Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

pred 1 minuto je 50keda napisal:

Pa je tudi takrat pol Slovenije stolkla toča v parih dneh? Poanta je, da so vremenske razmere zarad neravnovesij vse bolj ekstremne, ne da je zmeraj bolj vroče in vroče ;)

Seveda je bila toča vedno in to tudi tako velika kot je bila sedaj. Samo ljudje pozabijo. Sedaj pa tej rumeni časopisi ala 24 kur itak pišejo same neumnosti in bombastično o vsaki stvari. Potem pa izpade. da je tako vreme  prvič v zgodovini pri nas. Pa tudi teh rumenih, pa rdečih pa zelenih alarmov ni bilo včasih.V večini primerov itak vse napovedo narobe.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me ne me basat. Ne, ne pozabimo in ne, ni bilo takšne toče, predvsem pa, ni bilo tako pogosto toče. Tudi ni bilo takšnih nihanj. Pesek je za skrivanje glave krasna stvar, ščiti tudi pred točo. 

Popravljeno od Mraušk Mčk
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Jezen 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O je, je bilo še huje. Primer na obali "Neurje  močno,  ki  je divjalo dne 19. VII. 1978  med 6h  in  8h  je povzročilo veliko  škode na  zgradbah, drevju,  vinski  trti  in  drugod.  Toda sreča temu  je  bila,  da  je  bil  kratkotrajen  sunek  vetra,  kateri  je  dosegel čez  200  km/h.  V  naravi  je bilo  videti  več  dreves  podrtih  do  50 m  Φ, vse  povsod  so  bili  odlomljeni  debeli vrhi  od  dreves  in  še več  nalomljenih; po  ulicah  mnogo razbitih strešnikov  in  drobcev  stekla od  oken.  

Pa tornadoti: Tornado na  Notranjskem  23.  avgusta  1986. Pa toča:" Izredno  debela  toča 8.  junija  2018  v  Beli  krajini" itd, itd. Tega je kot hočeš, samo poiskati moraš. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, popolnoma prav imaš, ljudje zelo hitro pozabijo. V začetku tisočletja nekje 2002 in 2003 je bilo poletje, kjer je samo v LJ padala toča kar 9x in mi je 1x tudi avto kar dobro naluknjalo. Tudi v Bohinju sem nekaj let kasneje imel kar veliko škodo na avtu zaradi toče in to take, kot bi manjša jabolka dol letela.

 

Danes je pač zadeva taka, da ima vsak s sabo kamero v obliki pametnega telefona in se vse živo posname ter je folk že čist presran zaradi vremena. Včasih si samo slišal, da je nekje klestilo in naslednji trenutek pozabil. 

 

Za primer recimo, število tornadov v ZDA se vsako leto zmanjšuje in orkanov je tudi manj. Če se kdo spomni kakih 15 let nazaj jim je zmanjkalo abecede toliko jih je bilo v enem letu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

Alex, popolnoma prav imaš, ljudje zelo hitro pozabijo. V začetku tisočletja nekje 2002 in 2003 je bilo poletje, kjer je samo v LJ padala toča kar 9x in mi je 1x tudi avto kar dobro naluknjalo. Tudi v Bohinju sem nekaj let kasneje imel kar veliko škodo na avtu zaradi toče in to take, kot bi manjša jabolka dol letela.

 

Danes je pač zadeva taka, da ima vsak s sabo kamero v obliki pametnega telefona in se vse živo posname ter je folk že čist presran zaradi vremena. Včasih si samo slišal, da je nekje klestilo in naslednji trenutek pozabil. 

 

Za primer recimo, število tornadov v ZDA se vsako leto zmanjšuje in orkanov je tudi manj. Če se kdo spomni kakih 15 let nazaj jim je zmanjkalo abecede toliko jih je bilo v enem letu.

Res je. Kolega, ki ima avtoličarstvo je že dvajset let nazaj nabavil pripravo za suho vlečenje udrtin od toče. Že takrat je tega bilo ogromno. In tudi je res, da je tornadov znatno manj pa tudi tako uničujoči niso več. Kaj čmo, vsi po vrsti sedaj paničarijo za vsako malenkost. In ja, vsako pasjo procesijo in udar strele  posnamejo in naredijo iz tega atrakcijo. Včasih je bilo vseeno lepše. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Etični in njihove demokratične komunikacijske metode;

 

bef3b31c90_62024162.jpg?v=d41d
WWW.24UR.COM

Zaradi množičnega pretepa pred prodajalno v Krškem so na kraj poklicali policiste. Ti so prvo poskrbeli, da je ženska, ki je v roki držala sekiro, orožje odložila, potem pa preprečili najhuje še pri treh drugih udeležencih...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

458a8f991855e10c388e_62447317.jpg?v=5572
WWW.24UR.COM

V Kranju je vozniku zaradi nepazljivosti 'pobegnil' avtobus, ki je nato trčil v štiri parkirana vozila in jih poškodoval. Na Policijski upravi Kranj so nam potrdili nesrečo in dodali, da proti nesrečnemu vozniku že poteka...

 

Po nedavnem dogodku, ko je voznik avtobusa ocitno pozabil zategniti zavoro sem opazil, da imajo sedaj vsi parkirani avtobusi prednja kolesa obrnjena :D

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebada prve kategorije ko v takšen zastoj padeš, nepričakovano (pregovorno sposobni Avstrijci pa se ne izkažejo, heh);

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/ponoci-pred-karavankami-12-kilometrski-zastoj-avstrijci-niso-opozorili-slovenske-policije.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

NAŠIIIIIIII :)

 

 

b7aaf3440194e3d24c0c_62456380.jpg?v=27fa
WWW.24UR.COM

Deveto, gorsko etapo letošnjega Toura od Paua do Larunsa (153 kilometrov) je dobil Tadej Pogačar (UAE Emirates). Primož Roglič (Jumbo-Visma) je z drugim mestom v etapi oblekel rumeno majico. Etapo je sicer zaznamoval...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Z M A J napisal:

NAŠIIIIIIII :)

 

 

b7aaf3440194e3d24c0c_62456380.jpg?v=27fa
WWW.24UR.COM

Deveto, gorsko etapo letošnjega Toura od Paua do Larunsa (153 kilometrov) je dobil Tadej Pogačar (UAE Emirates). Primož Roglič (Jumbo-Visma) je z drugim mestom v etapi oblekel rumeno majico. Etapo je sicer zaznamoval...

 

Vrhunsko... 🤟😀

  • Všeč 1
  • Ljubim 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je gregc88 napisal:
b24bf9e46c9ccbb17365_62457076.jpg?v=8ef5
WWW.24UR.COM

V Fotopubovem razstavnem prostoru bo v septembru živel in ustvarjal ruski umetnik Petr Davidčenko, ki je zadnja tri leta živel...

 

Bolano

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsem Primorcem na forumu čestitke ob vašem prazniku - dnevu priključitve Primorske matični domovini. (dobr so vas tile komunisti, brez njih bi zdejle lahko imeli penzijo v lirah, tko mate pa k..)

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

Vsem Primorcem na forumu čestitke ob vašem prazniku - dnevu priključitve Primorske matični domovini. (dobr so vas tile komunisti, brez njih bi zdejle lahko imeli penzijo v lirah, tko mate pa k..)

Hvala, hvala. Pri nas je danes vse v zastavah, v bistvu je več zastav okoli kot ob drugih praznikih. Le srpov in kladiv nam je zmanjkalo. Kar se pa tiče penzij smo bili pa eni deležni vseeno nekaj lir. 😉 Je že prav tako, da smo tudi mi v Sloveniji. Čez gremo samo v šoping, na dopuste, smučanje ali na kak izlet. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Alex napisal:

Le čevlje sodi naj kopitar... 

Še en o čevljih: Bez Muje se še čevelj ne obuje. In če bi se vi mal potrudili, bi lahko skoz jedli pašto. Ne pa da ste oportunistično kolaborirali s tardečimi.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mercedes AMG.mp4 Ta pa ni EV, ampak EZ (ima električni zaganjač) 6.3,V8. 😁
    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.