Skoči na vsebino

Mazda 3 120ps visoka poraba goriva


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Z zelo zmerno vo?njo, menjava prestav pod 2500 obrati porabi moja mazda 3 120ps letnik 2017 v povpre?ju 8.0 l.poraba se mi zdi zelo visoka.na servisu trdijo da je vse ok.ko berem forume naj bi bila poraba pod 7.0l.ali je mo?no da je kaj narobe z motorjem, elektroniko?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba bi morala biti znatno ni?ja, verjetno okrog 6L na 100km. Razen, ?e imate pri tem tudi velik dele? mestne vo?nje, ki povsem spremeni povpre?no potro?njo goriva?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na spritmonitorju je povprecna poraba 6,70l/100km tko da mislim da ni nic narobe. Pa si ti svojo porabo racunal na roke ali zgolj preko BC?

https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/27-Mazda/250-3.html?power_s=120&power_e=120&powerunit=2

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je to povpre?je zadnjih nekaj tednov ni ni? ?udnega, temperature zjutraj so ?e precej nizke. ?e pi?e?, da je mestna vo?nja, mazdini bencinarji pa ob nizih temperaturah kar nekaj sekund delujejo na bistveno povi?anem ?tandgasu z zamaknjenim v?igom, motor pa se ob kratkih razdaljah ne ogreje. ?e pa je to lifetime poraba avta vklju?no z relacijskimi vo?njami, potem pa nekaj ne ?tima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mestan vo?nja od druge mestne vo?nje je lahko zelo razli?na. ?e se pelje? v ?asu, ko v mestu ni zastojev je ?ist neki drugega kot v jutrnje/popoldanskih konicah.

 

Men osebno 8 litrov po mestu ni ni? nenavadnega. Pojdi raje na neko dalj?o izvenmestno vo?njo, pa malo po regionalkah in malo po AC-ju (sam ne ti?at do podna) pa si upam trditi, da bi znalo biti nekje okoli  6 litrov na 100 ali pa celo manj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Taka poraba benzinarja po mestu je ?isto normalna, velikokrat ?e ve?ja. Tistih 6 l/100 je ob bo?anju gasa pri 90/uro.

Mi ekipa smo ta novo 3ko z nekaj malo hitrej?e vo?bje in drugo po omejitvah "spravili" na povpre?je 7,5 l/100 kar se mi zdi kar normalna poraba za normalno vo?njo. Vse kar je manj je cijazenje in bo?anje pedala za plin

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa zanimiv ta podatek, da imam jest mazda 6 2.5 motor 170 hp (druga generacija) pa imam porabo 8,5-8-6. Sepravi zgolj pol litra vec pa je avto bistveno bolj poskocen. Kar hocem povedati je da je telih 120 hp nazalost mal premal in se pozna na porabi. Ko sem imel prvo generacijo sestke (1.8 88 kw je bila poraba 9.5-10)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam tudi mazdo3 letnik 2005 1.4, poraba 8.5l na istih relacijah kot zgoraj omenjena mazda.?udno se mi zdi da je poraba samo 0.5l majn?a kot pri 14 let stari mazdi.

Verjetno je nova kar precej te?ja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je nova kar precej te?ja?

Vsekakor ima 40 konjickov vec kot 1. Generacija z naj?ibkej?im motorjem in 8 L za po mestu, bencinski motor se mi ne zdi prehuda cifra

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni te?ka, okrog 1200 kg ima, ?e ne celo malo manj. Vse kar je 6,5 litrov v me?anem ciklu, je preve?, razen ?e je ves ?as nad 150 km/h ali pa v zastojih.

 

Moja ima 6.4 relacijo Lesce-LJ. Voznja pa pac tako kot se da vozit zjutraj in popoldne v guzvi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni te?ka, okrog 1200 kg ima, ?e ne celo malo manj. Vse kar je 6,5 litrov v me?anem ciklu, je preve?, razen ?e je ves ?as nad 150 km/h ali pa v zastojih.

... bo?anje pedala za gas. Gas se stisne, da avto gre. ?e gre? vmes lahko scat, medtem, ko gre? naprej, to pomeni, da se cijazi?.?e ni? kolikokrat sem napisal, da avti, ki delajo kolone po cesti niso merodajni za porabo. Mi smo bili na testu trije, z razli?nim stilom vo?nje in smo imeli 7,5/100.Mislim,da je to merodajno, ker smo vozili isti avto na isti relaciji.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma itak, nedvomno. Predvsem ima? avto vsak dan nalo?en s tremi odraslimi mo?kimi, preverja? pro?nost, pospe?ke. Relacija pa je seveda enaka vsakdanji, ne re?em. :)

Sej to je point. Nekdo se vozi celo ?ivljenje sam, 90 po regionalki, vsak dan in se hvali, da mu avto vra?a benzin v rezervoar, v drugem se vozijo trije, lahko tudi ?tirje odrasli v slu?bo, nekaj po mestu, pa regionalka pa avtocesta. In v zapiskih o porabi o istem avtu sta dve popolnoma razli?ni cifri.Nismo ga glih terali, bolj smo se hitro(normalno) vozili po cesti(nekaj hitre ceste, nekaj avtoceste, malo mesta).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, moja poraba tudi ni merodajna.

Z mojo M6 se vozimo 5 ljudi na avtocesti 65km v eno smer, ta druga M3 pa se itak ?ena vozi otroka v vrtec, pa na ?iht vsega skup kake 5km na dan.

Saj te?ko je primerjat porabe med sabo, ker imamo uporabniki razlicne voznne eden od drugega, najbolj vidi? realno porabo ce vozis na isti poti pod "istimi pogoji" 2 razlicna avta pol se lahko primerja poraba, vsaostala primerjava je skoraj brezvezna

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.