Skoči na vsebino

Parkirna naprava


janik

Priporočeno sporočilo

OJ

 

no ?e slu?ajno obsajajo orginal ne vem,

ampak pa vem da obstajajo moduli parkiranja k jih sestavi? sam in montira? na odbija?!!!

 

LP

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker so zadnji parkirni senzorji na M6 tako priro?ni, me zanima, ?e obstajajo tudi sprednji?

 

predlagam ti, da za to povprasas uporabnico nasega foruma z nickom "wildcat"

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primo? zraven Game ti jih zmontira za cca 60000 sit, druga?e pa mislim, da so tudi zadnje montirali pri nas dodatno???! Se motim? :huh:

 

Ja, tudi zadnje so mi montirali dodatno.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da, parkirni senzorji (zadaj) spadajo pod dodatno opremo.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

koliko cm pa lahko parkira?, da ti ves ?as ne piska in ali ima? oba?

 

Pri moji znamki se intervalno piskanje za?ne pri cca. 1 m oddaljenosti. S pribli?evanjem razdalji 20cm je interval vedno kraj?i. Na 20 cm je pisk konstanten, znak za zaustavitev. Po logiki stvari enako reagira tudi prednij senzor(ji -ponavadi jih je 5)). Zazna tudi bo?no oviro, robnik in tudi travo (ipd. re?i). V velikem nalivu pa zna biti zadeva neprecizna, saj ga moti voda, ki se zliva po njemu in tudi de?. Kljub temu je ta dodatek zelo uporabna zadeva.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj o?i jih ima na kombiju, dodatno montirane-mislm da so neoriginal za cca70k sit

pa ?e ni ?ist ravno da je tko mal hrib?ka al da je kak?na ?ina za vrata, to skoz piska tko da men niso ne vem kaj OK sicer pa opozori te ?e je kaj, da si mal bolj pozoren.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni zadnji piskajo samo takrat ko imam v vzvratni prestavi. a potem sprednji delajo takrat ko ima? v prestavah od 1 do 5 (jaz 6, he he)?

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj o?i jih ima na kombiju, dodatno montirane-mislm da so neoriginal za cca70k sit

pa ?e ni ?ist ravno da je tko mal hrib?ka al da je kak?na ?ina za vrata, to skoz piska tko da men niso ne vem kaj OK sicer pa opozori te ?e je kaj, da si mal bolj pozoren.

 

Senzor je konsruiran tako, da zaznava oviro na dolo?eni oddaljenosti. Pri tem je za delovanje nepomembno ali je to po?evnina terena, ali druga ovira. Zato je pomemben kot vgradnje. Predviden kot zaznavne povr?ine je 90° v odnosu na tla. Vsako odstopnanje v odnosu na ta kot pa pomeni slab?e delovanje. Ne vem kako je zagotovljen tak kot pri naknadni monta?i, kajti ?e je senzor nagnjen proti tlom, je preob?utljiv in bo zaznal vsako malenkost. Mogo?e se ti zaradi tega zdi tako neprecizen.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si kaj ?oferja potem teh senzorjev ne rabi? niti spredaj niti zadaj. :rolleyes:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdaj so moderne kamere, ki ti ka?ejo situacijo za avtomobilom in tak?no parkiranje je potem res mala malca saj se lahko pribli?a? na centimeter... senzorji so namre? preve? nenatan?ni za filigransko parkiranje in so zgolj v pomo?, da ne naba?e? stvari, ki so pod nivojem zadnje ?ipe oz. se skrijejo pogledu kot recimo koli?ki, korita, otroci ;) itd.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zan? (kak mesec nazaj) sem gledal na eni nem?ki TV, da BMW razvija nekaj takega:

 

ko se pelje? po cesti kjer so avtomobili parkirani ob cesti (kot v LJ pri Gospodarskem razstavi??u), stranski senzorji zaznavajo kje med avtomobili je toliko parkirnega prostora, da pa?e BMW notri. Ko ga senzorji (ta prostor) zaznajo, spusti? volan, potegne? noge k sebi in avto sam bo?no parkira (seveda s pomo?jo drugih senzojev). prava ma?ina za neznalice in lenuhe, kaj.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo mislim da mora? vseeno na bremzo stopat ;)

 

Ne rabi?,vse naredi sam! :bravo: Sn dobo to ?e po majlu en ?as nazaj,pa je prikazano v real life kak to dela! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.