Skoči na vsebino

Nek zvok pri 6


Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 117
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ja, jaz sem tudi na par koncev ?e vpra?al, baje da se samo original dobi. No kakorkoli, jaz ?e vedno upam, da se da sam kak le?aj?ek tam zamenjat. Lahko pa da se motim..

 

Ej model ?ponar ni samo le?aj ampak le?aj z vzvodom, in crknil(?e je) je vzvod in ne le?aj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ce smo ze pri zvokih,meni pa ko stsnem sklopko se mi pojavi en zvok kot da neki cvili bi mogoe kdo vedu kaj je?avto ima skoraj 62t km prevozenih..

 

Pa sej si glih kar mel redni servis - pelji ga nazaj pa naj ti pogledajo kaj je to.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ce smo ze pri zvokih,meni pa ko stsnem sklopko se mi pojavi en zvok kot da neki cvili bi mogoe kdo vedu kaj je?avto ima skoraj 62t km prevozenih..

 

pri starih avtih je to ponavadi znak, da je ?el le?aj za sklopko (?e je to pri tebi ne vem oz. ?e ga sploh ima).

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

V?eraj sem zamenjal le?aj napenjalca mikro jermena in oba le?aja rolce. So bili ?e kar zdelani. In ko je avto neogret, se ?kripanje ?e vedno ogla?a. Ko pa se avto segreje, ?kripanja ni ve?. Kaj bi bilo lahko ?e narobe? Premalo napet jermen, ampak saj je ?ponar avtomatski, ali ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V svoji 30 letni praksi ?e NIKOLI nisem menjal ?ponarjev brez da bi zraven zamenjal tud jermen(mikro al pa zobat), in ?e noben ni nikol imel nobenega cviljenja izpod haube.

 

Sva?ta, super ste zrihtal. :zvizga:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej nismo menjal ?ponarjev ampak samo le?aje v njih, tako da je ?ponar prakti?no isti kot prej. A misli?, da je problem v jermenu in da je po letu in pol spet potreben menjave?

 

Lej zelo priporo?ljivo je da ob menjavi ?ponarjev ali pa le le?ajev le teh zamenjamo tud jermen, ker stro?ek je tolk minimalen da je ?koda nares delo na pol.Pa zobat jermen ko ga 1X napona? in ga vzame? dol in da? istega nazaj je veliko ve?ja mo?nost da ga strga kot ?e bi dal novega, pa glede na to da rabi? pol ure da ti pri dizlu strga zobat jermen(lahko ti poka?em kako enostavno je) je ?koda da ga nisi zamenjal, samo zdej je kar je.

Mikro jermen pa ?kripa ?e je slab-obrabljen, ali pa premalo napet.

 

 

Hvala bogu da mam bencinarja. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zamenjali smo samo le?aje in pride stro?ek samo za le?aje 20?. Nova cena za original napenjalec je 320? :blink: YavarYe X6V6 sicer pravi, da bi moral menjati tudi jermen ampak ga nismo, ker je napenjalec ostal isti. Zdaj pa ne vem :ne vem:

 

Nisem napisal da bi ga morali samo da je butasto ?e ga ne, dela je skor isto in pol ma? 120 kkm mir.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi menjal napenjalec zobatega jermena, bi itak zamenjal tudi jermen to sploh ni debate. Samo tukej pri mikro jermenu mi je pa malo ?udno, da bi bil po enmu letu in pol in 35000km potreben menjave. Samo zato ga nismo menjali. Ker tako kot si napisal, bi moral biti 120k km po velikem servisu mir... Mogo?e je pa tok slab material, da ga je ?e hudi? vzel in bi ga res bilo potrebno zamenjat, ?eprav je naredil malo kilometrov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi menjal napenjalec zobatega jermena, bi itak zamenjal tudi jermen to sploh ni debate. Samo tukej pri mikro jermenu mi je pa malo ?udno, da bi bil po enmu letu in pol in 35000km potreben menjave. Samo zato ga nismo menjali. Ker tako kot si napisal, bi moral biti 120k km po velikem servisu mir... Mogo?e je pa tok slab material, da ga je ?e hudi? vzel in bi ga res bilo potrebno zamenjat, ?eprav je naredil malo kilometrov...

 

Ok tle se nisva razumela, jaz sem razumel da ste menjali tudi kolesa na zobatem jermenu, se opravi?ujem.

Mikro jermen pa ?e cvili pa tud ?e ima malo kilometrov je lahko zjeban, slab materijal, ali pa vzmet v ?ponarju ne ?pona ve? jermena dovolj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok tle se nisva razumela, jaz sem razumel da ste menjali tudi kolesa na zobatem jermenu, se opravi?ujem.

Mikro jermen pa ?e cvili pa tud ?e ima malo kilometrov je lahko zjeban, slab materijal, ali pa vzmet v ?ponarju ne ?pona ve? jermena dovolj.

 

 

Ni panike :) vzmet v ?ponarju je OK, je reku. Zgleda, da je res pol jermen, ?eprav ne zgleda, da bi bil zjeban, ker ?e bi blo vidno, bi mi reku, da ga bo tud zamenjal. Mal bom po?akal in ?e ne bo bolj? oz. ?e slab?e, ga bomo pa zamenjal. Hvala za pomo? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.