Skoči na vsebino

styling xedoske9


Ciko boy

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 85
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Mare tale RX4, je pa res ultimativen voz! <_<:D

 

?iko, a pol ko nas tok skoz na pir vab?, to vela za jutr (beri spodi)! :danzoman::hohoho:

 

hmm... ?e bo jutri pisalo danes dam za pivo pol ?e :P

druga?e pa... better luck next time :D

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja... Marko neki sem te pozabu upra?at na sre?anju glede tiste diagnoze

?e se spomni? ko si reku da se da to kr z ?arnico sprobat

ka bi si lahka vzel 5 minut cajta pa mi to malo podrobneje opi?e?

midva z mehanikom ravno ne vema kak bi to deloval

 

LP

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja... Marko neki sem te pozabu upra?at na sre?anju glede tiste diagnoze

?e se spomni? ko si reku da se da to kr z ?arnico sprobat

ka bi si lahka vzel 5 minut cajta pa mi to malo podrobneje opi?e?

midva z mehanikom ravno ne vema kak bi to deloval

 

LP

 

UUUUU To je pa ZAJEBAN ! :D

 

HOW TO.. READ MY V6 ENGINE CONTROL UNIT'S ERROR CODES.

 

Here is how to build an easy and cheap ECU error code reader for your V6 engine.

 

Required items: Buy 6 inches (about 16 centimeters) of insulated cable, preferably with a 2.5mm solid core and a non-flashing 12V-LED.

 

Step 1: Open the hood/bonnet and locate the black oblong diagnostic connector behind the battery with the word "DIAGNOSTIC" written in raised type on the top.

Step 2: Opening the black DIAGNOSTIC connector, inside the lid is a map of the pins contained within. It is possible to scope O2 sensors and various other systems from here but we will be limited to code reading here. Locate the terminals called TEN & GND. WARNING: notice there is a B+ terminal nearby which must not be touched even by strands of wire as it is a 30A feed from the battery.

Step 3: Ensure the ignition is OFF, the parking/hand-brake is applied and the gearbox is in neutral.

Step 4: Take a piece of insulated wire, around 2.5mm and strip off 1 centimeter of insulation from each end and form it into a loop. Solid wire is preferred.

Step 5: Connect this jumper-hoop across the connections labled GND & TEN. Ensure no other connectors are joined and no strands are wandering about if stranded wire is used.

Step 6: Connect the 12V-LED to the B+ terminal, and the other free end to the FEN terminal. Ensure that nothing else is connected or accidentally connected as B+ is a 30A 12V supply!!

Step 7. Turn the ignition to ON but do not start the car, watch the LED as it flashes out any codes. If it does not flash confirm the connections, if still not flash then you have no codes stored.

Step 8. Codes are flashed out according to the lowest code first, and repeated after a pause of 4 seconds. The format is akin to morse code, in that a short flashes represent 1s and longer flashes 10s. Thus flashes of -- -- - - - - would represent a code of 24 which is common around 60k miles and is the rear O2 sensor. This is the most common cause of CELs.

Step 9. To clear codes, disconnect the negative battery terminal for 2 minutes with a door left open or apply the brakes.

Step 10. Turn the Ignition to OFF before removing the leads and ensure when removing no other connections are touched.

Step 11. If more than one code is present, it can be worth clearing all codes and then checking them again to see which are reoccuring. It is not uncommon for sporadic codes to appear under certain fault conditions, before spending money on any components other than O2 sensor or TPS (code 12) codes should be confirmed.

The error codes:

CODE-DESCRIPTION

02-'NE2' crankshaft position sensor

03-'G' camshaft position sensor

04-'NE1' camshaft/crankshaft position sensor

05-Knock sensor

08-Volume Air Flow sensor (VAF)

09-Coolant temperature sensor (CTS)

10-Intake air temperature sensor (IAT)

12-Throttle position sensor (TPS)

14-Barometric pressure sensor

15-LHO2S inactivation error

16-Exhaust gas recirculation (EGR) system

17-LHO2S inversion error

23-RHO2S inactivation error

24-RHO2S inversion error

25-Fuel pressure regulator control solenoid

26-Canister purge solenoid

28-EGR vacuum solenoid

29-EGR vent solenoid

34-Idle air control (IAC) solenoid

41-VRIS #1 solenoid

46-VRIS #2 solenoid

67-LFAN relay (1993 only)

69-ECTF sensor (1993 only)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prva stvar ki bi jo spremenil na tem avtu so sprednji, zadnji in stranski smerokazi

kje bi dobil BELO steklo tako kot je na tej sliki

 

si mel te bele sprednje ?migavce v mislih?

Objavljena slika

poskusi? dobit nek na ?rotu od malo novej?ega letnika pa proba? not dat, meni se zdijo iste oblike in bi skorej mogli not pasat? link

 

zadnje lu?i se mi pa zdijo ista fora, sem na autoscoutu najdu eno 2000 letnik in ma ?e bele zadnje lu?i, ki bi pa pomojem isto mogle pasat ?

Objavljena slika

 

za vsak slu?aj bi pa na tvojem mestu ?e na mazda servis poklicu pa vpra?u ?e to za ziher pa?e da nau? evr?kov pre? metu ;)

 

lp

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kiro noro idejo sem dobu :jupiii::jupiii::ouje:

ka pravte kak bi zgledala moja 9-ka ?e bi imela ob strani rde?o barvo tak ko od pokya rx8

?ez havbo v liniji izbokline vse do pritlja?nega prostora pa diamanto ?rno barvo

malo dol spu??ena ene 17-ke gor en miniaturn spojler?ek gor pa razno razne podalj?ke na odbija?ih

men se zdi to :ouje::ouje::bravo::ljubezen::rozico:

ker sem v?eri gledu -pimp my ride- pa so eno limuzino tak zrihtal in se mi je zdela svetovna!!!!

 

sej bom probal neki na fotoshopu skupi spacat pa bote mel pribli?no sliko ka ho?em nardit

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mam ?e en problem ko me ful moti namre? rosenje stekel

?im je malo hladneje ali pa da ve? ljudi sedi v avtu ali pa ko de?uje se mi stekla

nenormalno hitro zarosijo <_< imam na sumu da je mikrofilter kriv za to

samo preden se odlo?im za nakup novega raje vpra?am za podobne izku?nje

da ne bi bilo mogo?e kaj drugega krivo

pa da malo pomagam ni vode v avtu tako da nikjer ne spu??a

 

lepo prosim ?e lahko kdo pove ali je mogo?e kaj druga krivo ali je res samo mikrofilter

VOZIM MAZDO NE MOTI!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mam ?e en problem ko me ful moti namre? rosenje stekel

?im je malo hladneje ali pa da ve? ljudi sedi v avtu ali pa ko de?uje se mi stekla

nenormalno hitro zarosijo <_< imam na sumu da je mikrofilter kriv za to

samo preden se odlo?im za nakup novega raje vpra?am za podobne izku?nje

da ne bi bilo mogo?e kaj drugega krivo

pa da malo pomagam ni vode v avtu tako da nikjer ne spu??a

 

lepo prosim ?e lahko kdo pove ali je mogo?e kaj druga krivo ali je res samo mikrofilter

 

Model izklopi kro?enje zraka v notranjosti in vklopi klimo, pa bo ql. (pa ni treba dajat na hladen zrak, kar na toplo pusti)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj nimam na kro?enje zraka na?timan pa tudi klima mi ne dela <_<

ampak res se nenormalno rosi ne morem se pelat ne da bi mel vklopljen ventilator

 

?e ventilator ne laufa, pol zrak ne kro?i. Je tako ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eee... ja neki tacga

a pol to pomeni da se moram vsaki? pelat z v?ganim ventilatorjem :ne vem:

 

Ja itaq.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men pa na 1 ne zadostuje :blink:

 

Sedaj pa ni? ne razumem ... najprej te moti ker mora bit ventilator sploh vkloplen, potem pa ti na 1 ne zadostuje!? ??? :whatever::P:hohoho:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.