Skoči na vsebino

Navigacija Garmin N?vi 350 in Adriaroute


Boss

Priporočeno sporočilo

Jap mam ja, wlan rula. :P

 

doma pred hi?o ?e mogo?e... ;) Druga?e za popolno (oz. skoraj popolno) avtonomnost je pa re?itev bluetooth povezava z mobitel?kom, ki podpira GPRS <_< /UMTS :) /HSDPA :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 197
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

nekje sem zadnji? prebral, da naj bi Avstrijske avtoceste naredile ob AC wlan, da se sopotniki ne bi dolgo?asili med vo?njo.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nekje sem zadnji? prebral, da naj bi Avstrijske avtoceste naredile ob AC wlan, da se sopotniki ne bi dolgo?asili med vo?njo.

 

In kaj naj bi ta wlan pomenu po slovensko?Mi zveni,kot kaka poljska beseda za volan... :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

wireless LAN (Local Area Network) - brez?i?no omre?je za dostop do in terneta, po?iljanje mailov ...

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Evo jest mam tut garmina pa sem razmi?ljal da bi ga postavil takole

post-378-1188417825_thumb.jpg

 

s tem, da bi tam tudi ostal, kjer bi ga samo spustil in zaprl predal, z mo?nostjo seveda tudi snemanja, da ga lahko vzame? tudi s seboj.

 

Problemi:

- nosilec kateri bo nalepljen znotraj kateri se bo lahko toliko spravil, da se lahko zapre pokrov

- kje napeljati napeljavo do nosilca za garmina

 

Ima kdo od vas kak?no idejo kako namestiti to notri predvsem nosilec in kje izvrtat luknjo v predalu za kabel, ker neko? bo definitivno stal notri, ker mi gre na jetra postavljenje nosilca in napeljave in vsaki? ko se ustavi? mora? seveda to vse pospravit zato ker po moje tole zelo hitro dobi "krila" kot red bull

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Evo jest mam tut garmina pa sem razmi?ljal da bi ga postavil takole

post-378-1188417825_thumb.jpg

 

s tem, da bi tam tudi ostal, kjer bi ga samo spustil in zaprl predal, z mo?nostjo seveda tudi snemanja, da ga lahko vzame? tudi s seboj.

 

Problemi:

- nosilec kateri bo nalepljen znotraj kateri se bo lahko toliko spravil, da se lahko zapre pokrov

- kje napeljati napeljavo do nosilca za garmina

 

Ima kdo od vas kak?no idejo kako namestiti to notri predvsem nosilec in kje izvrtat luknjo v predalu za kabel, ker neko? bo definitivno stal notri, ker mi gre na jetra postavljenje nosilca in napeljave in vsaki? ko se ustavi? mora? seveda to vse pospravit zato ker po moje tole zelo hitro dobi "krila" kot red bull

 

Na tvojem mestu bi tam v predal lepo zmontira? carpc in en 8" touchscreen monitor in si zamgou, ker placa je ve? kot dovolj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ dravni:

 

malo je problem taka postavitev, ker ima? fizi?no oviro nad GPS anteno na Garminu. razen ?e zre?e? predal ali naredi? kot je YavarYe napisal: CarPC, LCD in GPS anteno skupaj zve?e? v predal.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ dravni:

 

malo je problem taka postavitev, ker ima? fizi?no oviro nad GPS anteno na Garminu. razen ?e zre?e? predal ali naredi? kot je YavarYe napisal: CarPC, LCD in GPS anteno skupaj zve?e? v predal.

 

Eh vidi?... slabo spremlja? to temo ;) Sem ?e napisal, da sem stestiral sem kako deluje garmin v tem predalu in plastika pokrova ni? ne ovira sprejema. Tudi pod kovinsko streho je sprejem dober tako, da brez skrbi zadevo montira? v predal.

 

Nosilec bo? pa moral predelati, ker tisti za na ?ipo je preneroden in predal se ne bo zaprl. Kabel z napajanje pa potegn? tako, da zvrta? luknjico v predal in ga znotraj konzole potegne? do cigaretne vti?nice ali pa do kakega drugega vira napajanja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh vidi?... slabo spremlja? to temo ;) Sem ?e napisal, da sem stestiral sem kako deluje garmin v tem predalu in plastika pokrova ni? ne ovira sprejema. Tudi pod kovinsko streho je sprejem dober tako, da brez skrbi zadevo montira? v predal.

 

Nosilec bo? pa moral predelati, ker tisti za na ?ipo je preneroden in predal se ne bo zaprl. Kabel z napajanje pa potegn? tako, da zvrta? luknjico v predal in ga znotraj konzole potegne? do cigaretne vti?nice ali pa do kakega drugega vira napajanja.

 

se moti? sem spremljal in tudi prakti?no sprobal delovanje pod pokrovom :P

 

glede nosilca sem ga probal na vse na?ine razstavit, obrnit in prilepit, uspelo mi je le, da garmin snamem in ga polo?im v predal (nosilec ostane ). Edino napajanje me skrbi ker moj ma ?e dodatno anteno. Ali si probal vrtat ali ti to meni teoreti?no :blink:

 

YavarYe X6V6

 

Kaj pa naj z garminom <_<

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se moti? sem spremljal in tudi prakti?no sprobal delovanje pod pokrovom :P

 

glede nosilca sem ga probal na vse na?ine razstavit, obrnit in prilepit, uspelo mi je le, da garmin snamem in ga polo?im v predal (nosilec ostane ). Edino napajanje me skrbi ker moj ma ?e dodatno anteno. Ali si probal vrtat ali ti to meni teoreti?no :blink:

 

YavarYe X6V6

 

Kaj pa naj z garminom <_<

 

Saj tisti prvi stavek sploh ni bil tebi namenjen ampak Suicidalu, kar se vidi tudi iz tega ker sem pisal pod njegovim citatom. :whatever:

 

Sem tudi sam posku?al zadevo namestiti tako, da bi bila uporabna ampak si z nosilcem skoraj ne morem pomagati (vsaj v default stanju ne). Ker pa potrebujem navigacijo v dveh avtomobilih se moram spomniti na?ina kako bi zadevo kljub temu enostavno odstranil iz predala. Tako, da razna lepljenja, vija?enja in druga ro?nospretnostna mizarska dejanja ve? ali manj odpadejo.

 

Tudi monta?a na sam pokrov ne pride v po?tev, ker je Garmin prete?ak in zapira pokrov.

 

Ne vem sicer zakaj rabi? dodatno anteno, ker ?e nisem naletel na te?avo s slabim signalom (razen v tunelu, kjer ti itak nobena antena ne pomaga) razen ?e govori? o TMC senzorju. Ker tega senzorja nimam tudi ne vem kako bi se obna?al v predalu ampak mislim, da ne bi smel biti problem.

 

Kar se pa ti?e napeljave kabla je pa edina mo?nost, da bo? vrtal luknjo v predalu, ?e bo? hotel speljati kabel do napajanja nevidno znotraj konzole. Ker se da sredinski del konzole odstraniti verjetno ne bo ve?jih te?av, da pride? tudi do vti?a za v?igalnik.

 

Zakaj v?igalnik? Zato, ker ob izklju?enem kontaktu nima napajanja in po defaultu bi tudi Garmin ugasnil, ko izklju?i? motor. ?e ima pa kdo (Ajvar, Stroker, ...) bolj?i na?in povezave pa naj pove.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah pa dejmo koplicirat, garmina prodej, napajanje pa je full te?ava narest, ?e verjame? <_< , ?e en priklju?ek za v?igalnik montira? v predal in to je to, res komplicirano, prikopi? pa ga nekam kjer ima? tok takrat ko ima? klju? na acc oziroma na stopnji pred kontaktom. Se pa mora? zavedat, da tam ne bo? pri?igal ?ikov ampak samo napajal garmina. Tista ?i?ka za tmc pa naj bo kar v predalu ker pri nas itaq ne dela, v drugih dr?avah pa kjer imajo to pa dela tudi v predalu ali pa kjerkol in ni treba da je nekje na steklu. :bravo:

 

bo kul ???? :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss sem razmi?ljal, da bi garmina nalepil na pokrov od mazde in na garminovo anteno preko je?ka, samo takrat ne more? imeti zunanjega napajanja in bi stvar zelo dobro delovala ( lahko preko USB napajalnika ob strani samo takrat nima? tmc-a). Garmina porine? noter, isto?asno se zapre antena in zapre? pokrov. Ko odpre? pokrov se isto?asno odpre tudi antena garmina zaradi svoje te?e. Tudi ?e se pokrov ne odpre ?isto mu isto?asno garmin nudi tudi oporo da se pokrov ne zapre. Nosilec in kabla?a je tukaj najve?ji problem, vse je prerobustno in na nerodnem polo?aju.

 

Uglavnem jaz bom nosilec in napeljavo montiral v predal, za drugi avto bom pa kupil ?e eden nosilec. kako bom to naredil sicer ?e ne vem, mam eno idejo, da bi mal podrejal krivi nosilec tako, da bi se lahko zadeva spustila ni?e, da bom lahko zaprl pokrov.

 

YavarYe X6V6

Glede napeljave pa mislim imeti stalni tok v napeljavi z mo?nostjo izklopa to pa zaradi baterije. Tmc pa bo delal tudi pod armaturo se strinjam. Kar je pa najhuje je ta zadeva ponekod pla?ljiva in upam da ne povsod :rispekt:

 

Sicer ?e ma kdo kako idejo glede namestitve garmina v predal je dobrodo?la. :bravo:

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam kaj ve? povedati, Boss in YavarYe sta celotno zadevo odli?no razlo?ila. :rispekt:

 

dravni:

- uporabi nosilec, ne je?ka.

- TMC se nikjer ne pla?uje (recimo, da je tako kot RDS).

- ni mi pa ?isto jasna tista s stalnim tokom, a to misli?, da bi imel ?trom tudi brez klju?a? Zakaj?

- predal pa prevrtaj za napeljavo (prej ga vzemi ven - 2 min. dela, ker ima? takoj za njim in pod njim cevi za zra?nike) in jo spelji znotraj armaturke. Tam pa ima? tudi mno?ico kablov kjer napajalnik lahko zraven "obesi?" (stalna napetost je Battery (+) pri radiju, delovanje le s klju?em na ACC je pri v?igalniku za cigarete in pri radiju...). Pa za drug avto mora? potem poleg nosilca kupit ?e napajalnik.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam kaj ve? povedati, Boss in YavarYe sta celotno zadevo odli?no razlo?ila. :rispekt:

 

dravni:

- uporabi nosilec, ne je?ka.

- TMC se nikjer ne pla?uje (recimo, da je tako kot RDS).

- ni mi pa ?isto jasna tista s stalnim tokom, a to misli?, da bi imel ?trom tudi brez klju?a? Zakaj?

- predal pa prevrtaj za napeljavo (prej ga vzemi ven - 2 min. dela, ker ima? takoj za njim in pod njim cevi za zra?nike) in jo spelji znotraj armaturke. Tam pa ima? tudi mno?ico kablov kjer napajalnik lahko zraven "obesi?" (stalna napetost je Battery (+) pri radiju, delovanje le s klju?em na ACC je pri v?igalniku za cigarete in pri radiju...). Pa za drug avto mora? potem poleg nosilca kupit ?e napajalnik.

 

Stroker

 

Kak?en nosilec na je?ka si mislil?

Ali ve? kako se predal vzame ven?? :ne vem:

 

Glede napajanja bi pa jaz dal kar stalno napajanje da baterija ne trpi oz. se stalno ne dofilava. Ko je stalni ?trom bo delal vedno na napajalnik uglavnem v stilu prenosnega ra?unalnika.

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo odkar sem nazadnje pisal se ni nih?e oglasil in jaz sem svoje ideje za?el uresni?evati in sicer garmin mora biti v predalu in ko ga ne rabi? ga pospravi? in zapre? predal.

 

Standardni nosilec tega ne omogo?a in zato sledi predelava:

post-378-1188647842_thumb.jpg

 

Sedaj se pa lahko spusti toliko da se lahko predal na mazdi komot zapre

post-378-1188647918_thumb.jpg

 

Pritrjen nosilec ( trenutno samo prilepljen)

post-378-1188647978_thumb.jpg

V tem polo?aju se predeal tudi lahko zapre (preverjeno)

 

Tako zgleda ko je name??en garmin

post-378-1188648051_thumb.jpg

Zgoraj in spodaj dovolj prostora za vklop in izklop in prostor za kabel

 

To je pa polo?aj za pospravit in za nemoteno zapiranje pokrova

post-378-1188648158_thumb.jpg

Obenem pa ostane ?e prostora v predalu za razne drobnarije :jupiii:

 

Stroker

Sem videl kako si zrihtal svojo 6-ko, ?e mal pa ne bo nobene stvari na netu, da bi jo lahko kupil :D

vsaka ?AST, ampak zaboga mi povej kako se sname predal ven pa upam, da ni potrebno cele armature jemati dol <_<

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo. :bravo:

Dobro si si tole zmislu.Ko ga kupim(garmina),ga bom tudi tko montiral.Sem ?e enkrat prej v tej temi

spra?eval za isto stvar Boss-a. :D

 

Ti si prvi,ki je to uresni?il...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo. :bravo:

Dobro si si tole zmislu.Ko ga kupim(garmina),ga bom tudi tko montiral.Sem ?e enkrat prej v tej temi

spra?eval za isto stvar Boss-a. :D

 

Ti si prvi,ki je to uresni?il...

 

?e napeljavo moram zrihtat pa boooooo :danzoman:

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak zaboga mi povej kako se sname predal ven pa upam, da ni potrebno cele armature jemati dol <_<

 

Odli?no si naredil! :rispekt:

Pa sej jaz nisem mislil nosilec na je?ka, ampak sem hotel re?i, da uporabi nosilec, ne pa je?ka za pritrdidev Garmina.

Predal gre ?isto simpl ven (jaz ga dobim ven prej kot v minuti). Je pa kot si predvidel potrebno razstaviti celotno sredinsko konzolo.

Ti na brzino razlo?im (?lanek s slikami bom pa objavil v DIY forumu):

1. Zategni ro?no zavoro in odvij ro?aj prestavne ro?ice.

2. Odpri predal za plo?evinke in ga primi za notranji del, ter povleci mo?no navzgor (ni? bat, da bi polomil kak jezi?ek, ker niso tak?ni, zato kar mo?no potegni), ne vleci pa za pokrov. Tako bo? dobil predal ven skupaj z oblogo okoli menjalnika in predal?kom s pepelnikom, ker se dr?ita ta dva dela skupaj z dvema jezi?koma.

3. Tega dela armature ti ni treba dale? umikati, tako, da ni treba izklapljati v?igalnika in lu?ke pepelnika.

4. Za mestom kjer je pepelnik (pod gumbi za AC) bo? videl dva vijaka, ki dr?ita sredinsko konzolo z radijem. Ta vijaka odvij.

5. Odpri predal pred sovoznikom (popolnoma) in poglej notri, na levi strani (ob radiju) bo? videl medeninast vijak, ki dr?i radio. Tudi tega odvij.

6. Sedaj pa primi spodaj za rob sredinske konzole in jo povleci proti sebi. Ven gre celoten del, vsa stikala, radio in trije zra?niki nad radijem. Potegni jo ven le toliko, da jo lahko spusti? za nekaj cm.

7. Na armaturi za okroglimi zra?niki (pod displejem) bo? na?el dva vijaka. Odvij ju in potegni ven predal skupaj z displejem (dr?ita se skupaj).

 

To je to. Privij nosilec Garmina, prevrtaj luknjo za kabel in ga spelji med desnim in srednjim zra?nikom (med levim in srednjim je kabel za displej) v prostor za radijem, ter ga pove?i (ker ga ?eli? imet pod stalnim napajanjem) na kabel od radija, fazo na Battery (+) - mislim, da je rumen, ter minus na Ground (-) - verjetno je ?rn.

 

Sestavi po obratnem vrstnem redu (ne pozabi vijaka, ki dr?i radijo v armaturi) in je.

Vedi tudi to, da bo tako napajalnik stalno pod napetostjo in ?e bo? imel Garmina non stop notri, tudi ob neuporabi avta, ti bo ta praznil akumulator.

 

No upam, da ti bo ?lo. ?e ti lahko ?e kako pomagam pa napi?i.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dravni :bravo::bravo:

 

Lepo si predelal nosilec. Kar se ti?e pa napajanja pa ne uni?i vtika?a za v v?igalnik, ker ?e se ne motim je v tem notri adapter, ki spremeni 12V v 5V in ?e varovalka, ki varuje Garmina pred morebitnim previsokim tokom. Tako da ?ice, ki jih bo? povezal na napajanje nalotaj kar na kontakte vti?a.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stroker

 

Hvala za navodila so zelo iz?rpna, ?eprav mislim, da bo pri meni malenkost druga?e

 

iz starega v novo

 

ne vem zakaj ampak jat slik ne vidim evo ?e ena za vsak slu?aj

 

post-378-1188728509_thumb.jpg

 

Boss

 

Bom videl ?e ne bom kar vse razdrl in namestil kot sem ?e prej omenil stikalo za vklop napajanja za garmina kjer bo stikalo na stalni (+) pa ?e tiste dve ledice moram nekam namestiti se pravi ko bom pri?gal stikalo bo gorela zelena ledica edino tista rumena mi ni ?isto jasna predvidevam pa da je povezana z TMC-jem in spreminja barvo iz rde?e in v zeleno?

 

Evo sem ?e odprl vtika?, ni nobenega adapterja!

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za navodila so zelo iz?rpna, ?eprav mislim, da bo pri meni malenkost druga?e

 

Ni? bat. ?eprav je avtomatski menjalnik je postopek popolnoma enak. Saj je le to razlika, ostalo je pa enako kot pri meni (Facelift). Tak, da kar naredi po navidilih.

?e pa nisi siguren, pa pripelji avto k meni, pa ti bom jaz pomagal razstaviti armaturko in se v miru domov odpelje? in vgradi? doma pa sestavi? nazaj.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo danes operacija uspela pacijent PRE?IVEL :ouje: !!

Moram pa pohvalit Stroker-ja :rispekt: ker ?e ne bi napisal tistih iz?rpnih podatkov (zgoraj) kako se to podre mi ne bi uspelo. Tako da tisti ki se bo spu??al v razstavljanje konzole samo stroker-jeva navodila sprintat se v 6-ko usest in HURA- deluje.

 

Evo ?e slikce.

post-378-1189878347_thumb.jpg

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes operacija uspela pacijent PRE?IVEL :ouje: !!

Moram pa pohvalit Stroker-ja :rispekt: ker ?e ne bi napisal tistih iz?rpnih podatkov (zgoraj) kako se to podre mi ne bi uspelo. Tako da tisti ki se bo spu??al v razstavljanje konzole samo stroker-jeva navodila sprintat se v 6-ko usest in HURA- deluje.

 

Evo ?e slikce.

post-378-1189878347_thumb.jpg

 

Ja kaj naj re?em... bravo, res si lepo upedenal tako namestitev kot napajanje, vsaka ?ast - ?e ima? poslikano (ali pa tudi ne) je to stvar za v DIY :bravo::bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.