Skoči na vsebino

Mazda CX 5 vs Mazda 6 - kateri je varnejši


Marko Zorec

Priporočeno sporočilo

Eno "mestno" Mazdo 3 ?e imamo pri hi?i, za po mestu.

 

Mazda 5 nam je ?la po gobe, zdaj rabimo pa novi "glavni" avto. 

 

Razmi?ljava z ?eno, ali bi vzela Mazda CX 5 ali Mazda 6. Malo sva obratno, kot bi bilo pri?akovati po spolu, opredeljena: ?ena bi 6ko, ker ji je lep?a, jaz pa CX 5ko, ker se mi zdi varnej?a, vi?ja, ve?ja, itd.

 

Ali je CX 5 dejansko varnej?a ali gre samo za psiholo?ki ob?utek, ker je SUV?

 

?e kak?en dodaten namig? Imava dva 10-letna otroka, torej smo 4je...:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ..za dru?ino bolj?e Mazda CX5..moje mi?ljenje ..oba avta sta varna in ok...stvar posameznika kaj mu je v?e?..udobje lega avta vi?ina sedenja in itd ....probaj oba...zoom zoom lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja zgodba. Zalubljen sem bil v M6 in grem v salon in tam zagledam CX7. Bomba. Testna voznja in potem ?as za razmislek... Potem je pri?la ven CX5. Testna vo?nja in itak akcija. Normalno, da vi?je sede?e vozilo ti da psiholo?ko ve?je varnost... Ma po drugem nara??aju je CX 5 ratal premajhen in zdaj imam 7 sede?ev...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 6 je dalj?i nakladalni prostor (?e to sploh rabi?), bolje se pelje po ovinkih, manj porabi (aerodinamika). S Cx5 si bolj v trendu, ve? opcij motor + awd, ?e ga seveda rabi?. Kateri je varnej?i je relativno, oba avta imata dobre ocene testnih tr?enj, suv ima tendenco, da se prej prevrne. Je pa 6 precej nepregledna, sprednja havba je zelo dolga. Izgleda lepo (in dovolj prostora za kak?en V8 swap :) ), ampak uporabno ni ravno. V kombinaciji z butastimi prednjimi senzorji, ki se ne aktivirajo avtomatsko so na za?etku lastni?tva izpolnjeni idealni pogoji za kak?no lepotno napako na prednjem odbija?u. Upam, da so to s prenovo 2018 re?ili? Pri 2013 in 2016 je bilo vedno potrebno pritiskati na gumb za aktivacijo senzorjev. Ne poznam drugega avta, kjer bi to bilo treba pritiskat, na?eloma je avtomatska aktivacija, kot gre? po?asneje od recimo 10 na uro.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja, konec 2016 tudi ima to avtomatsko.Kar se ti?e varnosti, mislim, da sta obe izredno varni.?e ho?e?, da bo kdo pogledal za teboj, kupi 6-ko,po mo?nosti v red soul barvi. Uspeh zagarantiran. ?e pa se ho?e? voziti vi?je, si starej?i ob?an in ima? probleme z hrbtom, je CX 5 prava izbira zate.

?e pa ho?e? ?e delati kolone v klance, bo benzinarka prava zate. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 6 je dalj?i nakladalni prostor (?e to sploh rabi?), bolje se pelje po ovinkih, manj porabi (aerodinamika). S Cx5 si bolj v trendu, ve? opcij motor + awd, ?e ga seveda rabi?. Kateri je varnej?i je relativno, oba avta imata dobre ocene testnih tr?enj, suv ima tendenco, da se prej prevrne. Je pa 6 precej nepregledna, sprednja havba je zelo dolga. Izgleda lepo (in dovolj prostora za kak?en V8 swap :) ), ampak uporabno ni ravno. V kombinaciji z butastimi prednjimi senzorji, ki se ne aktivirajo avtomatsko so na za?etku lastni?tva izpolnjeni idealni pogoji za kak?no lepotno napako na prednjem odbija?u. Upam, da so to s prenovo 2018 re?ili? Pri 2013 in 2016 je bilo vedno potrebno pritiskati na gumb za aktivacijo senzorjev. Ne poznam drugega avta, kjer bi to bilo treba pritiskat, na?eloma je avtomatska aktivacija, kot gre? po?asneje od recimo 10 na uro.

AWD je na voljo tudi v sestici... Glede prednjih senzorjev... Si imel serisjko senzorje ali nadknadno vgrajene... Ker ce me spomin ne vara, se je to pri moji prejsnji sestici (letnik 2013) samodejno aktiviralo... in mislim, da tudi ze pri predprejsnji (letnik 2008)... So bili pa serijsko vgrajeni senzorji...

Moja, konec 2016 tudi ima to avtomatsko.Kar se ti?e varnosti, mislim, da sta obe izredno varni.?e ho?e?, da bo kdo pogledal za teboj, kupi 6-ko,po mo?nosti v red soul barvi. Uspeh zagarantiran. ?e pa se ho?e? voziti vi?je, si starej?i ob?an in ima? probleme z hrbtom, je CX 5 prava izbira zate.

?e pa ho?e? ?e delati kolone v klance, bo benzinarka prava zate. :)

Jih je sedaj ze toliko na cesti, da se folk ne obraca vec... Ko sem jo jaz imel, je bila pa res dokaj redka... ;) a da bi se obracali za njo? Kaj pa vem... nisem tega opzail... mogoce me pa niti ni zanimalo  :rolleyes: ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AWD je na voljo tudi v sestici... Glede prednjih senzorjev... Si imel serisjko senzorje ali nadknadno vgrajene... Ker ce me spomin ne vara, se je to pri moji prejsnji sestici (letnik 2013) samodejno aktiviralo... in mislim, da tudi ze pri predprejsnji (letnik 2008)... So bili pa serijsko vgrajeni senzorji...

Jih je sedaj ze toliko na cesti, da se folk ne obraca vec... Ko sem jo jaz imel, je bila pa res dokaj redka... ;) a da bi se obracali za njo? Kaj pa vem... nisem tega opzail... mogoce me pa niti ni zanimalo  :rolleyes: ... 

 

AWD je na voljo v ?estici, a ne pri prvih letnikih in ne pri bencinarjih, zato sem pisal o "ve? opcij motor + awd" pri cx-5. ;)

 

Pri obeh je bil PDC spredaj in zadaj serijsko, a sta bili obe MT, lahko je pri AT ?e od za?etka bilo tako kot mora biti.

 

Avtor sicer ?e ni napisal ali i??e nov avto ali rabljen, benz ali dizel, zato sem malo ?ir?e odgovoril. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtomatsko aktivni so bili edino ob pogoju, da si dal v rikverc (takrat so se aktivirali sprednji in zadnji) Za vse ostalo je bil potreben pritisk na gumb: ?tart motorja, speljevanje naprej ali pa druga situacija: parkiranje z nosom naprej. In ja, original senzorji, del serijske opreme, kot sem ?e napisal zgoraj. O?itno so ?li popravljat na slab?e pri 3. gen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mislim, da si ti imel neko te?avo s tem.

 

Obi?jano se prednji aktivirajo pri vo?nji - pi?em z glave pod 10kmh al nekaj takega. Ena izmed variant.

Potem, ko avto v?ge? se aktivirajo ravno tako avtomatsko.

 

In pri meni je prva mazda imela ?e tako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi mislim, da si imel samo ti tak problem... Lahko da je slo za model, ki serijsko ni imel prednjih senzorjev in so zmontirali kaksne aftermarket in to naredili bolj "po domace" ... Ce se prav spomin, je bila to ena izmed razlik med GT in GTA... da je GT imela senzorje spredaj in zadaj, GTA jih pa ni imela ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Attraction oprema, pri obeh so jih torej montirali v tovarni na japonskem. Obe sta imeli gumb za vklop/izklop na armaturi. Edino osnovna oprema jih pri 6 ali CX-5 ni imela, niti spredaj, niti zadaj.

 

Da bi imel isto "te?avo" pri obeh ?estkah razli?nih modelskih let, druga je bila tudi ?e prvi facelift z LED ?arometi? Dvomim... mislim da gre za feature. Sicer ne vem ?e ima kdo na forumu 6 3. generacije 2013 do nekje sredine 2016 (1. FL) z ro?nim menjalnikom? Alex ima ?e 2. FL, Tien ima 2013, ampak AT, ?e se ne motim?

 

2 sekundi googlanja sicer govorita o identi?nem feature-u oz. te?avi pri cx-5 1. generacije ter o tem da jih je imela 2. generacija mazde 6 vedno on (do dolo?ene hitrosti): https://www.mazda-forum.info/threads/parksensoren-aktivieren.54574/ ali pa https://www.cx5-forum.de/f2/einparkhilfe-vorne-1718.html

 

Ali sicer pri novej?ih z ro?nim menjalnikom torej PDC deluje vedno do dolo?ene hitrosti ali samo ?e je avto v prestavi? Pri sedanjem avtu recimo PDC ne dela dokler je avto v leru, takoj ko prestavi? v prvo ali R, pa se aktivirajo sprednji in zadnji ne glede na smer premikanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AWD je na voljo tudi v sestici... Glede prednjih senzorjev... Si imel serisjko senzorje ali nadknadno vgrajene... Ker ce me spomin ne vara, se je to pri moji prejsnji sestici (letnik 2013) samodejno aktiviralo... in mislim, da tudi ze pri predprejsnji (letnik 2008)... So bili pa serijsko vgrajeni senzorji...

 

Jih je sedaj ze toliko na cesti, da se folk ne obraca vec... Ko sem jo jaz imel, je bila pa res dokaj redka... ;) a da bi se obracali za njo? Kaj pa vem... nisem tega opzail... mogoce me pa niti ni zanimalo  :rolleyes: ...

 

Mora pa bit Rde?a......
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi na M3 je ta gumb za senzore in mi je vse ok. Ko ti gori na tipki oran?na so senzorji pri?gani,ko pa ne gori pa ne delujejo. To velja za prednje in zadnje in je tako dokler spet ne spremeni? s pritiskom na tipko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mora pa bit Rde?a......

 

Saj moja je bila tudi "soul red" :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo je kar nekaj ?astilcev red soul barve.:)

Danes sem parkiral pred hotelom mojo rde?o pu??ico in tam sta bili ?e dve 6-ki karavan. En je bil ?eh z srebrno,drugi Poljak z temno sivo.Najprej je pristopil Poljak in mi dejal, da mu je ?al, da ni vzel rde?e.Dal je prst gor. Pozneje, ko sem pri?el nekaj iskati v avto, je ?eh gledal moj sprednji in stre?ni spojler in se zanimal, kje sem ju nabavil in tudi pohvalil barvo. Rekel je, da mu je sicer rde?a soul najlep?a a si je ni upal naro?iti, da ne bi bil vsem na o?eh. Sta pa oba v njihovih mazda forumih in smo se kar lepo pogovorili.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisam ?ital da je tko spomenuo, CX5 se ljulja puno ja?e nego Mazda 6.

Po centru grada, na oko ravna podloga (asvalt) tamo gdje Mazda 6 ide ravno, CX5 se ljulja, dobije? morsku bolest.

Ipak glasam za CX5.

A o barvi, da se svima svi?a ista barva, druge se ne bi proizvodile. Meni se svi?a ?uta metalik koju vi?e ne rade.

 

IMG-20181021-WA0034-301120182328196925.j

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.