Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
dne 30. 11. 2022 ob 12:59 je skritikrt napisal:

In še dve sliki kar tako,k bolj pašejo k naslovu threda...prva,k se mi zdi lepo ujeta perspektiva🧐😀,druga pa seveda zaradi psičke😛

Sva bila malce na sprehodu na Bokalcah,in proti avtu grede,tako malce nižja perspektiva...sem prec potegnil telefon za sliko😀

 

Pa da ne bo kdo mislil,da imam kaj zraven pri tisti gradnji...

 

L.P.

IMG_20221019_172538.jpg

IMG_20221019_175209.jpg

 

 

 

Če ni avto nemški je pa pes:D

  • Všeč 1
  • Haha 6

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 17 minutami je sportman333 napisal:

to je edino prava izbira za psa👍

Se popolnoma strinjamB)

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 9 urami je sportman333 napisal:

to je edino prava izbira za psa👍

Tud psi niso več to kar so bli😁

  • Všeč 2
  • Haha 3
Napisano

 

pred 1 uro je TBA napisal:

Tud psi niso več to kar so bli😁

Da ne bom odpiral nove teme...

Res je....po eni strani....🙄

Po drugi pa opažam,da je predvsem kar se zdravja tiče največ odvisno od tega,kaj daješ psu za jesti!!!

Pa mu da hrenovko...pes z veseljem poje,človk pa misli,kaj finega mu je dal....

Pa ne bom začel z tem,z kakšno najcenejšo "žvarovino" eni psa futrajo...pa briketi,k že od daleč smrdijo...vse "pomije iz kuhinje" itd...

Sem opazil,da se npr. pri dlaki takoj pozna...pes je brez energije ves "poklapan",da se o kakih driskah ipd. sploh ne menimo.

Da bo jasno...če nisi pripravljen dati min. cca.250-300€ na mesec za psa,je bolje,da ga nimaš...tako za psa,kot za tvojo denarnico,ker boš drugače živinozdravnikom znosil.

Napisano
Pred eno uro je skritikrt napisal:

 

Da ne bom odpiral nove teme...

Res je....po eni strani....🙄

Po drugi pa opažam,da je predvsem kar se zdravja tiče največ odvisno od tega,kaj daješ psu za jesti!!!

Pa mu da hrenovko...pes z veseljem poje,človk pa misli,kaj finega mu je dal....

Pa ne bom začel z tem,z kakšno najcenejšo "žvarovino" eni psa futrajo...pa briketi,k že od daleč smrdijo...vse "pomije iz kuhinje" itd...

Sem opazil,da se npr. pri dlaki takoj pozna...pes je brez energije ves "poklapan",da se o kakih driskah ipd. sploh ne menimo.

Da bo jasno...če nisi pripravljen dati min. cca.250-300€ na mesec za psa,je bolje,da ga nimaš...tako za psa,kot za tvojo denarnico,ker boš drugače živinozdravnikom znosil.

Se strinjam, imam doma tudi NO.....saj drugače je pa povsod tako, podobno kot pri avtu (folk kupuje nekaj kar ne more potem vzdrževati, itd.), človeku, itd....kako že pravijo garbage in - garbage out :).....kot kaže, bomo lahko odprli novo temo, tako kot so jo za kuharijo, heh..... 🤣

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano
pred 4 urami je TBA napisal:

Tud psi niso več to kar so bli😁

Pa še res je 😀

 

 

Napisano
pred 9 urami je skritikrt napisal:

 

Da ne bom odpiral nove teme...

Res je....po eni strani....🙄

Po drugi pa opažam,da je predvsem kar se zdravja tiče največ odvisno od tega,kaj daješ psu za jesti!!!

Pa mu da hrenovko...pes z veseljem poje,človk pa misli,kaj finega mu je dal....

Pa ne bom začel z tem,z kakšno najcenejšo "žvarovino" eni psa futrajo...pa briketi,k že od daleč smrdijo...vse "pomije iz kuhinje" itd...

Sem opazil,da se npr. pri dlaki takoj pozna...pes je brez energije ves "poklapan",da se o kakih driskah ipd. sploh ne menimo.

Da bo jasno...če nisi pripravljen dati min. cca.250-300€ na mesec za psa,je bolje,da ga nimaš...tako za psa,kot za tvojo denarnico,ker boš drugače živinozdravnikom znosil.

Tole z 250-300€ vsak mesec si malo mim brcnu to je 3000-3600€ na leto, razen če mu daješ surovo hrano, js se gibam okol 150€ v povprečju na mesec za srednje velikega psa. Cca 70€ za brikete (acana 11,4kg), ostalo so pa priboljški, zavarovanje, cepljenja,... Je pa tudi odvisno od pasme in legla. veliko ljudi prodaja ''čistokrvne'' pse brez rodovnika.... kupiš psa z rodovnikom, iz dobrega legla in priznane psarne in imaš takoj manj možnosti, da ti pes zboli ali pa da ima kake zdravstvene težave.  

 

Napisano
Pred eno uro je TBA napisal:

Tole z 250-300€ vsak mesec si malo mim brcnu to je 3000-3600€ na leto, razen če mu daješ surovo hrano, js se gibam okol 150€ v povprečju na mesec za srednje velikega psa. Cca 70€ za brikete (acana 11,4kg), ostalo so pa priboljški, zavarovanje, cepljenja,... Je pa tudi odvisno od pasme in legla. veliko ljudi prodaja ''čistokrvne'' pse brez rodovnika.... kupiš psa z rodovnikom, iz dobrega legla in priznane psarne in imaš takoj manj možnosti, da ti pes zboli ali pa da ima kake zdravstvene težave.  

 

Pri nas gre samo za konzerve cca. 120-130€/mesec...pa še briketi za zraven zmešati...ostalo kot pišeš priboljški (zna veliko nanesti,k enkrat,k je dobro hrano,ne bo več vsakega dreka vzela),zavarovanje,oprema,igrače itd,itd...temu ni konca😬

https://www.rodosek.de/Prej-nja-legla/Leglo-2018/

 Naša psička je Oxy...boljš k to skoraj ne gre🤔

 

Aja...priboljški so pa najboljši takšni-glej prilogo...stara je bila 5 mesecev😋😛

  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Napisano
pred 24 minutami je skritikrt napisal:

Pri nas gre samo za konzerve cca. 120-130€/mesec...pa še briketi za zraven zmešati...ostalo kot pišeš priboljški (zna veliko nanesti,k enkrat,k je dobro hrano,ne bo več vsakega dreka vzela),zavarovanje,oprema,igrače itd,itd...temu ni konca😬

https://www.rodosek.de/Prej-nja-legla/Leglo-2018/

 Naša psička je Oxy...boljš k to skoraj ne gre🤔

 

Aja...priboljški so pa najboljši takšni-glej prilogo...stara je bila 5 mesecev😋😛

Tak te še žena ne uboga.....😉

Napisano
pred 5 minutami je Bini napisal:

Tak te še žena ne uboga.....😉

Res je🧐...in kuža me zmeraj ima rad,tudi če mu ne dam kreditne kartice😂🤣

Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Pri nas gre samo za konzerve cca. 120-130€/mesec...pa še briketi za zraven zmešati...ostalo kot pišeš priboljški (zna veliko nanesti,k enkrat,k je dobro hrano,ne bo več vsakega dreka vzela),zavarovanje,oprema,igrače itd,itd...temu ni konca😬

https://www.rodosek.de/Prej-nja-legla/Leglo-2018/

 Naša psička je Oxy...boljš k to skoraj ne gre🤔

 

Aja...priboljški so pa najboljši takšni-glej prilogo...stara je bila 5 mesecev😋😛

heh, se vidi da je še mlada, tak kos pri nas zmanjka v roku 2min :)

Napisano (urejeno)

:) Naša za 6.let; moja kalkulacija za hrano je na hitro:

 

- hrana 20kg briketov za cca.3.mesece (fish4dog riba) = cca.150€ (torej je to 50€/mesec)

- mesar sveže goveje obreznine = kupujem po cca.3kg, kar zadostuje za 14.dni (cca.5€/kg) = cca. 30€ / mesec

- konzerv ji ne dajemo.....

 

torej z še nekaj priboljški je to takoj 100€ mesec....brez VET (cepljenja, ampule klopi/bolhe), da ne govorim o opremi (žogice, povodci, oprsnica, aporti, box avto, pesjak, itd....)

 

Aja zavarovanje imam pa jaz pokrito v sklopu zavarovanja hiše, pred tem sem imel ločeno, sedaj to SavaRe omogoča v sklopu bajte, kar je OK (vsaj 50€ manj na leto)

 

nanese, ampak kot je že @skritikrt rekel, jaz sem se s tem sprijaznil, še preden smo šli v ta šport (smo se tega skupaj zavedali, da to ne bo poceni šport....)

 

p.s. smo kar dog/cat family, pred tem smo imeli mačka, in nekaj časa oba skupaj, kar pa je pomenilo x2, ker tudi maček ni nič kaj bistveno cenejši kot pes, samo zvset ni tako kot pes, ker so pač mački egoisti :)

image.jpeg

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Napisano (urejeno)

Naš menda poje za 0,5 € na dan, tako pravi lastnica. Pa kakšen kolešček salame, ...  :) Pa na 1-2 leti kakšen zobar za 200 €.

 

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Napisano
pred 14 minutami je sportman333 napisal:

:) Naša za 6.let; moja kalkulacija za hrano je na hitro:

 

- hrana 20kg briketov za cca.3.mesece (fish4dog riba) = cca.150€ (torej je to 50€/mesec)

- mesar sveže goveje obreznine = kupujem po cca.3kg, kar zadostuje za 14.dni (cca.5€/kg) = cca. 30€ / mesec

- konzerv ji ne dajemo.....

 

torej z še nekaj priboljški je to takoj 100€ mesec....brez VET (cepljenja, ampule klopi/bolhe), da ne govorim o opremi (žogice, povodci, oprsnica, aporti, box avto, pesjak, itd....)

 

Aja zavarovanje imam pa jaz pokrito v sklopu zavarovanja hiše, pred tem sem imel ločeno, sedaj to SavaRe omogoča v sklopu bajte, kar je OK (vsaj 50€ manj na leto)

 

nanese, ampak kot je že @skritikrt rekel, jaz sem se s tem sprijaznil, še preden smo šli v ta šport (smo se tega skupaj zavedali, da to ne bo poceni šport....)

 

p.s. smo kar dog/cat family, pred tem smo imeli mačka, in nekaj časa oba skupaj, kar pa je pomenilo x2, ker tudi maček ni nič kaj bistveno cenejši kot pes, samo zvset ni tako kot pes, ker so pač mački egoisti :)

image.jpeg

😍 o,ho,ho...tudi "nemški lepotec"👍...lačen pa tudi ni😃😋

Napisano

Res je lepotec.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
dne 1. 12. 2022 ob 20:31 je Janez007 napisal:

Naš menda poje za 0,5 € na dan, tako pravi lastnica. Pa kakšen kolešček salame, ...  :) Pa na 1-2 leti kakšen zobar za 200 €.

 

image.png

Daj kakšno sliko,da ga celega vidimo😉...nič fotkiča šparati-vsi radi gledamo lušne kužate😁

 

Ja ...je pa pri nas bilo tako...je naša Oxy tudi bila bolj majhna🧐....pol pa smo ji dajali za jesti....pa je dosti večja ratala😲

 

He,he...malo heca tudi mora biti,a ne😁

 

Evo tako na hitro nekaj slik...pa prijeten ogled😉

 

L.P.

IMG_20180826_193647.jpg

IMG_20180904_091952.jpg

IMG_20191226_082216.jpg

IMG_20200414_074213.jpg

IMG_20201221_091546(1).jpg

IMG_20220508_115208.jpg

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 4 minutami je Katjaa napisal:

Pri nas pa se je začel veseli december :)

 

316989317_462517232684540_5607260126036263055_n.jpg

317479490_1585092971945929_3313634747239805853_n.jpg

317852941_1213543436209327_8812708304898554543_n.jpg

Ooo,škotski ovčar .... Imeli 14let let tako doma... Zakon karakter...

Evo ga še naša mrcina. Pol leta je pri meni.... Nikoli maral mačk. Ampak ko smo ga našli sredi gozda in neuspešno iskali lastnika... 

 

Iz "naj bo 2dni doma in ko bom frei  ga peljem v zavetišče " do posteljice, zamrezenega balkona, igračk in ja... Zna skočiti na kavč...

IMG20221115213337_00.jpg

Napisano
2 minutes ago, Nejc1986 said:

Ooo,škotski ovčar .... Imeli 14let let tako doma... Zakon karakter...

Ja, res je! :) Z odraslim škotom sva terapevtski par. Otroci ga obožujejo.

Napisano
Pravkar je Katjaa napisal:

Ja, res je! :) Z odraslim škotom sva terapevtski par. Otroci ga obožujejo.

Tačke pomagacke?

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

(drgač so tačke pomagacke res društvo za terapijo s psmi,da ne bo kdo mislil da se norca delam :) )

Napisano
Pred eno uro je skritikrt napisal:

Daj kakšno sliko,da ga celega vidimo😉...nič fotkiča šparati-vsi radi gledamo lušne kužate😁

 

Ja ...je pa pri nas bilo tako...je naša Oxy tudi bila bolj majhna🧐....pol pa smo ji dajali za jesti....pa je dosti večja ratala😲

 

He,he...malo heca tudi mora biti,a ne😁

 

Evo tako na hitro nekaj slik...pa prijeten ogled😉

 

L.P.

IMG_20180826_193647.jpg

IMG_20180904_091952.jpg

IMG_20191226_082216.jpg

IMG_20200414_074213.jpg

IMG_20201221_091546(1).jpg

IMG_20220508_115208.jpg

Kje si jo nabavil, v kateri psarni (ce ni skrivnost)....mi v Idriji pri Blažu Golobu 😉🤣 (psarna Golobova)

Napisano

Čak mal...šli ste v Golobarno,.. dobili pa psa ?🤔

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
    • Kdo je pa po tem kriv za sedajšnjo 22% stopnjo za DDV,ki jo je zrihtala šivilja kot "začasni ukrep za sanacijo javnih financ", ki traja še danes...sklepam,da po tvoji teoriji sigurno šivilja🤔...ali se tukaj motin,ker ona je "naša"...   Ajd,da vidim,kakšnoo teorijo si boš sedaj izmislil😄😉
    • .... ne misliš menda one molzne Alfa laval🤔🫣😉 
    • Jaz dam pa na 23-24 odvisno je od zunanje temperature in ravo prav piha in tudi ohladi mi ok. Lopute odprem pa tudi k nogam in ne samo po sedini, da ne piha preveč v telo. Pozimi pa grejem na 21.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.