Skoči na vsebino

Kak?no konfiguracijo ra?unalnika imate?


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 203
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Kak bi ?ele obstal,?e bi mel 280 GTX! :P:D

 

ti pa tvoja 280gtx :hohoho: bom vzel 295gtx pa se pol glasi :hohoho::D

 

in kaksni so kej detajli ... k jst bom tud neki mogu nabavt sam ne za to komp

 

detajli so v COD5, kjer ne padejo frames per second pod minimalno v kakem dimu pod 40, na odprtem in poljih pa so konstantno okoli 60..

 

imam pa vse na high, anti alaysing na 4x, pa navi?ja resolucija za 22" ekran..

 

sepravi za ceno 127? in zraven dobi? vse od kablov, do converterja za monitor je odli?en nakup!!

pa ?e na 400W napajalniku kamot dela! ne bom nabavljal mo?nej?ega :bravo:

 

klopko kesam se :P mel si prav :rispekt::bravo:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo moj ku?ni komp:

ASUS P5E X38

Intel E8400 dual 3.0, navit "samo" na 3.6

Geforce 9600GT

4GB DDR2 RAMA

2x320GB WD disk vezan v RAID (leeeti :D )

2x 22" Samsung wide

Cooler je SCHYTE - veeelik :D

Gajba od Thermaltake

Napajalnik 550W

 

Notebook: HP 6720s

Intel T7250 2.0 Dual

2GB DDR2 Rama

Onboard grafa :(

160GB 5200rpm diska

 

za mejle pa inet je ?e :P

 

V slu?bi sem pa ?akam:

ASUS plata - eno izmed najbolj?ih

Intel Q6600

4GB DDR3 1333Mhz RAMA

Geforce 9800GT

2x 640GB diska v RAID

22" monitor

SCHYTE cooler

Thermaltake gajba

750W napajalnik Thermaltake

Logitech 520 mi? + tipkovnica

UPS

itd itd itd...

 

:D

 

Najbolj se mi zdijo zakon diski v raidu, ker ful pohitrijo komp. In pa seveda dupli 22" :D ?e so tak poceni... :P

 

In ?e moj doma?i ob sestavljanju:

Pa kljub 3 mar?unalnikom ?e vedno ne zam dat na forum slik primernih dimezij.

post-318-1230668660_thumb.jpg

post-318-1230668715_thumb.jpg

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dj razlo? mi kaj pomeni ta raid vezava diskov??

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na kratko

 

Definition of: RAID

 

(Redundant Array of Independent Disks) A disk subsystem that is used to increase performance or provide fault tolerance or both. RAID uses two or more ordinary hard disks and a RAID disk controller. In the past, RAID has also been implemented via software only.

 

In the late 1980s, the term stood for "redundant array of inexpensive disks," being compared to large, expensive disks at the time. As hard disks became cheaper, the RAID Advisory Board changed "inexpensive" to "independent."

 

Small and Large

RAID subsystems come in all sizes from desktop units to floor-standing models (see NAS and SAN). Stand-alone units may include large amounts of cache as well as redundant power supplies. Initially used with servers, desktop PCs are increasingly being retrofitted by adding a RAID controller and extra IDE or SCSI disks. Newer motherboards often have RAID controllers.

 

Disk Striping

RAID improves performance by disk striping, which interleaves bytes or groups of bytes across multiple drives, so more than one disk is reading and writing simultaneously.

 

Mirroring and Parity

Fault tolerance is achieved by mirroring or parity. Mirroring is 100% duplication of the data on two drives (RAID 1). Parity is used to calculate the data in two drives and store the results on a third (RAID 3 or 5). After a failed drive is replaced, the RAID controller automatically rebuilds the lost data from the other two. RAID systems may have a spare drive (hot spare) ready and waiting to be the replacement for a drive that fails.

 

The parity calculation is performed in the following manner: a bit from drive 1 is XOR'd with a bit from drive 2, and the result bit is stored on drive 3 (see OR for an explanation of XOR).

 

RAID Levels

 

RAID 0 - Speed (Widely Used)

RAID level 0 is disk striping only, which interleaves data across multiple disks for performance. Widely used for gaming, RAID 0 has no safeguards against failure.

 

RAID 1 - Fault Tolerance (Widely Used)

Uses disk mirroring, which provides 100% duplication of data. Offers highest reliability, but doubles storage cost. RAID 1 is widely used in business applications.

 

RAID 2 - Speed

Instead of single bytes or groups of bytes (blocks), bits are interleaved (striped) across many disks. The Connection Machine used this technique, but this is rarely used because 39 disks are required.

 

RAID 3 - Speed and Fault Tolerance

Data are striped across three or more drives. Used to achieve the highest data transfer, because all drives operate in parallel. Using byte level striping, parity bits are stored on separate, dedicated drives.

 

RAID 4 - Speed and Fault Tolerance

Similar to RAID 3, but uses block level striping. Not often used.

 

RAID 5 - Speed and Fault Tolerance (Widely Used)

Data are striped across three or more drives for performance, and parity bits are used for fault tolerance. The parity bits from two drives are stored on a third drive and are interspersed with user data. RAID 5 is widely used in servers.

 

RAID 6 - Speed and Fault Tolerance

Highest reliability because it can recover from a failure of two disks, but not widely used. Similar to RAID 5, but performs two different parity computations or the same computation on overlapping subsets of the data.

 

RAID 10, RAID 100 - Speed and Fault Tolerance

RAID 10 is RAID 1 + 0. The drives are striped for performance (RAID 0), and all striped drives are duplicated (RAID 1) for fault tolerance.

 

RAID 100 is RAID 10 + 0. It adds a layer of striping on top of two or more RAID 10 configurations for even more speed.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo moj ku?ni komp:

ASUS P5E X38

Intel E8400 dual 3.0, navit "samo" na 3.6

Geforce 9600GT

4GB DDR2 RAMA

2x320GB WD disk vezan v RAID (leeeti :D )

2x 22" Samsung wide

Cooler je SCHYTE - veeelik :D

Gajba od Thermaltake

Napajalnik 550W

 

Notebook: HP 6720s

Intel T7250 2.0 Dual

2GB DDR2 Rama

Onboard grafa :(

160GB 5200rpm diska

 

za mejle pa inet je ?e :P

 

V slu?bi sem pa ?akam:

ASUS plata - eno izmed najbolj?ih

Intel Q6600

4GB DDR3 1333Mhz RAMA

Geforce 9800GT

2x 640GB diska v RAID

22" monitor

SCHYTE cooler

Thermaltake gajba

750W napajalnik Thermaltake

Logitech 520 mi? + tipkovnica

UPS

itd itd itd...

 

:D

 

Najbolj se mi zdijo zakon diski v raidu, ker ful pohitrijo komp. In pa seveda dupli 22" :D ?e so tak poceni... :P

 

In ?e moj doma?i ob sestavljanju:

Pa kljub 3 mar?unalnikom ?e vedno ne zam dat na forum slik primernih dimezij.

 

Model raje vzem Q8200 al pa Q8300 ?e bolje je Q9300 ker Q6600 je 4 jedernjak samo je bolj tako tako.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Ti pa nisi malenkostn - za 1500? dobi? ?e oreng makino. Kaj bi pa z ma?ino po?el?

 

Saj ni za mene. Si je ?e komponente izbral. Nabor: dobra grafi?na, ssd kartica, procesor...

Kaj bi po?el? Saj ve? multimedia, zabava in mogo?e celo kaj koristnega :wacko:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klele sem ti zrihtal dve take lepe konfiguracije - prva je optimalna za vse mo?nosti druga je pa ?e malo ve?

 

107725 OP Gigabyte GA-Z77-DS3H 96?

107983 Procesor Intel i5-3570K 230?

096730 RAM Kingston DDR3 1600 8GB 40?

109923 Gigabyte Nvidia GeForce 660Ti 2GB 330?

109767 Intel SSD 330 120GB 106?

109455 Trdi disk WD 1TB blue 73?

098739 Ohi?je Chieftec 57?

100532 Napajalnik Corsair 850W 127?

108885 LC LED Monitor LGE2442T 24˝ 200?

Logitech Tipkovnica + mi?ka cca 50?

_________________________________________

Skupaj z DDV 1309?

 

 

107724 OP Gigabyte GA-Z77X-UD3H 151?

108462 Procesor Intel i7-3770K 335?

096730 RAM Kingston DDR3 1600 8GB 40?

108278 Gigabyte Nvidia GeForce 670 2GB 412?

109767 Intel SSD 330 120GB 106?

109455 Trdi disk WD 1TB blue 73?

098739 Ohi?je Chieftec 57?

100532 Napajalnik Corsair 850W 127?

108885 LC LED Monitor LGE2442T 24˝ 200?

Logitech Tipkovnica + mi?ka cca 50?

_________________________________________

Skupaj z DDV 1551?

 

?e pa ima? raje AMD (biv?i ATI) grafi?ne kartice je pa tale:

107217 Gigabyte AMD Radeon HD7870 2GB 336?

 

Aja pa recimo Logitech zvo?niki od 30-50?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Model raje vzem Q8200 al pa Q8300 ?e bolje je Q9300 ker Q6600 je 4 jedernjak samo je bolj tako tako.

 

?e ima? Q6600 z G0 je super, ker se ga da enostavno navijat. Sam imam Q6700, trenutno obratuje na normalnih tovarni?kih nastavitvah, se ga pa da ruknit preko 3Ghz, skoraj do 4, ?e je sistem na vodi. Poleg tega ima 8Mb cacheja, Q9300 pa 6. Q6700 pa 12 :jezicek: Pri kak?em ?vicanju se to precej pozna.

 

Sam imam pa naslednjo ki?tuljo:

 

Mi?ice:

DFI LANPARTY DK X48-T2RS

Q6700

4Gb Kingston HyperX z latenco 4-4-4-12

Radeon 5830 1Gb

 

Mo?gani:

Caviar Black 1Gb

Caviar Green 2Gb

Seagate Barracuda 250Gb (za sistem)

Eksterni MyBook 250Gb

 

Oblekica:

Aerocool Sixth Element

 

Dotok hrane:

750W LC Power

 

Slikam zadevo, ko pridem domov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam tole:

 

Proc: E7600 core2duo 3.06 (laufa na 3.80 ghz) :aaaaa:

Plata: asus P5Q-pro

Ram: 8gb ram - hlajen (se vedno ddr2, navit na 1066) :aaaaa:

Grafa: amd hd6850 (laufa na freq. hd6870)

Napajalnik: silverstone 750w

Disk: 1,5 TB

Hlajenje: 4x 120 xilence, cpu: akasa nero2

Ohisje: xilence (nevem vec keri model, v glavnem vlko je) :aaaaa:

 

Zaenkrat se zene vse, razmisljam pa o dveh graficnih pocasi (crossfire) :jezicek:

 

To je to :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Djte mi razlo?it za kaj to rabite, pa zakaj navijat, sam se dosti ukvarjam z grafiko in filmi pa ni nobene potrebe po navijanju in ?aranju, samo hiter disk (najbol? SSD) in dovolj rama in to je to.

 

i7 3.4 GHz

8 Gb rama

3,5 TB diskovja

Ena Nvidia grafika s 1,5 gb rama :ne vem:

ODIN GT 800W za futranje vsega :hudicek:

 

in to nardi vse kar si za?elim v relativno kratkem ?asu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Djte mi razlo?it za kaj to rabite, pa zakaj navijat, sam se dosti ukvarjam z grafiko in filmi pa ni nobene potrebe po navijanju in ?aranju, samo hiter disk (najbol? SSD) in dovolj rama in to je to.

 

i7 3.4 GHz

8 Gb rama

3,5 TB diskovja

Ena Nvidia grafika s 1,5 gb rama :ne vem:

ODIN GT 800W za futranje vsega :hudicek:

 

in to nardi vse kar si za?elim v relativno kratkem ?asu.

 

Kot je ze tomozuki reko, cist odvisno zakaj rabis. Jaz mam se stari procesor pa stare rame, ki se brez extra poseganja v voltazo zlo dobro navija-jo (seveda, ce je plata ugodna za navijanje in dobro hlajenje porihtano). Pozna pa se kar dosti, ce igras dost igre v hd itd..., ce ne je brezveze navijat, sploh ce mas ze v osnovi dost novo konfiguracijo. Najboljse je med nekje optimalno navito, da se ne segreva, extremna navijanja niso ok za vsakdanjo rabo, moje mnenje. Ce bi jaz mel viska $ bi ze v startu kupil i7, plato z dvema graficnima itd..., pol ziher nebi navijal. Zaj pa mam staro gajbo, ki je pac malo sfrizirana da lahko tu pa tam kaki game odspilam ko je cajt :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, bistvo je to, da z nekim omejenim bud?etom iztisne? iz sistema malo ve? kot ti serijsko ponuja in recimo dose?e? neko modernej?o konfiguracijo, ki si je sicer ne more? privo??it. Jaz sem procesor, mati?no, rame in grafi?no pred kakim letom kupil za okoli 230? pa ?isto solidno delujejo. Napajalnik je bil sicer dodatnih 100?, ampak bo ?e itak pri?el v po?tev, ?e grem na novej?o stvar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.