Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

7 hours ago, Nejc1986 said:

Jutri pa druga doza zame.

 

Zmaj,ti si se že cepil, ne? Si imel kako reakcijo po drugem odmerku? 

 

Jaz sem imel po drugem odmerku (Pfizer Comirnaty) za razliko od prvega malo bolj burno reakcijo (vročina blizu 39 in bolečine v hrbtu). Naslednji dan po cepljenju je bilo vse normalno z razliko bolečin v hrbtu, ki pa so lahko nepovezane s cepljenjem in so izginile v nekaj dneh.

Popravljeno od vzupan3
  • Všeč 3
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klele na forumu jih je kar nekaj nad 85 let.😂

 

Sicer pa brez skrbi, s tem tempom dve leti in pol ne pridemo vsi na vrsto. Če pa bo treba ponavljat cepljenje pa velika večina Slovencev sploh ne bo imela šanse pridet na vrsto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je marko91 napisal:

Si ti samoplačnik ali kako? Ne razumem kako si ze na drugem valu, ce je prioriteta na starejsih, a baje ni dovolj cepiva?

 

kako to sploh gre potem?

Zaradi velike možnosti izpostavljenosti na delovnem mestu. 

Popravljeno od Nejc1986
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Boss napisal:

Klele na forumu jih je kar nekaj nad 85 let.😂

 

Sicer pa brez skrbi, s tem tempom dve leti in pol ne pridemo vsi na vrsto. Če pa bo treba ponavljat cepljenje pa velika večina Slovencev sploh ne bo imela šanse pridet na vrsto.

Je tako vseeno,saj pred dvema mesecema baje ni bilo nikakršnega zanimanja,zdaj ko ga pa ni dovolj bi se pa vsi cepili,sama zajebancija....😲

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Je tako vseeno,saj pred dvema mesecema baje ni bilo nikakršnega zanimanja,zdaj ko ga pa ni dovolj bi se pa vsi cepili,sama zajebancija....😲

Točno to... Vsi so proti cepljenju, ampak ko se pa kdo cepi pa vsi v zrak zakaj ravno on...

 

Vsi bi imeli red, nihče nebi nosil mask ipd... 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bini napisal:

Je tako vseeno,saj pred dvema mesecema baje ni bilo nikakršnega zanimanja,zdaj ko ga pa ni dovolj bi se pa vsi cepili,sama zajebancija....😲

Se pravi, da lažejo, da niso pocepili vseh starejših od 80 let zaradi pomanjkanja cepiv.:nevem:

Ravno zaradi njih smo v lockdownih. Starejšim bi morala biti cepiva na voljo in pa seveda tistim, ki zaradi zdravstvenih težav to rabijo čim prej. Tko pa se cepi vse živo, namesto tistih, ki so najbolj upravičeni.

 

Aja, pa to ni noben očitek, ker vem, da ste prišli do tega po redni poti brez manipulacij. Je pa vseeno nenavadno, da dejansko to niso najprej dobili starostniki.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

Vsi bi imeli red, nihče nebi nosil mask ipd... 

In kaj se pol rabiš cepit, če maska pomaga - jo boš pa še malo nosil, a ne? Ok, to se malo hecam, ampak da naredimo pravilno zgodbo in zaključit to norost bo treba resno najprej poskrbet za tiste, ki jim je kovid najbolj nevaren za njihovo zdravje.

 

Drugače je pa tukaj pogrnila komplet politika EU, ker bližamo se marcu, cepiv pa je bolj za vzorec. Čeprav je EU, dala težke miljarde za razvoj, cepiv pa ni, ker so ratala pač blago za trgovanje in bodo kmalu verjetno tudi kotirala na borzah.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Se pravi, da lažejo, da niso pocepili vseh starejših od 80 let zaradi pomanjkanja cepiv.:nevem:

Ravno zaradi njih smo v lockdownih. Starejšim bi morala biti cepiva na voljo in pa seveda tistim, ki zaradi zdravstvenih težav to rabijo čim prej. Tko pa se cepi vse živo, namesto tistih, ki so najbolj upravičeni.

 

Aja, pa to ni noben očitek, ker vem, da ste prišli do tega po redni poti brez manipulacij. Je pa vseeno nenavadno, da dejansko to niso najprej dobili starostniki.

Vsi starostniki ki so se hoteli, so se lahko cepili. Kdor se pa ni hotel, se pa ni. Ali pa mogoče živim v zmoti.. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja živiš v zmoti, pisali so, da niso še uspeli cepit vseh starostnikov, ker naj bi bilo premalo cepiv.  trenutno je z dvema odmerkoma cepljeno manj kot 45.000 ljudi, saj cepiv ni dovolj, to je le 2,5% vseh prebivalcev Slovenije. Starostnikov nad 80 let imamo v Sloveniji 115.000: Če odšteješ še vse, ki so cepljeni in niso starostniki vidiš, da je mogoče cepljenih nad 80 let z dvema odmerkoma le  25-30%. Kje so pa pol še kronični bolniki, ki jih je 470.000?

 

Podatek o cepljenih maš tukaj

https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats

 

plan po starosti in kategorijah.

https://twitter.com/vladaRS/status/1349035185388613633/photo/1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Če pa gledamo napovedi o dobavljivosti cepiv bo v Slovenijo na mesec prihajalo med 60.000 do 100.000 doz. Pa če smo optimisti, da jih bo 100k to pomeni, da se da na mesec povprečno cepit 50k ljudi z dvema odmerkoma.

 

Maršal je rekel, da je cilj 70% precepljenost in je izračunal, da bo to doseženo sredi poletja na začetku avgusta. Kako je izračunal matematik obrmboslovja ni nikomur jasno, saj 70% ljudi pomeni 1.400.000 cepljenih. Pri 50.000 na mesec rabiš 28 mesecev ali dve leti in 4 mesece.

 

Z drugimi besedami, da 2x pocepimo 70% ljudi, do začetka avgusta rabimo 560.000 odmerkov na mesec.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

15 hours ago, Nejc1986 said:

Zaradi velike možnosti izpostavljenosti na delovnem mestu. 

Aha. Ok to razumem

Drugače glede cepljenja - moje mnenje. Ce pride ta 22 val jeseni, in bo lockdown, bomo doma vsi cepljeni in necepljeni. Mene ne vidijo, mi gre pa na kulac, da je neobvezno cepljenje ze pogoj za preckanje meje brez karantene.

isto kot prebolelost, torej ke bolje biti bolan kot zdrav? A tonpomeni, da imajo dokaz da si imun? Dokaz da cepivo sciti?

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je marko91 napisal:

Aha. Ok to razumem

Drugače glede cepljenja - moje mnenje. Ce pride ta 22 val jeseni, in bo lockdown, bomo doma vsi cepljeni in necepljeni. Mene ne vidijo, mi gre pa na kulac, da je neobvezno cepljenje ze pogoj za preckanje meje brez karantene.

isto kot prebolelost, torej ke bolje biti bolan kot zdrav? A tonpomeni, da imajo dokaz da si imun? Dokaz da cepivo sciti?

 

Hm... Pogoj za prestop meje.. Če želiš iti v Afriko se tudi moraš cepiti proti marsičemu, pa se s tem nihče kaj preveč ne ukvarja. Vsaka država postavi pogoje za vstop k njim. In saj veš... Cepljenje ni obvezno. Nihče te ne sili da greš v tujino. Kakor se to kruto sliši. 

 

Kar se tiče ljudi, ki so preboleli Covid vs. ljudje ki niso cepljeni /niso preboleli;

 

ne da je bolje biti bolan (biti bolan ni isto kot preboleti!), je pa možnost da zbolis v tuji državi konkretno manjša če si cepljen (ali si pred kratkim prebolel), kot če nisi ne cepljen, niti nisi prebolevnik... Tako da jaz razumem, da ima družba na nek način ob sebi raje osebo, ki je prebolela. Je pa res, da nihče ne ve točno ali si kot cepljena oseba še zmeraj lahko prenašalec... 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, debata se je razvila,zagoorniki necepljenja so postali zagovorniki samo zato,ker ni dovolj cepiv. Kriva je seveda oblast. Samo jaz mislim ,da spet EU kot lani pri zaščitni opremi! Vsak za svojo rit poskrbi,ko zagusti in seveda če ima DENAR ! Poglejte Izraelce,nobenega kričanja s pogodbami z farmacijo in imajo cepiva kot pri nas d...💩,šteje samo denar in nič druga. ZDA ravno tako,ko je novi predsednik izjavil,da bodo precepili ogromno milionov ljudi,so se takoj pojavili zastoji v tov.cepiv,kot izgovor za povečano destribucijo v ZDA! Se ve kdo je BOOS! 🥴

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Bini said:

Super, debata se je razvila,zagoorniki necepljenja so postali zagovorniki samo zato,ker ni dovolj cepiv. Kriva je seveda oblast. Samo jaz mislim ,da spet EU kot lani pri zaščitni opremi! Vsak za svojo rit poskrbi,ko zagusti in seveda če ima DENAR ! Poglejte Izraelce,nobenega kričanja s pogodbami z farmacijo in imajo cepiva kot pri nas d...💩,šteje samo denar in nič druga. ZDA ravno tako,ko je novi predsednik izjavil,da bodo precepili ogromno milionov ljudi,so se takoj pojavili zastoji v tov.cepiv,kot izgovor za povečano destribucijo v ZDA! Se ve kdo je BOOS! 🥴

Poglej Francijo, spet po svoje. To je samo slepenje ljudi! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, Nejc1986 said:

Hm... Pogoj za prestop meje.. Če želiš iti v Afriko se tudi moraš cepiti proti marsičemu, pa se s tem nihče kaj preveč ne ukvarja. Vsaka država postavi pogoje za vstop k njim. In saj veš... Cepljenje ni obvezno. Nihče te ne sili da greš v tujino. Kakor se to kruto sliši. 

 

Kar se tiče ljudi, ki so preboleli Covid vs. ljudje ki niso cepljeni /niso preboleli;

 

ne da je bolje biti bolan (biti bolan ni isto kot preboleti!), je pa možnost da zbolis v tuji državi konkretno manjša če si cepljen (ali si pred kratkim prebolel), kot če nisi ne cepljen, niti nisi prebolevnik... Tako da jaz razumem, da ima družba na nek način ob sebi raje osebo, ki je prebolela. Je pa res, da nihče ne ve točno ali si kot cepljena oseba še zmeraj lahko prenašalec... 

Ammm gre za dokazane bolezni in zdravila. Poleg tega pa me vem ce je zahtevano, mislim da je priporoceno! 
 

nejc to je isto kot gripa potem....cepljenje je preventivno, brez garancije, ce si jo prebolel si bolj odporen, nisi pa imun. V tujini pa isto ce bos zraven nekoga ki kaslja ti ne pomaga nic od tega.

moj point je, da se dela vse skupaj v veliki nevedi, paniki in seveda priloznosti za farmacijsko industrijo. Danes lahko das ven radensko kot cepivo pa bo enak ucinek, v žepu in na ljudeh.

 

glede prenosa pa, en zaposleni ima doma ženo, ki ke pozitivna s hitrim in pcr testom - dela v vrtcu.

On je doma že 2 tedna, z njo ‘dela’ vse normalno tudi zvečer. 3x se je šel testirati - nič. Ni drugega kot da pride nazaj, ker očitno je potrebno biti tudi določen tip imunskega sistema oz tip krvi da ‘prime’. Ne vem.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je marko91 napisal:

Ammm gre za dokazane bolezni in zdravila. Poleg tega pa me vem ce je zahtevano, mislim da je priporoceno! 
 

nejc to je isto kot gripa potem....cepljenje je preventivno, brez garancije, ce si jo prebolel si bolj odporen, nisi pa imun. V tujini pa isto ce bos zraven nekoga ki kaslja ti ne pomaga nic od tega.

moj point je, da se dela vse skupaj v veliki nevedi, paniki in seveda priloznosti za farmacijsko industrijo. Danes lahko das ven radensko kot cepivo pa bo enak ucinek, v žepu in na ljudeh.

 

glede prenosa pa, en zaposleni ima doma ženo, ki ke pozitivna s hitrim in pcr testom - dela v vrtcu.

On je doma že 2 tedna, z njo ‘dela’ vse normalno tudi zvečer. 3x se je šel testirati - nič. Ni drugega kot da pride nazaj, ker očitno je potrebno biti tudi določen tip imunskega sistema oz tip krvi da ‘prime’. Ne vem.....

Dokazana zdravila in bolezni ; tudi korona obstaja. In cepivo proti njej obstaja. Ne obstaja pa zdravilo zanjo (tako kot tudi ne za gripo). Verjemi, da je za marsikatero državo obvezno marsikatero cepljenje (pa kakšna druga stvar). 

 

Seveda da je preventivno. Katero cepljenje pa ni preventivno? Če si jo prebolel, je možnost ponovne okužbe minimalna. Res so redki (zelo redki) primeri, ko so zboleli v parih mesecih spet. Garancija na cepivo? Pa kje v življenju je garancija za karkoli? Če greš v tujino (ali pa se  zgodi isto doma) in zraven tebe nekdo kašlja (predvidevam, da ciljas na to, da ima ta oseba covid?) boš imel veliko manj možnosti, da zbolis za covidom , če imaš protitelesa. 

 

Nevednost (nepoznavanje bolezni?)  je seveda prisotna , saj je nova bolezen.. Vsi malo tavamo v temi. Panika... Kakor si vzameš.. Priložnost za farmacijo? Seveda.. Farmacija služi na meni in tebi (in ostalih 7ih milijardah. Tako kot vsaka druga industrija. 

 

Kar se tiče znanca in njegove žene... Res je, tudi jaz poznam kar nekaj primerov, ko si rečeš "pa kako je to lahko mozno?". Nisem virolog, nisem dovolj pameten da ti povem zakaj ni zbolel.. A se je on testiral zgolj z nezanesljivimi HAT-I? Se je pogledalo njegova protitelesa, če je morda 3mesece nazaj prebolel (in je zdaj odporen)? Se pa absolutno strinjam da je zaradi (tako lažnih kot realnih pozitivnih testov) kup ljudi doma, medtem ko bi bili bolj koristni v službi. Imamo maske, zagovarjamo učinkovitost le-teh, a do asimptomatskih okuženih ljudi se obnašamo, kot da jih je treba strpati 3metre pod zemljo in zaliti s 5imi tonami betona (malo pretiravam, zgolj da osvetlim še to stran problema). 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja starša sta bila že oba dvakrat cepljena prav tako kot tudi tašča in tast. Zelo sem zadovoljen za njih. 

Vse je potekalo zelo dobro organizirano, brez čakanja. Je pa bilo ta dan cepljenih preko 300 starostnikov nad 80 let. Pohvalno. Če bi bilo več cepiva na voljo bi bila slika še veliko boljša. Že tako smo pa v samem evropskem vrhu. Mi je pa medicinska sestra, ki je sprejemala naročene na cepljenje zaupala, da je interes za celjenje v zadnjih dveh tednih izredno porasel. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Moja starša sta bila že oba dvakrat cepljena prav tako kot tudi tašča in tast. Zelo sem zadovoljen za njih. 

Vse je potekalo zelo dobro organizirano, brez čakanja. Je pa bilo ta dan cepljenih preko 300 starostnikov nad 80 let. Pohvalno. Če bi bilo več cepiva na voljo bi bila slika še veliko boljša. Že tako smo pa v samem evropskem vrhu. Mi je pa medicinska sestra, ki je sprejemala naročene na cepljenje zaupala, da je interes za celjenje v zadnjih dveh tednih izredno porasel. 

Verjetno je cepljenje postalo bolj popularno zato, ker je prevladalo prepričanje, da bodo cepljeni imeli več pravic v smislu prečkanja mej ipd... 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

Verjetno je cepljenje postalo bolj popularno zato, ker je prevladalo prepričanje, da bodo cepljeni imeli več pravic v smislu prečkanja mej ipd... 

To preteklo sredo smo se prvič morali testirati s hitrimi testi v službi, čeprav mi delamo v bistvu že cel čas te korone. Dan prej so se nekateri naši sodelavci heroji (antikovid strokovnjaki) trkali po prsih, da oni se pa že ne bodo testirali, da kdo bo njim proti njihovi volji vtikal palice v nos in jih "božal" po možganih. "Raje odpoved kot to".No prišel je kratek dopis, da kdor se ne bo hotel  testirati lahko pospravi svoje stvari. No  in so prišli iz Ljubljane medicinski  tehniki, ki testirajo. In, ker je bila že blizu ura odhoda, so se tej isti modeli prerivali, da bi bi prej na vrsti, da bi šli domov. Uha dol in prvi v vrsto. 🤗 Take heroje imamo med nami. 😋

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja... sedaj, drugi teden, gremo lahko tudi v druge regije. Se pravi, da gremo končno lahko na smučanje. :aaaaa: A gre kdo? Jaz se bom verjetno odpravil kaj na Krvavec ta teden. Snega je dovolj. 😁

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.