Skoči na vsebino

Splo?no opozorilo-Pozor pri nakupu!


wildcat

Priporočeno sporočilo

Na?alost se je za?elo ?e pri na?i priljubljeni znamki Mazda :(

Manipuliranje ?tevcev km - vrtenje nazaj :angry:

 

Bodite pozorni na stanje kilometrov na ?tevcu!!!

Mislim, da ni ni? narobe, ?e se ob nakupu rabljene Mazde posvetite z va?im najbli?jim trgovcem Mazda, saj si lahko skupaj pogledate doti?no vozilo, eventualno preverite ?e servisno knji?ico.

?e je prodajalec soliden, ne bi smel nasprotovati temu. ;)

 

?al smo se ravno sre?ali z tak?nim neprijetnim primerom.

Pojavljajo se sicer le posami?ni primeri, a vendar, saj jih do nedavnega sploh nismo imeli.

Seveda je bistvena razlika v obrabljenosti, ali ima Mazda letnik 2000 realne km skoraj 300.000 ali "samo" 150.000 <_< ?alostno.

 

 

Pametno kupujte :bravo:

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za opozorilo! :bravo:

 

Pa BTW eno vpra?anje offtopic za tebe wildcat.... :rolleyes: A je 60000 km preve? za wankel motor,2 leti star,konkretno v RX 8? Pa kolko zdr?ijo?

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?alost se je za?elo ?e pri na?i priljubljeni znamki Mazda :(

Manipuliranje ?tevcev km - vrtenje nazaj :angry:

 

Bodite pozorni na stanje kilometrov na ?tevcu!!!

Mislim, da ni ni? narobe, ?e se ob nakupu rabljene Mazde posvetite z va?im najbli?jim trgovcem Mazda, saj si lahko skupaj pogledate doti?no vozilo, eventualno preverite ?e servisno knji?ico.

?e je prodajalec soliden, ne bi smel nasprotovati temu. ;)

 

?al smo se ravno sre?ali z tak?nim neprijetnim primerom.

Pojavljajo se sicer le posami?ni primeri, a vendar, saj jih do nedavnega sploh nismo imeli.

Seveda je bistvena razlika v obrabljenosti, ali ima Mazda letnik 2000 realne km skoraj 300.000 ali "samo" 150.000 <_< ?alostno.

Pametno kupujte :bravo:

 

Zdej mi pa samo povej, da je to ?estka pripeljana iz Italije, brez servisne knji?ice, ?rne barve - pa je slika popolna. Eno tako sem ?el gledat in je imela vse nekako OK razen da je v prvem letu in pol nardila 80.000km nato pa v zadnjem letu samo ?e 7.000. Zanimivo je bilo ?e to, da je bil volan izredno ohranjen, vklju?no z sredinsko konzolo, stopalkami in sede?i. Kot, da so pri?li iz drugega avta pri 20.000 prevo?enih kilometrih ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej mi pa samo povej, da je to ?estka pripeljana iz Italije, brez servisne knji?ice, ?rne barve - pa je slika popolna. Eno tako sem ?el gledat in je imela vse nekako OK razen da je v prvem letu in pol nardila 80.000km nato pa v zadnjem letu samo ?e 7.000. Zanimivo je bilo ?e to, da je bil volan izredno ohranjen, vklju?no z sredinsko konzolo, stopalkami in sede?i. Kot, da so pri?li iz drugega avta pri 20.000 prevo?enih kilometrih ;)

 

Jaz vem za lagune iz Italije, ful poceni, z 20kKM,notranjost pa kot nova! ?tos je v tem, da so specializirane delavnice totalno obnovile notranjost, se pravi zamenjali vse kar je iztro?eno (recimo pri 300kKM) pa disel motor, kjer ne mote? vedet po glasu ni?. o kilometrih

.. ?zmeden?

Te delavnice ?e ob prihodu zanimivega modela na trg kupijo sede?e pa armaturo itd.prav s tem namenom! Ma ne se sekirat Mazda uvaja jeseni digitalni zapis servisov, pa ?eprav se bo tudi tu dalo kaj golfat kdo ve?

 

 

sramezljiv

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo imeli 2 primera Mazde 626 kjer se je to dogajalo.

V prvem primeru je ?lo samo za par 10.000km razlike in se je stranka pozanimala preden je kupila, tadrugi primer je bil ?al zelo hud in ?al ?e kupljen. Iz 300.000 km na 150.000 je precej grdo no, ?eprav je bil redno servisiran diesel.

 

Z Mazdo6 zaenkrat ?e nismo imeli tega primera.

 

Ja Mazdin Digital Servis Record bo neka vrsta za??ite in se je ?e uvedla pri Mazdi5 in MX-5, ampak ?al bo tastara servisna za stare modele ?e naprej v veljavi, saj bo DSR ?ele z vsakim novim modelom postopoma izrinil stare knji?ice. Je pa tukaj ?e MES, kjer se zapisujejo servisni intervali.

 

Tako bodite pozorni ?e naprej, sploh ?e kupujtete rabljeno Mazdo nekje izven na?e trgovske mre?e ;)

 

@Poky: 60.000 km nikakor ni preve? za 2leti starega wankla :rolleyes:

od na?ih jih ima ena letnik 2004 ?e nekaj ve? kot 80.000km , ena registrirana prvi? sept 2005 ima zdaj ?e 40.000km ;)

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

@Poky: 60.000 km nikakor ni preve? za 2leti starega wankla :rolleyes:

od na?ih jih ima ena letnik 2004 ?e nekaj ve? kot 80.000km , ena registrirana prvi? sept 2005 ima zdaj ?e 40.000km ;)

 

Aha,THNX! :bravo: Mi ?e pove? samo,kaka je kaj ?ivljenska doba teh motorjev? <_<

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne,nisn mislo,da bo motor pri recimo 100k km mrkno..... :whatever: Zanima me pa?,?e se zato tolko zaj prodajajo ti modeli,ker majo vsi nekje 40-60k km. :D Pa da vem,?e se slu?ajno ?e odlo?im za nakup,da ne bom mel pol nekih astronomskih stro?kov ?e z obnovo motorja,se ve?,ziher je ziher! :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm... en mal sem razmisljal...

Ali je mozno da, ce ima mazda sest-stevilcni stevec km-jev in kaze 120.050km, je to v resnici 220.050km-jev (ali pac nazaj navit) ?

 

Pustmo na stran zunanji izgled, stanje pedal, salt-hebla... <_<

 

 

Tega pa nisem to?no razumel kar si hotu povedat..... torej da bi nekdo sam tisto 2ko nazaj zavrtel al kako??

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm.... itak je digitalni ?tevec... no ?e bi pa ?e ?la ?ez pa predvidevam da bi za?elo od 0 ?tet... mogo?e pa ja?ponci niso predvideli avta ki bi tole ?tevilko premagal.... :))))

 

 

Pri kamionih vem da se za?ne od nule... tudi pri digitalnih ?tevcih....

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr teh mazdah ?e gre nekako, ampak ?e ne dovg nazaj so mel avtoti eno cifro manj, pol pa res nis vedel kdo pije, kdo pla?a! <_<

 

Primer: Fiesta cca. 92 letnik, pa Kadett zadnje generacije, pa ?e kak?en najbr?! :blink:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

UH! -- ko tole berem se zavedam, da sploh nisem omenil, da je npr. moja bivsa mazda323 imela sest-stevilcni "analogni" stevec KMjev -- je to bilo mozno "previt" :blink:

 

Je ja. :angry:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr teh mazdah ?e gre nekako, ampak ?e ne dovg nazaj so mel avtoti eno cifro manj, pol pa res nis vedel kdo pije, kdo pla?a! <_<

 

Primer: Fiesta cca. 92 letnik, pa Kadett zadnje generacije, pa ?e kak?en najbr?! :blink:

 

Se podpisem pod to ja...

 

Predn sm mazdo kupu, sem hotu swifta gtija 94letnik, in je meu kao 140k km, pa isto je meu stevc na samo 5 cifr, in pol se ti lahk jebes kulk ma to res kilometrov... <_<

 

Pa drgac majo golfi trojke tut sam na 5cifr stevc, no od kolega 1.4 bencinar jh ma :D

 

 

Nevem kaj so proizvajalci mislili s temi stevci..

 

Lp :cheers:

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.