Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 52 minutami je Jest napisal:


In se potem cudis, zakaj dobivas toliko “prstdol” ali “prstvrit” reakcij ;) … in še trdis, da ne provociras… 😇

Seveda včasih  provociram. Povsem enako kot nasprotni tabor necepilecev. Seveda pa so nekateri člani  bolj pomehkužene sorte in takoj izgubijo živce in jokcajo.😊 

"Jest, mi je rekel Alex, da sem anticepilec". 😪Daj mu ti kako grajo. Pa starša, še posebej oče pa mama, naj prideta na govorilne. "

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Alex napisal:

Uspel sem "prepričati" z mojimi argumenti še dva zagrizena anticepilca v firmi, da, sta se šla včeraj cepit. Danes sta že prinesla papirje. Tako, da bomo v kratkem 99,45%, precepljeni. Tista, ki je vpila na protestu v Lj  danes pravi, da jo boli nenormalno glava in kašlja tudi 100/ uro. 

Bo še zanimivo. 🤗

No, pa da slišimo te argumente. 

Mogoče se bo na podlagi teh argumentov še kdo od teh, ko bodo to prebrali, cepil. 

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Argumenti verjetno veljajo samo v Alexovi firmi… En izmed teh je verjetno, da mu Alex in njemu podobni ne bo stalno tezil in ga prcal, provociral,… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:

Argumenti verjetno veljajo samo v Alexovi firmi… En izmed teh je verjetno, da mu Alex in njemu podobni ne bo stalno tezil in ga prcal, provociral,… ;) 

Res je. Tudi teženje veliko pomaga in vsakodnevno "prepričevanje". Verjemi, da sem v tem zelo dober. 

 

Mimogrede. Sodelavka, ki se je udeležila nasilnih protestov v Lj. je danes sporočila, da je na žalost pozitivna in kar precej v k... u. Ma kaj ne pove. 🤪

Jaz sem pa mislil, da bo med  tistih par tisoč nediscipliniranih in v uh me piš anticepilcih  dobila imunost. 🤔

He, He, bo še zanimivo v ponedeljek v službi. Ko jo bodo vodilni malo povprašali, le kako je prišlo do okužbe?

In kaj sledi? Njena hčerka bo morala bit v karanteni. Tudi tu me zanima, kako se bo to odvijalo, kajti z mojo sta sošolki.Če bo njena hčerka slučajno prišla v ponedeljek v šolo, bomo malo poklicali v šolo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ta sodelavka se je lahko okuzila tudi pri vas v firmi prejsnji teden, ko si omenil, da imate okuzbo... Je veliko vecja verjetnost, da se je okuzila v zaprtih prostorih podjetja, kot pa na shodu na prostem... In prav tako lahko doleti to tudi tebe... Zaradi cepljenja namrec nisi imun na to... Pac usoda tako nanese ... 

 

Glede tezenja... O tem sem se lahko ze tukaj preprical, da si zelo dober pri tezenju... Takih ljudi sam ne maram, kateri svoje mnenje na tak nacin vsiljujejo drugim... Pac nadlezni tezaki, ki se verjetno povsod rinejo v ospredje in se grebejo za svoj polozaj ... Po domace bi takim lahko rekel grebatorji :D ... Pri vsem tem se ne gre vec niti za skupno dobro... niti za zdravje... in vecinoma prevagajo osebni interesi ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Jest napisal:

Saj ta sodelavka se je lahko okuzila tudi pri vas v firmi prejsnji teden, ko si omenil, da imate okuzbo... Je veliko vecja verjetnost, da se je okuzila v zaprtih prostorih podjetja, kot pa na shodu na prostem... In prav tako lahko doleti to tudi tebe... Zaradi cepljenja namrec nisi imun na to... Pac usoda tako nanese ... 

 

Glede tezenja... O tem sem se lahko ze tukaj preprical, da si zelo dober pri tezenju... Takih ljudi sam ne maram, kateri svoje mnenje na tak nacin vsiljujejo drugim... Pac nadlezni tezaki, ki se verjetno povsod rinejo v ospredje in se grebejo za svoj polozaj ... Po domace bi takim lahko rekel grebatorji :D ... Pri vsem tem se ne gre vec niti za skupno dobro... niti za zdravje... in vecinoma prevagajo osebni interesi ... 

 

 

Nope. Okužila se je na nasilniškem protestu, kjer so okoli nje somišljeniki tulili v zrak. Seveda je bilo zato v zraku milijone kapljic. In mogoče sta imela dva od vseh masko. In ga je fasala. 🤪

Sam sicer nikoli nasilno ne uveljavljam svojih prepričanj(ki se v 99,3% ponavadi izkažejo kot pravilna). Ne žalim  ljudi, kot nekateri antivaksarji radi počno tu v tej brezvezni temi.

Radi sodelavci priznajo, da vedno uganem zadeve, kako se bodo odvijale naprej. Rekel sem jim, da se bo ta sodelavka, ki že eno leto stalno pravi, da kje bi se lahko okužila in s tem bi pridobila status prebolelnik udeležila teh nasilnih protestov. Danes sem dobil domov na telefon vsaj deset lajkov od sodelavcev in povabil na kavo v ponedeljek. Kako sem ko prečital, kot čitanko za prvi razred. Decembra imajo že rezervirano smučanje v Franciji. Tako se jim ne bo rabilo testirati. In, ker je strašnooo škrta, je norela, ko je morala vsem v familiji plačevati teste vsak teden.

Sedaj bo prišparala.😊

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sem nekako pricakoval tak odgovor, da ni mozno, da se je okuzila v firmi… in da se je sigurno na protestu… :punk: … torej sem tudi jaz “jasnoviden” tako kot ti in uganem, kaj se bo zgodilo? ;) 


Konco en predsednik, ki je realno povedal glede ukrepov…

241895504_3645024248934059_3492844983309
WWW.FACEBOOK.COM

Hrvaški predsednik o covidu

 

  • Všeč 5
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:

Saj sem nekako pricakoval tak odgovor, da ni mozno, da se je okuzila v firmi… in da se je sigurno na protestu… :punk: … torej sem tudi jaz “jasnoviden” tako kot ti in uganem, kaj se bo zgodilo? ;) 


Konco en predsednik, ki je realno povedal glede ukrepov…

241895504_3645024248934059_3492844983309
WWW.FACEBOOK.COM

Hrvaški predsednik o covidu

 

Pravi vir in pravega si našel. 🤣

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Nope. Okužila se je na nasilniškem protestu, kjer so okoli nje somišljeniki tulili v zrak. Seveda je bilo zato v zraku milijone kapljic. In mogoče sta imela dva od vseh masko. In ga je fasala. 🤪

Sam sicer nikoli nasilno ne uveljavljam svojih prepričanj(ki se v 99,3% ponavadi izkažejo kot pravilna). Ne žalim  ljudi, kot nekateri antivaksarji radi počno tu v tej brezvezni temi.

Radi sodelavci priznajo, da vedno uganem zadeve, kako se bodo odvijale naprej. Rekel sem jim, da se bo ta sodelavka, ki že eno leto stalno pravi, da kje bi se lahko okužila in s tem bi pridobila status prebolelnik udeležila teh nasilnih protestov. Danes sem dobil domov na telefon vsaj deset lajkov od sodelavcev in povabil na kavo v ponedeljek. Kako sem ko prečital, kot čitanko za prvi razred. Decembra imajo že rezervirano smučanje v Franciji. Tako se jim ne bo rabilo testirati. In, ker je strašnooo škrta, je norela, ko je morala vsem v familiji plačevati teste vsak teden.

Sedaj bo prišparala.😊

 

Lajki so prišli na fejsbuk

Še vedno ni argumentov za cepljenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

14 hours ago, Boss said:

A se lahko prosim vsaj malo zbereš, ko pišeš odgovore, ker to enostavno ni res. Niti eno od nujnih otroških cepljenj se ni izvajalo na horuk in v stilu blazno nujne uporabe brez nekaj letnega izvajanja testov. Vsa ta cepiva so bila speljana skozi postopke in tudi ljudje so se lahko sami prepričali ali delujejo. Če je nekdo bil cepljen proti oslovskem kašlju ga tudi ni kasneje dobil. Se pravi ljudje so se lahko prepričali ali deluje in proticepilci bi/so imeli blazno težko delo to zanikat.

 

Postopek vseh teh cepiv je vključeval tudi testiranje na živalih predno jih je dobila prva omejena testna skupina. Do končne odobritve so šli skozi zapovedane faze testiranja kar traja nekaj let predno dobijo varnostno potrdilo in dovoljenje zdravstvenih ustanov za nemoteno uporabo. Tudi zdravila gredo po tem postopku.

 

Pa kljub temu je kar nekaj cepiv bilo zelo hitro prepovedanih saj so se naknadno zgodili stranski ućinki tudi v obliki smrti, kot se je recimo dogajalo cepivom mRNA za RSV virus (povzroča pljučnico). Bilo je tako, da so zboleli dejansko fasali hujšo obliko, če so bili cepljeni. Ko so namreč ugotovili, da cepljenje povzroča ADE in po dobrih 50 smrtih so cepivo umaknili in prepovedali.

 

Tako je teklo včasih, do uvedbe teh covid cepiv. Tukaj se je dobesedno ubiralo bljižnice (so proizvajalci sami priznali), celo osnovnega testiranja na živalih niso izvajali, ker naj bi se tako mudilo. Nekateri pravijo, da so izvajali ampak, da so bili rezultati tako porazni, da so v elaboratih enostavno spustili, da so sploh izvedli tovrstno testiranje. Ne bom ugotavljal ali je to res ali ne, ampak dejstvo je, da res ni opisane faze testiranja na živalih vsaj za obe mRNA cepivi ne.

 

ma ne vem, ce bi se cisto strinjal

 

Bila so raznorazna cepljenja in isti problemi ali celo se hujsi (ni bilo higijene in so dobival sifilis in ostale bolezni). Vedno so se nasli ljudje, ki so (isto kot zdaj) imeli problemi in so tozili in protestirali in vlagali ustavne presoje, ko so sprejeli obvezno cepljenje. Nekatera "testiranja" so izvajali na suznjih ... (dajmo jih cepit, na ladjo z okuzenim in bomo videli kva bo). 

 

Ravno to kar pises precej unicije vse skupaj. Tuki pises, da je bilo vcasih res vse z rozicam postlano, vse se je slo na 100%, noben ni nic eksperimentiral, ....

Drugace pa ne mores primerjat hitrost razvoja cepiva 50 ali 100 let nazaj s tem kar je zdaj. Glede na to da koronaviruse poznamo ze dlje casa (kolikor vem gripa spada v to), imamo ze ogromno znanja ki ga lahko uporabimo. Imamo tudi cepiva proti tem in vemo kaj in kako narest. Lahko samo zamenjamo "mrtvi" virus. Lahko samo spremenimo eno sestavino, .... Pac ne rabimo naredit vsega iz nule. 

 

Ta zgodba ni nekaj nova in se je ze dogajalo. Velikokrat kar zasledis pa je ... X bolezen jih ubije Y na 100k. Ce bodo cepljeni pa Z na 100k. In ce razlika ogromna se pravi, da tveganje cepiva odtehta kar dobis.

 

 

Velika razlika je pa (tako kot je Alex rekel), sedaj je internet in vec nas je. Vcasih je 1 v vasi kjer je bilo 100 ljudi nekaj godrnjal in toj blo to. Sedaj ima ta "vas" 10.000 ljudi in 100 jih na internetu godrnja in tako naprej.

 

Se pa strinjam z @Janez007 da so metode prepricevanja popolnoma neprimerne (ampak zopet ... isto je blo vcasih, celo v zapor si su ce se nisi cepil)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 hours ago, Alex said:

Res je. Tudi teženje veliko pomaga in vsakodnevno "prepričevanje". Verjemi, da sem v tem zelo dober. 

 

Mimogrede. Sodelavka, ki se je udeležila nasilnih protestov v Lj. je danes sporočila, da je na žalost pozitivna in kar precej v k... u. Ma kaj ne pove. 🤪

Jaz sem pa mislil, da bo med  tistih par tisoč nediscipliniranih in v uh me piš anticepilcih  dobila imunost. 🤔

He, He, bo še zanimivo v ponedeljek v službi. Ko jo bodo vodilni malo povprašali, le kako je prišlo do okužbe?

In kaj sledi? Njena hčerka bo morala bit v karanteni. Tudi tu me zanima, kako se bo to odvijalo, kajti z mojo sta sošolki.Če bo njena hčerka slučajno prišla v ponedeljek v šolo, bomo malo poklicali v šolo. 

smo ze opazili da neznas na drugacen nacin svojega mnenja uveljavljat kot z tezenjem, prcanjem, ponizevanjem, zanicevanjem in povelicevanjem svojega ega ... 

pa ti itak use najbolj ves od useh ... zakaj se ne prijavis v tisto vladno strokovno skupino da boste res sami "biseri" drugim govoril kaj lohk in kaj nesmemo pocet 

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Bossek napisal:

 

ma ne vem, ce bi se cisto strinjal

 

Bila so raznorazna cepljenja in isti problemi ali celo se hujsi (ni bilo higijene in so dobival sifilis in ostale bolezni). Vedno so se nasli ljudje, ki so (isto kot zdaj) imeli problemi in so tozili in protestirali in vlagali ustavne presoje, ko so sprejeli obvezno cepljenje. Nekatera "testiranja" so izvajali na suznjih ... (dajmo jih cepit, na ladjo z okuzenim in bomo videli kva bo). 

 

Ravno to kar pises precej unicije vse skupaj. Tuki pises, da je bilo vcasih res vse z rozicam postlano, vse se je slo na 100%, noben ni nic eksperimentiral, ....

Drugace pa ne mores primerjat hitrost razvoja cepiva 50 ali 100 let nazaj s tem kar je zdaj. Glede na to da koronaviruse poznamo ze dlje casa (kolikor vem gripa spada v to), imamo ze ogromno znanja ki ga lahko uporabimo. Imamo tudi cepiva proti tem in vemo kaj in kako narest. Lahko samo zamenjamo "mrtvi" virus. Lahko samo spremenimo eno sestavino, .... Pac ne rabimo naredit vsega iz nule. 

 

Ta zgodba ni nekaj nova in se je ze dogajalo. Velikokrat kar zasledis pa je ... X bolezen jih ubije Y na 100k. Ce bodo cepljeni pa Z na 100k. In ce razlika ogromna se pravi, da tveganje cepiva odtehta kar dobis.

 

 

Velika razlika je pa (tako kot je Alex rekel), sedaj je internet in vec nas je. Vcasih je 1 v vasi kjer je bilo 100 ljudi nekaj godrnjal in toj blo to. Sedaj ima ta "vas" 10.000 ljudi in 100 jih na internetu godrnja in tako naprej.

 

Se pa strinjam z @Janez007 da so metode prepricevanja popolnoma neprimerne (ampak zopet ... isto je blo vcasih, celo v zapor si su ce se nisi cepil)

 

Sej ne vem kje naj začnem

 

- Sifilis povzroča bakterija in proti bakterijam ni cepljenja ampak zgolj proti virusom. Bakterijske okužbe zdravimo z antibiotiki, če gre za težji potek okužbe.

 

- Pogovarjamo se o modernih oblikah cepljenja, ko so cepljenja prvič postala obvezna. Pri nas so bile možnosti cepljenja recimo proti davici že pred drugo svetovno vojno , v pedesetih letih pa so bila na voljo cepiva za Tetanus, TBC, oslovski kašelj, otroška paralizi. Ravno otroška paraliza je bilo prvo obvezno cepljenje, če se ne motim leta 1965, oziroma desetletje za tistim, ko je bilo to cepivo možno dobiti kot neobvezno. Se pravi vsaj desetletje so imeli možnost opazovanja, predno so dali cepljenje kot obvezno. Vsa ostala cepljenja , razen proti rdečkam pa so imela še veliko več časa, da se je lahko ugotavljalo ali je cepivo varno.

 

- Gripa ne spada pod korona viruse ampak pod viruse influence. Pri koronavirusih so najbolj znani humani koronavirusi, ki povzročajo prehladna obolenja skupaj z drugimi virusi kot so rinovirusi, adenovirusi, virusi influence, sincicijski virusi in drugi. Ker smo več ali manj stalno v kontaktu s temi virusi povprečni odrasli letno zboli za prehladom najmanj 2x do 3x. otroci pa več kot 6x. Se pravi navkljub stalnemu kontaktu s temi virusi ima imunski sistem še vedno veliko dela in na prehladne viruse nismo nikoli imuni.  Ker gre za toliko različnih virusov za prehlad nismo nikoli uspeli narediti učinkovitega cepiva. Zakaj to razlagam? Ker so koronavirusi zelo nagnjeni k mutacijam in dejansko bi morali tako kot za gripo cepiva konstantno prilagajati sevom, če hočemo da res opravijo svoje delo.

 

- cepiva, ki uporabljajo navadno neaktivne viruse so klasična "stara" cepiva. Za Sars-Cov-2 pa se uporabljajo vektorska cepiva, kjer gre dejansko za en drug virus (navadno iz družine adenovirusov), navadno celo živalskega izvora (recimo šimpanzji v AZ) v katerega vstavijo gen Sars-Cov-2 virusa. Druga pa so mRNA cepiva, kjer pa sploh ni vektorskega nosilca gena, ampak je v ovojnicah zaščiten gen spike proteina. Se pravi bolj navodilo za izdelavo proteina v ovojnicah, ki prodrejo v celice in te začnejo izdelovati ta protein in povzročijo imunski odziv.

 

- Res je kar praviš glede prednosti proti slabostim in ravno za cepljenje je bilo vedno značilno to, da je cepivo imelo bistveno manjše stranske učinke kot pa je bila težava, če necepljeni zboli. Po uradnih statistikah je prednost kovid cepljenja praktično šele pri starosti 65+. Tam reskiraš manj, če se cepiš, kot če se ne cepiš in zboliš. Tole bi bilo edino smiselno za obvezno cepljenje mogoče le pri starejših ljudeh nikakor pa ne pri mlajših, ker je cepljenje bolj tvegano kot pa bolezen sama.

 

- če ljudje sparašujejo in dvomijo to ni nerganje. Če ni nedvoumnih argumentov in če praksa ne potrjuje navedb ljudi težko prepričaš. Otroku še lahko rečeš:" zato, ker sem tako rekel in pika", ko nimaš argumentov, odraslemu pa pač ne. Verjamem, pa da je marsikomu nedoumljivo, da eni pač ne skočijo, ko nekdo reče hop.

 

- Ja, če je cepljenje obvezno, prevzame odgovornost za morebitne zaplete na svoja pleča država. Če to ni obvezno se vsak odloča sam za cepljenje in sam nosi posledice, če bi šlo karkoli narobe. Če je vse super finofajn, zakaj država ne prevzame odgovornost in uvede obvezno cepljenje ter nosi odškodnine za posledice tistim, ki ne bi imeli sreče s cepljenjem in mogoče zaradi tega imeli bistveno zmanjšanje življenskih funkcij, mogoče invalidnosti ali celo smrt. Dejansko gre pa za stiskanje ljudi v kot, grožnje z odpovedjo službe, krčenjem osebne svobode, aparthaid,...itd. Ampak spet tudi v tem primeru država ne prevzame odgovornosti, saj ne glede da lahko ostanejo nekateri brez službe tak tip prisile ne pomeni obveze cepljenja. Država bo rekla, da vsak ima pravico se ne cepiti, čeprav zaradi tega ostane brez službe, če pa se je cepil za to da obdrži službo se je spet sam odločil in je sam odgovoren. To je svinjarija, da je ni večje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Alex napisal:

Nope. Okužila se je na nasilniškem protestu, kjer so okoli nje somišljeniki tulili v zrak. Seveda je bilo zato v zraku milijone kapljic. In mogoče sta imela dva od vseh masko. In ga je fasala.

 

A si videl na Češkem in zdaj na Poljskem v dvoranah, kjer igrajo odbojko, na tribunah ljudi z maskami? Ne resno, dobro si poglej. Dvorane so polne, gledalci se derejo, ko navijajo pa nikogar kaj dosti ne skrbi virus, kaj šele, da bi se okužil. Zdaj pa razlagaš, da zunaj na prostem se pa kar nalezejo en od drugega kar tako malo na zalogo. To si vedno trdil, kadarkoli so bili kakršnikoli protesti proti režimu in čisto vsakič se ni zgodilo nič takega kot si napovedoval ti, pa Twito pa un biser Hojs. Protesti NIKOLI niso bili vir okužb in tudi NIJZ tega ni zaznal kot problem. Torej please ustavi se  s takimi abotnostmi in raje še 1x premisli, kako si navdušeno razlagal o ogromno okuženih v tvoji firmi in kar tam poišči vzroke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Janez007 napisal:

Poznam nesrečnega človeka, ki je po cepljenju proti otroški paralizi zbolel in bo celo življenje na vozičku in odvisen od drugih. 

 

Pri teh bojih proti virusom s cepljenjem so tudi žrtve, ne samo v boju proti Covidu. Ampak statistično gledano se vsakemu splača reskirati in se cepiti.

 

Proti otroški paralizi se res splača reskirat... pri Covidu pa mlajšim pač ne. Pri otroški paralizi je pred obveznim cepljenjem na svetu umrlo 600.000 ljudi (predvsem otrok) letno, da o drugih invalidskih primerih ne govorimo . Zdaj je več ali manj izkoreninjena skoraj vsepovsod, kar pomeni da cepivo dejasnko opravičuje ime cepivo.

 

Cepljenje proti Covidu pa ne kaže nobenih takih uspehov, da bi se izkoreninilo bolezen, ampak ljudje še vedno zbolevajo tudi cepljeni in cepljeni tudi umirajo. Če bi cepivo proti Covidu, zavarovalo proti okužbi, bolezni in posledično smrti, se danes o tem sploh ne bi pogovarjali in bi bili verjetno več ali manj vsi pocepljeni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Nejc1986 napisal:

Kar se pa tice drugega odstavka: ma,ni res ,da se dobri izdelki prodajajo sami od sebe. Mislim,da tipični potrošnik 21ega stoletja pade predvsem na lepo embalažo in reklamo (oziroma na prodajalca / vplivneza). Ok,jaz ne bom kupil slabega kolesa pa če ga promovira nevemkdo. Ampak to je zgolj zato,ker imam neko znanje o kolesih. O cepivih nimam pojma, priznam. Ampak tudi večina ljudi nima pojma o pojmu o tem ,mislijo pa da vedo vse,zato ker so poslušali Nicki Minaj.

 

In nekaj je to,da nekdo dela pozitivno reklamo potencialno škodljivim izdelkom (to pač moramo vzeti v zakup in se izobraziti o teh izdelkih in upati da je vir informacij preverjen ). Vsaj toliko škode pa počno tisti,ki potencialno koristnim izdelkom delajo negativno reklamo in še to zgolj  zaradi samopromocije. Mogoče boš zdaj zamahnil z roko,da si zelo malo ljudi ustvari mnenje na podlagi influencerjev,ampak mislim da si jih kar dosti.

 

Problem vidim tudi v tem,da si marsikdo ustvari mnenje o cepljenju na podlagi mnenja o vladi,korupciji...

 

Ne razumem, kje se midva ne razumeva. 😜 Dobri izdelki se vedno prodajajo več ali manj sami od sebe, ker jih "reklamirajo" potrošniki sami, ki so navadno tvoji znanci, sorodniki, prijatelji, sodelavci. Vsi tisti, ki so z njimi zadovoljni ga navadno priporočijo tudi drugim. Tudi z našimi Mazdami je navadno tako, da v večini te ni sram jo priporočiti recimo sodelavcu, če si sam zadovoljen ali pa jo kupiti že tretjič, ker si bil zadovoljen s prejšnjima dvema modeloma. Jaz ljudem, ki jim zaupam, zaupam tudi predlog za kakšen tak izdelek. Zato se tudi na forumu o takih zadevah pogovarjamo in sprašujemo kaj kdo priporoča. Nekako si zaupamo, da je to res OK in temu se pravi, da se izdelki sami prodajajo brez reklame.

 

Izdelke dvomljive kakovosti pa načeloma prodaja le agresivna reklama, neki wannabe vplivneži, šlogarce in jasnovidci. In to reklamiranje mora čimbolj bombardirat morebitne kupce iz dneva v dan, čim večkrat. Nekje bo prodrlo v možgane kupca in ko bo zagledal izdelek na polici ga bo prešinilo samo to, da je nekdo hvalil ta izdelek in samodejno iztegne roko.

 

 

Drugače pa eno tako bolj provokativno vprašanje pa probaj čimbolj neobremenjeno nanj odgovorit.

 

A ti zaupaš človeku, ki se ti zlaže, ki danes govori tako, jutri pa zgodbo spremeni? A verjameš takemu, ki je včeraj nekaj obljubil, danes pa je spremenil to in požrl obljubo? A verjameš takemu, ki od tebe zahteva, da se držiš pravil igre, sam jih pa krši oziroma goljufa? A si zadovoljen s takim odnosom, da ti nekdo na vprašanje odgovori z drugim vrašanjem? A ti je všeč tak človek, ki te zmerja, obklada z neprimernimi pridevniki, te obtoži da si ti sam kriv za njegove napake? A se strinjaš s takim nastopom, da nekdo samo razlaga, da vse ve, tebi pa reče, da si neumen, ker mu tega ne verjameš?

 

 

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

15.september je mimo, mi cepljeni pa še vedno živi? Niti zombiji nismo postali. Čudno. 

Aja, pa z grajenimi nano antenami se baje dobro lovi digitalne radije in to v hi-definition verziji. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.