Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

Danes zopet v Ljubljani miroljubna predstava anticepilcev. Bravo. Vse bolje in bolje vam gre. 🤗

Pa še tuširanje in jokanje so imeli zastonj. Lepa stand up komedija. 🤣

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ni všeč 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je AmpeR napisal:

Folku je dojadilo in še bolj bo....

Ne verjamem, tam je bilo le kakih tisoč vernikov. Manjšinica. Večina folka se jim smeji, kake so stresal smešnice  iz rokava. Vse skupaj je bilo bolj kot ena švoh, cenena predstava. 

Prva zahteva anticepilcev so  bile danes na paradi predčasne volitve. 😄

Kako bi bilo pa v primeru, da bi  kul-ovce vodile vlado, da bi ukinili vse ukrepe in pcr teste?Danes  so samo potrdili,  čigavi so anticepilci...😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti pa tvoji anticepilci… Cisti jansist si… pa lahko to se tako zanikas… samo noces priznati… 

 

Tvoje pisanje se bere podobno, kot pise Jansev kuzek Hojs… ;)

  • Všeč 6
  • Ni všeč 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex ma ne vem, če je tako. Na FB imam nekaj "JJ" prijateljev in zanimivo, da tudi njim je dojadilo😆. Tudi "JJ"jovski oz. sredinsko belčki so anticepilci. Verjemi mi, da je tako. 

 

 

 

 

Popravljeno od AmpeR
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je AmpeR napisal:

Alex ma ne vem, če je tako. Na FB imam nekaj "JJ" prijateljev in zanimivo, da tudi njim je dojadilo😆. Tudi "JJ"jovski oz. sredinsko belčki so anticepilci. Verjemi mi, da je tako. 

 

 

 

 

Briga me za JJ. Danes so zganjali anticepilci  agresijo na javnem mestu. Policija je pravilno  postopala, saj je bil ogrožen parlament. 

Pa, saj ni še takšnega mraza. Malo tuširanje jim verjetno ni škodilo? 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako, kot je ze @AmpeR omenil, da so med jansisti tudi anticepilci… velja tudi to, da so med antijansisti cepljeni… Ampak ne… Alex bo trobil v svoj rog…. da so vsi, ki drugace mislijo, kot Alex, anticepilcil…Dobro ti gre tole razdvojevanje in ustvarjanje kregarije… Po tem pocetju si res zelo podoben Jansevemu kuzku ;) 

 

 

  • Všeč 4
  • Ni všeč 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 hours ago, Alex said:

Ne verjamem, tam je bilo le kakih tisoč vernikov. Manjšinica. Večina folka se jim smeji, kake so stresal smešnice  iz rokava. Vse skupaj je bilo bolj kot ena švoh, cenena predstava. 

Prva zahteva anticepilcev so  bile danes na paradi predčasne volitve. 😄

Kako bi bilo pa v primeru, da bi  kul-ovce vodile vlado, da bi ukinili vse ukrepe in pcr teste?Danes  so samo potrdili,  čigavi so anticepilci...😉

kar nekam mojih prijateljev je blo včeraj na protestih v ljubljani, in so mi sami poslal posnetke in pisali, da je bilo med 30000 in 40000 ljudi včeraj v ljubljani, tudi po videjih sodeč se mi niso zlagali, sm pa na hitro preveru glavne medije v službi "resnice" tko, da lahko rečem, da goniš dalje to njihovo propagando, kar je pa ubistvu velika laž, pa tudi lahko potrdim na podlagi videov, da niso protestniki začel pizdarije ampak naj bi začeli pizdarije delat rumeni jopiči saj kokr se je slišalo od množice, nakar je še okoli pol 8 ure prišli robokopi z gumijastimi naboji, solzilcem in vodnim topom in začeli hladno streljati in škropiti ljudi, kar nekaj ljudi je bilo resno poškodovanih zaradi nasilnega posredovanja policije, kar pa nažalost noben od policajev, ki so ta napad izvajali najvrjetneje nebo noben kaznovan, kar je ubistvu huda kršitev demokratičnih načel in človekovih pravic ... 

 

ok to da so hotl neki predčasne volitve se delno strinjam pa tudi nestrinjam, ker kaj pa bojo prinesle predčasne volitve .... na oblast bo spet prišla stara garda k jo gledamo že 30 let in bo itak dalje isto sranje .... pr nas bi moral dobesedno spremenit kompletni politični sistem in nastavit konkretne varovalke, kdo je lahko sploh v politiki in kdo je za kakšen položaj sploh primeren, ker trenutno imamo na oblasti eno hordo kavbojev, ki mislijo da so glavni šerifi in lahko počnejo kar koli hočejo brez posledic .... jok brate, odpade ... to se more nehat 1x in za vselej ... 

ti pa še kar nabijaš čisto janšistično, da so ljudje kul-ovce in anticepilci .... ne to ni res .... folku je dopizdil, pa bl ko bojo vladajoči sral, bolj se bo folku odfukaval .... jest pričakujem kaj kmalu spet še večje proteste in jih tudi podpiram, edino vprašanje potem kako in s kom izvest spremembo treutnega javnega sistema, ki bo služil nam navadnim postenim delovnim ljudem in NE obratno ... 

ker trenutno imamo največji problem, ker se ogromno ljudi napaja iz državnega fonda za nič dela in tudi ne odgovarja za nič ... navadni ljudje pa "gagamo" iz meseca v mesec, da preživimo kokr tolk normalno .... 

 

7 hours ago, Alex said:

Briga me za JJ. Danes so zganjali anticepilci  agresijo na javnem mestu. Policija je pravilno  postopala, saj je bil ogrožen parlament. 

Pa, saj ni še takšnega mraza. Malo tuširanje jim verjetno ni škodilo? 😊

ja ja kr zgovarji se kolk te briga za JJ ... po pisanju sodeč, ti prihaja ko gledaš njegove govore in ubogljivo slediš vsem njegovim zapovedim ...

policija je včeraj prestopila vse meje normalnega in se nasilno spravla nad protestnike ... zdele mislijo da so se ljudje prestrašil ... pa men vrjem da se niso ... situacija zna postati še zelo napeta .... ker ljudem nam je res dost usega ... 

me zanima kolk bi bil ti vesel takega tušeranja če bi ga biu deležen .... bi te rad vidu junaka, ki bi te tušeral z vodnim topom in solzilcem ko bi ti gumijasti naboji leteli v glavo .... 

po tem pisanju se tudi vidi kolk si dejansko škodoželen do drugih ... eno izmed mojih glavnih pravil v življenju je "Ne želi/stori drugemu tega, česar nočeš, da drugi želijo/storijo tebi."

tako enostavno je pa vidim, da je za nekatere to še zmeraj izredno težko, oz praktično nemogoče dojet, kaj šele izvesti ... 

ti za moje pojme sočutja in empatije do sočloveka nimaš nikakršne, kar pa je ubistvu zelo žalostno ...

  • Všeč 4
  • Haha 1
  • Hvala 1

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je canyon napisal:

kar nekam mojih prijateljev je blo včeraj na protestih v ljubljani, in so mi sami poslal posnetke in pisali, da je bilo med 30000 in 40000 ljudi včeraj v ljubljani, tudi po videjih sodeč se mi niso zlagali, sm pa na hitro preveru glavne medije v službi "resnice" tko, da lahko rečem, da goniš dalje to njihovo propagando, kar je pa ubistvu velika laž, pa tudi lahko potrdim na podlagi videov, da niso protestniki začel pizdarije ampak naj bi začeli pizdarije delat rumeni jopiči saj kokr se je slišalo od množice, nakar je še okoli pol 8 ure prišli robokopi z gumijastimi naboji, solzilcem in vodnim topom in začeli hladno streljati in škropiti ljudi, kar nekaj ljudi je bilo resno poškodovanih zaradi nasilnega posredovanja policije, kar pa nažalost noben od policajev, ki so ta napad izvajali najvrjetneje nebo noben kaznovan, kar je ubistvu huda kršitev demokratičnih načel in človekovih pravic ... 

 

ok to da so hotl neki predčasne volitve se delno strinjam pa tudi nestrinjam, ker kaj pa bojo prinesle predčasne volitve .... na oblast bo spet prišla stara garda k jo gledamo že 30 let in bo itak dalje isto sranje .... pr nas bi moral dobesedno spremenit kompletni politični sistem in nastavit konkretne varovalke, kdo je lahko sploh v politiki in kdo je za kakšen položaj sploh primeren, ker trenutno imamo na oblasti eno hordo kavbojev, ki mislijo da so glavni šerifi in lahko počnejo kar koli hočejo brez posledic .... jok brate, odpade ... to se more nehat 1x in za vselej ... 

ti pa še kar nabijaš čisto janšistično, da so ljudje kul-ovce in anticepilci .... ne to ni res .... folku je dopizdil, pa bl ko bojo vladajoči sral, bolj se bo folku odfukaval .... jest pričakujem kaj kmalu spet še večje proteste in jih tudi podpiram, edino vprašanje potem kako in s kom izvest spremembo treutnega javnega sistema, ki bo služil nam navadnim postenim delovnim ljudem in NE obratno ... 

ker trenutno imamo največji problem, ker se ogromno ljudi napaja iz državnega fonda za nič dela in tudi ne odgovarja za nič ... navadni ljudje pa "gagamo" iz meseca v mesec, da preživimo kokr tolk normalno .... 

 

ja ja kr zgovarji se kolk te briga za JJ ... po pisanju sodeč, ti prihaja ko gledaš njegove govore in ubogljivo slediš vsem njegovim zapovedim ...

policija je včeraj prestopila vse meje normalnega in se nasilno spravla nad protestnike ... zdele mislijo da so se ljudje prestrašil ... pa men vrjem da se niso ... situacija zna postati še zelo napeta .... ker ljudem nam je res dost usega ... 

me zanima kolk bi bil ti vesel takega tušeranja če bi ga biu deležen .... bi te rad vidu junaka, ki bi te tušeral z vodnim topom in solzilcem ko bi ti gumijasti naboji leteli v glavo .... 

po tem pisanju se tudi vidi kolk si dejansko škodoželen do drugih ... eno izmed mojih glavnih pravil v življenju je "Ne želi/stori drugemu tega, česar nočeš, da drugi želijo/storijo tebi."

tako enostavno je pa vidim, da je za nekatere to še zmeraj izredno težko, oz praktično nemogoče dojet, kaj šele izvesti ... 

ti za moje pojme sočutja in empatije do sočloveka nimaš nikakršne, kar pa je ubistvu zelo žalostno ...

30000,40000🤣🤣🤣

 

To so bili navadni vandali in zdraharji. Kaki protestniki neki. Upam, da bodo našli organizatorje teh neredov  in sodelujoče nasilnike in jih konkretno kaznovali. In, da bodo v bodoče že vnaprej preprečili take izgrede. 

Aja, med govorci je bila tudi tista z vgrajenimi mikro antenami. 😄

Popravljeno od Alex
  • Haha 1
  • Ni všeč 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

Tako, kot je ze @AmpeR omenil, da so med jansisti tudi anticepilci… velja tudi to, da so med antijansisti cepljeni… Ampak ne… Alex bo trobil v svoj rog…. da so vsi, ki drugace mislijo, kot Alex, anticepilcil…Dobro ti gre tole razdvojevanje in ustvarjanje kregarije… Po tem pocetju si res zelo podoben Jansevemu kuzku ;) 

 

 

Kako ustvarjanje kregarije? Moje, naše mnenje, ki mislim, da je mnenje večine razvite Evrope (cepljenje, nošenje mask, ptc) proti ne cepljenju, nenošenju mask, proti ptc, delanju zdrah, agresiji... 

Kdo je zdaj tu anti? 🤔

Ali se vam zdijo včerajšnji nasilni protesti normalni? 

Meni ne. 

  • Všeč 1
  • Ni všeč 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja... ti to vidis tako koj Hojs... da je slo za nasilne proteste... zato, ker ne verjames drugim, ki pravijo, da protesti niso bili nasilni... Le po koncanem protestnem shodu, ko so neki ektremisti pac zaceli delati stalo... je zadeva eskalirala... Ampak ti si itak preprican, da je cel protest bil nasilen... Ce nekaj huliganov naredi stalo, niso zato krivi vsi, ki so se protesta udelezili... Nekako podobno mnenje, kot je tvoje, sta izrazila tudi Hojs in Jansa preko Twitterja ... Cudno pa je, da policija ni nobenega izgrednika pridrzala... Mogoce zato, ker je bilo tako zmenjeno s šefi?

 

Med protestniki so bili zagotovo tako cepljeni, kot necepljeni... Skupno jim je samo to, da nasprotujejo vladnim ukrepom... In to se dogaja tudi v vecini razvite Evrope... le malo je treba spremljati tudi se druge vire... 

 

Itak je pa brezveze naprej debatirat... ker bom itak od tebe dobil samo "prstdol" in se ene parkrat bos napisal besedo anticepilci... antivaxerji in podobno ... :) ... 

  • Všeč 5
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Jest napisal:

Hja... ti to vidis tako koj Hojs... da je slo za nasilne proteste... zato, ker ne verjames drugim, ki pravijo, da protesti niso bili nasilni... Le po koncanem protestnem shodu, ko so neki ektremisti pac zaceli delati stalo... je zadeva eskalirala... Ampak ti si itak preprican, da je cel protest bil nasilen... Ce nekaj huliganov naredi stalo, niso zato krivi vsi, ki so se protesta udelezili... Nekako podobno mnenje, kot je tvoje, sta izrazila tudi Hojs in Jansa preko Twitterja ... Cudno pa je, da policija ni nobenega izgrednika pridrzala... Mogoce zato, ker je bilo tako zmenjeno s šefi?

 

Med protestniki so bili zagotovo tako cepljeni, kot necepljeni... Skupno jim je samo to, da nasprotujejo vladnim ukrepom... In to se dogaja tudi v vecini razvite Evrope... le malo je treba spremljati tudi se druge vire... 

 

Itak je pa brezveze naprej debatirat... ker bom itak od tebe dobil samo "prstdol" in se ene parkrat bos napisal besedo anticepilci... antivaxerji in podobno ... :) ... 

Kakorkoli, vsega kar se lotijo antivaksarji, se konča z nasiljem . Zdaj, ali so tako nerodni, nevedni ali kaj tretjega, kar ne bom niti napisal. Kot v Alan Fordu. Vsakokrat se končajo tej performansi z prihodom specialcev. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Alex napisal:

A ja, top tipi so vsi, ki so agresivni.💪 Dobro da vem. Tipično anticepilsko razmišljanje. 😉In maske so bullshitt. In potem bodo danes tej modeli, ki ne spoštujejo ničesar kao protestirali v Ljubljani. Proti kom? Proti svoji neumnosti? 🤗

Še dobro, da je vsak dan več cepljenih in ljudje prihajajo k pameti. So ugotovili, da raznim dobičkarjem tipo potrčko ni več za verjeti. 😊

Tega "frajerja" bo pa drago stala ta njegova solo akcija. 🤣🤣

Je pa tudi govora, da bodo inšpektorji malo zavili v kratkem do petrolovih črpalk, da preverijo malo situacijo. 

 

Kako ne boš agresiven po letu in pol nebuloz, ki jih živimo? Vsa zadeva je že daleč bolj naprej od smrtonosnega virusa, kaj ti ne vidiš tega? Snami si mavrična očala pravi čas, ker tudi ti si navadni človek in jih boš fasal od države ravno tako kot mi. Zapomni si to.

Glej, js sm totalno neagresiven človek, znam pa se postavit zase, ko se je potrebno. Ampak zadeva se kuha v meni že eno leto in bo eksplodirala slej ko prej. Pri vseh teh nelogičnih zadevah, ki nam jih govorijo, joooj, ko se mi naježi koža na trenutke, ko pomislim na vse to. Da sem ratal tak, je pa zato, ker sem po naravi zaščitniški. Zaščitniški do šibkejših, ki se ne morejo braniti. Torej, ko so vpletli male otroke v to flajšmašino, se je začelo kuhat. In jaz tega TOP TIPA razumem v pikico, zaščitniški je, ne le do svojih, pač pa do vseh otrok, katerih starši nimajo hrbtenice se upret sistemu. To, da je tip bivši policaj in pozna zakone in se ne boji konfrontacije s policaji, mu je velik plus. 

In kakšno kazen bo dobil? Policaji niso vedeli sploh kaj naj naredijo v tej situaciji, haha. Edino, kar ga lahko oglobijo je JRM, ker je poslal uslužbenca Petrola v 3PM.

 

pred 16 urami je Alex napisal:

Saj sem rekel... Eden bolj agresiven kot drugi. Tipično anticepilsko. Saj boste kmalu bili vsi cepljeni in pohlevni kot ovčke, ne se bati. 🤗

 

Evo, samo če me ti osebno prideš, se lahko zmenimo.

 

pred 16 urami je Alex napisal:

P. S. Tole ni letelo na ostale Štajerce, ki so v redu pobje. 👍

To se je nanašalo na našega heroja za računalnikom Roberta. 

 

Js sm štajerc in v tvojih očeh nisem redu pob. Tako lahk pa mene dodaš na svoj seznam, da bo vsaj en tam.🤣

 

pred 1 uro je FuManchu napisal:

Vse razbite šipe bomo plačali mi davkoplačevalci :angry:

 

Vredno vsakega centa. Čas za mirne proteste je mimo. Vlak je odpeljal že zdavnaj. Če se sedaj ne bo to peljalo dalje, potem verjamem, da bomo vsi skupaj popu*ili.

Sam sem bil na cca 10 mirnih protestih v MB + LJ (nisem bil na niti enem kolesarskem, da se ne bo kdo naslanjal) od februarja do aprila, medtem, ko ste bili ostali zaprti v občine. Dobil nisem nobene kazni, čeprav so obljubljali, da me imajo posnetega na kamerah in da bom dobil po pošti na dom. Hahahaha. 

No, in kaj se je spremenilo na teh mirnih protestih? Nič. Dobili smo oznako "teoretiki zarot", ko smo govorili o "prostovolnem" cepljenju in green passih. Voila. Vse to je sedaj tu. Mi pa še kar stojimo in gledamo. Imate prav, dejmo se raj dol usest in gledat dalje.

 

 

Pa še par besed za protest včeraj. Bil tam s sodelavci (cepljenimi, necepljenimi), bivšimi sodelavci, prijatelji, kolegi, znanci. Noro koliko poznanih ljudi sem videl, pa sploh nisem vedel, da se tudi sami upirajo sistemu. Lahko rečem samo, da ko vidim tak kondenz ljudi na kupu, mi je toplo pri srcu. Še je upanje.💪

Nasilje sem zamudil, ker smo zgleda tik pred tem odšli v bližnji lokal pogasit žejo.

 

PS: Bivši sodelavc dela za eno izmed državnih podjetih, če temu lahko tako rečem in je včeraj povedal, da so zjutraj pred vhodom onemogočili vstop cepljenemu zaposlenemu (njegovemu zdejšnjemu sodelavcu) in ta je šel domov in sprožil tožbo. Danes pravi, da so enemu prepovedali vstop, ker je imel samo navadno potrdilo o cepljenju in ne QR kode, je tudi ta šel domov in bo sprožil tožbo. Nekaj ostalih noče podpisovat PCT pogoje, tudi ti odhajajo domov. V glavnem pravi, da imajo štalo. On pa je pristal na enotedensko samotestiranje, saj je dokaj frišno zaposlen in verjamem, da se je takemu težko upreti takoj v štartu. 

Hočem samo to povedat, da folku generalno dopizdeva in kmalu bo ratala generalna štala. Aja ne ne, vsi se bodo lepo uklonili sistemu, se šli cepit in živeli bomo happy ever after, @Alex.

 

  • Všeč 4
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na eni od slik iz včerajšnjega nasilnega protesta so naši direktorji opazili tudi eno od naših uslužbenk, ki je na vodilnem položaju. Namesto, da daje zgled zaposlenim z cepljenjem, zganja anticepilsko propagando. Baje, da bodo ukrepi taki, da bo prav. 

  • Všeč 1
  • Ni všeč 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Alex napisal:

Na eni od slik iz včerajšnjega nasilnega protesta so naši direktorji opazili tudi eno od naših uslužbenk, ki je na vodilnem položaju. Namesto, da daje zgled zaposlenim z cepljenjem, zganja anticepilsko propagando. Baje, da bodo ukrepi taki, da bo prav. 

 

Javi, kak ukrep bo dobila. Me res zanima, kaj je kršila s tem. Ajde, javi.

 

Čak, a niso vsi izobraženi ljudje že pocepljeni?

  • Všeč 4
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@pob, bodi vesel, jaz ugotavljam pa da sem v napačni firmi, takega fašizma in neke nastrojenosti proti drugače mislečim, pa res nisem pričakoval. Tako da, bomo videli koliko časa še. Zaenkrat sem od doma še, nekaj se pa govori, da jim to ni po godu, čeprav smo prejšnjo zimo bili vseskozi od doma. Ne vidim težav.

 

Namesto, da bi sepogovarjali o kvaliteti izdelka, se pa folk zdej prepucava o tem. Podn. In potem po FB se celo širijo objave zaposlenih, kako si lahko vzamejo dopust, da polovijo anticepilce ipd..Katastrofa.

 

Ja, sem tudi danes v našem kraju zasledil ogromno kolono ljudi, najbrž za cepljenje. Žalostno. Folk pač ni doumel, da je cepljenej za njih dobro, so jih pa sedaj na primitiven način stisnili v kot. Pa naj se. Upam da čimveč, da nam potem dajo mir.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

@pob, bodi vesel, jaz ugotavljam pa da sem v napačni firmi, takega fašizma in neke nastrojenosti proti drugače mislečim, pa res nisem pričakoval. Tako da, bomo videli koliko časa še. Zaenkrat sem od doma še, nekaj se pa govori, da jim to ni po godu, čeprav smo prejšnjo zimo bili vseskozi od doma. Ne vidim težav.

 

Namesto, da bi sepogovarjali o kvaliteti izdelka, se pa folk zdej prepucava o tem. Podn. In potem po FB se celo širijo objave zaposlenih, kako si lahko vzamejo dopust, da polovijo anticepilce ipd..Katastrofa.

 

Ja, sem tudi danes v našem kraju zasledil ogromno kolono ljudi, najbrž za cepljenje. Žalostno. Folk pač ni doumel, da je cepljenej za njih dobro, so jih pa sedaj na primitiven način stisnili v kot. Pa naj se. Upam da čimveč, da nam potem dajo mir.

Tudi pri nas v Kp je naval na cepljenje tako velik, da so celo mojo zdravnico in njeno medicinsko sestro poklicali na pomoč za cepljenje. Ko sem jo včeraj nekaj rabil, se je javil odzivnik.

Lepo, da so ljudje množično stopili na pravo pot in se udeležujejo cepljenja. Spoznali so, da ta njihova trma ne vodi nikamor. 

Sicer se pa pri nas na obali stvari normalizirajo, včeraj so res kupci nekaj tiho protestirali proti pct in je bilo povsod bolj kot ne prazno, danes pa so izgleda dali uhe dol in je zopet vse kot ponavadi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejmo se malo umirit. Z govorjenjem na avto forumu ne bomo nič rešili ;).

 

Bom pa še to rekel Alex. Se ne strinjam z vsem kar si napisal, pa ne zaradi tega ker imam čisto kontra mišlenje, ampak zgolj zato, ker se mi zdi da stvari ne znaš pogledati skozi oči nekoga drugega. Pomisli kako je nam, ki spoštujemo vse odloke vlade. Je bila zaprta država, ja ok, ni problema, bom doma. Ne smem it do tašče v sosednjo deželo. Ok, bomo že preživeli. Zunaj maska na sprehodu. Ok, tega se nisem držal ker je totalno bolano. Maska noter. Ok. Celo zimo sem pazil nase, zato da ne bi zbolel. Niti prehlajen nisem bil. Pa sem do sedaj vsa leta ko delam, bil 1x do 2x na zimo bolan. Kaj dobim za nagrado? To da ne morem nikamor... Pa ne mi da imam možnost se cepit. 

 

Dam ti 1€, sosedu bom dal 100€. Dej pejt si v trgovino kruh kupit. Kdo misliš da ga bo ukradel? Itak da bodo "anticepilci" (čeprav v večini to nismo) tisti, ki bodo glasni in zganjali šunder. Vam se ni potrebno pritoževat. Sicer bi se morali, ampak zgleda, da je lažje iz pedastla dol gledat in se smejati ostalim. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

@pob, bodi vesel, jaz ugotavljam pa da sem v napačni firmi, takega fašizma in neke nastrojenosti proti drugače mislečim, pa res nisem pričakoval. Tako da, bomo videli koliko časa še. Zaenkrat sem od doma še, nekaj se pa govori, da jim to ni po godu, čeprav smo prejšnjo zimo bili vseskozi od doma. Ne vidim težav.

 

Namesto, da bi sepogovarjali o kvaliteti izdelka, se pa folk zdej prepucava o tem. Podn. In potem po FB se celo širijo objave zaposlenih, kako si lahko vzamejo dopust, da polovijo anticepilce ipd..Katastrofa.

 

Ja, sem tudi danes v našem kraju zasledil ogromno kolono ljudi, najbrž za cepljenje. Žalostno. Folk pač ni doumel, da je cepljenej za njih dobro, so jih pa sedaj na primitiven način stisnili v kot. Pa naj se. Upam da čimveč, da nam potem dajo mir.

 

Veliko ljudi je že spregovorilo o pritiskih, ja. Žalostno. Ampak ljudje se zadnje čase hitro učimo o svojih pravicah in ne vem kaj naj rečem, treba se bo postaviti zase in več ljudi, ko se bo uprlo, boljše bo. Nonstop nam tumbajo, da je delavce težko dobiti in če se bo uprlo zadosti ljudi, bodo nelogični ukrepi hitro padli, saj si odhodov in odpuščanj ne bodo mogli privoščiti.

 

Z vsakim takim paketom ukrepov kloni določen procent ljudi. Pred poletjem so grozili z morjem, potem so ratali testi plačljivi, sedaj pa PCT pogoj na vsakem jebenem koraku. Oblast ve, kako se kuha ljudi, niso glupi. Važno je samo, da nas čimveč ostane trdnih, ker jaz ne verjamem v 60% precepljenost, da bodo ukrepi čudežno izginili. Niti 70, 80, 90 ne bo dovolj. Dejstvo je, da s peščico necepljenih bodo pometali na vsakem koraku, tako da miru ziher ne bo.

 

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejmo se drugo debato. Opazam, da ste tukaj vecinoma zaposleni.

 

Kaj pa primer druzinskega podjetja, samostojenga podjetnika. 5 zaposlnih, 3 zunanji 3 druzinski.

No ti si lastnik firme in 1 od zunanjih zaposlenih je proti vsemu temu in ne bo 0. Torej ti kot lastnik tvegas konkretno kaze, firmo lahko zaprejo, ... Ker dela cela familija je vse odvisno od tega podjetja, kazni kot si jih ne mores privoscit, prav tako kaksnih sodnih stroskov, ....

 

Torej kaj bi v takem primeru? Dokler si delavec in samo gledas kako je sef tezak je precej lazje kot obratno. Sploh v podjetjih ker je celotna druzina odvisna. 

 

No mi imamo sreco. Vsem gre konkretno na zivce vsi ti nelogicni ukrepi, toda noben ni delal drame proti samotestiranju. Naceloma to samotestiranje ni neki hudega.

 

Tako, da sam osebno ne podpiram, da se folk spravla na trgovovce / zaposlene / .... v vecini primerov tisti niso krivi in pocno tocno to kar pocne @pob. Zascitniski so do sebe in svoje druzine in hocjo zasluzit, da bodo imeli s cim placat vse kar pac morajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.