Skoči na vsebino

Mazda 6 III USB problem


Priporočeno sporočilo

Ja, je Majes rekel, da mogo?e ?e kaj prevajajo pri MMS-u. Bo povpra?al naprej in se sli?iva ?ez teden ali dva...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Prej?nji teden sem se oglasil v BTC Ljubljana in se uradno prito?il ?ez delovanje audio naprave (USB te?ave) in danes so me poklicali na menjavo bluetooth modula (baje je kar draga zadeva zato splo?nega vpoklica ne bo, ampak je potrebno osebno dati prito?bo). Prvi vtis je zelo pozitiven, ker se zdaj moj Ipad (verjetno tudi navaden USB klju?ek), odzove takoj ko se stisne tipka (prej je "nalagal" cca. 3 minute). Preverim ?e vse ostale stvari pa se javim ?ez kak?en dan...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po nekaj dnevih testiranja se spet javljam z ugotovitvami ob menjavi Bluetooth vmesnika. Edina pozitivna stran je, da si sistem zdaj zapomni zadnji predvajani mp3 komad in da za?ne z predvajanjem od pritiska na tipko od cca. 4 sec do nekje 25 sec (imam pa Ipod 16G, mogo?e je pri manj?ih USB klju?kih hitrej?e). ?e se naredijo folderji (mape) na ra?unalniku, jih sistem ne zazna. Prenos mp3 komadov iz telefona (Iphone) preko bluetootha deluje dokaj stabilno, ampak SMS-se iz telefona v enoto pa ne zna prenesti. Se mi zdi da nas je Mazda pri tem audio sistemu, kar dobro okoli prinesla saj sem preveril sisteme v ve? drugih znamkah in tukaj je tole res bolj ubogo. Upam samo da je audio sistem v novi Mazdi 3 bolj?i in bolj prilagodljiv uporabniku....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je pa res ?rot. A ?e obstaja aftermarket radio za novo ?estico? Mogo?e ?e spla?a :-)

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

 

 

Menda obstaja... zal pa izgubis nekaj funkcionalnosti ... predvsem kar se ti?e povezave z avtom (naketare nastavitve lahko pozabis) in gumbi na sredinski konzoli tudi ne delujejo ... 

Po nekaj dnevih testiranja se spet javljam z ugotovitvami ob menjavi Bluetooth vmesnika. Edina pozitivna stran je, da si sistem zdaj zapomni zadnji predvajani mp3 komad in da za?ne z predvajanjem od pritiska na tipko od cca. 4 sec do nekje 25 sec (imam pa Ipod 16G, mogo?e je pri manj?ih USB klju?kih hitrej?e). ?e se naredijo folderji (mape) na ra?unalniku, jih sistem ne zazna. Prenos mp3 komadov iz telefona (Iphone) preko bluetootha deluje dokaj stabilno, ampak SMS-se iz telefona v enoto pa ne zna prenesti. Se mi zdi da nas je Mazda pri tem audio sistemu, kar dobro okoli prinesla saj sem preveril sisteme v ve? drugih znamkah in tukaj je tole res bolj ubogo. Upam samo da je audio sistem v novi Mazdi 3 bolj?i in bolj prilagodljiv uporabniku....

 

 

Saj to je tisto glavno, zaradi cesar se je vecina folka pritozevala ... To, da SMSov iz telefona ne zna prenesti je zadeva, ki je bolj povezana s tem, da iPhone tega ne omogoca... in kolikor vem, ne deluje tudi z drugimi smartphone-i... razen s tistimi z Android OSom... pa se to menda ne deluje pri vseh ... Sem pa imel recimo sparjen HTC One... in je ta zadeva delovala... pa sem iskal, kje se jo da izklopiti... ker je nadlezno, da pri vsakem prejetem mailu prekrije cel zaslon... in ne izgine cez dolocen cas ampak caka na "input".. torej da jih preberes :) ... Med voznjo itak ni fajn, da te take zadeve motijo... ko se ustavim, pa je vseeno, ce sporocila preberem na telefonu :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo... danes so mi zamenjali tale bluetooth modul... ki je bil krivec za to, da je bilo predvajanje glasbe iz USB kljucka bolj kot ne PITA :) ... Sedaj kot kaze zadeva deluje, tkao kot naj bi delovala... torej po ponovnem zagonu se zacne predvajanje od tam naprej, kjer se je nehalo in ne vec vedno s prvim komadom na USB kljucku ... Pesem Hey Jude se mi je ze zagravzala  :jezicek: ... Ce je sedaj vec ali manj vse OK, pa bom videli po parih dneh uporabe ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

In, kako se obnese novi modul? Si opazil kaksne novosti ali morebitne slabosti? Kako hitro zamenjajo modul? Morajo avto kaj razkopavat?

 

LP U

 

Novosti nisem opazil... deluje le tisto, kar prej ni delalo :) ... Razkopati morajo avto ja :harhar: ... in sicer vzamejo ven predal na sovoznikovi strani in odsrafuajo modul, ga odklopijo... ter prisraufajo novega in ga priklopijo nazaj... vse skupaj je ene 5 minut dela :) ... Edino narociti ga moajo prej ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, jaz pa opa?am te?avo.

?e so telefonske v imeniku +386 XXX, mi pri prejetem klicu ne prika?e imena ampak samo telefonsko ?tevilko (npr. 041123123).

?e je v imeniku brez +386 predpone, pa dela OK.

 

Je kdo opazil podobne probleme?

 

To je enako pri starem in novem modulu.

 

Ne vem kdo jim je delal BT vmesnik, ampak je z najslab?i, kar sem jih do sedaj videl. Kot pravi?, sistem je tako butast, da ne zna izlo?iti mednarodne predpone. Sam imam vse ?tevilke shranjene z mednarodno predpono. Tako mi namesto ?tevilke osebo iz imenika izpi?e samo, ?e sem v tujini.

Razmi?ljam, da bi v imeniku podvojil vnose - torej pri isti osebi enkrat mednarodno, enkrat navadno...

 

Ampak najprej moram ugotoviti, zakaj mi vseh ?tevilk ne prenese v avto...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kaj torej pravite, da se ?e ne spla?a te?it za menjavo BT modula? Naj ?e mal po?akam? Sam res groza, da tega ne morejo zrihtat no... :( Kako pa kaj dela povezava s telefonom na novem BT vmesniku? SMSe se da downloadat al ne? Men na originalnem ne dela... (iPhone).

 

LP Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj torej pravite, da se ?e ne spla?a te?it za menjavo BT modula? Naj ?e mal po?akam? Sam res groza, da tega ne morejo zrihtat no... :( Kako pa kaj dela povezava s telefonom na novem BT vmesniku? SMSe se da downloadat al ne? Men na originalnem ne dela... (iPhone).

 

LP Uro?

 

 

SMSe se da sneti (vsaj meni z iPhone 6 deluje) ... ampak to je bolj problem modela mobilnika kot pa BT modula ... Pac zadeva ni trivialna in ne deluje pri vseh enako ... tako kot je tudi Bluetooth standard napisan prevec na siroko... zato lahko pri zdruzljivosti pride do tezav... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo kot zanimivost bi dodal za Mazdo 3 2014 - tudi tukaj s tem novim MZD Connect System-om ni povsem tako, kot bi moralo bit.

 

Namre? tudi meni v?asih ob zagonu vozila za?ne predvajat mp3 sklade iz USB klju?a od za?etka, v?asih pa nadaljuje od tam, kjer se je kon?alo.... res ne vem, od ?esa je to odvisno.

 

Poskusil sem ?e 2 USB klju?a (8GB in 16GB) - pri obeh je enako.

 

Tudi te aplikacije, ki so predname??ene na MZD, kot so Aha ipd... deluje bolj tako...... s telefonom se more? povezat prek BT in hkrati zagnati aplikacjo na telefonu, ?ele potem na MZD sistemu.

 

Potem pa more? ?e ?akat in ?akat..... in ?akat.............. da se ti nalo?i ta Aha aplikacija na MZD in potem lahko i??e? svoje priljubljene internetne postaje, katere ima? shranjene v telefonu. Tudi ko izbere? postajo....?aka? v ti?ini.... in ?aka? kdaj bo kaj zapelo...

 

Hitrost nalaganja glasbe oz radia je seveda odvisna od jakosti in vrste omre?ja, katerega ima? na telefonu, ampak tudi ?e imam H+ (kjer lahko dosegam hitrosti do 21,5Mb/s) ali pa celo LTE, se vse skupaj "sesuje" in ne dela nobena radijska postaja (pomaga samo ponovni zagom MZD sistema - torej znova zagnati vozilo - oz se da tudi z neko kombinacijo tipk naredit "soft reset").

 

To se ne bi smelo dogajat, saj za vso to tehnologijo stojijo velika podjetja, katera na veliko slu?ijo in support bi moral biti na voljo kadar koli.

 

Tako pa lahko samo ?aka?, kdaj bo ponovni update za SW in upa?, da bodo te zadeve odpravljene. Na servisu ti ne morejo kaj dosti pomagat, ker je vse skupaj tako zaprto, da niti sami ne vedo, zakaj do tega prihaja.

 

No je pa res, da se to ne zgodi tako pogosto, ampak je mote?e, ker pri?akuje? da zadeva funkcionira.

 

Ampak to ni edina te?ava, katera se ob?asno pojavi....tukaj so tudi ostale, kot recimo ta, da se kar sam od sebe MZD system med vo?njo ponovno za?ene in vidim samo Mazda logotip.....pa sploh ne vem zakaj. Potem so ?e te?ave s tem vodenjem pri navigaciji, ko ti samo iz levega zvo?nika govori navodila in v?asih ti niti tega ne pove, ampak samo vidi?, da more? zavit.....

 

Skratka....tega se po?asi nabere kar nekaj in potem dobi uporabnik ob?utek, da to ni to :(

 

Upam, da bodo take napakice odpravljene s kak?nimi posodobitvami druga?e pa bomo ?e pre?iveli, vsekakor pa ni prijetna uporabni?ka izku?nja...

 

 

Samo toliko, da ste seznanjeni, da tudi v zadnjih modelih z zadnjimi tehnologijami, zadeve ne delujejo ?isto tako, kot bi morale.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer se strinjam, da je pri M6 vse skupaj na robu zadovoljivega (pa sploh nisem kak?en glasbeni navdu?enec), a da bi radio poslu?al preko telefona, kot internetni radio...

A avtoradio ne dela?

 

Ali?i?a sicer ne morem, a se strinjam z njim, ko pravi, da dana?njo mladino (in ne samo mladino) pri avtomobilih bolj zanima info-zabavni sistem, kot vse ostale tehni?ne lastnosti vozila.  :vskalo:

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...dana?njo mladino (in ne samo mladino) pri avtomobilih bolj zanima info-zabavni sistem, kot vse ostale tehni?ne lastnosti vozila.  :vskalo:

 

Dana?nja mladina (in ne samo mladina) pri?akuje, da bo zelo draga tehnologija delala tako kot mora!

 

In oprosti, FM radio si lahko poslu?al in se tega veselil v Yugi?u ali Katerci 20 let nazaj.... glede na to, kaj vse danes tehnologija omogo?a bi bilo res ?koda, da se tega ne izkoristi ;)

 

Sicer poslu?am tudi FM radio, a kaj mi bo potem taka oprema v avtu? Kaj mi bosta 2 USB, SD vhod, Bluetooth streamanje lastne glasbe prek telefona, internetni radio......

 

Kar se pa internetnega radia ti?e - JA z veseljem ga poslu?am (seveda ko dela), saj se po FM postajah vrtijo ve? ali manj oglasi:

- zni?anja do -70% tega pa onega

- potrebujete pravno pomo??

- odhajate v tujino?

- nova trgovina vas pri?akuje

- ali ste vedeli, da lahko s tem dose?ete ono

- zastonj vinjeta!!!!!!!!!!

- itd

 

A lahko PROSIM samo glasbo predvajajo in to je to? NE!, saj tudi oni morajo pre?iveti od svojih naro?nikov.

 

Skoraj vsako radijsko postajo, ki sem jo poslu?al ima toliko teh nadle?nih oglasov....reklam....potem so tu ?e voditelji in tu bom raje tiho.

 

Internetni radio pa omogo?a tudi 24ur-ne postaje z glasbo (tako in onako - za vse okuse) brez reklam in voditeljev, kjer se v pre?udovitem avtomobilu (tu je mi?ljena Mazda 3 :P) odpelje? z nasmehom domov iz slu?be  :) (in ti nih?e ne polni glave s temi oglasi).

 

 

Da ne bo preve? off topic - vrnite se nazaj na te?ave pri Mazdi 6 :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.