Skoči na vsebino

Zavorni diski


Priporočeno sporočilo

?e ne se pa samo plo??ice malo odbrusi, cca 1 mm pa nebi smelo cvilit

 

To sem jaz delal na stari BG-jki je ful nagrav?n cvilil pa sem zbrusil ?elez in plo??ice pa je pol blo vse lepo in prav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma kaj brusit ....pobrat dol pa je!!! :D

 

Razlika je ?e ti plehek ru?i po disku(nagrav?en zvok po plehu seveda)

ali pa ti bremze zacvilijo(zapiskajo.....posledi?no ''PO MOJE'' pretrde plo??ice)

 

Sm pri 1. avtu prakticiral tako da sm pri?el do tega zaklju?ka!!! <_<

 

?e enkrat... bremze cvilijo ko zabremza?, za to je kriv pleh in ne plo??ice. To se mi je zgodilo ?e 2x na Mazdi6. Pri nekem plehcu gleda jezi?ek, ki drajsa po disku. Sli?i pa se predvsem pri manj?ih hitrostih.

 

?e bi ble krive plo??ice bi ?el na avtocesto in 2x zabremzal in bi bilo ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:bravo::bravo:

 

Sam da dela!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e enkrat... bremze cvilijo ko zabremza?, za to je kriv pleh in ne plo??ice. To se mi je zgodilo ?e 2x na Mazdi6. Pri nekem plehcu gleda jezi?ek, ki drajsa po disku. Sli?i pa se predvsem pri manj?ih hitrostih.

 

?e bi ble krive plo??ice bi ?el na avtocesto in 2x zabremzal in bi bilo ok.

 

kako pa to da se je ?e 2x zgodil?

 

a so zamenjali pleh na servisu da je spet za?el?

 

druga? pa samo gumo dol pa pogledat kje je pleh in ga odkrivit ali pa pobrusit :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje je to zato, ti pregorijo zatnje stop lu?i, in ti cvili iz preventive, da se ti kdo ne nalima v rit. :hohoho:

Pa da pichke za tabo gledajo, k mislijo da jim ?vi?ga?, oziroma se zaradi ?oka ko jih vidi? ne more? skoncentrirat in za?vi?gat. :hohoho:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no , zdaj mi zvore cvilijo (pri rahlih zaviranjih pri manjsih hitrostih) tko kot kaksen citroen...

cheap stuff ocitno...

naslednjic ne bom v zadnjem momentu kupil :vskalo:

 

?ak, ravnokar si zamenjal, 2x mo?neje pribremzal in sedaj ti cvilijo...n? jasn

zakaj so originalni diski na mazdi 6 zani??

?e bi ponovno zamenjal, za katere bi se odlo?il?

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

problem je, ker za naso mazdo tezko karkol dobis

spredaj se da dobit Brembo sam se caka 100let, zadaj pa te k jih mam (tako bi naredil ce se ne bi mudilo)

kupil sem pa jih pred cca. 10.000km, tako da nisem ravno samo 2x mocneje zaviral :)

pa ne cvilijo skoz ampak vcasih in to samo pri hitrostih priblizno 10km/h..nekaj takega

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

problem je, ker za naso mazdo tezko karkol dobis

spredaj se da dobit Brembo sam se caka 100let, zadaj pa te k jih mam (tako bi naredil ce se ne bi mudilo)

kupil sem pa jih pred cca. 10.000km, tako da nisem ravno samo 2x mocneje zaviral :)

pa ne cvilijo skoz ampak vcasih in to samo pri hitrostih priblizno 10km/h..nekaj takega

 

Re?itev je ve? kot na dlani, bolj hitro vozi in mo?no zaviraj in bo vse ql. :ouje:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

problem je, ker za naso mazdo tezko karkol dobis

spredaj se da dobit Brembo sam se caka 100let, zadaj pa te k jih mam (tako bi naredil ce se ne bi mudilo)

kupil sem pa jih pred cca. 10.000km, tako da nisem ravno samo 2x mocneje zaviral :)

pa ne cvilijo skoz ampak vcasih in to samo pri hitrostih priblizno 10km/h..nekaj takega

 

brembo diski pa ferodo plo??ice - kot si omenil, ali je ta varianta najbolj primerna za m6 dizel,

zakaj nima? sprednje in zadnje (diske) enake? ali 26000 (national autoparts) ali brembo

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nimam enakih, ker, kot sem napisal, se je mudilo...

pri brembotu je pa problem, ker ne delajo zadnjih diskov za M6, drugace pa bi bla ta kombinacija (cena+kvaliteta) najboljsa

a tebi ze tresejo diski? koliko mas kilometrov?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nimam enakih, ker, kot sem napisal, se je mudilo...

pri brembotu je pa problem, ker ne delajo zadnjih diskov za M6, drugace pa bi bla ta kombinacija (cena+kvaliteta) najboljsa

a tebi ze tresejo diski? koliko mas kilometrov?

 

ker ne ?elim ve? menjavati nekaj na hitro, je dobro vedeti vnaprej kako in kaj; pri mojih cca 35.000 km, so bremze ok, res pa je, da sem enkrat ?e morala mo?no zavaritai na avtocesti, ker se je nekdo iz priklju?evalnega pasu nalimal na prehitevalni...
IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ker ne ?elim ve? menjavati nekaj na hitro, je dobro vedeti vnaprej kako in kaj; pri mojih cca 35.000 km, so bremze ok, res pa je, da sem enkrat ?e morala mo?no zavaritai na avtocesti, ker se je nekdo iz priklju?evalnega pasu nalimal na prehitevalni...

 

Ja men so se zvili prednji diski pri 40.000 ?zmeden? res pa je da sem parkrat zaviral v nulo! :P Pa jih niso menjal ampak postru?li! :ne vem:

Sicer pa tudi Bemwi menjajo diske pri 80.000, tko da dana?nji materijali ne dohajajo tko zmogljivih strojev...

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja men so se zvili prednji diski pri 40.000 ?zmeden? res pa je da sem parkrat zaviral v nulo! :P Pa jih niso menjal ampak postru?li! :ne vem:

Sicer pa tudi Bemwi menjajo diske pri 80.000, tko da dana?nji materijali ne dohajajo tko zmogljivih strojev...

 

LP

 

Ni to problem, problem je da folk preve? bremza :D

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Splo?no znano je, da so lucasove zavorne plo??ice malo tr?e in zato tudi rade cvilijo. Imam slabe izku?nje z njimi iz prej?njega avta, enako tudi stric, ko je ?e imel mazdo 626. Zato sem pri 75.000 km dal gor prednje plo??ice od nippan parts oz. kashiyama co. in zaenkrat (po cca. 1500 km) ni nobenega cviljenja, plo??ice pa tudi zelo dobro primejo. :bravo: ?e samo pomislim, da sem dal za njih cca. 30 EUR (original pridejo cca. 120 EUR), za ta denar ni bolj?ega za M6. ;)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prednje plo??ice od nippan parts oz. kashiyama co. in zaenkrat (po cca. 1500 km) ni nobenega cviljenja, plo??ice pa tudi zelo dobro primejo. :bravo: ?e samo pomislim, da sem dal za njih cca. 30 EUR (original pridejo cca. 120 EUR), za ta denar ni bolj?ega za M6. ;)

 

 

Kje pa si nabavil te?? Ker jih morem tudi jaz po?asi zamenjat..... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Žena pošlje možu SMS: - "Dragi, ko boš šel iz službe, se ustavi v pekarni in kupi kruh. In, da ne pozabim, tvoja prijateljica Ana je tu in te pozdravlja."   Mož odgovori: - "Kdo je Ana?"   Žena pošlje nazaj:  - "Nihče, sem se samo hotela prepričati, da si prebral sporočilo."   Mož: - "Ah, presenečen sem bil, ker je Ana tukaj z mano pa sem mislil, da si naju videla..."   Žena takoj nazaj: - "Kaj? Kje si?"   Mož: - "V restavraciji ob pekarni blizu hiše."   Čez nekaj časa žena spet pošlje SMS: - "Jaz sem pred pekarno, kje si?"   Mož: - "V službi. Zdaj, ko si že pred pekarno, kupi kruh in me nehaj za%&bavat..."
    • Zvoni telefon zjutraj: - "Če hočeš še kdaj videti ženo, prinesi 100.000€." - "Ampak ne morem zbrati toliko denarja..." Zvoni telefon zvečer: - "Pridi po ženo." - "Ampak nisem še zbral denar..." - "Ti ga bomo mi dali, samo ponjo pridi..."
    • Kupujem nov kavč. Pa prodajalec hvali: - "Na tem kavču lahko sedi pet oseb brez problema!"   Ja, Bog te nima rad, kot prvo kavč kupujem zase in kot drugo kje naj dobim pet oseb brez problemov...
    • Žena in jaz sediva s še dvema zakoncema pri mizi, jemo, pijemo in se pogovarjamo... Pa gre žena na stranišče in, normalno, gre prijateljeva žena z njo. Čim odideta, se oglasi prijatelj: - "A bova enega mimo števca?"
    • Dva sodelavca se pogovarjata: - "Kaj naj podarim tašči za rojstni dan?" - "Jah, glej, jaz sem imel svojo taščo tako rad, da sem ji vrnil hčerko..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.