Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Pla?a? samo ?e je de?evnica speljana v kanalizacijsko omre?je.

 

To pol v zivljenju ne bi smel bit problem pri nas

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nebi smel....kolikor sem poslu?al mora? samo predlo?iti dokaz oz. javiti da ni speljano, potem pa oni pregledajo kako pa kaj...ne vem to?no, nekje sem prebral da bo nekako tako, prav tako do 2015 oz 2017 mora imeti vsaka hi?a katera ni na kanalizacijo priklopljena ?istilno napravo, tako da bodo greznice po?asi preteklost...kazni bodo pa zihr lu?tne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nebi smel....kolikor sem poslu?al mora? samo predlo?iti dokaz oz. javiti da ni speljano, potem pa oni pregledajo kako pa kaj...ne vem to?no, nekje sem prebral da bo nekako tako, prav tako do 2015 oz 2017 mora imeti vsaka hi?a katera ni na kanalizacijo priklopljena ?istilno napravo, tako da bodo greznice po?asi preteklost...kazni bodo pa zihr lu?tne.

 

pri nas gre vse v zemljo, v vsakem primeru, ker tudi ?e kmet pride pa iz?rpa vrne nazaj na polje.....nobena ?istilna ne pomaga.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri nas gre vse v zemljo, v vsakem primeru, ker tudi ?e kmet pride pa iz?rpa vrne nazaj na polje.....nobena ?istilna ne pomaga.

 

Evole del nekega ?lanka...

 

Evropska unija je dolo?ila, da morajo gospodinjstva na ob?utljivej?ih obmo?jih, ki niso priklopljena na omre?ja, do leta 2015 vzpostaviti ?istilno napravo, vsa ostala obmo?ja, ki prav tako niso priklopljena na omre?je, pa do leta 2017. Obmo?ja, kjer ne nameravajo vzpostaviti centralnega omre?ja, so ?e poznana in tako so se nekatere ob?ine odlo?ile ponuditi gospodinjstvom subvencije pri nakupu ?istilne naprave. Teh je za zdaj ?e malo in se je treba o tem pozanimati na lokalni ob?ini. Pri novogradnjah pa se lahko obrnete na Eko sklad, kjer delno subvencionirajo obrestno mero. Pazljivi morate biti tudi pri nakupu ?istilnih naprav, saj niso vse potrjene in se lahko zgodi, da vam jih komunalno podjetje ne bo ?elelo prevzeti pri odvozih. ?istilne naprave morajo imeti namre? narejene primerne teste kakovosti in si pridobiti certifikat CE. Spisek dovoljenih naprav je dostopen pri komunalni zbornici. Za zaklju?ek pa ?e: poceni nakup se pogosto lahko izka?e za drag nakup.

 

 

..na konc prite?e iz te ?istilne naprave "?ista" voda...vsake toliko pa v to ?istilno zlije? neke bakterije...doma na displayu pa spremlja? kak?no je stanje ipd. ...mislim da pa novogranje ?e morajo imeti, kolega je nekaj govoril in da so jo montirali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole del nekega ?lanka...

 

Evropska unija je dolo?ila, da morajo gospodinjstva na ob?utljivej?ih obmo?jih, ki niso priklopljena na omre?ja, do leta 2015 vzpostaviti ?istilno napravo, vsa ostala obmo?ja, ki prav tako niso priklopljena na omre?je, pa do leta 2017. Obmo?ja, kjer ne nameravajo vzpostaviti centralnega omre?ja, so ?e poznana in tako so se nekatere ob?ine odlo?ile ponuditi gospodinjstvom subvencije pri nakupu ?istilne naprave. Teh je za zdaj ?e malo in se je treba o tem pozanimati na lokalni ob?ini. Pri novogradnjah pa se lahko obrnete na Eko sklad, kjer delno subvencionirajo obrestno mero. Pazljivi morate biti tudi pri nakupu ?istilnih naprav, saj niso vse potrjene in se lahko zgodi, da vam jih komunalno podjetje ne bo ?elelo prevzeti pri odvozih. ?istilne naprave morajo imeti namre? narejene primerne teste kakovosti in si pridobiti certifikat CE. Spisek dovoljenih naprav je dostopen pri komunalni zbornici. Za zaklju?ek pa ?e: poceni nakup se pogosto lahko izka?e za drag nakup.

..na konc prite?e iz te ?istilne naprave "?ista" voda...vsake toliko pa v to ?istilno zlije? neke bakterije...doma na displayu pa spremlja? kak?no je stanje ipd. ...mislim da pa novogranje ?e morajo imeti, kolega je nekaj govoril in da so jo montirali.

 

da morajo gospodinjstva na ob?utljivej?ih obmo?jih,

 

define this, mi mamo gnojenje okoli bajte na poljih 2x mese?no, tudi pozimi ko se ne sme :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da nekdo proda zemlji??e, ki sploh ni njegova last je verjetno mo?nost samo in izklju?no v Slovenistanu;

 

http://www.24ur.com/npu-ovadil-jankovica-g...orne-kazni.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

..na konc prite?e iz te ?istilne naprave "?ista" voda...vsake toliko pa v to ?istilno zlije? neke bakterije...doma na displayu pa spremlja? kak?no je stanje ipd. ...mislim da pa novogranje ?e morajo imeti, kolega je nekaj govoril in da so jo montirali.

 

Te bakterije se morajo vzpostavit in vsaka kemija jih pobije in potem pokli?e? odvoz in ponovno vzpostavlja? ravnovesje...

Tele ?istilne so ?iva muka in jaz samo upam da bojo tle kako kanalizacijo zmigal :huh:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam ?istilno napravo doma, ker kanalizacije nebo nikdar pri nas zaradi ruralnega obmo?ja, nam tudi telekom omogo?a max 2 mb prenosa podatkov.

 

?istilna je imela vse certifikate in sedaj dela ?e dve in pol leti , jo bo pa potrebno po?asi izpraznit, koliko bo to ko?talo bomo videli. Vzdr?evanje brez nekih kemikalij zaenkrat, nekajkrat mese?no vizualni pogled.

 

?e ?e koga zanima naj kar vpra?a, nimam pa ?istilne v registu ?istilnih ker to potem stane kar nekaj denarja, da ti jo vsake dve leti pregledajo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam ?istilno napravo doma, ker kanalizacije nebo nikdar pri nas zaradi ruralnega obmo?ja, nam tudi telekom omogo?a max 2 mb prenosa podatkov.

 

?istilna je imela vse certifikate in sedaj dela ?e dve in pol leti , jo bo pa potrebno po?asi izpraznit, koliko bo to ko?talo bomo videli. Vzdr?evanje brez nekih kemikalij zaenkrat, nekajkrat mese?no vizualni pogled.

 

?e ?e koga zanima naj kar vpra?a, nimam pa ?istilne v registu ?istilnih ker to potem stane kar nekaj denarja, da ti jo vsake dve leti pregledajo.

 

Tajkun, jaz tudi PTT priklju?ka (kabla) nimam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te bakterije se morajo vzpostavit in vsaka kemija jih pobije in potem pokli?e? odvoz in ponovno vzpostavlja? ravnovesje...

Tele ?istilne so ?iva muka in jaz samo upam da bojo tle kako kanalizacijo zmigal :huh:

 

Kolega mi je povedal da morajo obvezno uporabljati razgradljiva ?istila, druga?e jih res pobije vse skupaj.

 

 

Jures kej ve? ne vem, to sem sproti nekje zasledil pa malo pogledal, bomo tudi mi morali na vikendu to urediti kot ka?e. Glede gnojenja pa sej ve? kako je....tud ?e se ne sme bodo gnojili kadar jim zapa?e...lahk se gre? pa tapravga slovenca in ga prijavi? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega mi je povedal da morajo obvezno uporabljati razgradljiva ?istila, druga?e jih res pobije vse skupaj.

Jures kej ve? ne vem, to sem sproti nekje zasledil pa malo pogledal, bomo tudi mi morali na vikendu to urediti kot ka?e. Glede gnojenja pa sej ve? kako je....tud ?e se ne sme bodo gnojili kadar jim zapa?e...lahk se gre? pa tapravga slovenca in ga prijavi? :)

 

Bio razgradljive stvari posku?amo tudi mi uporabljat, ampak je vse kar dra?je od navadne kemije, tako smo ubrali alternativno pot, pralno sredstvo za Pralni stroj izdelujem sami, pravtako zraven min. koli?ine meh?alca ?e malo kisa, teko?e milo tudi doma?e,... in zadeve pridejo na res malenkostne sto?ke, cote pa ?e vedno malo di?ijo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noro res... prtegnjena mama svojega problemati?nega sina ne bi dala v ustrezen strokovni zavod, ker bi s tem priznala, da je nesposobna pri vzgoji in da ji je spodletelo - ma sej to ne more? verjet, da zarad strahu, da bo po?kodovan lastni ego bo ?la ?ez vse in ?rtvovala tako sina ter vzela za talce svojega ega tudi druge otroke v tem razredu - CSD pa ni?.

 

Bi bilo za de?ka bolje, ?e bi ?el v vzgojni zavod, kjer bi mu znali strokovno pomagati? Mama odgovarja, da v kaj takega ne bi nikoli privolila, saj je na sina preve? navezana. Razlog pa je ?e eden. "Ne bi ga dala v vzgojni zavod, zato ker bi sama sebi s tem priznala, da sem pravzaprav na vseh frontah pogorela," je dejala.

ma za kozlat res...

 

http://www.24ur.com/mama-problematicnega-d...ika-v-njem.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ola pravi, da ga ne morejo odstranit iz razreda ali pre?olat - se pravi, da se strnjajo, da ta otrok izvaja nasilje nad drugimi. Ok, ?e ne gre druga?e pa naj se star?i ostalih otrok zberejo in sami podpi?ejo, da se njihovi otroci premestijo v drug razred. Ampak to bi morali narediti vsi in ?e imajo star?i tega problematika vse pravice, da se otroka ne preme??a potem naj imajo tudi vsi ostali star?i pravico, da se njihove otroke premesti, ker OSNOVNA PRAVICA otrok je pravica do nemotenega izobra?evanja in nabiranja znanja, kar je v tem primeru resno ogro?eno in je pravica kratena celo na ustavnem nivoju.

 

Tole sem pa tudi sam spremljal, tale mama in njegov o?im bi si zaslu?ila en *plosk* okoli u?es. Njej je ?e zdavnaj spodletelo, oziroma ve?krat, ?e bi bil ?leht :hudicek: in je le vpra?anje kdaj bo to priznala.

 

Rugelj je za take babnce imel en lep izraz pa ga raje ne bom uporabil, da ne bo katera u?aljena. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi bil tale otrok v rejni?tvu bi bil ?e zdavnaj v kakem zavodu. Pa ne zaradi rejnikov ampak ker ponavadi tudi v ?oli nanje gledajo kot na brezupen primer. Imam kar nekaj izku?enj s tem.

Ni mi jasno, v?asih si fasal ukore in ukor pred izklju?itvijo, a tule pri njemu tako ne gre? Je pa res, da je o?im nek znani kriminalec in je grozil v ?oli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom pa delno kontra napisal, da jo razumem.

Imam hiperaktivca s certifikatom, in na momente ima tudi na? nekontrolirane koleri?ne izpade. Res, da niso ?ivljenska nevarnost nekomu, ampak je to odraz njegove obrambe, v ?oli pa seveda skupina ali trop to takoj zavoha in ?e dodatno provocira.

 

Mi2 dolgo nisva vedela kaj naj, ampak enostavno je bilo to treba sprejeti in otroka motivirati, zaposliti...itd. Dru?ba izven doma pa je druga?na, egoisti?na, ?leht itd...tako da takega otroka ?e ne razume? obravnava? kot motenega, ker dejansko moti dru?bo in takoj izpade posamenik.

 

Kar se ti?e zavoda, je otrok takoj zaznamovan in izlo?en. Kot sem rekel motivirati, zaposliti itd, tem otrokom mo?gani delajo hitreje kot ostalim, a se hitro dekoncentrirajo. Tako da ?koda zdrave pameti, ?e je enak kot ostali.

 

Predvsem govorim o tem, vzgoja doma je eno - ne morem soditi kako je pri njih, dru?ba pa drugo, povsem lahko je da otrok tu ni popolnoma ni? kriv in bo na koncu zaznamovan zaradi o?eta in svoje 'bolezni' - TUDI MEDIJEV zuaznamovan za celo ?ivljenje, ?e mu ?e psiho ubijejo je konec z njim.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te ?ist razumem samo je pa treba razumet tudi drugo plat... zaradi enega takega pa? ne morejo in ne SMEJO biti ostali v razredu kaznovani in prikraj?ani za kvalitetno izobra?evanje.

 

Kako se po?uti star? nekega drugega otroka, ki mora svoje otroke vsako jutro prepri?evat naj gredo vseeno v ?olo, otrok se pa boji, ker mu en drug konstantno grozi oziroma ga celo pretepava... kdo bo tukaj fasal ve?je travme? :ne vem:

 

Ja razumem, da je treba otroke pripravit na vse mogo?e samo, ?e otrok v ?oli kot in?tituciji ne za?uti, vsaj kan?ek varnosti potem res ne vem kako naprej al naj otroku re?emo, "hja pa se ?e ti tako obna?i kot un, pa pretepavaj vse naokoli saj ti noben ni? ne more", ?e bo pa kdo uporabil kak?en bolj strokoven prijem ga bomo pa to?ili... hmmm, tole je no go in ne pelje nikamor.

 

Sej ne vem to?no kako zgleda situacija v primeru tega malega nasilne?a, ampak ?e je fotr pretepa? in grozi, mati je egoisti?na **** potem je jasno da to nikamor ne pelje. In to v vzgoji tega otroka ni noben izgovor tipa hiperaktivnost kot razlaga mama ampak je ?isto navadna ?ustvena invalidnost in nesposobnost minimalnih standardov obna?anja. Kakorkoli ?e, tudi hiperaktivnost ne sme postati kot izgovor, da je vse dovoljeno.

 

Se pravi kaj ho?em povedati, ne smemo re?t, ej jebi ga je pa? hiperaktiven in se sprijaznit s tem ampak je treba nekaj narest to?no v tej smeri kot Jures razlaga? in vsa ?ast kako vama z ?eno to uspeva :bravo: Neko? vama bo ves ta trud z obrestmi popla?an.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te ?ist razumem samo je pa treba razumet tudi drugo plat... zaradi enega takega pa? ne morejo in ne SMEJO biti ostali v razredu kaznovani in prikraj?ani za kvalitetno izobra?evanje.

 

Kako se po?uti star? nekega drugega otroka, ki mora svoje otroke vsako jutro prepri?evat naj gredo vseeno v ?olo, otrok se pa boji, ker mu en drug konstantno grozi oziroma ga celo pretepava... kdo bo tukaj fasal ve?je travme? :ne vem:

 

Ja razumem, da je treba otroke pripravit na vse mogo?e samo, ?e otrok v ?oli kot in?tituciji ne za?uti, vsaj kan?ek varnosti potem res ne vem kako naprej al naj otroku re?emo, "hja pa se ?e ti tako obna?i kot un, pa pretepavaj vse naokoli saj ti noben ni? ne more", ?e bo pa kdo uporabil kak?en bolj strokoven prijem ga bomo pa to?ili... hmmm, tole je no go in ne pelje nikamor.

 

Sej ne vem to?no kako zgleda situacija v primeru tega malega nasilne?a, ampak ?e je fotr pretepa? in grozi, mati je egoisti?na **** potem je jasno da to nikamor ne pelje. In to v vzgoji tega otroka ni noben izgovor tipa hiperaktivnost kot razlaga mama ampak je ?isto navadna ?ustvena invalidnost in nesposobnost minimalnih standardov obna?anja. Kakorkoli ?e, tudi hiperaktivnost ne sme postati kot izgovor, da je vse dovoljeno.

 

Se pravi kaj ho?em povedati, ne smemo re?t, ej jebi ga je pa? hiperaktiven in se sprijaznit s tem ampak je treba nekaj narest to?no v tej smeri kot Jures razlaga? in vsa ?ast kako vama z ?eno to uspeva :bravo: Neko? vama bo ves ta trud z obrestmi popla?an.

 

metlo v roke.... :D

Mogo?e nisem to?no povedal, kar sem mislil - velikokrat je tudi ?elja dru?be da gre in se dela ogro?enega, samo da se ga znebi....ampak nikoli ne bomo vedeli kaj je res, ?e posebej ne s pomo?jo Svet-a, POPa itd...

 

Lahko pa samo povzamem psihologinjo na?e ?ole ob vpisu: Ojoj a res, hiperaktiven je...to pa upam da bo ?lo....

Takoj se je v defenzivo dala, ker je verjetno o tem brala kakega freuda, delala diplomo v tem, videla pa nobenega v ?ivo, in ne ve kako se pristopi, kot da je oku?en...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mene vpra?ate je tule doma najve?ji problem. ?e je pol tega kar so novinarji izbrskali res, me ne presene?a vse skupaj. Nasilen o?im, za tamalega nimata kaj dosti ?asa, ?e pa ?e je pa bolj kot ne z nasiljem mu vse dopovedano.

 

Imamo tudi pri hi?i enega rahlo hiperaktivnega mulca in lahko re?em, da se je zdaj pri 10ih ?e kar lepo umiril, je pa bilo dostikrat mu?no. ?e pa ?e doma ni reda in pravega pristopa pa tudi ?ola ne pomaga. ?eprav roko na srce, dandanes nimajo v o?eh mularije u?itelji ?isto nobene avtoritete in dostikrat zelo negativen pristop.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

metlo v roke.... :D

Mogo?e nisem to?no povedal, kar sem mislil - velikokrat je tudi ?elja dru?be da gre in se dela ogro?enega, samo da se ga znebi....ampak nikoli ne bomo vedeli kaj je res, ?e posebej ne s pomo?jo Svet-a, POPa itd...

 

tole pa dr?i kot pribito... mediji so v zadnjih letih vir dodatnega napihovanja, manipuliranja, laganja, pete kolone in drugih negativnih zadev tako, da je vseprepogosto res te?ko lo?iti kaj je res in kaj ne.

 

 

Lahko pa samo povzamem psihologinjo na?e ?ole ob vpisu: Ojoj a res, hiperaktiven je...to pa upam da bo ?lo....

Takoj se je v defenzivo dala, ker je verjetno o tem brala kakega freuda, delala diplomo v tem, videla pa nobenega v ?ivo, in ne ve kako se pristopi, kot da je oku?en...

 

?e ena nesposobna kura ve? na delovnem mestu, ki ga ne obvlada, ?al... je pa seveda lahko tudi res to, da marsikatero neprilagojenost se neupravi?eno posku?a skriti za izrazom hiperaktivnost... z drugimi besedami potem to razumejo kot hiperaktiven je - problemi bodo. ?eprav dejansko je videla otroke, ki so jih predstavili kot hiperaktivne so bili pa marsikaj drugega samo hiperaktivni ne. In tudi tem se da pomagat ,samo da ve? kaj je dejanski vzrok te?av v obna?anju, ?e pa to zakrijejo v nekaj drugega pa jim ne morejo kaj dosti pomagati. To je nekako tako kot, da bi sr?nega bolnika zdravil z zdravili proti ka?lju.

 

?e mene vpra?ate je tule doma najve?ji problem. ?e je pol tega kar so novinarji izbrskali res, me ne presene?a vse skupaj. Nasilen o?im, za tamalega nimata kaj dosti ?asa, ?e pa ?e je pa bolj kot ne z nasiljem mu vse dopovedano.

 

Imamo tudi pri hi?i enega rahlo hiperaktivnega mulca in lahko re?em, da se je zdaj pri 10ih ?e kar lepo umiril, je pa bilo dostikrat mu?no. ?e pa ?e doma ni reda in pravega pristopa pa tudi ?ola ne pomaga. ?eprav roko na srce, dandanes nimajo v o?eh mularije u?itelji ?isto nobene avtoritete in dostikrat zelo negativen pristop.

 

evo... vse povedano :prstgor:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega mi je povedal da morajo obvezno uporabljati razgradljiva ?istila, druga?e jih res pobije vse skupaj.

 

 

Jap zdaj pa pomisli kako je s pomivalnim strojem, ostanki olja, ?amponi, milo za roke.........

Jaz sem mislu da bi z sosedom ?la skupaj v nalo?bo pa me je minil ko sem bral vse eko zahteve

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.