Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

... ne avti so pokvarjeni in slabo vzdr?evani... :blush:

 

ok hec na stran... a s tremi kilami makaronov zdr?ite cel mesec? kaj pa meso in ostalo? ne more? sam od makaronov, moke in tortelinov cel mesec zdr?at... a ni to enoli?no in precej nezdravo? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ti si inteligenca. Pa bi te prosil, da naredi? en izra?un. Koliko kruha lahko spe?emo iz npr.: 30 kg moke in kolik?en stro?ek bi to predstavljano: sol, voda, kvas, elektrika za pe?ico,... In koliko denarja bi porabili za enako koli?ino kruha v trgovini.

Mislim, da se da ?ivljenjske stro?ke zmanj?ati brez zmanj?evanja standarda. Nekateri sicer bolj kot drugi, pa vseeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meso meketa in kokodaka okoli hi?e, krompir in korenje dobim na vrtu, jabolka in slive v sadovnjaku...

Boss je verjetno prej mislil tole (in pa doma?a jajca + perutnina) kot pa peko lastnega kruha - ki sicer ni nobena umetnost, kupi? avtomat in noter vsuje? sestavine.

 

Pa ja ne misli? resno, da bi lahko v mestu na balkonu ali za hi?o imel kure pa kak?nega pujska, pred blokom pa bi zasejal krompir?

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jajca jest hodim kupovati (v kolikor ne dobim doma?ih preko sestre) kar direktno v Jato, dobim 60 Omega3 jajc za 12 EUR - v trgovini jih je pa 6 komadov skoraj 3 EUR-e ...pojem jih pa 8-10 na dan. Kruha sicer ne jem...samo imam pa avtomat in sem pred cajti kar notri zmetal sestavine in se je spekel....v 3/4 se folku tega ne da delat, imajo izgovore da ni cajta ipd., cajt si se treba vzet, vse se da. Glede koko?i na balkonu pa res nebi ?lo v urabnih naseljih....ampak gre? v ind. prodajalno perutnine ptuj in ima? pi??anac po 5,5 eur/kg ...v trgovinah ga ni pod 7-9 eur...ko so akcije pa nabijejo ceno na 12 eur/kg potem pa popust :vskalo: ...folk pa vesel k radio da je dobil bonus na faking kartico :vskalo: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ob?utek, da je tema malo zavila. Kar sem hotel povedat je to: ljudje jamrajo in ?parajo pri tistem, kar dajo vase in i??ejo najcenej?e (ne glede na kvaliteto), za avto pa mora biti in to kvalitetno. Pa ?eprav je en majhen servis na avtu stro?ek kot hrana za ?est ljudi za cel mesec...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ob?utek, da je tema malo zavila. Kar sem hotel povedat je to: ljudje jamrajo in ?parajo pri tistem, kar dajo vase in i??ejo najcenej?e (ne glede na kvaliteto), za avto pa mora biti in to kvalitetno. Pa ?eprav je en majhen servis na avtu stro?ek kot hrana za ?est ljudi za cel mesec...

 

To sicer dr?i sam mali servis ne dela? vsak mesec ampak v povpre?ju 1x ali max 2x na leto, jest je treba pa vsak dan.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sicer dr?i sam mali servis ne dela? vsak mesec ampak v povpre?ju 1x ali max 2x na leto, jest je treba pa vsak dan.

 

3 x letno......in v garanciji je to min 3 x 250? :zvizga:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 x letno......in v garanciji je to min 3 x 250? :zvizga:

 

ja ja ti ?e... ampak govorimo o normalnem uporabniku z malo prihodki. Ta nikoli ne bo delal niti 20.000km na leto saj si jih zaradi cene goriv itak ne more niti privo??iti niti nima avtomobila, kjer bi bil servis 250?.

 

?e gledam pri sebi me cirka v povpre?ju (brez velikega servisa) pridejo servisi letno okoli 300?... Za gorivo pa v istem obdobju dam 3.500?. To je ?ele postavka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ja ti ?e... ampak govorimo o normalnem uporabniku z malo prihodki. Ta nikoli ne bo delal niti 20.000km na leto saj si jih zaradi cene goriv itak ne more niti privo??iti niti nima avtomobila, kjer bi bil servis 250?.

 

?e gledam pri sebi me cirka v povpre?ju (brez velikega servisa) pridejo servisi letno okoli 300?... Za gorivo pa v istem obdobju dam 3.500?. To je ?ele postavka.

 

jah ma? tudi ljudi ki se vozijo 200km v obe smeri v slu?bo...

 

no kolk pa doma porabmo je pa.... :vskalo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bral sem zelo zanimive zapiske na spletu biv?ega zaposlenega na neki ameri?ki agenciji, ki skrbi za t.i. dr?avno sigurnost, po njegovih besedah ?e sam ni to?no vedel kam spada, ker je vsaj 150 takih agencij v Ameriki s tremi ?rkami, ampak najbolj zanimivo pa je bilo to kako so v prvih letih DNA zapisov gradili bazo.

 

Vsem ameri?anom so poslali navodila za izpolnjevanje / osve?itev osebnih podatkov pod pretvezo Mandatory - National security priority, obenem so jim pa prilo?ili s po?tnino predpla?ano kuverto s sistemom poli?i / zalepi.

 

Dobili so slino in DNA 80% populacije nad 16 let......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sicer dr?i sam mali servis ne dela? vsak mesec ampak v povpre?ju 1x ali max 2x na leto, jest je treba pa vsak dan.

 

To sicer dr?i, a jaz sem za 62? dobil samo olje in filtre. ?e bi peljal na servis, bi bilo ?e dra?je... In za dva servisa na leto dobi? hrane vsaj za tri mesece...

 

Ko pa pride malo ve?ji servis, pa so zraven ?e sve?ke in filter goriva, pa toliko ve? dela, je pa ?e dra?ji.

 

Kar sem hotel povedati, je to:

- za servise nikogar ?e nisem sli?al jamrat, da so dragi. Ko so kupovali olje, so vsi gledali na kvaliteto, ne na ceno. Tisti, ki so karkoli pojamrali okoli stro?ka avta, so jamrali za vinjete in gorivo...

- za hrano pa skoraj vsi jamrajo in v trgovini gledajo, kaj je ceneje, ne glede na kvaliteto, in ?e trgovci imajo reklamo: prihrani pri hrani...

 

Se pravi, da za stroj, ki po petnajstih letih kon?a na odpadu, skrbijo bolje kot zase...

 

Jah, sem pa? kmet in s hribu dama, pa ne zastopm prou preu?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja ne vem - mene pride hrana in osnovne ?ivljenske potreb??ine (pra?ki, mila, ?amponi, WC papir ipd) za ?ez mesec cca 400-500? pa tukaj ni v?teto tisto kar otroci jedo v ?oli ali vrtcu niti tisto kar jem sam na ?ihtu. Pa se ne preseravamo ampak ne jemo pa tudi tistega lowbudget shita.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa so le ven odkajlal tega vraga potopljenga;

 

http://www.24ur.com/novice/svet/v-zivo-cos...t-na-nogah.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skromno predpoletno rast prodaje po ni? kaj obetavnem za?etku leta je mogo?e pripisati predvsem temu, da so kupci "lovili" ugodnej?o stopnjo davka, delno pa tudi precej priljubljenemu veri?enju trgovcev z dnevnimi registracijami in ponovnim izvozom vozil.

 

Nakar se lahko hvalijo, da je njihovih avtov pri nas najve? novoregistriranih, simpl k pimpl.

 

Me pa "skrbi" trg rabljenih avtomobilov ?ez 5 in 10 let. Trenutno ima? v tem rangu (rabljeni avtomobili) izbire kolikor ho?e?, od ?voh jaj?kov do konkretnih strojev. Trenutno je pa realna prodaja nekaterih avtov konkretno upadla, uvoz so podra?ili... Samo naglas razmi?ljam, ?e bo kak dolgoro?ni vpliv.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumem se ravno v te zadeve, ampak ne sli?i se dobro;

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/sl...a-97-mestu.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja spet neko na?e dru?tvo, ki po svoje interpretira zadevo v ?elji, da bi prikazali stanje ?e slab?e kot je in ?e bolj demoraliziralo prebivalstvo.

 

?e gremo gledat uveljavljen svetovni uradni "index of economic freedom" smo na 76 mestu med 177 dr?avami. Ni dobro ni pa katastrofi?no slabo kot ho?e prikazati dru?tvo Svetilnik?!?! (hmm le od kod so si dali tako ime)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Index_of_Econ...d_2013_rankings

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumem se ravno v te zadeve, ampak ne sli?i se dobro;

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/sl...a-97-mestu.html

 

To je to: Najve?je omejitve ekonomske svobode v Sloveniji ostajajo preobse?en dr?avni aparat, dav?ni prime?, nefleksibilnost trga dela, prevelika regulativa, negativen odnos do tujih investicij in ?ibka pravna dr?ava, so danes sporo?ili iz nevladne organizacije Svetilnik.Ne rabi? ni? dodati. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss ampak pazi, ?e pogleda? un tvoj link, ?e 2 leti zaporedoma padamo dol na lestvici in poglej za koliko to?k in primerjaj katere dr?ave ?e nazadujejo za ve? kot eno to?ko. Ve?inoma neke "zahojene" dr?ave. ?e eno leto pa bomo ?e na lestvici "mostly not free". To sploh ni dobro je bli?je katastrofi za dr?avo, ki je baje v?asih imela potencial.

Saj zdaj bom spet izpadel, da se spravljam nate in politiko ven vrgel ampak vraga, ko so na oblasti levi?arji ima? skoraj na vsako slabo novico odgovor v stilu, da ni tako slabo, da je napa?na propaganda/interpretacija... ko je na oblasi SDS je pa vedno katastrofa. Pa kot ve? ne zagovarjam Jan?e, nasprotno. Samo zdi se mi, da je ?as, da se spregleda, da sta oba pola zaenkrat kar enakovredna kar se ti?e nesposobnosti, da ne re?em ?e kaj drugega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj no... a res ne vidi? kaj sem napisal... to dru?tvo je napisalo da smo na 97 mestu izmed 155 a uradno (svetovna analiza) smo na 76 mestu med 177 dr?avami.

 

Samo na to namigujem... sploh nisem rekel, da je stanje v redu - napisal sem le, da ni tako slabo kot so oni napisali ampak, da je vseeno bolje vsaj uradni index to ka?e.

 

ne more? podatkov prirejat kot ti pa? v dolo?enem trenutku pa?e, ker to je manipulacija pa ne glede kdo jo izvaja in samo ob to sem se spotaknil.

 

edino kar sem namignil je bilo tisto s svetilnikom ampak ?e to v kontekstu tega, da nekateri (to?no vemo kateri) vstrajno sku?ajo Slovenijo prikazovati v slab?i lu?i kot je res. Sej ne gre za to, da bo kdo rekel da je sam 20 mest razlike... to sploh ni pomembno, pomembno je to, da vsako manipuliranje s podatki je na nivoju laganja verjetno z neko namero da se tako dela.

 

Naj ne izkrivljajo resnice, podajajo naj prave podatke, naj ne manipulirajo zaradi lastnih interesov pa bo takih bombasti?nih ?lankov precej manj.. tudi mi ostali bomo potem la?je videli na ?em smo tako je pa to ?e en ?lanek za dodatno demoralizacijo ?e tako pesimisti?no razpolo?enega javnega mnenja.

 

upam Symon, da zdaj razume? o ?em pi?em in da to ni fora levih, desnih, zgornjih, spodnjih in ne vem koga ?e... velja za vse, ki tako manipulirajo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem, tistemu delu sporo?ila sem dal premajhen pomen. Svetilnik sem dojel, mene so bolj zaboli podatki na tvojem linku, ki pa? niso vzpodbudni.

EDIT: Je pa take statistike vedno lahko obra?ati, en bo rekel, da smo ?e tako globoko, da globje ne gre, bomo za?eli plavati iz dreka, drug pa, da je sramotno, da smo v taki dru?bi in da ?e vedno tonemo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.