Skoči na vsebino

Top speed


Boss

Priporočeno sporočilo

Po ve? kot dveh letih od kar imam ?estko sem kon?no na?el pravi ?as, da sem sprobal kolik?na je kon?na hitrost moje Mazdice. Da pa ne bo kdo dobil slu?ajno napad moralnega ma?ka naj povem, da sem to sprobal na popolnoma prazni AC proti dolenjski in sicer ob dveh pono?i.

 

V glavnem sem za?el pospe?evati iz hitrosti 130km/h in po treh kilometrih je bila hitrost 206km/h (gl. sliko na GPS navigaciji). ?tevec je kazal celo 218km/h ampak pravilen razultat je vseeno tisti iz navigacije. Da bi eleminiral mo?nost klanca in vetra sem sprobal ?e v obratni smeri, kjer je navigacija pokazala malenkost manj in to je 204km/h.

 

Zanimivo pri vsem tem je, da je uradni podatek za ta model (Mazda 6 sport CD 121KM) navedena hitrost 196km/h. ?e pa bi imel ?e kak?ne gume z manj kotalnega upora kot ga imajo GY F1 pa bi verjetno ?lo tudi ?ez 210km/h.

 

Pa ?e nekaj zanimivosti - s termometrom sem nato stestiral ?e razgretost gum, ki je bila 37 stopinj celzija pri zunanji temperaturi 2 stopinji celzija in asfalta 4 stopinje.

 

Poraba na tem delu testiranja je bila povpre?no 10,5l/100km po informaciji iz BC-ja.

 

 

Pa ?e nekaj... kolega od mojega kolega, ki je posodil termometer mi je rekel, da se vozi tudi pozimi (?e ni snega) samo z letnimi gumami in po nekaj kilometrih normalne vo?nje se mu gume segrejejo na cca 15 stopinj celzija tudi ?e je zunaj kar precej pod nulo tako, da tiste zgodbice o otrdelih letnih gumah pri niskih temperaturah so tako iz trte zvite kot vsa fama okoli nadnaravnih sposobnostih zimskih gum.

 

post-133-1174057413_thumb.jpg

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

UUUUUUUUUUUU porko dijo!!!

 

To pa je popolna informacija!!! :rispekt:

 

Lahko tebi k ma? GPS :hohoho:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e nekaj... kolega od mojega kolega, ki je posodil termometer mi je rekel, da se vozi tudi pozimi (?e ni snega) samo z letnimi gumami in po nekaj kilometrih normalne vo?nje se mu gume segrejejo na cca 15 stopinj celzija tudi ?e je zunaj kar precej pod nulo tako, da tiste zgodbice o otrdelih letnih gumah pri niskih temperaturah so tako iz trte zvite kot vsa fama okoli nadnaravnih sposobnostih zimskih gum.

 

OK, ampak to velja samo, ?e je suho. :ne vem:

 

Mimogrede, kaj ima? to za en program za navigacijo? Ima? to na PDA, ali ima? prav navigacijsko napravo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, ampak to velja samo, ?e je suho. :ne vem:

 

Ha, dobro vpra?anje... verjetno je manj?a temperatura samo vpra?anje pa koliko.

 

 

Mimogrede, kaj ima? to za en program za navigacijo? Ima? to na PDA, ali ima? prav navigacijsko napravo?

 

Garmin Nuvi 350

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super,Boss!...Tvoje ?lanke res najraje berem-ful profi so vedno narejeni...me zanima,koliko

bi bila kon?na na moji 136KM :whatever: ...bo treba enkrat sprobat...

 

V glavnem,Boss ?e takih ?lankov. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super,Boss!...Tvoje ?lanke res najraje berem-ful profi so vedno narejeni...me zanima,koliko

bi bila kon?na na moji 136KM :whatever: ...bo treba enkrat sprobat...

 

V glavnem,Boss ?e takih ?lankov. :bravo:

 

Moja prej?nja 6-ka (CD 136) je ?la najve? 230km/h - po ?tevcu seveda in z gumami 215/45x17 in to po ravnini tik pred Celjem (iz smeri MB-ja)... :bravo::jupiii:

No, do 210 imam celo dokumentirano (ob eni drugi prilo?nosti) ...hmmm, pa tukaj ne morem prilimat filmeka - pa saj je bil ?e enkrat tukaj objavljen v eni drugi temi....

Spodnjo slikico pa je Labi enkrat davno pripopal:

post-198-1174200658.jpg

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolko?...230km/uro ?zmeden? ...Komar,pa si se upal tako hitro vozit?!...

 

Sem mislil,da ker si nekje moja generacija(starej?i mladinci,he he),da si bolj umirjen...

 

Zdaj pa vidim,da si pravi norc :bravo: ...ni kaj,bom moral obvezno probat tudi jaz malo adrenalina...

...samo ne vem,kje na primorskem bi to ?lo... :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa da se ?e jaz pobaham, seveda je bilo izvedeno po suhi in prazni avtocesti, 2 osebi, 260km/h, tovarni?ka naj bi bila 278km/h, z letnimi gumami 245/40/18, je kar adrenalinsko do?ivetje. Pa ne okol govort!!!!! :blink::policaj:

 

Z Nissan Maxima 3.0V6 pa malo preko 230km/h

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sem mislil,da ker si nekje moja generacija(starej?i mladinci,he he),da si bolj umirjen...

 

:hohoho: Bolj star, bolj nor ... :jupiii::danzoman:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.