Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Tako bo prav, ja. 😊 Tukaj se vidi, koliko manj je feltne in koliko več je gume na, 17".

Če so ti všeč lepe feltne, imaš gor  19", če ti je bolj všečna črna guma, imaš 17".😊

pred 1 uro je Jest napisal:


CX-5 KF (torej drugi model) ima senzorje pred in po FL…

 

Na sestici sem imel dva kompleta, ampak samo zaraid tega, ker sem dobil dokaj ugodne 17 feltne… Sedaj imam samo ene feltne in jih dam premontirat… Ce bi gledal po tem, koliko se pozimi znucajo… potem se verjetno pozimi sploh ne bi vozil… ;) Ampak avto imam predvsem zato, da se vozim z njim… ne za to, da bi bil njegov suzenj in ga glancal ves cas ter se sekiral za vsako praskico ali umazanijo… 

Enako je z domovi. Eni imajo dom, da v njem živijo, drugi pa stalno nekaj delajo okoli hiš, jih olepšujejo, kosijo travo vsak dan... Skratka, so sužnji svojih domov. 😉

 

 

Napisano

Pri nas kosimo na ene 14 dni ... oz. po potrebi... nikakor pa vsak dan. Vrt, hisa in okolica je vseeno urejena in ne izgleda tako, ko pri ciganih :D ... Pa se vseeno stalno nekaj dela okoli hise in na vrtu. Tisti, ki tega ne marajo, se verjetno raje odlocijo za zivljenje v bloku, kjer ni dela okoli hise in na vrtu :D ... Tako, da to ni ravno prava primerjava ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Hehe, pri meni pa Matilda kosi vsak dan, razen ko je dež takrat počiva😁😎

Drgač pa ja pri hiši se najde vedno kaj za delat. 

 

Screenshot_20210912_121640_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210912_121610_com.android.chrome.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
6 hours ago, Brane said:

Mazda pooblaščeni servisi

Ah da me olupijo s ceno? :D

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 10 urami je Janez007 napisal:

 

Sedajle vidim, da oznaka 45 oz. 55 na pnevmatikah pomeni "višina pnevmatike v % glede na širino pnevmatike", narobe sem imel v glavi, da pomeni višino v mm ...:vskalo:

 

Torej je razlika še večja, cca 2,5 cm je 17" platišče bolj od tal. In pri marsikaterem robniku je to lahko odločilno.

Screenshot 2021-09-12 08.46.48.png

Seveda, če voziš čez robnike.... 😁

Napisano
Pravkar je Bini napisal:

Seveda, če voziš čez robnike.... 😁

Ja, če se poslužuješ takega početja, da se kobacaš z avtom prek robnikov so 17" boljše. Ni pa nikakor zdravo za gume. Zna se zgoditi, da robnik uniči konstrukcijo v  gumi in posledično take gume ne centriraš nikakor več. Meni se je to zgodilo enkrat na stari 6-ki. In to sem moral na robnik zaviti v skrajni sili. In smo gumo trikrat centrirali in vsakokrat slabše. Nato smo gumo sneli s feltne in z notranje strani gume se je videla majhna izboklina, kjer je prijel robnik. 

 

 

 

Napisano

Hvala za vse odgovore

 

zanima me še glede senzorja za pritisk v gumi, ki je pri mazda 6 2018+ letnik obvezen. V primeru dodatne feltne je treba kupiti se komplet štirih senzor ventilckov. Ali so kakšni posebni predpisani za mazde ali pac kupis ene ki so na trgu.
To je zame prvi avto s temi senzorji tako, da sem na neznanem področju 😀.

Napisano
On 9/11/2021 at 5:06 PM, Alex said:

Meni za pozimi ni važen izgled. Važno mi je, da ko je sneg, zagazim vanj in se avto ne zaustavi niti na kakem prelazu v Italiji. Če bi moral izbirati in ne bi hodil smučati, bi imel 19" čez celo leto. Ni ga lepšega, kot 6- ka in 19". 🤗

Lepša je edino rdeča 6-ka na 20" :P 

  • Všeč 3
  • Haha 2
Napisano
16 hours ago, Aless said:

Se strinjam z 20tkami zgleda svetovno😉👍

 

Meni pa ne, ker so diski čisto premajhni že na 19 colah, kaj šele 20 ...

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Napisano
pred 1 minuto je dvorjan napisal:

 

Meni pa ne, ker so diski čisto premajhni že na 19 colah, kaj šele 20 ...

Saj se da zamenjat diske z večjimi:bravo:

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 57 minutami je FuManchu napisal:

Saj se da zamenjat diske z večjimi:bravo:

Jap... In cena kakega tisočaka in več za kake brembo nadgradnjo. 🤪

 

 

Napisano (urejeno)
pred 23 minutami je Brane napisal:

Pa še 500 zraven za kolesne ležaje.

Je  res  kar nekaj dodatne teže pri 20". Feltna 20" je v povprečju težka nekje 17 kg in guma 20" pribl. 15 kg.

Skupaj 20" komplet :

Feltna 17kg + guma 15 kg=32 kg

Skupaj 19" komplet:

11,64+12,40kg =24,04kg

Za referenco sem uporabil težo mojega 19" kompleta guma+ feltna. (feltna 19" X 8,5", guma good year, 245/40 r 19)

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano

@Alexmalo si pretiraval z težami za 20col platišča. 

20tke tehtajo v povprečju 12kg, odvisno pač od platišča +-1kg.

Evo še primerjave za Original Audi-VW platišča. 

 

 

Screenshot_20210913_175407_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210913_175427_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210913_175624_com.android.chrome.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Jap 20" veliko lepše kot 19" ;)

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Aless napisal:

@Alexmalo si pretiraval z težami za 20col platišča. 

20tke tehtajo v povprečju 12kg, odvisno pač od platišča +-1kg.

Evo še primerjave za Original Audi-VW platišča. 

 

 

Screenshot_20210913_175407_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210913_175427_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210913_175624_com.android.chrome.jpg

Original oem mazda 6 - 19" col 19" stock wheel (model No. 61, 7.5x19 5x114.3 ET45) weight: 30.4lb (13.8kg).

Se pravi, da je že original

mazdina19"  feltna skoraj 14 kg. 

Jaz sem dal za, referenco moje momo, ki so seveda lažje. 

Pri 20" pa teža variira od 15 kg  pa vse do 18 kg. Kar je manj je zelo lahko. 

 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 14 minutami je Deeyan napisal:

Momo je drugace znan kot en izmed najtezjih platisc

Res je. Začuda ta moj  model ni med najtežjimi. 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
    • 😠   Moj mobitel nima dovolj baterije za slikat, snemati, pošiljati MMS sporočila, ima pa dovolj baterije, da me vsake 5 minut opozori, da je baterija skoraj prazna...   😠
    • In še eden za alfiste. 😃    
    • Za prijatelje si je treba cajt vzet, za prijatelce pa kondom...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.