Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Ja ?ist zlahkoto se bo kak?en miljon?ek al pa dva tri Evropejcev preselilo na kak?en indonezijski otok, pa mese?no bodo dobil od doma?inov ene 800?ke?a po glavi. Za ?port bodo lahko prosto delal pizdarije kakr?ne se da videt pri dana?njih "beguncih", pa? da bo njihova du?a la?je zdr?ala brez smu?arije.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, jaz se tudi bojim, da tole ne bo ni? dobrega vse skupaj. Nekako razumem labija, ogromno ljudi vmes je res potrebnih pomo?i, so na robu, v?eraj sem malce gledal tisti prispevek na epilog-u, koliko otrok je vmes, pa ne bi smeli biti... 

 

Ko za?ne? to ?tudirat, pa recimo svoje otroke da? v ta kontekst, si re?e?, res hvala bogu, da (zaenkrat) mi nismo namesto njih. Ampak ja, kam se bo vse skupaj obrnilo, sam bog ve. Ali pa ?e to ne. Tako da, labija ?isto ?tekam, seveda so pa povsod vmes ekstremisti, tega pa ne odobravam..

 

Je pa zanimiva tista statistika prosilcev za azil v Nem?iji .Na prvem mestu Sirci, potem Albanci, Srbi...BI pri?akoval da bodo za Sirci, kaki Afganistanci itd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Pristini, prazen flet pac.

Bojo do naslednjega tedna pol naprej.

 

Mi pac vemo kako je to ce si begunc (jaz osebno ne, pac bliznji) ker smo imeli to situacijo leta 99.

 

 

Ce ka,j pol si amerika zasluzi, da grejo vsi k njim, ampak me ne bi me cudilo da je to us politika da sfukajo eu

Ampak v tistih leti begunci niso bili nasilni in so upo?tevali navodila oz. spo?tovali predpise dr?av kamor so pri?li oz bili kasneje preme??eni. Seveda so bile vedno izjeme.

 

Druga?e pa svaka ?ast za tvojo pomo? :notworth: je pa verjetno te?ko narediti selekcijo kdo potrebuje pomo? in kdo jo samo izkori??a.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi jaz tebe in podobne ?isto razumem. Vi ste bolj osebno prizadeti ker poznate sranje, be?anje.. Tudi dejstvo, da ste oboji muslimani je pa? ?e en razlog, da jih zagovarjate.

Ne razumem pa, kako lahko politiki po celi EU zagovarjajo famozni multikulti. Ko je jasno, da to lahko funkcionira le, ?e sta na to pripravljeni obe strani. Glede na dogajanje, so na to pripravljeni le levi?arski drekme?alci "refugees welcome", medtem, ko se niti ve?ina Evropejcev, niti beguncev ni priseljencev ni pripravljeno prilagajati. Saj bi rekel "?as bo pokazal" ampak upam, da se motim, da ne bo tako hudo kot zaenkrat izgleda. Resni?no upam. Ker Labi jaz dam roko v ogenj, da so med temi begunci res reve?i. Ampak a da? ti roko v ogenj, da med njimi ni skrajne?ev? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvo kot prvo nisem musliman, to morate slovenci dat stereotip stran, da so vsi albanci muslimani. Tri vere obstajajo in zivimo v miru ze nekaj 100 let.

 

Drugo, itak da je normalno, da od 5 ljudi bo en pokvarjen, a ni to logicno?

 

Tretje, tuku ste proti ker nasploh ste proti tujcem nastrojeni. Jaz sem celo zivljenje odrascal z vsemi moznimi narodnosti. Pa tud, ce pride kdo v eno drzavo ni se mu treba prilagodit, naj dela kar hoce, ce bo delal pizdarije pac gre v zapor.

Moja zena trenutno hodi na tecaj ZIP (zacetna integracija priseljencev), kjer se poleg slovenscine ucijo o sloveniji itd itd...in je trsica rekla, da od 1.9mio drzavljanov, skoraj50% z drzavljanstvom so opredeljeni kot druga narodnist (kar sem naredil tudi jaz ob sprejemanju slo drzavljanstva).

Tko da miks ljudi je neizogiben, ne gledat na vero naridnosy pac pa dober clovek slab clovek...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi ti dam prav. Ampak ko sprejme? 200000 ljudi v tako kratkem ?asu in ?e je vsak 5 potreben zapora pomeni, da mora? spraviti 40000 ljudi v zapor ali pa ti tile delajo ve?je ali manj?e probleme.

 

Pa nimam ni? proti drugim dr?avljanom ali bog ne daj drugim veram. Imam prijatelje tako Arabce kot iz Laos-a. Pa so dobri ljudje.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je v Sloveniji sme?no, ko se kdo gre neh hud nacionalizem, ali pa govori o dolgi dedi??ini. 

Slovenija je ?ista ena me?anica. ?ez celo zgodovino, vsak, ki je imel 5min cajta je letel tu ?ez in pu??al svoje gene. Od Italjanov, ?vabov pa do Irancev in Turkov.

 

Jaz tudi sveto upam, da se motim in da bo vse lepo in prav. Saj lahko vidimo, da se je kar nekaj dru?in integriralo v novo okolje. A hkrati jih je prav veliko, ki se temu upirajo.

 

Kot sem ?e napisal enkrat prej, sam vidim problem v tem, da se bo te ljudi stla?ilo v neke cone in geta v katerih bo vedno ve?ji obup in jeza. Potem rabi? samo enega ali dva hujska?a in preden se obrne? ima? ?e cel tabor ekstremistov. In sem siguren, da so ekstremisti poslali kake svoje fanatike in provokatorje.

 

Zdaj gre naenrkat za preveliko maso ljudi, in ga ni sistema,ki bi lahko to integriral dovolj hitro.

 

EU zaradi predhodnih re?imov, so zdaj usekale popolnoma drugi ekstrem. A se bo tudi to izjalovilo. Ali bodo kmalu migranti v ve?ini ali pa se bo zgodilo to, kar se po?asi ?e dogaja p EU, da desni?arski skrajne?i dobivajo na popularnosti in sede?e v parlamentih. Kaj se zgodi v obeh opcijah, je polno zapisov ?ez celotno zgodovino.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem pa to?no politi?nega ozadja, ampak ?e pred to krizo in tudi zdaj med njo, je veliko zapisov o tem koliko prible?nikov je iz Kosova in Albanije. Zdaj ko so si zborili svojo dr?avo, jo bojo pa spraznili. 

 

U glavnem ne vem, bi tle rabil koga da razlo?i zadeve.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Afganistanu vojna traja skoraj 4desetletja, vmes je bilo ve?krat ?e zelo krvavo, trenutno niti ne. A je mogo?e kdo takrat ko je bila vojna tam res divja, kje pri nas videl kak?nega afganistanskega begunca? Tako da ne mi re?i, da sedanja situacija ni na?rtovana, organizirana in, kot ka?e, tudi odli?no izpeljana. 

 

Pa ?e to, koji k. imamo mi ?engensko mejo, ki jo brez kakr?nekoli kontrole z lahkoto pre?ka prav kdorkoli. Mene vsak dan ko pridem na ?iht obravnavajo kot najhuj?ega terorista, me testirajo na prisotnost sledov eksploziva...Po drugi strani pa k nam hodijo ljudje z vojnih podro?ij z lepimi novimi kufri, pa nih?e ne pogleda kdo od njih ima v kufru AK47.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odkar je na?a ma?ina v zaslu?enem pokoju, sem nameraval za An?ko navijat, ampak kot ka?e le-ta nima sre?e; :wacko:

 

http://www.rtvslo.si/sport/zimski-sporti/foto-zadnji-zavoj-anne-fenninger-pred-hudo-poskodbo/377019

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak je Miro tokrat le pokazal jajca - sicer so pol z najve?jo macolo udarili po njih ampak ni va?no, besede so izre?ene.

 

Najbolj "zabaven" je pa Orban, ki vsem ponuja pomo?, kako se zadevi stre?e. To je najbolj easy re?itev - prevali svoje probleme na soseda.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravzaprav je Orban edini, ki se ravna po ?engenskih pravilih. Pred dvema mesecema je bil opljuvan in zasmehovan, do konca novembra bo pa tudi na slovenski ju?ni meji stala ograja - pardon: stale bodo "tehni?ne ovire".

 

Prelaganje problemov na sosede se v EU-ju gredo Gr?ija, Hrva?ka, Slovenija...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e prilo?nost je da postavimo ?ico kak (kilo)meter v Hrva?ko in tam postavimo za?asne kontrolne to?ke. Sicer bodo protestirali ampak mi se lahko izgovorimo, da je samo za?asno. Tako kot so to storili Hrvatje z mejnim prehodom Se?ovlje, za katerega so takrat trdili, da sploh ni mejni prehod, ampak samo za?asna kontrolna to?ka.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e prilo?nost je da postavimo ?ico kak (kilo)meter v Hrva?ko in tam postavimo za?asne kontrolne to?ke. Sicer bodo protestirali ampak mi se lahko izgovorimo, da je samo za?asno. Tako kot so to storili Hrvatje z mejnim prehodom Se?ovlje, za katerega so takrat trdili, da sploh ni mejni prehod, ampak samo za?asna kontrolna to?ka.

He,he,se strinjam.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravzaprav je Orban edini, ki se ravna po ?engenskih pravilih. Pred dvema mesecema je bil opljuvan in zasmehovan, do konca novembra bo pa tudi na slovenski ju?ni meji stala ograja - pardon: stale bodo "tehni?ne ovire".

 

Prelaganje problemov na sosede se v EU-ju gredo Gr?ija, Hrva?ka, Slovenija...

Ne vem sicer kje v ?engenski zakonodaji pi?e, da mora stati bode?a ?ica med dvema ?lanicama EU (Hrva?ka - Mad?arska), ampak ?e si to nekje prebral potem ima Orban prav. ?e pa to ne pi?e potem bo? te?ko zagovarjal da ravna prav. In ja to je prelaganje problema na soseda, ker ?e bi Slovenija naredila isto kot Orban bi se Hrva?ka, ?lanica EU utopila z migranti, ki bi obti?ali pri hr?kih.

 

Problema se ne loteva na tak na?in, da se eden odlo?i in reagira egoisti?no z mislijo naj se ostali jebejo ampak se zadevo re?uje v skladu z dogovorom med prizadetimi dr?avami. Migranti pa? ne bodo izginili, ?e zaklene? dr?avo, a ne?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma?ari so po moje ?isto vredu naredili. Slovenci bi se lahko zgledovali po njih namesto da se delamo politi?no korektne.

Ker EU se je izkazala za povsem nesposobno in je res totalno zavozila do konca, mi se pa delamo lepe namesto da bi ??itili svoje interese. Merklca naj kar sama z ladjami hodi po zastonj delovno silo direkt v Tur?ijo, ?e ji je to tako v?e?. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem sicer kje v ?engenski zakonodaji pi?e, da mora stati bode?a ?ica med dvema ?lanicama EU (Hrva?ka - Mad?arska), ampak ?e si to nekje prebral potem ima Orban prav. ?e pa to ne pi?e potem bo? te?ko zagovarjal da ravna prav. In ja to je prelaganje problema na soseda, ker ?e bi Slovenija naredila isto kot Orban bi se Hrva?ka, ?lanica EU utopila z migranti, ki bi obti?ali pri hr?kih.

 

Problema se ne loteva na tak na?in, da se eden odlo?i in reagira egoisti?no z mislijo naj se ostali jebejo ampak se zadevo re?uje v skladu z dogovorom med prizadetimi dr?avami. Migranti pa? ne bodo izginili, ?e zaklene? dr?avo, a ne?

 

Ni? ne pi?e o "tehni?nih ovirah" - niti to, da bi bile prepovedane, nehumane, fa?isti?ne ali kakr?nekoli ?e.

Pi?e pa o tem, da mora dr?ava ?lanica prepre?iti vstop osebam, ki ne izpolnjujejo pogojev za vstop. Meni se odsotnost dokumentov ?e zdi en tak zadosten pogoj, da se nekomu prepre?i vstop.

In ?e je oseb toliko, da je na izbiro popolna izguba nadzora ali ograja, pardon, "tehni?na ovira", ja potem sem za bode?o ?ico.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam to se ne dela tako, ampak se zaprosi za pomo? druge ?lanice, da prispevajo dovolj policistov za izvajanje postopkov.

 

?e vedno smo podpisniki ?enevske konvencije (tako kot druge dr?ave v EU - da tudi Mad?arska) in smo dol?ni spo?tovati ta dokument in nuditi mednarodno za??ito/azil tistim, ki zaprosijo zanj. Se pravi za azil lahko zaprosi tujec, ki meni, da je v svoji mati?ni dr?avi sistemati?no preganjan ali zaradi politike ali vere ali vojne itd itd.

 

Torej tujca mora? sprejeti in tukaj naj se za?ne "sortiranje" - se pravi na tiste, ki dejansko lahko doka?ejo oziroma prihajajo iz vojnih obmo?jih, od tistih, ki so samo zavohali priliko, kako bi pri?li v Evropo in si zagotovili vi?ji standard in ekonomsko bolj?e ?ivljenje. Te druge je pa? potrebno odsloviti, ker ne bodo dobili azila in bi bili v EU na ?rno oziroma ilegalno. Take pa? vljudno odslovi? in vrne? v njihove mati?ne dr?ave.

 

Prvo grupo pa razdeli? med EU dr?ave po klju?u, ki ga ?e poznamo in samo toliko ?asa dokler zadeve na kriznih podro?jih ne bodo spet pod kontrolo. Potem azil tudi za njih ne velja, ?e so odstranjeni vzroki zanj.

 

To je edini pravilni postopek in v skladu z vsemi konvencijami.

 

Pa ?e enkrat  zadnji stavek, da ne bo zablod za vse, ki niso upravi?eni azila - in to velja za vse brez dokazil od kod so in ki nimajo nobenih dokumentov ter mo?nosti dokazovanja od kod prihajajo.

 

V primeru negativne odlo?itve o podelitvi azila se tujca v skladu z Zakonom o tujcih preda policiji, ki izvede postopek vrnitve v izvorno dr?avo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss

Tole se lepo bere... in velja, dokler gre za "normalno" kolicino ljudi naenkrat... Ko pa se jih na meji naenkrat pojavi nekaj tisoc, pa vse to pogrne... Ker enostavno ni dovolj ljudi, da bi vse te birokratske zadeve resevali v doglednem casu... In bolj kot meckajo, vecja je masa...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.