag del in ga no?ejo menjati !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem tudi jaz opazil (vi?ina lu?i) pri meni bi se naj avtomatsko nastavljala vi?ina, ampak ne opazim; pri polnem avtu svetijo lu?i predale? (vsi mi "blendajo" pa popi&&&jejo).

A lahko ugibam? Lu?i se samodejno nastavljajo obenem ima? pa ?e un knof, ko ima? ve? potnikov? Ker od takrat, ko sem lu?i ven dal avto sveti veliko vi?je. Pa nikjer se ne da nastavljat. Pri 106ki si imel ?rauf za ?ponat gor dol, potem pa ?e un knof za ve? potnikov. To je bil seveda res ?e luksuz za ta avto.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri xenonkah je vse samodejno (ker tako mora biti ?e ho?e avto dobiti heterologacijo ;) ) tako, da ni nobenega dodatnega stikala za nastavljanje.

 

Je pa hec, da ?e crkne ta del za avtonivelacijo lu?i naj bi baje lu?i ostale v spodnjem polo?aju - svetijo preve? v tla. Se pa to dogaja na?eloma samo na eni lu?i in naj bi bilo povezano tudi s premajhno napetostjo tako, da doti?ni ra?unalnik ne reagira in dvigne oz. spusti ?aromet.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tukaj so ?e moje "okvarice" do 115.000 km:

 

- 100.000 km - merilec pretoka zraka

- 100.000 km - zarjaveli stebri?ki na zadnjih vratih ???

- 113.000 km - vijak v batu - hehe

 

vsa popravila je krila Mazda :rispekt:

Delov, ki se standardno obrabljajo nisem na?teval!

Mislim, da je to za 115.000 km kar dobra ststistika, ?eprav idealno pa ni! :ne vem:

 

Sicer pa pri teh kilometrih avto ?e vedno leti ko raketa (220 km/h), potegne tako kot prvi dan, ...., na podvozju ni opazit nekih spremeb (lega, odzivnost, udobje...)!

Kon?na ocena (?e odmislim zaplete z vijakom) - odli?no! :bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...to cenim Komar!!! ...tudi ?e si imel probleme z vijakom v cilindru,si ostal zvest Mazda-?...

...je pa tvoje mnenje zanimivo,ker tudi sam i??em doma in v tujini M6,136KM-rabljeno...

...in ponavadi imajo avti iz druge roke precej prevo?enih kilometrov...vsaj za denar,s katerim

razpolagam... : bravo: LP ALEX

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...to cenim Komar!!! ...tudi ?e si imel probleme z vijakom v cilindru,si ostal zvest Mazda-?...

...je pa tvoje mnenje zanimivo,ker tudi sam i??em doma in v tujini M6,136KM-rabljeno...

...in ponavadi imajo avti iz druge roke precej prevo?enih kilometrov...vsaj za denar,s katerim

razpolagam... : bravo: LP ALEX

 

 

Ojla, ni blema.

Tudi naslednji aftek bo verjetno Mazda.

V igri so ?e Toyota in Honda, vendar se mi zdi, da pri Mazdi ?e vedno dobi? najve? za svoj denar (beri - najceneje je :P )!

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer mi je mazda 6 prov zanimiva za pogledat, samo tole je pa precej ?alostno, kako so popustil pri kvaliteti, ker v?asih je blo pa defektov precej manj! :P

 

 

Kakih defektov???!!!

Pa to ja ni ni?!!!

V Nem?iji je po zanesljivosti ?e drugo leto na 1. mestu!!! :bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na 90000 km sem menjal razen olja in filtra klime vsakih 20000 NI?!

 

La?em, sprednje zavorne plo??ice, pa ?e te bi ble za naslednjih 30000, ampak sem jih zaradi bolj?ega osebnega ob?utka zamenjal :bravo:

Nasvet: original stanejo 36000, "nahbau" pa 9000 sit, neke nem?ke... zelo dobre

 

Da mi pa ksenon lu?i nagajao je pa tud vse, bojdo ?e po?timali...

Verjetno ne grem iz Mazde, razen ?e bo katera druga znamka naredila perpetum mobile!

:danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NO sej pol pa tolk bol?, ?e je res obdr?ala 1. mesto.

Se pa spomnm ko sm gledu razne nem?ke teste, so bli itak zmeri najvi?je japon?ki,

ponavad:

1. tojota

2. mazda

3. nissan

2. in 3. sta bla v?asih tut v obratnem vrstnem redu! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam kako je z garancijo ?e zamenja? plo??ice ki niso original od mazde???

 

....ko smo ?e pri garanciji za Mazde...a ve kdo,kako je z garancijo za uvo?ene avte?...

...?e recimo uvozi? 2 leti star avto,kateri je ?e eno leto pod garancijo a velja ta garancija tudi pri nas?.. :whatever:

 

 

LP ALEX

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

....ko smo ?e pri garanciji za Mazde...a ve kdo,kako je z garancijo za uvo?ene avte?...

...?e recimo uvozi? 2 leti star avto,kateri je ?e eno leto pod garancijo a velja ta garancija tudi pri nas?.. :whatever:

LP ALEX

 

teoreticno bi mogla veljati...

za daewoo pa vem iz lastnih izkusenj da ni bilo tko...kupil sem novega v turciji (tam je bla garancija 3 leta) in sem ga registriral tuki in sem mel garancijo samo 1 leto. :ne vem:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

teoreticno bi mogla veljati...

za daewoo pa vem iz lastnih izkusenj da ni bilo tko...kupil sem novega v turciji (tam je bla garancija 3 leta) in sem ga registriral tuki in sem mel garancijo samo 1 leto. :ne vem:

 

?e dobr da je bla vsaj tok cajta, po mojem so bli majstri tok ?okirani da niso mogli verjet svojim o?em:

"pa kva hudi?a je fant korejca iz tur?ije zdej prvleku k nam?" :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

....ko smo ?e pri garanciji za Mazde...a ve kdo,kako je z garancijo za uvo?ene avte?...

...?e recimo uvozi? 2 leti star avto,kateri je ?e eno leto pod garancijo a velja ta garancija tudi pri nas?..

LP ALEX

 

 

Moja M6 je uvo?ena in ima ternutno 95000km kar pomeni ?e 5000km v garanciji, ali pa ?e do aprila ko prete?ejo 3 leta. Jaz sem bil na servisu, ker mi ni delela nastavitev lu?i in so v garanciji lu?i zamenjali!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.