Skoči na vsebino

Zavorni diski


Priporočeno sporočilo

ma sej tud ostali nimajo dosti kaj nizje cene...pravzaprav sploh nimajo

ebc varianta: cakat je treba do 10 dni, zenska se je delala pametno in mi je povedala, da imajo sprednji diski premer 274 in ne 283mm...jaz njej pa, da tak premer ma 1.8 bencinar, ona meni pa, da sem narobe pogledal ker ona ma katalog in tko pise...to je prodajalka pri RSR-ju...cene so pa itak hude..tko, da z njimi nocem nic...

zdaj sem pa dobil ponudbo od OLEF-a, sam nima zadnjih diskov :(

firma pa LUCAS _TRW...a kdo pozna? any good?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

joj...

 

kako vraga se naj odlo?im sedaj..

 

naj mi en svetuje komplet diski in plo??ice tam do 150 jurjev.

 

Se pozanimam, pri mojih vezah, pa sporo?im.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no evo koncno zrihtu

spredaj ploscice 14851 (trw lucas)

zadaj ploscicie 10402 (trw lucas

sprednji diski 28000 (trw lucas)

zadnji diski 26000 (national autoparts)

 

komplet pride torej nekaj manj kot 80.000 sit (zelo ok cena)

 

in vse je na zalogi pri OLEF-u in MOTOMAT-u

upam da ne bo komplikacij se naprej

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jutr grem montirat...bomo vidl kok to stane se

 

Prav veliko ne sme biti. Jaz sem pri prej?njih avtomobilih te zadeve hodil rihtat k zavornem servisu, ki je zraven Interspara Vi?. Tam sta pravzaprav 2, ki se skupaj dr?ita. Prvi (z leve) ni ok, drugi pa je super. So prijazni, ustre?ljivi, cene pa zelo ugodne tako za material kot delo. Kakorkoli, dobro zrihtaj :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem ?el spomladi k Svetku pri fu?inah (mislim da se pa zdej nekako druga?e imenuje), in me je ko?talo vse skupaj 15-16tiso? s tem da mi je menjali zavore spredaj, ter nekaj zrihtal cilindre, ter vse s?istili + menjal so mi ?e man?eto (tega nisem nameraval ampak so tam opazili da ni ok). Ti ma? pa ?e diske zadaj tako da ve? zihr pride :) ...za tistega na vi?u sem pa sli?al da je ok, tako da spomladi tja letim :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem ?el spomladi k Svetku pri fu?inah (mislim da se pa zdej nekako druga?e imenuje), in me je ko?talo vse skupaj 15-16tiso? s tem da mi je menjali zavore spredaj, ter nekaj zrihtal cilindre, ter vse s?istili + menjal so mi ?e man?eto (tega nisem nameraval ampak so tam opazili da ni ok). Ti ma? pa ?e diske zadaj tako da ve? zihr pride :) ...za tistega na vi?u sem pa sli?al da je ok, tako da spomladi tja letim :)

 

 

Jaz pa sem se spomnil ime tega na Vi?u - Sandi Ko?ir. Upam, da nisem kaj zame?al... :blink:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni so isto menjali diske nekje na 50.000 km, ker so trosili.

 

sedaj imam 105.000km pa zopet trosijo.

 

 

 

 

To me resno ?udi da lahko pri 50 000 km skuri? diske.... moji so pri 60 000 km skoraj kot novi... plo??ice grejo pa h koncu..... :ne vem:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no evo koncno zrihtu

spredaj ploscice 14851 (trw lucas)

zadaj ploscicie 10402 (trw lucas

sprednji diski 28000 (trw lucas)

zadnji diski 26000 (national autoparts)

 

komplet pride torej nekaj manj kot 80.000 sit (zelo ok cena)

 

in vse je na zalogi pri OLEF-u in MOTOMAT-u

upam da ne bo komplikacij se naprej

 

Super, kon?no nekaj. Predvidevam da so dimenzije itd. enake za 137TE razli?ico. Lahko prosim napi?e? "part numbers" al nekaj podobnega? In seveda kako si zadovoljen? Upam da bo OK :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To me resno ?udi da lahko pri 50 000 km skuri? diske.... moji so pri 60 000 km skoraj kot novi... plo??ice grejo pa h koncu..... :ne vem:

 

Jaz tudi nevem, ko vsi govorijo, da naj bi bili original diski pri M6 slabi. Jaz imam 73.000 km pa so diski ?e povsem v redu. Enako grejo pa plo??ice h koncu, o?itno je to za te kilometre normalno. Zdaj pa nevem a bi kupil original plo??ice ali od nippan parts ali od koga tretjega?! Da ne bo slu?ajno potem za?el kaj tresti, ko bodo nove plo??ice in stari diski? :huh:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To me resno ?udi da lahko pri 50 000 km skuri? diske.... moji so pri 60 000 km skoraj kot novi... plo??ice grejo pa h koncu..... :ne vem:

 

Ja tud meni ni jasno; jaz mam 38000 km pa pri visokih hitrostih vibrirajo da je veselje! ?zmeden? So pa mi priznali reklamacijo, na rednem servisu pri 40.000km jih bom menjal :bravo:

Samo me skrbi, ?e bo pol isto na 80.000km...pa brez garancije... :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no evo mam zavore :bravo:

deli: (ploscice+diski) = 75.000 sit

v gami pa: delo (3 ure, zavorno olje, vijaki, vzmeti) = 36.000 (z 10% popustom)

 

vse skupaj = 111.000 sit

 

prvi vtis: se mi zdi, da moram pedal bolj pritisnit kot prej...ne vem, bom vprasal ko bom sel menjat gume pa se nov racunalnik majo, tko da bom nalozil se novejsi software

 

@pagat: isto je kot za 136 CD verzijo, part number tudi mam...moram pogledat doma

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

baje je dobro podmazati hrbtno stranjo (tam kjer batek pritisne) plo??ic z eno mastjo da nebi cvililo :ne vem: ?e pa to na servisih delajo pa nimam pojma

 

Kje si pa to pobral, to je ist kot bi ?enske po hrbtu bla vala?ne in ne tam kot ga rinemo. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje si pa to pobral, to je ist kot bi ?enske po hrbtu bla vala?ne in ne tam kot ga rinemo. :D

 

:hohoho: primerjava na mestu :prstgor:

 

Definitivno cvili plo??ica, ki drgne po disku, a na tej strani ni "priporo?ljivo" mazanje :D

 

Labi a je mo?no, da si zakuril plo??ice s kak?ni dolgotrajnim brutalnim bremzanjem? Je pa problem lahko tudi sol, ki se nabira na plo??icah. ?e je to to se bo po?asi zbrusilo pa bo nehalo cvilite. ?e pa je te?ava v materjalu bo? pa moral menjati plo??ice, ker s cvile?o mazdo pa res nekako ne zgleda? :)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni nujno da so plo??ice, lahko so tudi diski, ki prehitro in zelo radi rjavijo, potem pa se ta rja nabira na povr?ini plo??ic.Pri zaviranju, pa pride do efekta kovina ob kovino in potem ?vi?ga? za vsemi ?enskami v svoji bli?ini naenkrat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni nujno da so plo??ice, lahko so tudi diski, ki prehitro in zelo radi rjavijo, potem pa se ta rja nabira na povr?ini plo??ic.Pri zaviranju, pa pride do efekta kovina ob kovino in potem ?vi?ga? za vsemi ?enskami v svoji bli?ini naenkrat.

 

dr?i, tudi to je mo?no - samo rjavijo ve? ali manj vsi jekleni diski, kar lahko pomeni, da bo ta disk s temi plo??icami cvilil z drugimi pa ne in seveda je mo?na tudi druga kombinacija, ko zamenja? diske in pusti? isto znamko plo??ic pa ne bo cvililo. Pol pa bodi pameten.

 

Aja, Labi, a ti cvilijo prednje ali zadnje bremze? Ker kakor vem ma? zadaj diske drugega proizvajalca kot sprednje - dr?i?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav!

 

Mislim, da cvilijo plo??ice.ki so nekoliko tr?e, jaz sem jih na renoju zamenjal po 2000km, ker so obupno cvilile,z mehkej?imi pa teh te?av ni bilo pri istih diskih, edino manj so zdr?ale! :P

 

Imel sem servis M6 na 40.000, ra?un je bil 255 eu, prednje diske pa so mi postru?ili, zdej ne tresejo ve?, bomo vidli kolko ?asa, zaenkrat je vse OK! :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Piskanje diskov je pri mazdi 6 baje pogost pojav.

 

Pri prvih zavornih ploscicah mi je zelo piskalo, zato sem ga za vsak slucaj peljal na servis (nekako mi je smesno da pri avtu za 5+mio vse cvili...). Tam so rekli da imam sreco, ker so enkrat ze izgubili zivce s tem.

 

Baje je fora, da nek plehek pri ploscicah drsa ob disk. Ni nevarno, je pa nadlezno. Takrat so mi ta plehek zbrusili in je bilo Ok. Sedaj, ko sem menjal diske in ploscice, pa spet piska... bo treba mal pogledat.

 

lp

PEter.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma kaj brusit ....pobrat dol pa je!!! :D

 

Razlika je ?e ti plehek ru?i po disku(nagrav?en zvok po plehu seveda)

ali pa ti bremze zacvilijo(zapiskajo.....posledi?no ''PO MOJE'' pretrde plo??ice)

 

Sm pri 1. avtu prakticiral tako da sm pri?el do tega zaklju?ka!!! <_<

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.