Skoči na vsebino

Nek zvok pri 6


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Pri moji 6-ki 136 karavan se pojavlja en zvok: in sicer se ga sli?i samo od okrok 1300 do 2000 obratov nato pa izgine. Ne vem kako bi ga opisal, se pa ne pojavlja zmeraj.?e najbolj bi ga opisal kot neko potresavanje(kakor, da bi bilo nekaj oddisnejno)... pojma nimam. <_<

Druga?e avto dela ok. A je kdo imel kaj podobnega?

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 117
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

  • 2 meseca kasneje...

Zivjo,

 

zanima me, ?e si slu?ajno ?e ugotovil za kaj gre? Sam imam 6-tko dizel in se mi v?asih pri speljevanju pri nizkih obratih ogla?a nek zvok, ki sicer ni zelo glasen, je pa mote?. Avto imam ?ele slab mesec in ima 80.000 km (kilometri naj bi bili realni, preverjeno na servisu).

 

Res je da ?e nisem imel dizla in da se moram na malo glasnej?e petje ?e navadit :P , a vseeno je to malo bolj poudarjen zvok in je o?itno druga?en od obi?ajnega zvoka ma?ine. Je mogo?e razlog ta, da vozim ?e po 'bencinsko'... speljujem z zelo malo gasa?

 

Lep pozdrav!

 

p.s. klimo sem tudi izklopil

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zivjo,

 

zanima me, ?e si slu?ajno ?e ugotovil za kaj gre? Sam imam 6-tko dizel in se mi v?asih pri speljevanju pri nizkih obratih ogla?a nek zvok, ki sicer ni zelo glasen, je pa mote?. Avto imam ?ele slab mesec in ima 80.000 km (kilometri naj bi bili realni, preverjeno na servisu).

 

Res je da ?e nisem imel dizla in da se moram na malo glasnej?e petje ?e navadit :P , a vseeno je to malo bolj poudarjen zvok in je o?itno druga?en od obi?ajnega zvoka ma?ine. Je mogo?e razlog ta, da vozim ?e po 'bencinsko'... speljujem z zelo malo gasa?

 

Lep pozdrav!

 

p.s. klimo sem tudi izklopil

 

Pozdravljen med nami

 

Po opisu je te?ko re? kaj bi bilo je pa mo?no, da nisi navajen dieslov saj je zvok precej druga?en kot pri bencinarju.

 

Aja, kolk pa so zate nizki obrati? Ta motor se nekako ne po?uti preve? dobro, ?e ga ho?e? pritisnit, ko ?e nima 1800 obratov. Pa? to ni 8 ventilski 1.9 TDI :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, do sedaj sem samo malo brskal po forumu, ko sem pregledoval kak?ni problemi bi lahko bili z mojim ugledanim avtomobilom. Danes pa prvi? pu??am tudi pisno sled :D

 

No ja, ponavadi ne speljujem agresivno, zvok se namre? pojavi pri po?asnem speljevanju, tam nekje med 1000 in 1500 obrati, potem pa zgine... torej nekako takoj na za?etku speljevanja... ?e speljem z malo ve? gasa pa zvoka ni. Pa ne pojavi se vsaki?.

 

Pa ne vem ali je to normalno so pa? nizki obrati in zaradi prepo?asnega speljevanja?

 

LP in hvala za dobrodo?lico!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ni cvile?, pa avta tudi ni? ne strese .... no to bo sme?na prispodoba, sli?i se tako nekako t t t t tttt. In je bolj na kratko, takoj po speljevanju.

Pa je mogo?e res bol takrat, ko je avto mrzel.

 

LP

 

Ne, v prostem teku sem tudi to probal in se ne sli?i ni?. Kaj bi pa to lahko pomenilo, ?e bi tudi v prostem teku ropotalo?

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U, ne vem. To se slisi samo v?asih pri speljevanju in ?e to ko speljem bolj po?asi... zaropota od za?etka in tam do, mislim da 1500 obratov. Druga?e v prostem teku in med vo?njo ne ropota ni?...

 

?e pomislim, je res to takrat, ko je motor mrzel.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zivjo.

 

Glede tega zvoka: bil sem na servisu se je tip pelju en krog, pa reku, da ne ve kaj bi lahko bilo. Da pa ni nic husega....bwo...torej ko bom mel cez 8000 km veliki servis mi bodo pogledali se to. Sem pa naredil ze skoraj 8000km od takrat pa je se vse u redu. Zvok je pa tezko opisat. Kot sem ze zgoraj napisal se ne pojavi zmeraj in se to, ce pospesujes pocasi. Pojavi pa se pri mrzlem in ogretem motorju. Pojavi pa se tam okrog 1400 do 1800/1900 obratov. Ce pa ?e z nule pohodis ga pa ni....tko da...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

 

no sem danes malo bol pozorno poslu?al in probaval. To, mogo?e bi lahko opisal tudi kot tak tak tak (samo ni prav hudo na glas, je pa jasno, da ni obi?ajno brnenje motorja), se pojavi samo pri hladnem motorju, prvih nekaj minut in samo pri po?asnem speljevanju. Sem probal tudi v prostem teku dat malo gasa in ?isto na kratko malo zabrni (tudi to samo pri hladnem motorju)... Bi to lahko bil kak?en jermen? So ?e kak?ni drugi znaki, ki bi lahko pokazali na to? Labi, kaj pa ?obe? Lahko ?e kako druga?e stestiram ali direktno na servis?

 

Kowkele, me prav zanima kaj ti bodo rekli na servisu...

 

Allyssa, tudi jaz v?asih ne sli?im ni? :D ... drugi dan, ko sem imel avto sem v mestu ?akal v kri?i??u na zeleno lu? in se medtem nekaj igral z radijem... potem pogledam na semafor in se ravno pri?ge rde?a lu? ?zmeden? spet! pogledam v vzvratno ogledalo in si ena gospodi?na puli lase ter mi maha s pestjo... no ja, potem sem pri ponovni zeleni zelo hitro speljal... :P

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

 

Pribli?no 1 mesec sem lastnik mazde 6 SC 136 KM, l.2004 (146000 km).

Danes so se mi za?eli pojavljati podobni glasovi kot so opisani zgoraj in sicer pri 1000 - 1500 rpm. Tako, da za?nem jutri tudi jaz iskati vzroke za glasove pri serviserjih. Upam, da glasovi niso povezani s turbino, ker zna to potegniti za sabo kar lepe stro?ke.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

 

Pribli?no 1 mesec sem lastnik mazde 6 SC 136 KM, l.2004 (146000 km).

Danes so se mi za?eli pojavljati podobni glasovi kot so opisani zgoraj in sicer pri 1000 - 1500 rpm. Tako, da za?nem jutri tudi jaz iskati vzroke za glasove pri serviserjih. Upam, da glasovi niso povezani s turbino, ker zna to potegniti za sabo kar lepe stro?ke.

 

Brez panike ?e nobeni 6ki ni crknila turbina vsaj z takimi zvoki,ko turbina crkne ne ropota ampak avto ne gre nikamor ve?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zadeva je slede?a :)

 

jaz bi skoraj upal trditi, da je zvok od oz. zaradi sklopke, namre? to?no pri teh obratih pri speljevanju se pojavlja en tak ropotajo? zvok, zvok se pojavlja tudi pri prestavljanju, seveda ?e pozorno poslu?ate..

 

se pa pojavlja pri ve?ini dizelskih 6k do 2005, serijska finta baje... neko? prebral na enem nem?kem forumu...

 

na servisu pa ?e nisem vpra?al, je pa zadeva kao serijska napaka, v materialu, in pa se ne menja v garanciji :(

 

ko se pa avto ogreje in je tudi sklopka dobro ogreta, pa tega zvoka ve?inoma ni...

 

nekaj je opisano tukaj:

 

http://www.epinions.com/auto_Make-2004_Maz...isplay_~reviews

 

 

pa v tem artiklu (upam da bo kmalu nazaj)

 

http://forum.mazda6tech.com/about1569.html

 

?e kaj ostalih informacij pa tudi tukaj:

http://www.mazda6tech.com/index.php?option...25&Itemid=1

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez panike ?e nobeni 6ki ni crknila turbina vsaj z takimi zvoki,ko turbina crkne ne ropota ampak avto ne gre nikamor ve?.

 

 

Hvala za tola?bo glede turbine.

 

Pri meni se zvok pojavlja tudi ko je motor vro?. Zvok je podoben kot s bi se nekje neko ohi?je oz. kaj podobnega drgnilo ob kaj drugega. Je pa nekje v bli?ini turbine. Sicer je zadeva nekoliko te?ko preverljiva, ker se zbok najbolj glasno poka?e med vo?njo (cca 1800 rpm), na mestu se pa glas sli?i samo ?e za kratek ?as potisnem na plin (pri cca 1100 rpm).

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za tola?bo glede turbine.

 

Pri meni se zvok pojavlja tudi ko je motor vro?. Zvok je podoben kot s bi se nekje neko ohi?je oz. kaj podobnega drgnilo ob kaj drugega. Je pa nekje v bli?ini turbine. Sicer je zadeva nekoliko te?ko preverljiva, ker se zbok najbolj glasno poka?e med vo?njo (cca 1800 rpm), na mestu se pa glas sli?i samo ?e za kratek ?as potisnem na plin (pri cca 1100 rpm).

 

LP

 

Tole bi bilo treba preverit v ?ivo... najbolj? v primerjavi z zvokom kak?ne druge ?estke diesel.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najden vzrok za ?uden zvok pri nizkih obratih. Ohi?je v katerem se nahaja zra?ni filter se je stikalo ob notranji blatnik ter ker so o?itno v obmo?ju 1400 do 1800 rpm najve?ji tresljaji motorja, je bilo v tem obmo?ju tudi sli?ati zvok v kabino, ki se je prena?al po ?koljki avta.

Pri odkrivanju tega zvoka najden nov ?uden zvok pri 2400 rpm. Mislim, da je v turbini (saj se nahaja na desni strani motorja - gledano s prednje strani proti kabini)

 

LP Dare

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.