Skoči na vsebino

Zavorni diski


Priporočeno sporočilo

Labi je itak znanstvenik s temi bremzami. jaz ?tudiram na Brmbo, drag k svina? Ne vem, kolega je govoru od 65? po kosu, kar mi ni ne vem kolk.... ?e vseen ve? kot for free ?e je garancija. pa plo??ice pa si na 200...kurc pa tak nov let ;)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem z TRW - LUCAS plo??icami zadovoljen ampak zgleda Labi ni imel dobrih izku?enj kakor jaz ne z ATE

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sel na original, ker sem dobil cel sistem zastonj :)

drugace pa najboljsa kombinacija brembo diski (navadni) in ferodo ploscice...edin si moras vzet dost casa, da jih dobis (in potrpljenja seveda)

ob velikem servisu na moji mx-5ki sem zamenjal ?e diske z brembovimi in ferodo plo??ice pa mi prov fajn cvili, sploh ob majhnem bremzanju :(

diski kupljeni pri herkulesu za 40eur kom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi moram zamenjati vse diske-spredaj in zadaj. Poslal sem povpra?evanje za EBC na RSR in dobil spodnjo ponudbo. Skupaj za cel komplet (navadni diski) 411?. Me pa zanima, ali so ti diski in plo??ice res toliko bolj?i od ostalih (recimo Bosch, ki jih dobim prednje 2 kosa za cca110?, da upravi?ijo toliko vi?jo ceno? ?akam pa ?e ponudbo za Brembo komplet z plo??icami in eno z brembo diski in ferodo plo??icami.

 

Aja, pa a so "grooved" diski veliko bolj?i od gladkih?

 

lp

 

Spo?tovani,

 

cene za proizvode EBC so slede?e:

-sprednja os:

1x garnitura EBC greenstuff plo??ic 81? z ddv

1x garnintura EBC redstuff plo??ic 88? z ddv

1x kos EBC gladek disk 73? z ddv

1x kos EBC grooved disk 122? z ddv

-zadnja os:

1x garnitura EBC greenstuff plo??ic 80? z ddv

1x garnintura EBC redstuff plo??ic 92? z ddv

1x kos EBC gladek disk 52? z ddv

1x kos EBC grooved disk 91? z ddv

 

Naro?ila se zbirajo do vsakega konca tedna, rok dobave je 5-10 delovnih dni od dneva oddaje naro?ila.

 

Lep pozdrav

Best regards

 

Grooved disk se neprimerno bolje hladi in odvaja prah - ki je na primer pr green stuff velik, rdece so bolje.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi moram zamenjati vse diske-spredaj in zadaj. Poslal sem povpra?evanje za EBC na RSR in dobil spodnjo ponudbo. Skupaj za cel komplet (navadni diski) 411?. Me pa zanima, ali so ti diski in plo??ice res toliko bolj?i od ostalih (recimo Bosch, ki jih dobim prednje 2 kosa za cca110?, da upravi?ijo toliko vi?jo ceno? ?akam pa ?e ponudbo za Brembo komplet z plo??icami in eno z brembo diski in ferodo plo??icami.

 

Aja, pa a so "grooved" diski veliko bolj?i od gladkih?

 

lp

 

Spo?tovani,

 

cene za proizvode EBC so slede?e:

-sprednja os:

1x garnitura EBC greenstuff plo??ic 81? z ddv

1x garnintura EBC redstuff plo??ic 88? z ddv

1x kos EBC gladek disk 73? z ddv

1x kos EBC grooved disk 122? z ddv

-zadnja os:

1x garnitura EBC greenstuff plo??ic 80? z ddv

1x garnintura EBC redstuff plo??ic 92? z ddv

1x kos EBC gladek disk 52? z ddv

1x kos EBC grooved disk 91? z ddv

 

Naro?ila se zbirajo do vsakega konca tedna, rok dobave je 5-10 delovnih dni od dneva oddaje naro?ila.

 

Lep pozdrav

Best regards

 

 

Dobil sem ?e ponudbo za TRW komplet spredaj in zadaj(diski+plo??ice) za 300?. V primerjavi z EBC 411?. Pa dobi? jih naslednji dan, ko jih naro?i?. Pravjo tudi, da so OK. A jih ima slu?ajno kdo na avtu, da bi povedal, kako se obnesejo?

 

 

Evo, sedaj sem dobil ?e ponudbo iz motomata:

 

Spredaj: Brembo diski 120? par, zavorne plo??ice Ferodo 105?

Zadaj: Ferodo diski 99? par, zavorne pl??ice Ferodo 52,20?

 

Skupaj torej: 376,2?. Dajo pa 20% popusta na gotovino, torej pride 301?.

 

Torej pride komplet TRW in kobinacija BREMBO + FERODO pribli?no enako, EBC pa cca 110? dra?ji.

Eni tu hvalite ene, drugi druge...

 

Zdaj se pa samo odlo?it, katere vzet... :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bi ti predlagal brembo pa ferodo...

ce cvili to ni nc.glavno da prime pa ne trese

 

TRW mi je zacel trest ze po 13.000km...

 

 

aha se to: lahko vzames diske brembo in ferodo, ploscice pa nipparts (so tudi ok in dosti cenejse, vprasi pri potokarju)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bi ti predlagal brembo pa ferodo...

ce cvili to ni nc.glavno da prime pa ne trese

 

TRW mi je zacel trest ze po 13.000km...

aha se to: lahko vzames diske brembo in ferodo, ploscice pa nipparts (so tudi ok in dosti cenejse, vprasi pri potokarju)

 

Se strinjam,Labi.Razne EBC pa Ferodo Racing cvilijo.Vse ?portne plo??ice cvilijo pa ?e rabijo cajt,da se segrejejo ?ele potem primejo.

Jaz imam prav sedaj spredaj gor Ferodo in so res zakon-primejo kot hudi?. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bosch plo??ic se je za iazogibat, sicer primejo ok, samo prh pa leti okrog da je veselje in feltne so usrane po 20 kilometrih. :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Torej i??em dobro kombinacijo za svoje prednje zavore do 140-150?. Na razpolago imam lucas komplet ali brembo diske + EBC green stuff plo??ice. Katero od teh, oz ali je kaka bolj?a varijanta na trgu?

 

Moja zmagovalna kombinacija je Brembo navadni gladki+ Ferodo plo??ice (?e jih dobi?).

Tudi EBC green stuff so o.k.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej i??em dobro kombinacijo za svoje prednje zavore do 140-150?. Na razpolago imam lucas komplet ali brembo diske + EBC green stuff plo??ice. Katero od teh, oz ali je kaka bolj?a varijanta na trgu?

 

js sm tut za Brembove ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo so drage ko pes...

 

jaz moram pohvalt tele autostreet - sam ne vem za ker avto isces - xedoska ostaja?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

xedos ostaja :bravo: . Dokler ne bo denarja spet za kaj konkretnega. To sem,gledal v tujini, je komplet 138? z po?tnino vred, ampak sem sedaj z eurotonom govoril in jih imajo po 45? kos, ampak nimajo pa plo??ic, samo TRW. Tako da sem naro?il pri njih diske, pri motmatu pa zdej preverjajo ?e se bo dalo poslat po po?ti ferodo plo??ice. (brembo disk je pri njih 55?).

 

EDIT: Hehe, nekaj ?udno sme?nega se je zgodilo, kli?em motomat za plo??ice in mi pravijo da sem preko eurotona naro?il diske in ?e ?em da jim ?e plo??ice po?ljejo. Kako je lahko isti disk cenej?i preko posrednika mi ni jasno, mi je bilo malo nerodno pa sem samo zajecljal ja :D .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Evo, da malo o?ivim temo....

 

Mazda 6, letnik 2007 prevo?enih 70 000 kilometrov. Znan sem, da zaviram zelo malo, ?e se mi ne mudi kam :)

 

Bilanca:

 

25 000 km stru?enje diskov

 

45 000 km menjava diskov

 

69 000 km stru?enje menjanih diskov

 

Torej imam sedaj cca 20 000 km mir potem bo spet treslo. Poleg tega ugotavljam slabo naleganje plo??ic na zadnje diske? Ideje?

 

Kak?na je re?itev? kolega je imel M6 1.8, preskusil je 5 razli?nih proizvajalcev diskov vsi so tresli po nekaj tiso? km. Je res treba dat gor 17 col in ?eljusti od MPS? Katastrofa, te zavore. in baje so nove M6 prav tako problemati?ne....

 

KAj predlaga velecenjeni ajvarius? Seveda za dosegljiv denar...

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da menjate razli?ne znamke zavor in so vedno iste te?ave je kriva le ?e velikost zavor. Velikost diskov ponavadi dajo tak?no, da gor pa?ejo naprimer 15 col ker so cenej?e kot 16 col zaradi ?esar kon?ni kupec re?e "u fajn, bom imel poceni gume". Mazda 6 dizel (in GT) ima isto velike diske kot moj Clio pa s tem, da je Mazda 6 dosti te?ji avto. 1.8 bencinar ima ?e manj?e. Hecno je, da ima Mazda 3 GTA ve?je diske (300mm) kot vse na?tete Mazde 6. ?e mene vpra?ate bi morali Mazde 6 imeti isto velike kot Mazda 3 in bi vi imeli bistveno manj te?av. <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebiga to ?e ni razlog da da? na cesto avto brez bremz. Zakaj ima lahko clio tako vzorne bremze? Imel sem letnik 2003 billabong, to se ustavi kot pesmica.

 

Kurc pa avto za 25 k? in ve? ki se ustavlja kot lojtrski voz.

 

In re?itev ni samo v velikosti diskov, lahko bi bili 5 mm debelej?i, pa tudi neb tresli pomojem.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In re?itev ni samo v velikosti diskov, lahko bi bili 5 mm debelej?i, pa tudi neb tresli pomojem.

 

Ja res je, ne bi se tako hitro pregreli.

 

zdaj so trenutno brembo in mazda plsocice, zadaj pa mazda in niparts, zelo dobro zavira, sploh pri visjih hitrosti

 

Za probat je.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem samo zamenjal original Mazda plo??ice(ki so mimogrede za en organ) z Ferodo in glej ?udo,diski kar naenkrat pri zaviranju ne tresejo ni? ve?.

Prej sem imel vedno vzorno ?ista plati??a sedaj pa so vedno ?rna od zavornega praha.Le zakaj? ;):D

ko sem videl,kak?ne so bile zamenjane plo??ice,sem se zgrozil.Kot kamen trde.

In kaj se zgodi,ko drsa? drugo ob drugo dve trdi stvari?Ena mora "popustit".In to je disk,ki je bolj mehek kot te original plo??ice.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zna bit Alex, da ma? kar prav. Pri moji prej?nji Mazdi se prakti?no feltne niso ni? mazale od zavornega prahu pa so bili diski na vsakih 40.000km zviti pri tem, da zelo malo bremzam. Pri novi ?estki pa so plati??a skos ?rna od prahu ampak pri 50.000km zavira gladko kot po putr?ku, nobenih sledi o kakih zvitih diskih.

 

Druga?e pa ?e je komu kej v tola?bo - moj slu?beni Golf VI je mel ?e 2x menjane diske pa avto ?e nima 30.000km pa z njim delam skoraj tako lepo kot z mojo Mazdico.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.