Skoči na vsebino

Servis Mazda 6 pri 140.000km


Priporočeno sporočilo

cisti navaden servis, stalo je 312 eur

+50 eur, ker so mi zamenjali prednje diske :bravo: (je bla opcija, da bi dal postruzt stare, sem se raje tko odlocil)

tokrat moram pohvalt Oliverja in seveda celo gamo :rispekt:

Stefan je pa po novem v avstriji in tam raztura servis sceno

 

aja se to so mi priporocali pa sem jih zamenjal:

post-49-1189173508_thumb.jpg

post-49-1189173517_thumb.jpg

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 97
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

aja se to sem poazbil:

dal sem noter nov aditiv, tokrat STP Diesel injector cleaner...

 

pa prask mam cel miljon, najbolj motece je to, da sam ena je moja, druge so pa od drugih :(

pa sprednja hauba cist popikana (ampak to ze vemo)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kolk so bli brisalci ?

 

namre?, jaz sem dal za ?isto navadne 18? :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja se to sem poazbil:

dal sem noter nov aditiv, tokrat STP Diesel injector cleaner...

 

pa prask mam cel miljon, najbolj motece je to, da sam ena je moja, druge so pa od drugih :(

pa sprednja hauba cist popikana (ampak to ze vemo)

 

Kar bogato si se olaj?al na servisu.Kaj ?mo,?e ho?e? na uradnem servisu servisirat...

Kar se ti?e praskic in pikic na sprednjem odbija?u... :whatever: tudi pri meni ne?teto.

 

Kaj tej aditivi ni? ne ?kodijo ma?ini?Za kaj pravzaprav so?.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

 

tile brisalci zgledajo super. Tut mene zanima kolk so.

Kako je pa s temi aditivi, kdaj je priporo?ljivo zadevo zlivat notri? Prete?no namre? tankam pri dveh naftnih dru?bah z najslab?o kvaliteto nafte... Je to bolj prventiva ali kurativa za ?e kak?en problem pri delovanju motorja?

 

Kaj pa glede servisa? priporo?ate Gamo?

 

Hvala!

 

P.S. Se opravi?ujem za toliko vpra?anj ampak sem ?e nov in imam na za?etku samo... milijon vpra?anj :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. brisalci so stali 28 eur (so uni elasticni)

2. aditiv zaradi preventive in rahle kurative (na momente mi mal tolce ena od sob)

3. gamo osebno ne da priporocam ampak zarad njih bi se enkrat kupil mazdo!

4. ce tankas slab dizel obstaja tudi diesel fuel treatment (STP)...preden ga das noter vprasi na servisu, ce ti dajo zeleno luc

 

ti kar vprasaj, zato smo tukaj :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj tej novi brisalci bri?ejo kaj bolj?e kot tisti tradicionalni(obi?ni)?

 

bom takoj porocal, ko bo kaksen dez :)

do zdaj sem mel skoraj vse mozne brisalce: original, bosch, valeo in champion, tko da bom kar verodostojna referenca na tem podrocju :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom takoj porocal, ko bo kaksen dez :)

do zdaj sem mel skoraj vse mozne brisalce: original, bosch, valeo in champion, tko da bom kar verodostojna referenca na tem podrocju :)

 

Aha,super.Ker jaz jih moram tudi zamenjat in sem hotu probat valeo.

Pa bom malo po?akal. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko se grem zapeljat do postojne (ker vedno tam dezuje) pa dobite test ze danes :)

 

In sproti lahko obi??e??e postonjsko jamo. :bravo:...

 

...ker si glih omenu,da ne ve? kam it za vikend...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako obliko brisalcev mam ?e dve leti na slu?benem VW-ju in po dveh letih uporabe je u?inek brisanja kot pri novem, kar za originalne Mazdine si pa? ne bi upal trditi. Glede na to bi si upal trditi, da bodo zdr?ali ?e kako leto ali dve.

 

Pa ?e ena anekdotica: pred dvem letoma sem dobil nov slu?beni ljudski avto in ko je za?el padati de? lepo vklopim bisalce in..... groza. ?kripalo je kot pri norcih in zadeva je brisala res ubogo, da ne re?em skoraj ?isto zani?. Se matram takole ene pet kilometrov potem se pa le ustavim, da preverim brisalce.

 

Ker se ugasnjeni brisalci spravijo pod havbo sem rabil en 5 mnut, da sem s pomo?jo priro?nika sploh na?el navodilo, kako jih spravi? v servisno pozicijo, da lahko zamenja? metlice.

 

OK, dvignem metlico in opazujem samo gumico brisalca. Zgleda normalno, ampak zakaj je ostala plastika okrog nje ?udno rde?e barve. Bolj ko gledam to ?udo in drmam gumico bolj se vse maje. Potem pa le potegnem mao bolj grobo in ta rde?a zadeva skupaj z gumico enostavno odpade dol.

 

Pogledam prbli?no takole :blink: , ker spodaj se je skrivala prava gumica brisalcev. Ta rde?a zadeva je bila le za??ita pravih brisalcev, da se le ti ne bi uni?evali tekom transporta in skladi??enja. Zgleda so jih pri nultem servisu pa? pozabili odstraniti, jaz sem pa pred to ugotovitvijo skoraj preklel pol volkswagna sramezljiv.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2. aditiv zaradi preventive in rahle kurative (na momente mi mal tolce ena od sob)

 

kak to ve?, da ?oba tol?e ? po ?em ? kako opazi? ? :)

 

info ni nikoli odve? ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja se to sem poazbil:

dal sem noter nov aditiv, tokrat STP Diesel injector cleaner...

 

pa prask mam cel miljon, najbolj motece je to, da sam ena je moja, druge so pa od drugih :(

pa sprednja hauba cist popikana (ampak to ze vemo)

 

kako pa vpliva ta STP aditiv na delovanje DPF filtra?

 

Lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.