Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je AmpeR napisal:

Sodelavka od kolegice je že 2. zbolela z covidom19 v roku 3 mesecev. Čudna zadeva🤔

Saj ravno take stvari razlagam pa se mi Bini in Alex režita in delata norca. Sicer pa čas bo pokazal kdo je imel prav.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Boss napisal:

Saj ravno take stvari razlagam pa se mi Bini in Alex režita in delata norca. Sicer pa čas bo pokazal kdo je imel prav.

Jaz bi rekel,da prvič ni bil kovid.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa, če je bil prvič "ta švoh" kovid sedaj pa ena izmed "pro" variant. Če ne deluje cepivo na nekatere seve lahko  kmalu tudi po navadnem kovidu ponovno zboliš. 🤔

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 3. 2021 ob 23:03 je Bini napisal:

Sploh ne vem kako in kaj bi ti odgovoril,ker verjetno nima smisla. Rekel bi samo to,da je normalno,da največ kovid bolnikov umre na ventilatorjih saj so v zadnjem in najtežjem stadiju bolezni in vsi,res vsi od teh,ki so preživeli bi umrli ,če ne bi bili na ventilatorju kot sta oba moja soseda,ki niso imeli ventilatorja za njiju,žal,zato ne manipuliraj ,da zaradi tega umrejo drugače pa ne bi. Škoda drugih besed saj nikakor nočeš razumeti enostavnih stvari zgolj zaradi politike,ki jo pa jaz žal ne maram. :nevem:

 

Dej ne nabijaj in ne razlagaj pravljic - ventilatorjev imajo tolk, da se drek iz njih dela. Čist tko, več kot 600 jih je oziroma tolk velik, da počivalškovi Golfi še vedno zapakirani stojijo v skladišču, ker jih ne rabijo. Kakšna politika neki, pejt prevert še kej druzga kot mainstream medije, strankarska trobila pa FB, twitter in podobne greznice. Pa boš mogoče našel članke, ki so nastali davno pred izbruhom Covida. Ja veš pisali so jih ljudje, ki so strokovnjaki medicinske stroke na osnovi izkušenj in dela s temi napravami.

 

Internet imaš pa si vzemi čas in poišči kaj pravijo različni strokovnjaki glede uporabe ventilatorjev. Ja bo nekaj časa šlo in mal se bo treba potrudit pa se najde ogromno zadev, ki niso po župi priplavale.

Recimo tale študija je zanimiva izpred 16 let https://davidcrowe.ca/SciHealthEnv/papers/5164-Ventilation-SARS.pdf  Ja prvi Sars, pa kot da bi za nalašč vse pozabili, kaj smo se takrat naučili.

 

Recimo še to - Kitajci so imeli v Wuhanu porazne rezultate pri uporabi ventilatorjev- primer je bil da so le trije izmed 22 pacientov na ventilatorjih preživeli v eni izmed bolnišnic. Zato so zelo hitro menjali taktiko in začeli uporabljati alternativne načine zdravljenja. V primerih nujno potrebnega dovajanja kisika izvajajo neinvazivne načine predihavanja, naredili so ogromno obdukcij, da so ugotovili vzroke smrti, uporabljajo zdravila za redčenje krvi, da preprečijo strdke in še in še. 2 drugem krogu kovid tekmovanja tako praktično nimajo mrtvih.

 

Mogoče še nekaj o zmedenosti zahodnih zdravnikov, ki vsaj v prvem valu niso sploh vedeli kako naj zdravijo kovid bolnike ampak so mariskateri podvomili v uporabo ventilatorjev https://www.youtube.com/watch?v=bp5RMutCNoI .

 

Zakaj misliš, da so zdravniki hoteli imuniteto pred odškodninskimi in osebnimi tožbami? https://www.delo.si/novice/slovenija/zdravniki-zelijo-zacasno-imuniteto-za-tozbe/ . To, da so se zbali, da bi jih lahko kdo tožil zaradi neustrezne obravnave zaradi morebitnega pomanjkanja personala in posledično neustreznega in prepočasnega zdravljenja je tak larifari, da ga ni večjega. Zaradi objektivnih vzrokov (pomanjkanje kadra) še nikoli ni nihče uspel s tožbo.

Vejo pa nekaj drugega, da ko se bo enkrat razkrilo, da so vedeli za neuspešne in škodljive načine zdravljenja, pa bodo tožbe dejansko lahko uspešne in zato rabijo imuniteto.

 

Pa še par linkov:

 

https://www.the-hospitalist.org/hospitalist/article/220301/coronavirus-updates/protocol-driven-covid-19-respiratory-therapy-doing

 

https://www.npr.org/sections/health-shots/2020/04/02/826105278/ventilators-are-no-panacea-for-critically-ill-covid-19-patients?t=1615069583512

 

Pa da ne boš mislil, da ti vsiljujem - greš lahko sam pogledat. Maš Nemške zdravnike zasebnih klinik, pa že lani spomladi je makedonski strokovnjak, ki dela v zasebni kliniki o tem razlagal. Zasebne klinike, ki se ukvarjajo z zdravljenjem kovid bolnikov se prekleto bojijo, da bi imele povečano število mrtvih, ker to je "bad for bussiness" medtem pa v državnih niti ni tak problem, ker gre bolj v smeri "follow the rules and protocols" pa četudi so bedasti pa nevarni. Pa nisem zagovornik privat zdravstva pred javnim.

 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vedno se najdejo posamezniki, ki trdijo drugače kot stroka. To je tudi v samem primeru kovida. Ampak to so le posamezniki, ki si ali želijo biti v središču pozornosti ali pa imajo le svoje stališče. Ali premalo znanja. Niso vsi "strokovnjaki" tudi pravi strokovnjaki. 

Ampak v splošnem si je stroka enotna, da ko imaš dihalno srisko ti pomaga  le ventilator. Mislim, da ko do tega pride  in bi ga človek rabil, bi bil še kako hvaležen za to. Kot sem že enkrat napisal je moja teta pri 93 letih kovid preživela prav na račun ventilatorja. Sedaj se počuti odlično. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes so objavili v Italiji smrtnost v letu 2020. 

Po statističnih podatkih je bilo za 10,2% več smrti, kot v letih od 2015-2019.

Na severu je bilo največ  smrti in sicer za 14,5% več. 

Največji prirastek smrti je bil normalno v Lombardiji in sicer za 111%. Toliko o "prehladu" in enaki smrtnosti kot pri gripi. 

Vedeti moramo, da pri gripi ni distance, ni mask, ni  totalnega  zaprtja pa je daleeeč manj smrti kot pri kovidu. Številke pač ne lažejo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Alex napisal:

Danes so objavili v Italiji smrtnost v letu 2020. 

Po statističnih podatkih je bilo za 10,2% več smrti, kot v letih od 2015-2019.

Na severu je bilo največ  smrti in sicer za 14,5% več. 

Največji prirastek smrti je bil normalno v Lombardiji in sicer za 111%. Toliko o "prehladu" in enaki smrtnosti kot pri gripi. 

Vedeti moramo, da pri gripi ni distance, ni mask, ni  totalnega  zaprtja pa je daleeeč manj smrti kot pri kovidu. Številke pač ne lažejo. 

 

Zaradi napačnega zdravljenja. Ker si glih Italijo omenil, pol mi pa razloži tole, spomladi 2020 je v Italiji bilo v najhujšem terminu dnevno pozitivnih med 4000-6000 in 600-900 mrtvih na dan, pol jim je pa v rešitev prišla pomlad in nato poletje. V drugem krogu so imeli novembra med 25.000 in 40.000 pozitivnih dnevno, število mrtvih med 500-800 na dan. Skoraj 10x več pozitivnih jeseni, smrtnost pa enaka. :nevem:

 

Razlika: med spomladi in jeseni je samo to, da so spomladi tlačili vse okužene direkt v bolnico in takoj ob najmanjših odstopanjih vsebnosti kisika v krvi so jih priklapljali na ventilatorje v Bergamu pa so celo tlačili ljudem skafandre na glavo, kot nov še premalo prizkušen način zdravljenja, kjer so marsikoga tudi zadušili. V jesenskem delu se tega niso šli in kljub veliko več pozitivnih, obdobju kjer so virusne bolezni najbolj pogoste pa so uporabo ventilatorjev spustili na minimum in zdravili le najbolj kritične ter se večino naslanjali na neinvazivno predihavanje.

 

A res misliš, da je to naključje. Je pa res, da Italijo je najprej zadelo in dejansko so bili čisto zmedeni in brez izkušenj ter pametnega načrta. Strašile pa so jih slike in fabricirani filmčki iz Kitajske, kjer so ljudje hodili po cesti in padali mrtvi.

pred 23 minutami je Bini napisal:

Mi iz prakse Boss iz člankov in literature.:nevem:

 

 

Oprosti, nisem vedel, da si infektolog in zdravnik na kovid oddelku. ?zmeden?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno ne poznam nobenega,ki bi šel v bolnišnico zaradi korone.Pa poznam nekaj oseb,ki so bili + vključno z mano:) Sem pa srčni bolnik pa evo me...držim pesti,da če bo v drugo tko bo ok.Brez posebnosti. Po 4m imam še protitelesa.Doma noben od mene dobil pa spimo jaz mož in otroci skupaj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo Katjaa in lepo da si se spet oglasila. :bravo:

 

Men je to največj misterij, ker razlagajo kako je ta virus nalezljiv in da ti ga lahko še tekač v parku prenese. Poznamo pa cel kup primerov, ko se nihče od odmačih ni okužil pa živijo pod isto streho brez nekih astronavtskih ukrepov. Celo tukaj na forumu so.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Boss napisal:

Zdravo Katjaa in lepo da si se spet oglasila. :bravo:

 

Men je to največj misterij, ker razlagajo kako je ta virus nalezljiv in da ti ga lahko še tekač v parku prenese. Poznamo pa cel kup primerov, ko se nihče od odmačih ni okužil pa živijo pod isto streho brez nekih astronavtskih ukrepov. Celo tukaj na forumu so.

 

Tudi jaz sem tak in sem se držal osnovnih ukrepov pa nisem dobil od žene! Pri sosedu pa sin prinesel domov in okužil vse po vrsti,10 ljudi od tega 2 umrla!😭

  • Haha 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Bini napisal:

Tudi jaz sem tak in sem se držal osnovnih ukrepov pa nisem dobil od žene! Pri sosedu pa sin prinesel domov in okužil vse po vrsti,10 ljudi od tega 2 umrla!😭

Enim je to očitno smešno, če kdo Umre. očitno se nisem uštel, ko sem aktiviral ignore. Manjka samo še podobna reakcija ta drugega pacienta. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, malo ga serjes... Kaj pa ce je to njegova reakcija na prvi del stavka, kjer je pisal, "da ni dobil od zene"? Po eni strani se sprenevedas, ko ti eden od "ignoriranih" ocita, da ga podjebavas... po drugi strani se pa tudi sam spotikas v vsako tako zadevo... Brezveze, da ga imas med ignoriranimi, ker sem skoraj preprican, da si tako firbcen, da vseeno odignoriras in preberes, ce je slucajno kaj taksnega napisal :D :P ... Enostavno se v glavi vklopi funkcijo "ignore" in ne bos rabil uproabljati nobenih funkcij, ki jih omogoca softver :D ... 

 

Na zadeve je vcasih bolje gledati pozitivno, kot pa v vsaki besedi ali dejanju iskati groznje... :( To ne velja zgolj zate... ampak za vse tiste, ki jim se zelo radi "zapnejo" s kom ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Jest napisal:

Alex, malo ga serjes... Kaj pa ce je to njegova reakcija na prvi del stavka, kjer je pisal, "da ni dobil od zene"? Po eni strani se sprenevedas, ko ti eden od "ignoriranih" ocita, da ga podjebavas... po drugi strani se pa tudi sam spotikas v vsako tako zadevo... Brezveze, da ga imas med ignoriranimi, ker sem skoraj preprican, da si tako firbcen, da vseeno odignoriras in preberes, ce je slucajno kaj taksnega napisal :D :P ... Enostavno se v glavi vklopi funkcijo "ignore" in ne bos rabil uproabljati nobenih funkcij, ki jih omogoca softver :D ... 

 

Na zadeve je vcasih bolje gledati pozitivno, kot pa v vsaki besedi ali dejanju iskati groznje... :( To ne velja zgolj zate... ampak za vse tiste, ki jim se zelo radi "zapnejo" s kom ... 

 

 

Mislim, da nihče  ne rabi odvetnika in da lahko sam razloži, kaj je hotel s tem smejanjem povedati. 😉

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.