Skoči na vsebino

Dyno dan


Marko_mx-3

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 115
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Sej kilometri sploh nimajo takega vpliva na KM...sploh pa ne pri mazdah!

 

Sicer pa. ?e moje mnenje. Jst sploh nisem nekak razo?aran nad 150hp. Zakaj? Hm...na prvi pogled se mi je itak zdelo ful malo, ampak po razmisleku je to to...

 

Razmi?ljat je treba takole:

 

-serijska razlika med 2.5 in 2.0 je cca. 25hp

-po pri?evanju vseveda, doda kolektor min. 15-20 max hp?!

 

to pomeni, da je teh 25hp razlike skrito v 10 hp razlike izmerjenih in 15(min.) kolektorji po trditvi vseveda!

 

Ker pa seveda nisem tako khm...neumen recimo, razmi?ljam druga?e... Seveda kolektor doda moooogo?e dobre 10-15 hp, ampak - ?e upo?tevamo da se obenem odstani KAT (ki ga jst itak nimam).

 

Tako da moja razlaga je naslenja. Razlika, med mano in Zemirjem je 15hp (bi naj on vse skupaj pridobil). Jst pripisujem slabe 10hp (recimo 8) kolektorju, ene 2hp temu, da sm jst opravil prej dokaj hard vo?njo z mojim, kar bi pomenilo glede na pozicijo filtra in pregretost celga pleha tiste 2hp minusa. Pa naslednje 5 hp bi pripisal me?anici dejavnikov (on ima CAI, jst ne...poleg tega mam jst gor filter iz obrnjene mazde na streho...nikoli spucan pa ni?...sam gor natakjen...poln olja, ki ga je prek vrglo...itd itd...)

 

Men so podatki ?ist kul in realni. :ne vem:

 

Sicer pa ?e ?e gledamo osnovo (vsevedo izjavo koliko kolektor doda...) in vzamemo, da doda 20KM...sem potem jst nameril 5 hp ve? od Zemirja?!

 

Ali druga?e... ?e ima on 143 serijsko plus kolektor...potem bi moral on namerit 160...in je tut blo 20 premal...

 

Pa pustmo raj to debato. Jst sm ful zadovoljen s storitvijo in tudi z mojim aftekom in motorjem tak da...

 

Sicer pa... Jst sm zagovornik turbin (sedaj sm pa? zagovornik V6 + turbo) in se ne j**** za tistih 5 KM :P

 

Upam, da nism koga u?alu s tem mnenjem...

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, vidim da ste se fino mel. ?koda, da sem bil na morju, ker tud mene zanima kolk konji?ev ?e ima Mia Bella :ne vem:

Kako je Matej dobu 5KM? Kaj je CAI? Pa ve?no vpra?anje - a ?portni filter doda kaj KM al sam prdi v prazno? Aj pa kolko $$$ na osebo?

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Tich mogo?e si narobe razumel vse skupaj.Nisem mislil v primerjavi z mojim avtom ampak na splo?no in da ima mazda izgube kajti 16 KM ni ravno malo!? :ne vem: .Glede kolektorjev je vseved rekel da bom dobil max. 5KM (kar pomeni da sem lahko dobil konja ali dva) zaradi serijskega izpu?nega sistema!!!Z zelo dobrim izpu?nim sistemom se dobi tam do 10-12 HP!!!Cai pa ne vem ?e doda itak je bil tok vro? zrak tam da ne vem ?e je kaj pomagal sploh pa se mora? peljat da Cai deluje ker mrzel zrak piha v njega kar je tudi point vsega tega .Tako ?e realno gledamo je moja mazdica izgubila v 140k kilometrov 10 KM tvoja pa 16 KM v 300k KM kar pomeni da se z kilometri izgublja mo?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No to je pravo merjenje mo?i pri konjih :bravo::hohoho::hohoho::hohoho: hec!!!

 

Pa saj jemel tist pihavnik k je pihal 100km/h

morda pa bi malo pomagalo ?e bi bile hevbe odprte in tako malo bol bilo hladno motorju!!!

(no tako sm videl pri nekih meritvah na valarjih)

 

Drga? bi se pa treba blo menit vsak zase, in pod ve?ir ali zgodaj zjutraj kjer je zadeva z ozra?jem vred hladna!!!

 

Tukaj bi pa se malo poznalo ?e!!! Mar ne!!?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No to je pravo merjenje mo?i pri konjih :bravo::hohoho::hohoho::hohoho: hec!!!

 

Pa saj jemel tist pihavnik k je pihal 100km/h

morda pa bi malo pomagalo ?e bi bile hevbe odprte in tako malo bol bilo hladno motorju!!!

(no tako sm videl pri nekih meritvah na valarjih)

 

Drga? bi se pa treba blo menit vsak zase, in pod ve?ir ali zgodaj zjutraj kjer je zadeva z ozra?jem vred hladna!!!

 

Tukaj bi pa se malo poznalo ?e!!! Mar ne!!?

 

Jaz sem imel dve merjenji eno z odprto havbo in eno z zaprto in je pokazalo isto tako da ni to to mogo?e da imajo kje drugje zadevo ki piha mrzel zrak in tam pomaga :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa razlike med sami merilnimi napravami!!

 

Mislim tako da bi ?el merit ?e kam drugam Senico imam v mislih!!!

Pa? samo ferbec me matra!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa razlike med sami merilnimi napravami!!

 

Mislim tako da bi ?el merit ?e kam drugam Senico imam v mislih!!!

Pa? samo ferbec me matra!!!

 

Ja toliko pa spet ne vem :P:hohoho:

Sem pa sli?al da v Senici ?ele narobe ka?e ?e bi ?el in ko bom ?el naslednji? grem na RSR pa bomo videli kako pa kaj :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drga? bi se pa treba blo menit vsak zase, in pod ve?ir ali zgodaj zjutraj kjer je zadeva z ozra?jem vred hladna!!!

 

Tukaj bi pa se malo poznalo ?e!!! Mar ne!!?

 

Seveda, naslednji? se bomo zmenili v petek ob 21ih.

 

kaj pa razlike med sami merilnimi napravami!!

 

Mislim tako da bi ?el merit ?e kam drugam Senico imam v mislih!!!

Pa? samo ferbec me matra!!!

 

Valji od Senice so na slabem glasu tako da to sploh odpade.

Aja a ima? ti feti?e na klicaje in vpra?aje??!!?? :ne vem:

 

Ja toliko pa spet ne vem :P:hohoho:

Sem pa sli?al da v Senici ?ele narobe ka?e ?e bi ?el in ko bom ?el naslednji? grem na RSR pa bomo videli kako pa kaj :D

 

Ne priporo?am. Velja, da hodi? na iste valje saj lahko pride do razlik med valji. Da ka?ejo tile valjarji prav jim verjamem saj konec koncev so Marlborotu (Primera 2.0) in Mateju pokazali ve? konjev torej na dol gotovo ne la?ejo. Poleg tega je rekel da so en dan prej merili CTR in je pokazalo samo 3 konje manj kar je popolnoma realno sploh, ?e je bilo tudi tako vro?e.

Se zgodi, da konji v?asih umirajo, ?al se je to zgodilo tudi nam. :( Sam sem pri?akoval konje nad 140 ampak ok, grem staviti, da bi jih ob temperaturi 22 stopinj tudi pokazalo. ;)

Zemir malo sem razmi?ljal. Pri tebi gredo sedaj plini iz motorja res hitreje in la?e ampak original izpu?ni sistem jih mogo?e pote du?i. ?as je, da menjava celoten sistem. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

he he klicaji so uredu za tepst z upra?ajem pa se lahko popraska? po riti :hohoho::hohoho:

 

 

drga? pa tnx za odg. :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Zemir malo sem razmi?ljal. Pri tebi gredo sedaj plini iz motorja res hitreje in la?e ampak original izpu?ni sistem jih mogo?e pote du?i. ?as je, da menjava celoten sistem. ;)

 

Ja vem ?akam in ?e razmi?ljam :D Mogo?e pride kmalu :D ?e bodo finance pustile <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?i bi bilo to res, potem bi dal celoten izpu?ni sistem dol (brez kolektorjev in vsega - gola ma?ina) in bi avto dobil 15 kojev?! Kar pa vsi vemo da ni res. Motor rabi backpressure :D

 

Seveda da ga rabi ?e se fi pove?a za par mm se backpressure ni? ne zmanj?a razno ?e je fi prevelik!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?i bi bilo to res, potem bi dal celoten izpu?ni sistem dol (brez kolektorjev in vsega - gola ma?ina) in bi avto dobil 15 kojev?! Kar pa vsi vemo da ni res. Motor rabi backpressure :D

 

Seveda da ga rabi ?e se fi pove?a za par mm se backpressure ni? ne zmanj?a razno ?e je fi prevelik!!!

 

To?no tako. Fora je, da tistih par mm in ?vasane krivine ob?utno zve?ajo pretok plinov. Sicer pa vsi vemo, da plini morajo imeti backpresure, tega nisem trdil da ne, ravno zato ti ni? ne pomaga ?e kolektor dol vr?e? ampak je ?al zadeva veliko bolj komplicirana.

Pa ?e nekaj o teh malenkostih:

pa ?e nekaj enostavnih razlag za tiste ki ne vedo o ?em govorim.

isto sranje, drugo pakovanje :P

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na micki 3000 GT so zihr dali dol samo del izpuha za turbino. Tist pa ja...Ker se potem turbina nima backpressureja in se zavrti ko nora... :bravo:

 

Ja turbo motorjem backpressure predstavlja turbina kar je ?isto druga zgodba in kak?ne turbince se nebi branil :ljubezen::D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Zivjo! Sem cist nov tukaj, zanima me samo, ce mi lahko kdo pove oziroma priporoca kater motor bi bil dober za Mazdo 323 sedan l. 1991?!? Kupu bi namrec motor, ki ga uporabljajo pri rally avtomobilih (2000 ccm prostornine, 299 KM)... ce mogoce kdo ve, kje bi to lahko kupu naj prosim lepo napise!

 

Hvala.

 

Lp, M.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolje je, da bi dobil od 323GTR motor ali pa ?e kar to 323 nabavi?, ker je v osnovi ?e rally izvedba!

 

Misli? to?

 

Objavljena slika

(Ena taka se prodaja v la?kem sam ji spredi pol odbija?a manka :D:hohoho: )

 

Objavljena slika

 

Ali ima? v mislih to...

 

Objavljena slika

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zivjo! Sem cist nov tukaj, zanima me samo, ce mi lahko kdo pove oziroma priporoca kater motor bi bil dober za Mazdo 323 sedan l. 1991?!? Kupu bi namrec motor, ki ga uporabljajo pri rally avtomobilih (2000 ccm prostornine, 299 KM)... ce mogoce kdo ve, kje bi to lahko kupu naj prosim lepo napise!

 

 

Ce imas kaksnih 20.000 EUR viska lahko kupis motor iz rally avtov, kot si ga omenil.

 

Mazda nima 2.0 300KM motorja. To verjetno mislis motor brez turbine. Tile se vrtijo na 9000 obratov in zagtevajo redne servise po vsaki dirki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce imas kaksnih 20.000 EUR viska lahko kupis motor iz rally avtov, kot si ga omenil.

 

Mazda nima 2.0 300KM motorja. To verjetno mislis motor brez turbine. Tile se vrtijo na 9000 obratov in zagtevajo redne servise po vsaki dirki.

 

 

No jst sem imel v mislih 2.0 motor s 300 KM, vem, da imajo tok Lancerji in Impreze pa se kaksni, samo nisem vedel od katerih rally avtomobilov gre masina sploh v mazdo, ce sploh kaksna gre! Bom ze nekje kaj staknu, pa mislim, da mi ne bo treba dat 20,000 ? za motor, mislim, da je to precenjeno!

 

Hvala za vse podatke, upam, da bom nasel resitev.

 

Lp, Mitja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.