Skoči na vsebino

Nek zvok pri 6


Priporočeno sporočilo

LP,

 

evo, da ?e poro?am o mojem 'problem?ku'. Prej?nji teden sem bil na servisu in so ugotovili da tisto tresenje povzro?a DFT ventil (upam, da sem prav zapisal) in da ni panike. So mi ?e updatali software (pa zamenjali plo??ice in neke plo?evinke zavor) in to je to. Avto, se mi zdi, da res lep?e dela, pa hvala bogu, ni? ve? ne cvilijo zavore :jupiii: .

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...
  • Odgovori 117
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

zadeva je slede?a :)

 

jaz bi skoraj upal trditi, da je zvok od oz. zaradi sklopke, namre? to?no pri teh obratih pri speljevanju se pojavlja en tak ropotajo? zvok, zvok se pojavlja tudi pri prestavljanju, seveda ?e pozorno poslu?ate..

 

se pa pojavlja pri ve?ini dizelskih 6k do 2005, serijska finta baje... neko? prebral na enem nem?kem forumu...

 

na servisu pa ?e nisem vpra?al, je pa zadeva kao serijska napaka, v materialu, in pa se ne menja v garanciji :(

 

ko se pa avto ogreje in je tudi sklopka dobro ogreta, pa tega zvoka ve?inoma ni...

 

nekaj je opisano tukaj:

 

http://www.epinions.com/auto_Make-2004_Maz...isplay_~reviews

pa v tem artiklu (upam da bo kmalu nazaj)

 

http://forum.mazda6tech.com/about1569.html

 

?e kaj ostalih informacij pa tudi tukaj:

http://www.mazda6tech.com/index.php?option...25&Itemid=1

 

 

?ivjo,

 

?e en mesec sem novi lastnik Mazde 6 CD136 letnik 2005. Avto ima 99000km. Tudi meni se je za?el pojavljati nek ?uden zvok. Najbolj se ga sli?i, ko imam v vzvratni prestavi tik preden spustim skplopko do konca pa tudi v?asih iz druge v tretjo. Kot nek klk. Vendar ne vedno. Zvok se sli?i tudi, ko avto ugasne?, kot zadnji zvok preden ma?ina utihne, spet klk, spet v?asih. Zanima me, ?e kdo ve, ?e gre to za isto zadevo kot je napisal KAALman. Ali je to znak, da bo ?la kmalu sklopka ali kaj drugega?

Hvala za odgovore.

 

P.S. Druga?e sem pa po enem mesecu uporabe z avtom zelo zadovoljen in mi ni ?al nakupa :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

no ja, zdaj se pa je ?e pri meni za?el pojavljati neki cvile?i zvok <_<

ne zmeraj, ampak vse pogosteje in sicer pri po?asnem speljevanju (ali pa tudi pri prenizkih obratih), ne glede na to, ?e je motor hladen/topel. zvok je pa taki neki cvile?.. ?e pohodim gas ni panike, ?e pa se moram peljati v stoje?i koloni ali pa na parkiri??u pa lih ni fajn..

 

<_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

no ja, zdaj se pa je ?e pri meni za?el pojavljati neki cvile?i zvok <_<

ne zmeraj, ampak vse pogosteje in sicer pri po?asnem speljevanju (ali pa tudi pri prenizkih obratih), ne glede na to, ?e je motor hladen/topel. zvok je pa taki neki cvile?.. ?e pohodim gas ni panike, ?e pa se moram peljati v stoje?i koloni ali pa na parkiri??u pa lih ni fajn..

 

<_<

 

Pozdravljen!

 

Kot vidim vas je kr neki s tem ?udnim zvokom.

Jaz imam Mazdo6 disel 1 leto. Sicer pa prisegam na mazde. Imam tudi mazdo 323f ?e 8 let -res odli?en avto brezhiben.

No z 6-ko sem imel podoben problem. Sem se ?e vstra?il, da je kaj narobe. Imam pa odli?nega mehanika in mi je takoj rekel, da je vebasto - se nonstop vklju?uje. ko mi ga je izklopil tega zvoka ve? ni, pa ?e poraba je za 0,4 manj?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Kot vidim vas je kr neki s tem ?udnim zvokom.

Jaz imam Mazdo6 disel 1 leto. Sicer pa prisegam na mazde. Imam tudi mazdo 323f ?e 8 let -res odli?en avto brezhiben.

No z 6-ko sem imel podoben problem. Sem se ?e vstra?il, da je kaj narobe. Imam pa odli?nega mehanika in mi je takoj rekel, da je vebasto - se nonstop vklju?uje. ko mi ga je izklopil tega zvoka ve? ni, pa ?e poraba je za 0,4 manj?a.

 

Sva?ta, ne more? verjamit, tud "stru?koti" niso ve? to kot so v?asih bili. :ne vem:

 

Kot bi ti rekel hodi okrog brez gat, ji nebo treba menjat in prat. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce je ta odlicen mehanik pol sem jaz ful sit ta hip

 

He,he,Labi,ta bo verjetno bolj te?ka. :D

 

...se pravi,da ?e te zafrkava recimo Cd player v 6-ki,odmontira? cel radio ven in je zadeva re?ena. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm.... webasto se je meni zdaj po jiutrih tudi vklju?eval, ko je blo tam okoli 4,5, pa tja do 8, v?asih celo do 10 stopinj... ?ez dan, ko se je ogrelo pa seveda ne.... tak da s tem pa? ni ni? narobe....

 

vpra?anje je, kaj kateri od vas razume kot ?uden zvok, ali pa ?uden cvile? zvok

 

 

pri 6kah je rad zacvilil zunanji jermen, se pravi jermen klime.... ampak to se nama?e pa je OK.... so meni ravno to uredili zadnji? na servisu.... (nama?e oz. na?prica se s posebnim sprejem za jermene :) )

 

pa Yavarja vpra?ajte... ?e ho?te met avto brez posebnih zvo?nih efektov, kupte bencinca :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

wow... :danzoman::danzoman:

 

sem se nasmejal zdele glede tega mehankarja, ker ta je pa res car, da ga lahko i??e? pod soncem.. :hohoho:

 

Sicer pa vsakemu svoje sam ne jamrat pozimi zakaj avto ne greje. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm.... webasto se je meni zdaj po jiutrih tudi vklju?eval, ko je blo tam okoli 4,5, pa tja do 8, v?asih celo do 10 stopinj... ?ez dan, ko se je ogrelo pa seveda ne.... tak da s tem pa? ni ni? narobe....

 

vpra?anje je, kaj kateri od vas razume kot ?uden zvok, ali pa ?uden cvile? zvok

pri 6kah je rad zacvilil zunanji jermen, se pravi jermen klime.... ampak to se nama?e pa je OK.... so meni ravno to uredili zadnji? na servisu.... (nama?e oz. na?prica se s posebnim sprejem za jermene :) )

 

pa Yavarja vpra?ajte... ?e ho?te met avto brez posebnih zvo?nih efektov, kupte bencinca :D

 

Meni so povedali stru?koti na servisu,da webasto deluje tako,da se res vklaplja tja do 8 stopinj.

Ampak,?e ima? kratko relacijo in takoj ugasne? avto se,ko ga pozneje pri?ge?, pri?ge webasto tudi,?e je zunaj 18 ali ?e ve? stopinj,ker recimo zjutraj ni zaklju?il operacije.In res sem opazil,da se ?e posebej zgodaj spomladi to dogaja-tudi,ko pi?i sonce je delal.No,sedaj ko je pri nas tudi zjutraj topleje pa je v redu.

 

Tej "?udni" zvokovi so najverjetneje ?isto obi?ajne stvari pri dieslih.Jaz sem tudi na za?etku vse poslu?al,sedaj pa ne ve?.Sem se ?e navadil,da imam Diesel power. :bravo:

 

Edino,ko obrnem volan skrajno v vsako smer,me nervira "mrmranje" servota.Mah,ni? huj?ega-pa? ne obra?am na full,pa je. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edino,ko obrnem volan skrajno v vsako smer,me nervira "mrmranje" servota.Mah,ni? huj?ega-pa? ne obra?am na full,pa je. ;)

 

Saj to ga itak ne sme?, ?e ho?e?, da ti servo pumpa vzdr?i dolgo ?asa.

 

Pri novi ?estki pa to ni ve? problem saj je servo elektri?en :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to ga itak ne sme?, ?e ho?e?, da ti servo pumpa vzdr?i dolgo ?asa.

 

Pri novi ?estki pa to ni ve? problem saj je servo elektri?en :bravo:

 

Kaj pa....?e ti zmanjka med vo?njo elektrike?? :jezicek:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa....?e ti zmanjka med vo?njo elektrike?? :jezicek:

 

pa pi?i? v 1. elektri?ni drog, ki ga vidi? ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to ga itak ne sme?, ?e ho?e?, da ti servo pumpa vzdr?i dolgo ?asa.

 

Pri novi ?estki pa to ni ve? problem saj je servo elektri?en :bravo:

 

Pri sviftu je tudi elektri?en. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pozdravljeni,

 

Tale isti problem z istim zvokom, kot da bi bil motor od?rawfan pri nizkih obratih imam tudi jaz pri svoji 6ki. Z Javarjem sva ugotovila da je problem v natezalcu pri jermenu od alternatorja. Kajti ta je ?e iztro?en.

 

Lep dan,

mazda-kaan-e1-future-car.jpg

www.vetoband.net

www.myspace.com/vetoband

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ducky, jaz imam isti problem, pri natanko 1250 obratih, ne glede na prestavo (konec 1., za?etek 2., tudi 3. ?e gre? po jajcih), sploh kadar zelo po?asi speljem.. Nek kovinski zvok, ki ob pospe?evanju izgine. Torej, peljal na servis, so povedal da je nemogo?e, da ugotovijo kaj bi to blo, ker je verjetnost 1:100000 da odkrijejo. Evo, to je moja zgodba, mam pa M3 diesel in ja, BLAZNO ME MOT!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ducky, jaz imam isti problem, pri natanko 1250 obratih, ne glede na prestavo (konec 1., za?etek 2., tudi 3. ?e gre? po jajcih), sploh kadar zelo po?asi speljem.. Nek kovinski zvok, ki ob pospe?evanju izgine. Torej, peljal na servis, so povedal da je nemogo?e, da ugotovijo kaj bi to blo, ker je verjetnost 1:100000 da odkrijejo. Evo, to je moja zgodba, mam pa M3 diesel in ja, BLAZNO ME MOT!

 

Poglej kaj ti dela napenjalec mikro jermena, ponavadi crkne hiravlika in potem"opleta" okrog in ropota.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ampak a ropota samo pri to?no dolo?enih obratih, je to mo?no?

 

To ni samo mo?no tako je.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.