Skoči na vsebino

Navigacija Garmin N?vi 350 in Adriaroute


Boss

Priporočeno sporočilo

 

Druga?e pa probaj ?e POI (Points of Interest) loader in si nalo?i ?e vne?ene to?ke, kjer so v SLO stacionarni radarji oz. se najve?krat nahajajo policijske radarske kontrole.

 

 

Kako pa delujejo te slo POI to?ke,jih mam nalo?ene pa ne vem ?e so aktivirane.. ?zmeden?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 197
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Boss, popolno kot ponavadi.

 

Bom samo ?e nekaj dodal, glede da jo uporablam ?e 2,5 leta, sem prevozil z njo ?e preko 20 kkm. Sam uporabljam navigacijo Garmin in sicer v povezavi z dlan?nikom (na mopedu), v avtu pa v kombinaciji z CarPc-jem. Uporabljam Garmin GPS10 z bluetoth povezavo, kater dela na telefone, dlan?nike in PC.Maksimalo ?tevilo satetlitov je 12, samo kar je ve? kot 6, je ?e luksuz in v kon?ni fazi nepotrebno, saj je ?e takrat natan?nost 6 m ali manj.

Baterija dr?i od 16 do 19 ur, vmes pokurim 2 bateriji na dlan?niku, natan?nost prikaza pozicije je od 3,5 - 5 metrov( z dlan?nikom), v avtu pa do 0,8 - 4 metre. Ta razlik nastane v hitrosti izra?unavanja, na dlan?niku in PC-ju.

AdriaRute, to so mape ki si v?asih zaslu?ijo, da bi jih prenehali izdelovati, a v naslednji verziji je vse ok in bolj?e, potem spet nova verzija bruha?, ker pokvarijo vse iz prej?nje, to so ponavadi neparne, recimo 1.1 - 1.3 in 1.5, mape na parno decimalko so vedno ok. Primer z 1.3 verzijo mi je na latali?ki falila pozicija za 300 metrov od naslova, 1.2 je delovala ok.

 

Sicer ?e ?ez vse potegnem ?ro, sem zelo zadovoljen, ker vsaj nekdo je naredil mape, za slovenijo in hrva?ko, ki so uporabne in te pripeljejo tam kot je treba(v?asih pa? ni vse ok sprogramirano), ?e naprej jih bom uporabljal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja,Boss,kar se ti?e raznih predelav-Ilike it :bravo:

Tako,da ?e ga nabavim,se bomo pa? lotili predelave. ;)

 

Prekontroliral zadevo... N?vi prav lepo deluje tudi iz predala (plastika od pokrova ga ni? ne moti) in ima vedno 5 ?rtic, ki ponazarjajo jakost signala oz. dostopnost satelitov. Nakar me je firbec matral, kako deluje znotraj avtomobila pod kovinsko streho in glej ga zlomka zadeva deluje popolnoma brez te?av ponovno brez padca mo?i signala. ?ele ko ga je moja draga postavila pod sprednji zic je signal padel na ?tiri ?rtice.

 

Tako, da kot ka?e problemov glede namestitve nikakor ne bi smelo biti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prekontroliral zadevo... N?vi prav lepo deluje tudi iz predala (plastika od pokrova ga ni? ne moti) in ima vedno 5 ?rtic, ki ponazarjajo jakost signala oz. dostopnost satelitov. Nakar me je firbec matral, kako deluje znotraj avtomobila pod kovinsko streho in glej ga zlomka zadeva deluje popolnoma brez te?av ponovno brez padca mo?i signala. ?ele ko ga je moja draga postavila pod sprednji zic je signal padel na ?tiri ?rtice.

 

Tako, da kot ka?e problemov glede namestitve nikakor ne bi smelo biti.

 

No,no,to je pa v redu novica.Namre?,nimam rad nereda po avtu, ampak da je vse lepo popedinjano-

-se pravi skrito o?em in pospravljeno,ko grem iz avta. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prekontroliral zadevo... N?vi prav lepo deluje tudi iz predala (plastika od pokrova ga ni? ne moti) in ima vedno 5 ?rtic, ki ponazarjajo jakost signala oz. dostopnost satelitov. Nakar me je firbec matral, kako deluje znotraj avtomobila pod kovinsko streho in glej ga zlomka zadeva deluje popolnoma brez te?av ponovno brez padca mo?i signala. ?ele ko ga je moja draga postavila pod sprednji zic je signal padel na ?tiri ?rtice.

 

Tako, da kot ka?e problemov glede namestitve nikakor ne bi smelo biti.

 

Meni ka?e za vsak satelit ki je v dometu mo? posebej, tako da so stolpci prav zanimivi za pogledat ko "migajo" gor in dol.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

@Boss eno vpra?anje glede simulacije vo?nje : mi ni jasno,kako bi lahko na hitro pogledal,kam oz.po kateri poti me navigacija pripelje do cilja! :blink:

A je to sploh mo?no?

LP

 

uuu sorry... sem spregledal tvoje vpra?anje - kakor je meni znano te simulacija vozi v realni hitrosti, kar je precej butasto in razen, ?e nekomu zadeve ne demonstrira? je to precej brezvezna mo?nost.

 

Zasilna re?itev je recimo tak?na, da spro?i? simulacijo in klikne? na desni spodnji kot ekrana, kjer pi?ejo podatki o zavojih in dol?ina do zavoja nato pa lahko preskakuje? na hitro od zavoja do zavoja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od 1.6.2007 je na voljo nova razli?ica AdriaRouta s ?tevilko 1.70 in je ogromen napredek napram prej?nji razli?ici saj ima po novem *fanfare....trubidubidu* vne?ene vse lokacije s ?tevilkami hi?. Da tudi v krajih bogu za hrbtom te zadeva zdaj pripelje pred hi?o ali pa vsaj v radij 20-30 metrov okrog izbrane lokacije. :notworth:

 

In tudi ogromno drugih napak so popravili :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od 1.6.2007 je na voljo nova razli?ica AdriaRouta s ?tevilko 1.70 in je ogromen napredek napram prej?nji razli?ici saj ima po novem *fanfare....trubidubidu* vne?ene vse lokacije s ?tevilkami hi?. Da tudi v krajih bogu za hrbtom te zadeva zdaj pripelje pred hi?o ali pa vsaj v radij 20-30 metrov okrog izbrane lokacije. :notworth:

 

In tudi ogromno drugih napak so popravili :bravo:

 

Preizkusil v?eraj nekje ve enih bo?jih rovtah nad cerknim, dobesedno (kot bi David reku) vukojebina in sem zgre?il hi?o za reci-pi?i 5 metrov, glede ds stoji na samem in je stara ?e ne eno leto, zelo to?na pozicija. :bravo:

Moram preizkusiti ?e na leteli?ki, ker prej?nji? mi je falil za 300 metrov hi?no ?tevilko. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kratkim sem bil na sejmih v Kolnu in Hannovru,lahko potrdim,da bi bil brez Nuvija dobesedno kot bos! :danzoman:

Sodelavec se ni mogel na?udit,kako precizna je zadeva,ko sva pa iskala preno?i??e, pa izberem s pomo?jo navigacije majhen drz?inski hotel v enem selu 26km od sejmi??a-za polovi?no ceno,kot kolegi v samem centru! :rispekt:

Brez navigacije ga sigurno ne bi nikoli na?el! :jupiii:

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:jupiii::jupiii:

Navigacija se slej kot prej iz stro?ka prelevi v profit, samo uporabit jo je treba pravilno.

 

Pa predvsem pogosto oz. kar vsak dan!!!! :bravo:

Ko/?e ti pride to v kri!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A uporabla keri navigacijo preko mobitela? <_< Ma en kolega pa je ful cool,zlo natan?na pa dokaj poceni,?e gleda?,da ?e ma? mobi ki podpira Symbian. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

he he res je!!!

 

Zadeva kar lepo dela samo bi pa jaz ?e raje dal gor TIS (samo zaradi natan?nosti cest ipd. po slo seveda)kot kak drugi GPS program

Samo ne vem ?e bi to delalo!!!

 

A bi delal al ne!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, navigacija je res vredna zlata (denarja). Omogo?a brezskrbno potovanje po krajih za katere niti ?e sli?al nisi, vozi? se pa po njih, kot da bi bil tam doma. :bravo:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He he GPS odvisniki (nova trda deoga) :hohoho:

Ko bom velik si jo bom pa kupu!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, navigacija je res vredna zlata (denarja). Omogo?a brezskrbno potovanje po krajih za katere niti ?e sli?al nisi, vozi? se pa po njih, kot da bi bil tam doma. :bravo:

 

He,he tudi mi ko potujemo kje v tujini,potujemo kot da smo doma.

Pol pa v ve?ini primerov zabluzimo in si ogledamo tako ?e kako znamenitost,ki je ni na turist.zemljevidih. :hohoho:

 

?e bi uporabljal Garmin,bi vse to izpustil. :P To je podobno,kot ?e potuje? po avtocesti in vidi? le avte.

Pol pa gre? dol z nje in vozi? po?asi ter si vse lahko ogleda? v miru....

 

Ne,saj se ?alim. :hohoho: V redu stvar je to,res.Sem imel sposojenega(garmina)v?eraj,ko smo ?li samo na izlet v Venezio(?e vedno sem jezen :( ,ker nisem vidu aerosmithov) ,in smo pri?li do metra natan?no v tisti park. :danzoman:

 

Kolegice,ki so ble z nama pa samo ?zmeden? .Kako to,da smo pri?li z prve? :hohoho:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Kolegice,ki so ble z nama pa samo ?zmeden? .Kako to,da smo pri?li z prve? :hohoho:

 

 

A so bile blond, mogo?e ? :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.