Skoči na vsebino

Mazda CX 5 vs Mazda 6 - kateri je varnejši


Marko Zorec

Priporočeno sporočilo

Glede varnosti sta oba avtomobila tam-tam.

 

Izbira je bolj stvar okusa.

SUV so tipi?ni trendovski avti in so dandanes skoraj "must be".

V kolikor ni zdravstvenih omejitev (npr. hrbet) je izbira vsekakor Mazda 6 karavan.

Zakaj?

Po AC se pelje lep?e. Je ti?ja. Nekoliko dalj?a medosna razdalja. Ob?utek v vo?nji je bolj dinami?en od CX5, ima ve?ji prtlja?nik in manj?o porabo.

Osebno mi deluje Mazda 6, sploh kak?na AWD razli?ica bolj mo?ki avto, nasprotno mi CX5 deluje kot ?enski avto (verjetno zaradi okrogle "riti").

 

Pa dober nakup

 

PS. Sem bil lani v podobni dilemi in sem (sicer pri drugi znamki) izbral karavana. Izbira je bila prava.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede varnosti sta oba avtomobila tam-tam.

 

Izbira je bolj stvar okusa.

SUV so tipi?ni trendovski avti in so dandanes skoraj "must be".

V kolikor ni zdravstvenih omejitev (npr. hrbet) je izbira vsekakor Mazda 6 karavan.

Zakaj?

Po AC se pelje lep?e. Je ti?ja. Nekoliko dalj?a medosna razdalja. Ob?utek v vo?nji je bolj dinami?en od CX5, ima ve?ji prtlja?nik in manj?o porabo.

Osebno mi deluje Mazda 6, sploh kak?na AWD razli?ica bolj mo?ki avto, nasprotno mi CX5 deluje kot ?enski avto (verjetno zaradi okrogle "riti").

 

Pa dober nakup

 

PS. Sem bil lani v podobni dilemi in sem (sicer pri drugi znamki) izbral karavana. Izbira je bila prava.

Zelo lepo napisano in realno. Kot bi mi bral misli.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e potrebuje? zaradi terena ve?jo oddaljenost od tal, potem pa? kupi? SUV in pri tem vzame? v zakup ve?jo porabo, slab?e pospe?ke, in manj?e udobje. 

 

Ali je ve?ja medosna in ni?je te?i??e bolj ali manj varna, da se pojavlja taka razprava med ljudmi z dokon?ano osnovno?olsko fiziko je pa meni sme?no. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je bila prednost v CX-5 prav v tem, da sem ?el skoraj povsod. Veliko sem prevozil po terenu, tudi po zelo slabih poteh (?e sploh so bile poti?!).... Na snegu ni bilo ovire, prebijal tudi ve? kot pol metra velike zamete, to je kar ?lo in nikoli se ni ustavilo...

Gu?ti so gu?ti :jezicek: 

Pa po mestu sem se zelo razvadil glede plo?nikov in robnikov. Ni bilo problema za paziti, da nebi kje spodaj nasedel oz. podrsal.

Zdaj, ko imam ta ?portiva avtobusek pa moram zelo paziti prav na to razvado.

 

Pa vi?je sedenje. Meni je zakon. Udobje pa ne trpi prav ni?, ?e primerja? z M6. Mogo?e nasprotno. Ob?utek, da je v cx5 ve? prostora. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?asih navdu?eni trendsetterji, danes ?al samo ?e zdolgo?aseni trend followers. Da ne bo zablod, ne leti na nikogar osebno, samo tak?no je danes ogledalo ve? ali manj celotne dru?be - individualnost ne ?teje ve? veliko in je bolj v kategoriji "?udak". Samo ?e ?redni nagon, kar veseli tako oblast na eni strani in koorporacije na drugi. Pa naj si bo to avtoindustrija, moda, elektronske napravice, bitkojni, itd - ni razlike, samo da se trend proda za vi?jo ceno in da ima biznis vi?je dobi?ke, oblast pa ljudi na vrvici.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Mazda CX 5 vs Mazda 6 - kateri je varnejši

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.