Skoči na vsebino

Mazda 6 2013-2014 Home coming/leaving light


Tilen5

Priporočeno sporočilo

A je kdo mogo?e pogruntal kako se nastavi home coming/leaving lights. Se pravi osvetlitev lu?i ko odklene? in zaklene? avtomobil. Sledil sem navodilom ampak se mi ustavi pri delu "home coming light can be turned off/on" ?e grem v nastavite od avtomobila pa kot, da mi funkcija ki to omogo?a manjka. Ali je mogo?e kasneje pri?el kak update softwera ?

Hvala za odgovore.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa imas to funkcionalnost? Ker jaz v prejsnji sestici, letnik 2013, tega nisem imel ... Kje tocno se pa zalomi? Ti zadeva sploh ne deluje? Ali deluje, pa bi jo rad izklopil?

 

Pri CX-5 je recimo "leaving home" tako, da ce recimo odklenem avto z daljincem, se luci prizgejo za eno minuto (oz. kolikor je pac nastavljeno) ... tudi podnevi... Ce pa odklenem s tipko na vratih, pa se luci ne prizgejo... Sam vecinoma odklepam s tipko na vratih... 

 

Pri "coming home" pa je tako, da je treba aktivirat s potegom rocice za dolge luci, ko je avto ze ugasnjen ... Takrat se luci prizgejo in gorijo prednastavljen cas ... Tega recimo nikoli ne uporabljam... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni isto. Pa nikoli ne uporabljam te funkcije, ker mi je ?koda baterije, da sveti v prazno najmanj 30 sek.

 

 

Jaz tudi ne uporabljam... je pa eden zaradi tega, ker te funkcije ni imel, prodal mazdo ... ce se prav spomnim, je slo za Mazdo 3 :) ... 

 

EDIT: Nasel temo od takrat >> http://www.mazda-si.net/topic/12718-mazda-3-2014-coming-leaving-home-modul/ :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta funkcija je ful uporabna ?e ima? kje v temi parkiran avto, da ti lepo osvetli. Druga?e v ve?ini primerov ni potrebe, razen blink blink pred kafano :)

Pri Mazdi razen novej?ih letnikov te funkcije ni, sicer se baje da narest z dodatnimi moduli, samo nisem ?e nikjer na?el to?no kako to priklopit na Mazdi da dela kot treba.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vklipil bi rad in stestiral,..recimo pridem domow ugasnem avto in potegnnem ro?i?ko za lu?i proti sebi ki naj bi pri?gala lu?i za dolo?en ?as (tolk kot ma? na?timano) ampak samo posveti za ?as pritiska...se pravi bi mogel v nastavitvah avta na?timat ?as osvetlitve recimo 30sec(tega v meniju nimam) pa tudi ko odklenemavto se mi ni? ne pri?ge pa tudi v meniju nimam za na?timan,.. pa? dosti me ne moti samo malo sem se hotel igrat pa vidim da moja kot zgleda tega nima :/


Na youtube sem videl posnetek ko je majstr na 6tki mel ful ve? nastavitev v samemem vozilu kot naprimer moja mazda... sam kot sem bral si je to sam updejtal,.. jaz raje tega ne bi delal :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=TSl488rLW1w

 

nekaj takega sem imel v mislih ko se ti pri?gejo samo dnevne lu?i

 

https://www.youtube.com/watch?v=UzC3bQHOBkE

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje tvoja sestica sploh nima tega... Navodila so splosna za vse modele in pakete opreme... ponavadi je tudi kaksna opomba zraven...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Modul za coming/leaving home lights je bil ?e do pred kratkim na spletni strani pod dodatno opremo, sedaj ga na hitro ne najdem ve?. Je pa recimo tole opcija za 2013 in 2014:

 

Modul za ogledala: https://www.mazda.si/kupujem-imam/dodatna-oprema/mazda6/2012-08/udobje-in-prirocnost/C850V7650A/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem da se da z moduli mrskej po?timat ja sam en bi pr?kal po avtu,.. edina modifikacija ki bi mogo?e bila je ta, da bi dal na pragove aluminijasto za??ito sam na uradni strani je drgaga kot ?efran.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.