Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

?mego, zdej ne vem ali si tok naiven ali totalni optimist, ali malo obojega, ampak na zavarovalnicah niso ni? od na?tetega in verjemi, da delajo za lasten plus, saj se druga?e ne bi ?li tega posla. Vpra?anje ?e je 17 let stara Mazda 323F vredna sploh 1000? glede na cenilno lestvico?  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Vpra?anje ?e je 17 let stara Mazda 323F vredna sploh 1000? glede na cenilno lestvico?  :aaaaa:

1.5i ziher ne :D jur?ka sm pa napamet reku ;)

Kaj a ti resno pri?akuje?, da ?e jo bo? ?trihnil pa vrgel par jurjev v avto, da bo za zavarovalnico avto kaj ve? vreden??  :hohoho: Vse kar me?e? na tak avto je tvoj hobi in potem lahko kve?jemu upa?, da ne bo ni? narobe in, da ko prodaja? ne bo vreden jurja ampak se bo na?el ?e en, ki bo pripravljen dati kaj ve?, ?e bo avto kvalitetno zrihtan.

sploh ne, samo zanimam se :) in ne, nebo naprodaj sploh, bo dokler bo ;)

Napisano

Meni so po eurotaxu najprej ocenili na 600? al nekaj takega, seveda s primerjavo avtomobilov, ki se prodajajo ker teh starih avtov nimajo v sistemu tako kot novej?e (nekaj v tem smislu :P ). Primerjali so seveda z 2.0 ker 2.5 ni bilo nobene na mobile.de in teh straneh, ki jih uporabljajo. Zato sem s pomo?jo iz vodstva Porsche MB malo pritisnil na zavarovalnico, ?e? da je motor homologiran in mora biti vse ?rno na belem, ne pa kar tako, bla bla bla... in smo pri?li potem na 1000 ? :) seveda ti pa zavarovalnica da milo??ino od te vrednosti :P

 

Deeyan, najbolj?e jo bo? zavaroval ?e jo porihta? in shrani? v gara?o za prilo?nostne vo?nje :) 

mazda-323f-18-glx-98.png
Napisano

Potniki s skupnimi mocmi premaknili vlak, ker je enemu zdrsnilo in se je zataknil med vlak in peron ...

 

http://derstandard.at/2000004050960/Passagiere-kippen-gemeinsam-Zug-um-Verletztem-zu-helfen

 

http://www.youtube.com/watch?v=0yB8KIEBtkE

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Kot pravi slovenc bom tud tokrat fov? sosedu/sosedom;

 

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/avstrija-bo-gospodarsko-rast-spodbujala-z-nizanjem-davka-na-dohodek/344408

 

Seveda pri nas niti mal ne bi na kej tazga pomislil :)

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Napisano

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

ej to bi bilo super  :prstgor: da ne rabi hodit v tujino ... :D samo bo rablo neki ?as da to naredijo ...lp ale?  B)

Napisano

pizda jim materna pa tale kur?eva EU

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/evropska-komisija-zahteva-bankrot-elana.html

 

A ko so avstrijci in nemci lepo po vrsti pomagali svojim podjetjem pa ni nih?e ni? rekel. Koro?ka ?e vpra?ala ni ali sme dokapitalizirat Hypo - sam naredili so pa konec... nikome ni?ta. Pa njihova lesno predelovalska industrija, ki ima vse mogo?e nekonkuren?ne za??ite od subvencij prevoza lesa naprej. Pa recimo njihovi dimnikarji morajo biti obvezno avstrijski dr?avljani, da dobijo licenco. A pri tem si pa EU lepo zatisne o?i in ?e ne vidi? tega pa? ni.

 

Mi je tako prekleto ?al, da sem obkro?il za za vstop v to EU pokvarjeno kliko. Res sem jezen, ko ?e po?asi ven lezemo nas probajo na silo nazaj v drek potunkat, banda frdamana. Mi smo pa eni navadni hlapci in ?e bi nas bilo kaj v hla?ah bi rekli ko vas jebe pa naj dajo kazen, ?e si upajo. Itak bo ni?ja kot pa nepotrebni ste?aj firme.

34910_1.png

Napisano

Se strinjam, samo Elan ?e 15-20 let obstaja zato da denar iz njega ?rpajo denar, in to vedno in vedno....prodat ga no?ejo oz. vedno neki izgovori (seveda pijavkam prodaja ni v?e?), tako da je kot ka?e EU v?gala po mizi. Ima pa Elan top izdelke, no vsaj za dilce lahko re?em, ker smu?am na njih, ampak kot ka?e ?e vedno prevladuje prva moja trditev kljub temu da podjetje proizvaja vrhunske izdelke.

Napisano

Marsikaj je res samo tole, da bo? nekoga kaznoval zato, ker se ti malo sprdne in ker je Slo najbolj ubogljiva je pa tud kr neki... nej probajo takole zagrozit Francozom ali pa Nemcem.

34910_1.png

Napisano

Jah Boss, Francozov je 70 (ali ve?) miljonov ljudi, Nemcev je 80 (tudi ve? s Tur?ini vred), nas pa je (recimo) cca. 2 mio. ?e razume? kaj ti ?elim povedat, npr. da je razlika ali se upre? samo ti ali pa tvoje celotno podjetje nastopi gladovno stavko.  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Zato pa je po?asi potrebno zagrozit z istopom iz EU, ker ?e nas kdo zdaj ubija je to prav EU.

34910_1.png

Napisano

Ej ne smemo dovoliti da prodajo Elan.to je sramota za Slo.pol pa res gremo v kura....LP Ale??

Napisano

da? ti men pol jackpota pa kupim navti?ni del, tam sem pa jaz navdu?en....

al mi data pa vidva obadva pol jackpota.. pa pr enmu kupm smu?ke.. pr drugem pa kj navti?nega... hahahahahah

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Napisano

Kdo ve kaj vse mi damo vase, pa niti ne vemo, zato pa je ?edalje ve? bolezni, ki jih na?i predniki niti poznali niso;

 

http://www.24ur.com/novice/svet/na-hrvaskem-ukradli-20-ton-strupenih-jabolk-bojijo-se-da-so.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Boss... Si ze lopato ven zvlekel? Menda v vasem koncu obilno snezi ;)

 

post-10-0-08925000-1408803046_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Ja, sem moral ketne nataknit, ker je z letnimi vrtelo vse v prazno. Tko, da to ni hec, ?e pravjo po TTX, da sne?i pol sne?i pa ?etudi smo mislili, da sredi avgusta lahko sne?i po ni?inah le na ju?ni zemeljski polobli.

34910_1.png

Napisano

Nekateri komentarji so precej zanimivi (v smislu ali bo ta cesta narejena iz zlata);

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/dars-pridobil-gradbeno-dovoljenje-za-odsek-drazenci-gruskovje.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ni poceni sploh ?e veljajo teli mednarodni podatki
 

Terrain can increase costs significantly and construction of highways in mountainous terrain is most expensive in Germany at ?25.99 million/km followed by Austria with ?24.97 million/km, with the Czech Republic, Slovenia and Croatia following in descending order.

 

The report says that highways in Austria cost ?12.87 million/km. The next most expensive country is Hungary
at ?11.21 million/km, followed by Slovakia at ?9.56 million/km and then the Czech Republic at ?8.86 million/km. At the other end of the spectrum, costs in Denmark are only ?5.89 million/km, in Croatia ?6.682 million/km, in Slovenia ?7.29 million/km and in Germany ?8.24 million/km.

 

Terrain can increase costs significantly and construction of highways in mountainous terrain is most expensive in Germany at ?25.99 million/km followed by Austria with ?24.97 million/km, with the Czech Republic, Slovenia and Croatia following in descending order.

 

 

Je pa res, da vse skupaj lahko zelo varira od koli?ine lastnikov parcel, kjer poteka trasa in pa sploh od same sestave tal ter potrebnih objektov (mostovi, nadvozi, podvozi, priklju?ki na lokalne ceste ipd.). Ampak vseeno smo zelo blizu cen, ki jih imajo v Britaniji.
 

 

The UK has always been behind other developed countries when it comes to road building, and our infrastructure is decades behind in development. Nevertheless, here is a broad range of costs. All figures taken from the Highways Agency website, the government body that controls motorways and trunk roads in England.

New Build

A1(M) in North Yorkshire (dual three lane motorway with hard shoulders through flat open countryside) - ?16.5million/km (EUR20.5million/km)
A46 in Nottinghamshire (dual two lane road in fairly flat open countryside) - ?13.5million/km (EUR17million/km)

 

34910_1.png

Napisano

Ja, sem moral ketne nataknit, ker je z letnimi vrtelo vse v prazno. Tko, da to ni hec, ?e pravjo po TTX, da sne?i pol sne?i pa ?etudi smo mislili, da sredi avgusta lahko sne?i po ni?inah le na ju?ni zemeljski polobli.

Pa kej svicate pri kidanju ob taki temperaturi? :D
Napisano

Ma niti ne, ker ?e dobr, da ni tolk vro?e. Glih prav, da se mal ogreje?. ;)

34910_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.