Skoči na vsebino

ventilator hladilnika se vklaplja...


Priporočeno sporočilo

zdej poleti sem opazil, da se mi pri mazdi zelo pogosto vklaplja ventilator hladilnika...

...lansko leto poleti se to ni dogajalo, oz se je, vendar je moral kazalec temperature iti krepko v zgornjo polovico, sele nato se je vklopil ventilator. Letos pa se mi ventilator vklopi ze, ko je kazalec na polovici...

Tako se mi lani npr. ventilator ni vklopil na 40km dolgi relaciji po ravnem, letos pa bi se mi gotovo vklopil vsaj 5x. Pri tem moram povdariti, da kazalec letos se ni zasel v zgornjo polovico in tako sumim, da se vklaplja po nepotrebnem.

Sam sem mnenja, da je za zamenjati termostikalo...stikalo ki vklaplja ventilator in je namesceno na hladilniku...

imam prav? oz pricakujem tudi vase mnenje kaj bi lahko bilo narobe

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 59
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tole te nebi smelo skrbeti razen ?e ti preve? elektrike iz akku pobere, mapak je tudi tolk vro?e zadnje ?ase da mora malo ve?krat zalaufat in verjetno zaradi tega ni kazalec nikoli ?el ?ez polovico.

 

sej razumem kaj hoces povedat, vendar ta ventilator se res vklopi prehitro...

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej razumem kaj hoces povedat, vendar ta ventilator se res vklopi prehitro...

 

Bolje prehitro kot prepozno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mas klimo?

 

al pa imas kaksen kontakt na napeljavi mogoce?

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preveri koli?ino hladilne teko?ine,

obstaja mo?nost, da ima? slab pretok skozi hladilnik, mogo?e ima? zra?ne ?epe (odzra?iti je potrebno hladilni sistem), ali pa ti termostat ne odpira dovolj

 

ali pa je res samo problem v temp. stikalu

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdej poleti sem opazil, da se mi pri mazdi zelo pogosto vklaplja ventilator hladilnika...

...lansko leto poleti se to ni dogajalo, oz se je, vendar je moral kazalec temperature iti krepko v zgornjo polovico, sele nato se je vklopil ventilator. Letos pa se mi ventilator vklopi ze, ko je kazalec na polovici...

Tako se mi lani npr. ventilator ni vklopil na 40km dolgi relaciji po ravnem, letos pa bi se mi gotovo vklopil vsaj 5x. Pri tem moram povdariti, da kazalec letos se ni zasel v zgornjo polovico in tako sumim, da se vklaplja po nepotrebnem.

Sam sem mnenja, da je za zamenjati termostikalo...stikalo ki vklaplja ventilator in je namesceno na hladilniku...

imam prav? oz pricakujem tudi vase mnenje kaj bi lahko bilo narobe

 

Meni se zdi pa tole ?isto normalno saj v ?ivljenju nisem imel ali vozil avtomobila pri katerem bi kazalec za temperaturo pre?el polovico skale. Tudi pravilno je, da kazalec za temperaturo ?im manj niha saj z konstantnost temperature poskrbita tako termostatski ventil kot ventilator na hladilniku in ne glede kako vro?e je bi po moje morala temperatura obstati nekje na polovici merilnika. Izjema bi bila kve?emu vo?nja v strm klanec pri visoki zunanji temperaturi, pri ni?jih prestavah kjer verjetno hladilnik in ventilator ne bi zmogla opraviti svoje naloge 100%.

 

Ker primerja? lansko leto z leto?njim naj te samo spomnim, da je bil lani zgolj en teden ko so temperature komaj prilezle preko 30 stopinj (ve?ino je bilo okrog 25 stopinj), letos sta pa ?e dva tedna, kjer imamo temperature tudi preko 35 stopinj celzija in noben ?ude? ni, da se ti ventilator ve?krat vklaplja. Jaz bi prej rekel, da stanje, ki si ga imel lansko leto ni bilo tisto normalno. :ne vem:

 

Pa ?e nekaj: kako ve?, da se ti vklaplja ventilator? A ima? elektromagnetno sklopko ki zve?e ventilator z enim od motornih jermenov pa se ?uti kot padec mo?i motorja? Namre?, ?e je ventilator vezan na svoj elektromotor se ga med vo?njo v principu ne bi smelo sli?ati, ali pa? :unsure:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot prvo se vsem zahvaljujem za pomoc, a tezave zal se nisem resil :(

Boss:

kako vem da se vklopi ventilator? enostavno... ko se ustavim pred semaforjem ali kje drugje, ga slisim...

 

glede primerjave poletja...lani sem sel po bosni ter hrvaski za 10 dni in je blo non stop 30+, pa ga nikoli nisem slisal, medtem ko letos pa skoraj non stop...

 

vem tudi, da se je ponavadi pri moji mazdi cagar moral dvigniti preko polovice, sele nato je ventilator zagnal...sedaj pa ventilator zazene tudi ce je na malo pod polovico...tako da mi ventilator res skoraj non stop lavfa

 

dodatno vprasanje...ali ima mazda senzor za temeraturo vode na bloku ali na hladilniku?

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

dodatno vprasanje...ali ima mazda senzor za temeraturo vode na bloku ali na hladilniku?

 

Na obeh koncih !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

oj!!

?e se ti dogaja najbolje da zamenja? termostikalo ki je 80% krivec za to dejanje!!!

(on ti vklaplja venti? glede na temperaturo-bimetal in ?e se to enkrat prekuri in izgubi toplotno vrednost zadeva zajebava!!!!!)Glede stikala je pa tko!!!

Js ga imam samo na bloku motorja kako pa pri tvoji pa ne vem!!!!(poglej kje grejo kabli na venti?)

je pa to stikalo zelenkaste barve z 2-ma kontaktama in za mojga ko?ta ukol 5000 sit na ukrogl!!!

 

Zamenjaj da si pol zihr da termostikalo ni ve? vzrok.............?E SEVEDA BO ?E NAGAJAL!!

 

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Peo - tut sam imam isti problem - se mi zdi da ventilator mal pretirava, nek mehanik mi je sicer rekel da imam preve? zaprt sprednji odbija? (ta ki je predelan), ?eprav se mi zdi da bi ?e vedno moral precej zraka prihajat do hladilnika pri spodnjih re?ah, kjer zaenkrat ?e ni tablce! <_<:bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Peo - tut sam imam isti problem - se mi zdi da ventilator mal pretirava, nek mehanik mi je sicer rekel da imam preve? zaprt sprednji odbija? (ta ki je predelan), ?eprav se mi zdi da bi ?e vedno moral precej zraka prihajat do hladilnika pri spodnjih re?ah, kjer zaenkrat ?e ni tablce! <_<:bravo:

 

jst osebno bom probal zamenjat termostikalo, izgubit itak nimam kaj...

ce ne bo men pomagalo, ga bom prodal za mastne dnarce tebi :P

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem pa ?e vedno prepri?an, da i??e? problem, kjer ga ni... poskusi se zdajle, ko ni vro?e zapeljat kak?nih 20km pa se prepri?aj glede delovanja - ker pa vidim, da si se ?e odlo?il, pa sporo?i kaj se dogaja po menjavi ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko pa je zakaj pa ne !!!!!Problem

 

meni je cagar skot malo pod sredino pa kar neki ?asa ?e rabi da se venti? vklopi!!!

Sicer pa od tizga ki je avto ga bo tudi najbolje poznal kako lavfa-zihr nebi za BV pra?u?

 

 

 

 

:jupiii:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glej Uro?, saj no?em pametovat samo, ko je zunanja temperatura visoka (5-10 stopinj nad obi?ajno) pomeni, da se mora hladilnik spopadati s tem, da ima na volje za hlajenje precej bolj ogret zrak, kot obi?ajno. To pomeni, da se ga mora za isti efekt (obdr?ati temperatura motorja na nekje 90-100 stopinj) spraviti skozi hladilnik precej ve? kot pri "obi?ajnih" temperaturah.

 

Zato mu pri ni?jih hitrostih in stanjem pred semaforji obilno pomaga ventilator, ki se precej ve?krat pri?iga kot obi?ajno. Na osnovi tega sem napisal naj ne primerja tega stanja z lanskim, ker lansko leto so bile najvi?je temperature za 10 stopinj ni?je kot so letos (Ok zadnjih par dni je spet hladneje).

 

Ne vem, ampak jaz bi paniko zagnal, ko bi kazalec za temperaturo za?el siliti v rde?e polje oz. tudi v primeru, ko bi mi temperatura preve? nihala (slab termostatski ventil, zrak v sistemu,...) tako da se mi zdi peov primer popolnoma normalno stanje.

 

Je pa seveda res, da to ni moj avto in da ga ne poznam ter nikakor ne smem nekoga prepri?evati v nekaj, kar ni nujno pravilno. Tako, da se mora? Peo odlo?iti sam kako bo? ukrepal, me pa res zanima kak?na bo kon?na ugotovitev - upam, da ?im cenej?a :)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ne vem, ampak jaz bi paniko zagnal, ko bi kazalec za temperaturo za?el siliti v rde?e polje oz. tudi v primeru, ko bi mi temperatura preve? nihala (slab termostatski ventil, zrak v sistemu,...) tako da se mi zdi peov primer popolnoma normalno stanje.

 

 

se strinjam s tabo!!!!

 

?e pa je ?e pra?u smo mu pa vsaj nekaj mo?nosti povedal!!!!

 

Je tako :bravo:

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tako je... :P

 

Boss in Uklopcic, strinjam se z obema. Zaenkrat nisem se nic menjal...malce bom se pocakal, da se mazda privadi na visje temperature :D

Sicer je pa itak v trgovini z avtodeli skoraj nemogoce dobit termostikalo za moj avto :blink:

 

LP

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sicer je pa itak v trgovini z avtodeli skoraj nemogoce dobit termostikalo za moj avto :blink:

 

LP

 

Nebi reku. :ouje:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa - a je pri mazdah normalno da ko ugasne? avto, s tem ugasne? tut ventilator motorja, ker pri (vseh) ostalih avtih, ta dela naprej, dokler se sam ne odlo?i izklopit! :blink:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa - a je pri mazdah normalno da ko ugasne? avto, s tem ugasne? tut ventilator motorja, ker pri (vseh) ostalih avtih, ta dela naprej, dokler se sam ne odlo?i izklopit! :blink:

 

pri KIAh je isto - je pa to kot prvi? zaradi varnosti, ker ljudje vtikajo k ventilatorju prste potem pa se zadeva vklopi pa so po?kodbe tu. Kot drugo je pa itak brez veze, da se vklopi, ker pri ugasnjenem motorju itak ne laufa vodna pumpa tako, da se motor hladi zgolj mini minimalno le zaradi kro?enja zraka okrog njega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri KIAh je isto - je pa to kot prvi? zaradi varnosti, ker ljudje vtikajo k ventilatorju prste potem pa se zadeva vklopi pa so po?kodbe tu. Kot drugo je pa itak brez veze, da se vklopi, ker pri ugasnjenem motorju itak ne laufa vodna pumpa tako, da se motor hladi zgolj mini minimalno le zaradi kro?enja zraka okrog njega.

 

Kaj pa zakoni termodinamike ??? :blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.