Skoči na vsebino

Nek zvok pri 6


Priporočeno sporočilo

kok mas kilometrov? da ni kaksen znak zanic jermena?

 

Pozdravljeni fantje,

dovolite, da se vklju?im: imam enak avto M6 2005 z webastom in je vse okej.

Opazil sem pa pri prostem teku motorja neko bren?anje oz.?ri?ek nekje v notranjosti oz spredjem delu motorja tik pod plasti?nim pokrovom. Samo, da se razumemo, webasto ni....zvok mi ni v?e?!A mi lahko kdo svetuje oz. pomaga, kaj bi to lahko bilo in kako naprej reagirati.Hvala vam vsem za odgovore in predloge/nasvete.lp mazy

 

 

kok mas kilometrov? da ni kaksen znak zanic jermena?

 

Pozdravljeni fantje,

dovolite, da se vklju?im: imam enak avto M6 cd 121km l2005 , 93 tk

Opazil sem pa pri prostem teku motorja neko bren?anje oz.?ri?ek nekje v notranjosti oz spredjem delu motorja tik pod plasti?nim pokrovom. Samo, da se razumemo, webasto ni....zvok mi ni v?e?!A mi lahko kdo svetuje oz. pomaga, kaj bi to lahko bilo in kako naprej reagirati.Hvala vam vsem za odgovore in predloge/nasvete.lp mazy

 

 

Pozdravljen med nami

 

Po opisu je te?ko re? kaj bi bilo je pa mo?no, da nisi navajen dieslov saj je zvok precej druga?en kot pri bencinarju.

 

Aja, kolk pa so zate nizki obrati? Ta motor se nekako ne po?uti preve? dobro, ?e ga ho?e? pritisnit, ko ?e nima 1800 obratov. Pa? to ni 8 ventilski 1.9 TDI :P

 

Pozdravljeni fantje,

dovolite, da se vklju?im: imam enak avto M6 cd 121km l2005 , 93 tk

Opazil sem pa pri prostem teku motorja neko bren?anje oz.?ri?ek nekje v notranjosti oz spredjem delu motorja tik pod plasti?nim pokrovom. Samo, da se razumemo, webasto ni....zvok mi ni v?e?!A mi lahko kdo svetuje oz. pomaga, kaj bi to lahko bilo in kako naprej reagirati.Hvala vam vsem za odgovore in predloge/nasvete.lp mazy

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 117
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

  • 1 leto kasneje...

Da spet obudim temo. Takrat, ko sem nazadnje pisal, smo zamenjali tudi mikro jermen in skripajo? zvok pri mrzli ma?ini pod ?tand gasom ostaja in ga je zadnje ?ase zmeraj ve? se mi zdi. Ko dodam gas (nad cca. 1300 obratov), pa zvok izgine. Se mi zdi, da prihaja iz zaprtega plasti?nega dela, kjer je visokotla?na ?rpalka (zadeva na alternatorjem). Je kaj narobe z zobatim jermenom? Od menjave je minilo ene 4 leta in 75000km. Za pomo? se lepo zahvaljujem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da spet obudim temo. Takrat, ko sem nazadnje pisal, smo zamenjali tudi mikro jermen in skripajo? zvok pri mrzli ma?ini pod ?tand gasom ostaja in ga je zadnje ?ase zmeraj ve? se mi zdi. Ko dodam gas (nad cca. 1300 obratov), pa zvok izgine. Se mi zdi, da prihaja iz zaprtega plasti?nega dela, kjer je visokotla?na ?rpalka (zadeva na alternatorjem). Je kaj narobe z zobatim jermenom? Od menjave je minilo ene 4 leta in 75000km. Za pomo? se lepo zahvaljujem.

 

malo z wd40 ?pricni na lager ?ponarja mikrojermena, ?e utihne cvili lager, takih primerov je bilo veliko, na zobatem se je menjal ?ponar?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da spet obudim temo. Takrat, ko sem nazadnje pisal, smo zamenjali tudi mikro jermen in skripajo? zvok pri mrzli ma?ini pod ?tand gasom ostaja in ga je zadnje ?ase zmeraj ve? se mi zdi. Ko dodam gas (nad cca. 1300 obratov), pa zvok izgine. Se mi zdi, da prihaja iz zaprtega plasti?nega dela, kjer je visokotla?na ?rpalka (zadeva na alternatorjem). Je kaj narobe z zobatim jermenom? Od menjave je minilo ene 4 leta in 75000km. Za pomo? se lepo zahvaljujem.

 

Jermenico od alternatorja preglej..

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem ?e enkrat poslu?al in sem skoraj siguren, da ?kripa zobat jermen iz plastike nad alternatorjem. Tam je visokotla?na pumpa se mi zdi. Jermen s ?ponarjem je bil menjan 3 leta nazaj, naredil sem pa 75000km.

 

zvok ?kripanja: http://www.2shared.com/video/O5OZt-AK/MOV_0131.html

 

Ali mislite, da je jermenica alternatorja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel skoraj identicen zvok na jermenici (lagerju) sponarja mikrojermena, lahko je tud jermenica alternatorja, a bi prej rekel sponarja.

 

En kugel lager mam se za sponar - poglej v moji temi na prejsnji sestki. A si probal mal posprejat jermenico sponarja kot sem ti rekel?

 

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=244426

 

Evo moja jajca

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem na?prical ja, ampak kaj veliko se nisem upal in ni bilo ni? bolj?e. Le?aj napenjalca mikrojermena sem tudi zamenjal. Torej ostane samo jermenica alternatorja, vsaj upam da je to. Da res ni kaj v povezavi z zobatim jermenom. Imam ?ez 1000km servis pa bo pogledal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel skoraj identicen zvok na jermenici (lagerju) sponarja mikrojermena, lahko je tud jermenica alternatorja, a bi prej rekel sponarja.

 

En kugel lager mam se za sponar - poglej v moji temi na prejsnji sestki. A si probal mal posprejat jermenico sponarja kot sem ti rekel?

 

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=244426

 

Evo moja jajca

 

Sem ?e enkrat prebral in vidim, da si samo le?aj zamenjal in ne jermenice oz. rolce ?ponarja. In da je zarad le?aja ?kripalo, ker je mela jermenica luft? Kaj pa je tista zadeva na spodnji sliki, na kateri je klju??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?e enkrat prebral in vidim, da si samo le?aj zamenjal in ne jermenice oz. rolce ?ponarja. In da je zarad le?aja ?kripalo, ker je mela jermenica luft? Kaj pa je tista zadeva na spodnji sliki, na kateri je klju??

 

tisto je samo vzvod, saj jermenica je samo kovinski valj v kateri je le?aj, in ?e cvili cvili to, le?aj - 5?, ?ponar 270?.....pri meni je bil notri pesek ali podobno, ko ?mirgel papir, enak zvok, samo ko sem od strani z WDjem ?prical, kar konkretno, je spreminjal zvok in sem takoj vedel

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker jaz sem pa probal z vrha malo po?pricati. Bom danes pa malo bolj pa da vidmo. Ker le?aj smo pa ?e menjali in ?ponar sam po sebi je bil takrat ?e dober. A ta spodnji kole??ek/vzvod pa ne more cvilit oz. ?kripat?

 

ne z vrha po jermenu, ?im bolj od strani v le?aj. Spodnji zelo te?ko

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.