Skoči na vsebino

Menjava gum ali 2 x lite feltne?


TEDI

Priporočeno sporočilo

Zanima me, kaj mislite da je bolje:

1. imeti ene lite feltne in menjati zimske ali letne gume

2. imeti dvoje litih feltn in ?e kar gor zimske ali letne gume

 

Sem malo ra?unala - ?e zamenjam gume 2x na leto, me samo delo strica vulkanizerja stane okrog 16.000 SIT...na leto... :(

Ali je morda bolje imeti zimske gume na ?e enih feltnah in ko je ?as samo zamenjati feltne?

 

Torej zanima me, kaj je bolje iz stali??a varnosti pa tudi iz stali??a stro?kov (ob predpostavki, da znam lite feltne namontirati sama)...

 

:danzoman:

Veter v laseh...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uau Blindek, potem pa ne vem, o?itno so vulkanizerji v LJ dra?ji.... Kakor se spomnim, je zagotovo tem ?ez 6000 SIT, nikakor pa ni 2000 SIT (?e bi bilo tako poceni, sploh ne bi razmi?ljala o tem). Ampak se mi neumno zdi dati toliko cekinov, ko nekajkrat naredijo frrr frrr pa ?e nastavijo taco da jim pla?a?...

 

:(

Veter v laseh...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ti isto imam ?eli?ne sa zimskim gumam i alu sa ljetnim gumama...

 

evo ovak: orginalne gume za mazdu 323f '95 su 13'

 

- imam 13' felge i zimske gume na njima - gume su jeftinije a i ne istro?e se tak brzo jer ih koristim

samo zimi...

- po ljeti stavljam alu-felge 15' i imam na njima ljetne gume; i mo?e? se voziti s njima do max

istro?enosti

 

13' 175/70 zimska SAVA ESKIMO S2 dojde kod nas oko 300 kn.

15' 195/50 ljetna (no name) dojde 370kn - NAJJJJJJEFTINIJA

 

puta puta... e pa si izra?unaj... <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa obdr?i? te lite felne pa ma? na njih letne gume,pa kupi? ene navadne jeklene,pa da? gor zimske gume! :bravo: Pa vulkanizeri so res dragi pri vas v LJ!!! :(

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tedi, a nisi rekla, da ima? pri hi?i ?e en avto. ?e je sneg, led in drugo sranje (v tej zimi je bilo recim 10 takih dni) po cestah pa? uporablja? drugi avto. Mx-ko pa takrat, ko so razmere normalne kajti tudi pri temperaturah pod ni?lo so letne gume bolj?e od zimskih.

 

?e pa vseeno razmi?lja? o menjavi zimske za letne in obratne ti pa toplo priporo?am ?e en komplet feltn (lahko so tudi kovinske - jih ni tolk ?koda pozimi) saj bo sicer investicija na za?etku velika bo? pa prihranila pri menjavah, centriranjih in konec koncev ti bodo tudi gume hvale?ne - jemanje gor in dol jim zelo ?koduje (?e predvsem takrat, ko gume niso ve? nove) in vulkanizerji to dobro vedo samo v dobrobit svojega zaslu?ka tega normalno ne razgla?ajo naokoli. V kolikor dela? malo kilometrov in ti recimo ene letne gume zdr?ijo ve? kot dve leti pa mislim, da so dvojne feltne skoraj obvezne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja Tedi, res je najbolje da ima? zimske extra na kovinskih...

ne samo da se izpla?a, tud izogne? se ?akanju pri vulkanizerju..

edino kar si pa? more? sama roke mazat (cca 15 min dela ) :whatever:

 

uuu, 15 minut za vse ?tiri gume... a te lahko povabim k sebi, k bom gume menjal pa mi bo? nakazal kako se to v 15 minutah naredi :D brez da bi avto z dvigalom dvignil.

 

Ne vem pri men to traja vsaj eno uro z vso pripravo in pospravljanjem - mogo?e tudi zato, ker vse gume detaljno o?istim preden jih odnesem na podstreho in shranim.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

uuu, 15 minut za vse ?tiri gume... a te lahko povabim k sebi, k bom gume menjal pa mi bo? nakazal kako se to v 15 minutah naredi :D brez da bi avto z dvigalom dvignil.

 

Ne vem pri men to traja vsaj eno uro z vso pripravo in pospravljanjem - mogo?e tudi zato, ker vse gume detaljno o?istim preden jih odnesem na podstreho in shranim.

 

ja ponavadi naenkrat menjujem gume 3 vozilom (mazdam se razume) in traja okoli 1 ure ...

pa ?e prestavljam jih vmes, res pa je da jih ne ?istim in politam...

ven iz kleti hop dol, gor, nazaj v klet pa je stvar re?ena :danzoman:

 

lahko pa kdaj na sre?anju (bolj?e organiziranem) priredimo tekmovanje iz menjavanja gum :mi pijemoo: :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ponavadi naenkrat menjujem gume 3 vozilom (mazdam se razume) in traja okoli 1 ure ...

pa ?e prestavljam jih vmes, res pa je da jih ne ?istim in politam...

ven iz kleti hop dol, gor, nazaj v klet pa je stvar re?ena :danzoman:

 

lahko pa kdaj na sre?anju (bolj?e organiziranem) priredimo tekmovanje iz menjavanja gum :mi pijemoo: :jupiii:

 

Ti bom delal konkurenco...jaz menjavam tudi trem avtom - 1xMazda,1xGolf,1xRenault....

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom moral za?et kar vadit (upam da ?e ta vikend)c :jupiii:

 

Ni? ne ka?e vreme na to.... :(

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ponavadi naenkrat menjujem gume 3 vozilom (mazdam se razume) in traja okoli 1 ure ...

pa ?e prestavljam jih vmes, res pa je da jih ne ?istim in politam...

ven iz kleti hop dol, gor, nazaj v klet pa je stvar re?ena :danzoman:

 

lahko pa kdaj na sre?anju (bolj?e organiziranem) priredimo tekmovanje iz menjavanja gum :mi pijemoo: :jupiii:

 

 

pa je avto ?e "izpraven", jaz ti ga ?e ne bi zaupala, saj ni za enkratno uporabo

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uuu, 15 minut za vse ?tiri gume... a te lahko povabim k sebi, k bom gume menjal pa mi bo? nakazal kako se to v 15 minutah naredi :D brez da bi avto z dvigalom dvignil.

 

?e brez dvigala menja? gumo v treh minutah, kako bi bilo ?ele pri F1 , verjetno bi te vzeli v slu?bo ....

 

Kaj pa naj bi bilo narobe pri tem da vzame? feltne z zimskimi gumami dol in da? letne gor :ne vem:

 

 

ni? ...... :P

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.