Skoči na vsebino

M6 - redni servis 20.000 km


Priporočeno sporočilo

ok moj totalno nestrokovn mnenje,..

 

?e pogleda? recimo na mazdi delajo 3.5h servis pa na 20.000km

 

na kk?nem drugem avtu pa 1uro pa na 30.000km

 

zdj mi pa povej kok mazd si ?e vidu ob cesti pa da ?akajo na avto vleko,..al pa clo na avtovleki?

 

js osebno dam pa? raj 100EUR ve? pa da sem ziher, kukr pa da sm brez avta zarad malomarnosti, ker so pa? na servisu neki spregledal pa bi lahko popravl in prepre?l kk?no huj?o okvaro :ne vem:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi dal 200 eur vec, ce bi zagotovo vedel, da je bil moj avto 3.5h aktivno na dvigalu in da so poceli se kaj drugega kot zamenjali olje in filter, da so v dodatnih 2.5 urah pregledali celoten avto in vse sravfe na njem... Ampak izkusnje pac kazejo drugace.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men pa na vsakem servisu pogledajo vse...

recimo nafilajo tudi rezervno gumo (to je ponavad moj "test")

pa se namazejo zadnja vrata z mastjo, ker ne vem zakaj vedno se tezko zapirajo/odpirajo (mogoce, ker niso toliko v uporabi?)

itd itd

skratka dragi so res, sam vsaj ne fusajo (moja izkusnja)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm,Labi in kam hodi? ti to na tak orenk servis? :whatever: Pa a ma? ti to tam kake veze ali misli?,da to naredijo vsem? <_<

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem na mazdi 6 pri 80.000 spraseval kdaj je veliki servis, so se delali neumnega in govorili, da velikega servisa sploh ni!!!!!!!!! Splet okoliscin je nanesel da sem 100.000 se peljal na uradni servis zaradi garancije, potem pa takoj stran od njih.

Ima? dizla ali bencinarja?? Ker pri dizlih veliki servis je (jermen in te stvari...), pri bencinarju 1.8 (120) pa ga dejansko ni, ker naj bi imel verigo, ki se menja pri 240.000 km. Vsaj tako so mi rekli na Gami, kjer sem imel pred kratkim servis.

 

Pa ?e ceni mojih dveh dosedanjih rednih servisov:

- 64.000 km: 208 eur

- 82.000 km: 203 eur

 

Koliko je pa za prve 3 servise pla?al prej?nji lastnik pa ne vem. :P

Olje vedno prinesem s sabo (sem ga vra?unal v zgornje cene). Ob teh va?ih cenah servisov me je pa kar minilo, da bi enkrat v bli?nji prihodnosti menjal za M6 dizel. :P Pa ?e sedanja M6 mi lepo slu?i, po dobrem letu in pol nimam nobene pripombe. :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No pred kratkim sem tudi jaz bentil...

 

Po zadnjem servisu ce se tema suce okol avtov, vsakega prasam koliko mu mehankarji ponucajo za menjavo olja, sveck itd...

Bom povedal za sodelavca, ker me se zdaj jebeta v glavo, odkar sta vidla racun:

1. Lancia: uradni servis mu delal 45 minut racunal 1h

2. Ranault: lokal mehankar 30 minut, ker je pac kolega mu drgac racuna

 

Mislim da 3,4 ure res nimajo pod milim bogom kaj delat.

 

Prav zagrabilo me je, da bom eno soboto sosedu zatezil in "okupiral" delavnico, ter se stopal koliko casa bom jaz porabil za menjavo olja, in vseh prckarij, ki jih opravijo na servisu. Pa se v zivljenju nisem pocel tega sam.

 

Ce sta Clarkson in Hammond uspela to opravit v eni uri... how hard can it beeeee... :D

 

Kot sem ze prej omenil, sem pripravljen placati vec da je narejeno kot je treba, samo.... je nekje meja.

 

PS info o mojih servisih:

1. je bil okoli 140?, "sprejemljiva" cena za samo menjavo olja

2. servis 300? s popsutom je potem blo 250? za menjavo olja in sveck + "pregeld" (o katerem sem se ze razpisal)

3. servis: aint gonna happen there... :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes imam servis na 250 kkm in ?e vem koliko me bo stalo, olje + filter cca 70 ? in dobre pol ure me?kanja-dela. Druga?e je moj rekord dobrih 15 minut. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes imam servis na 250 kkm in ?e vem koliko me bo stalo, olje + filter cca 70 ? in dobre pol ure me?kanja-dela. Druga?e je moj rekord dobrih 15 minut. :bravo:

 

No ?e enkrat tok kilometrov pa sva e skupi :D:P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? nov avto pa ho?e? garancijo obdr?at ti kanal doma ?al ?ist ni? ne pomaga... to je pa? prekletstvo novih avtomobilov: dragi za kupit, dragi za vzdr?evat; majo pa pa? druge pluse, ki odtehtajo tudi to ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo primerjave Mazda 323F BJ 2001:

 

zadnji 4 servisi :)

 

post-11-1184481232_thumb.jpg post-11-1184481248_thumb.jpg

post-11-1184481260_thumb.jpg post-11-1184481272_thumb.jpg

 

2 dni nazaj sem sam zamenjal mikrojermene (prej?nji se je en za?el lu??iti), ker so na servisu 32?+DDV/kom, za oba sem dal pa 15? (GATES- Euroton) in pa eno uro mojega dela...

 

meni se te va?e cifre okrog 250-300? sploh ne zdijo tak velike...

 

aja pa ?e MES mam leto dni :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.