Skoči na vsebino

Nek zvok pri 6


Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...
  • Odgovori 117
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

hmm.... webasto se je meni zdaj po jiutrih tudi vklju?eval, ko je blo tam okoli 4,5, pa tja do 8, v?asih celo do 10 stopinj... ?ez dan, ko se je ogrelo pa seveda ne.... tak da s tem pa? ni ni? narobe....

 

vpra?anje je, kaj kateri od vas razume kot ?uden zvok, ali pa ?uden cvile? zvok

pri 6kah je rad zacvilil zunanji jermen, se pravi jermen klime.... ampak to se nama?e pa je OK.... so meni ravno to uredili zadnji? na servisu.... (nama?e oz. na?prica se s posebnim sprejem za jermene :) )

 

pa Yavarja vpra?ajte... ?e ho?te met avto brez posebnih zvo?nih efektov, kupte bencinca :D

 

 

Pozdravljeni,

 

Tale isti problem z istim zvokom, kot da bi bil motor od?rawfan pri nizkih obratih imam tudi jaz pri svoji 6ki. Z Javarjem sva ugotovila da je problem v natezalcu pri jermenu od alternatorja. Kajti ta je ?e iztro?en.

 

Lep dan,

 

 

No, pa smo ?e ...kolk nas je? :D

Sm tud razmi?lju, da bi kr lager napenjalca in jermen zameju... :ne vem: na sti?i??u (na ?ivih) zgleda jermen ?e rahlo "nacefran" :whatever:

Ampak, kot zaklet, vendno ko pridem k serviserjem, jajca no?ejo cvilt, sam ko se po mestu furam me jeb... :P

 

ducky, jaz imam isti problem, pri natanko 1250 obratih, ne glede na prestavo (konec 1., za?etek 2., tudi 3. ?e gre? po jajcih), sploh kadar zelo po?asi speljem.. Nek kovinski zvok, ki ob pospe?evanju izgine. Torej, peljal na servis, so povedal da je nemogo?e, da ugotovijo kaj bi to blo, ker je verjetnost 1:100000 da odkrijejo. Evo, to je moja zgodba, mam pa M3 diesel in ja, BLAZNO ME MOT!

 

 

Vzemi ono zadevo, k jo majo dohtarji za poslu?at "dihanje" pri prehladu, gripi.... jebat ga, ?e se ne spomnem imena :P in snami dol slu?alko, da ostne samo cev

...uglavnem, enga posadi za volan, pa nej da v prestavo, pa ro?no zategne, pa dodaja gas ob spu??anju sklopke, ti pa uno zadevo na uhe in se idi doktorja ma?ine... :lol:

 

Tk sm jst diagnosticiral toti jermen?ponar, ko tud ni hotu cvilt takrat, ko bi men pasal, sam ob specifi?nih pogojih, ustrezni klimi in mno?ici "poslu?alcev" oz. publike okoli avtomobila... o?itno je hotu met ustrezno pozornost :hohoho:

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem pred dnevi opazil,da ko menjam ali pa ko obrnem volan,na volanu ?utim,kot da ima nekaj spredaj luft-naredi nekaj kot TOK.

Tudi,?e vozim po?asi in dodam gas se pojavi ta zvok in to tudi ?utim na volanu.

?e pa obrnem volan na mestu,pa tega ni-samo med vo?njo. :whatever:

Ali je imel kdo kaj podobnega?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem pred dnevi opazil,da ko menjam ali pa ko obrnem volan,na volanu ?utim,kot da ima nekaj spredaj luft-naredi nekaj kot TOK.

Tudi,?e vozim po?asi in dodam gas se pojavi ta zvok in to tudi ?utim na volanu.

?e pa obrnem volan na mestu,pa tega ni-samo med vo?njo. :whatever:

Ali je imel kdo kaj podobnega?

 

A se to najbolj ?uti, ko malo bremza?, pa potem spusti?, pa spet bremza? - spusti?, ali pa potem takoj malo pospesi??

?e ja, potem je roka hin. Bo treba menjat to roko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vilce oz. kon?niki dobivajo luft ...pel na optiko /servis, pa ?e bo? rihtu, rihti obe strani hkrati! ;)

 

...grazie,bo treba zapeljat k mehaniku-sam je tenutno tudi on na zasu?enem dopustu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex je pa ?e ena mo?nost in sicer v volanu je en feder, ki ob?asno dela take zvoke. Sicer ti pa naj na servisu povejo kaj je to pa ne pol pozabt napisat re?itve :D

 

samo meni se to dogaja med vo?njo-ko recimo spustim gas pa ga naenkrat dodam.No tudi,ko obrnem-v obe smeri. <_<

bom pa javil,ko re?im stvar,kaj je bilo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni ?isto isto samo kot sem jaz dobil informacijo da imam luft na gredi pomoje in da ni ?e kriti?na je pa nadle?na.

 

Si to "gred" imel v mislih polosovino , os ki gre iz menjalnika do kolesa ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a misli?,da bi lahko bio to narobe? :whatever:

 

Gred ne dela te?av, lahko pa homokineti?ni zglob ki je na koncu. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

?e dolgo noben ni pisal :) Matr, zadnjih par mesecev tut moja ?estka spu??a ene take kovinske tolkajo?e zvoke ob speljevanju do ene 1700 obratov, pa tudi recimo ?e je v prostem teku pa pri?gem klimo. Ko je motor zgleda mal bolj obremenjen, takrat se isto sli?i ta zvok. Striktno kovinski.

 

No par dni nazaj je bil menjan mikro jermen, ker ga je vtrgalo na avtocesti. Ampak ropotalo je itak ?e pred tem. Kako ste ostali re?ili to?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e dolgo noben ni pisal :) Matr, zadnjih par mesecev tut moja ?estka spu??a ene take kovinske tolkajo?e zvoke ob speljevanju do ene 1700 obratov, pa tudi recimo ?e je v prostem teku pa pri?gem klimo. Ko je motor zgleda mal bolj obremenjen, takrat se isto sli?i ta zvok. Striktno kovinski.

 

No par dni nazaj je bil menjan mikro jermen, ker ga je vtrgalo na avtocesti. Ampak ropotalo je itak ?e pred tem. Kako ste ostali re?ili to?

 

A spet ti!! :P Pa kaj te zadne cajte neki jebe zverina?? :huh:

 

Zadni? ko sma se dobla se mi je zdel da ti lepo laufa ma?ina??ni mi jasno..a se ti dogaja ko je ma?ina hladna..ker je tud na moji ma?ina mal bol glasna ko je hladna(nekak tak zvok: tok, tok, tok..pri speljevanju)..sam ko se ogreje je pa ql

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Hm, a to lahko spet na cesti ostanem, ?e izdahne?

2. A se to menja en le?aj, nekaj sem bral na forumu. Tisto je najbr? drugo?

 

Ne bo izdahnu, samo skozi bolj bo mote?e, zapel se do jureta.

Kos je kr konkreten in cena tud.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma za ceno vem j. Sj zato me pa zanima, ?e je varianta, da se kak del zamenja, ne pa ?e pol kile ?elezja :)

 

?e je 100% to to, se menja ve? kot kila ?elezja. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz imam podoben primer. Zvok se sli?i pri hladnem motorju iz predela mikro jermena oz. njegovega napenjalca pri ?tand gasu. Ko je motor ogret, zvok izgine in pa tudi pri mrzlem motorju nad 1300 obrati ga ni sli?ati. Mikro jermen je bil zamenjan pri 105000km, sedaj pa imam 140000km. Napenjalec takrat ni bil menjan. Ali bo tudi pri meni napenjalec potreben menjave? Kak?na je pa kaj cena?

 

LP Mitja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.