Skoči na vsebino

knjige,..


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Da ne bo kdo mislil, da sem nehal :)

 

Zadnje ?ase nisem tako zvesto bral, tudi dopusta ni bilo, ker takrat v kakem tednu ali dveh pre?ve?im kake 3 komade, a vseeno predelal slede?e:

 

V for Vendetta (strip): dobil, ker sem pa? velik fan tega filma.

 

Kon?no dokon?al tudi Raje Platona kot pomirjevala, sem pa tja kak dober segment druga?e pa ni? kaj hudo zanimivega.

 

Love all the People ~ Bill Hicks; Nastopi enega najbolj?ih stand-up komikov, ?eprav ima knjiga en problem. Skoraj dobesedno citira njegove nastope, kar pomeni, da se zalo velikokrat ponavlja, a hkrati lahko iz tega razbere?, kako se je kaka rutina razvijala. Res ?koda, da je tako kamlu umrl.

 

Tricks od the Mind ~ Darren Brown; Verjetno poznate njegovo oddajo, ki so jo furali na RTV-ju ob nedeljah. Zanimiva knjiga, dokaj lepo razlo?eni nekateri njegovi triki.

 

Fun Inc. ~ Chatfield Tom; O tem zakaj in kako so igre trenutno eden od zelo donosnih poslov.

 

Making History ~ Stephen Fry; Ni? kaj posebnega, tipi?na Fry-ovksa knjiga, bolj za na pla?o, kot pa kaj pretirano resnega. O ?tudentu zogdovine, ki bi rad spremenil zgodovino. :)

 

 

Life on Air ~ Sir David Attenborough; ZAKON Tega ?loveka itak ob?udujem od kar sem prvi? videl njegove oddaje. V knjigi pripoveduje, kako se je odvijala njegova kariera od prvih korakov, v takrat novem mediju, televiziji pa do danes. Preprosto fatasti?na knjiga in kot je rekal Michael Palin (iz Monty Pythona), skoraj ne more? verjeti, da se je toliko zanimivega zgodilo enemu ?loveku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Zadnje ?ase se je moj temo malo upo?asnil, sem bolj slabe volje pa se mi ni? ne da...

 

U bistvu berem par knjig vzporedno, odvisno kaj me prime kateri dan, tako sa so v branju slede?e:

 

Rose Shapiro ~ Suckers; How alternative medicine makes folls of us all

Mislim, da ?e podnaslov pove dosti. ?e je kdo bral knjigo Zdravilo ali slepilo od Simon Singha, potem mu bo tudi tale OK, ?eprav je meni bila os Singha bolj?a.

 

Noam Chomsky ~ How the world works

Je dobra knjiga in jo bolj po?asi prebiram zato, ker sem po vsakem odstavku jezen ko sto hudi?ev. V velikih delih se strinjam s tem kar je napisano in doskrat sem tudi o teh temah govoril. In potem ko tuhtam, zakaj ko ljudje vidijo kaj se dogaja, zakaj se ni? ne spremeni. No u glavnem po vsakem odstavku se potem kregam sam s sabo :).... in zato gre po?asi. Me pa vsaj tola?i, da nisem edini ki porajtam dolo?ene zadeve.

 

Damiel Kahneman ~ Thinking fast and slow

glede tele me malo pe?e vest, ker se je ?e enkaj ?asa nisem dotaknil, a gre za kar solidno knjigo o tem kako razmi?ljamo in kako "delujejo na?i mo?gani".

 

Aldert Vrij ~ Detecting Lies and Deceit

To sem ?ele bolj za?el in sem prebral ?ele en par 10 strani. Tema je, kako prepoznati la?nice in prevare.

 

 

No sem pa vsaj prebral eno celo, to sem dobil za bo?i?. :)

 

Graham Hunter ~ BARCA : The making of the greatest team in the world.

Spet, podnaslov pove vse, ena bolj?ih knjig, ki sem jih bral na temo Barce.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

V soboto pono? nism mogu spat in sem se odlo?il, da bom prebral The hunger games knjige.

 

Odpru sem fla?o Jacka, nato?u v kozarc in za?el. Ko sem kon?al brat "prvo" knjigo sem pogrutal, da sem zajebal in sem u bistvu bral drugo. Pol sem ?tudiral, a bi sploh ?el brat ?e ta prvo, po tem ko sem zaklju?il tudi z tretjim delom. V?eri sem pa potem vseeno prebral ?e prvi del.

 

All in all berljiva zadeva, me pa nekako zmoti vsebina oz. mi je popolnoma nelogi?no obna?anje teh ljudi v okro?jih, ki so namenjena za te igre. Mislim, da avtrica nima popolno jasne slike o sociologiji in psihologiji. No ampak o tem ne bom kvasil tle, ker tam sam sabi pi?em tukaj :).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekaj ?asa se matram z Metrojem 2033 :) Sicer pa res nerad berem, ker mi misli vedno uhajajo drugam in potem se zavem, da sem prebral 10 strani, ampak nimam pojma, kaj se je dogajalo :D Sicer pa imam precej "sralne" literature za na WC. Reader`s Digest pa History pa take scene. Dokaj zanimivo. Verjetno tudi zato, ker je dosti slik pa znanost me nasploh zanima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uhh, meni se tudi zgodi, da berem in berem, misli so pa nekje drugje, potem pa obrnem stran in se vpra?am, kaj za vraga sem pravkar prebral. Samo to se mi recimo dogoaja pri takih knjigah, kot je recimo Chomsky, kjer potem za?nem debate s samim sabo.

 

?e je pa kaka napeta, kot oni Game of thrones pol pa mo?gani ne letijo drugam so 100% pri re?iji zgodbe v glavi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uhh, meni se tudi zgodi, da berem in berem, misli so pa nekje drugje, potem pa obrnem stran in se vpra?am, kaj za vraga sem pravkar prebral.

 

Hehe, no sej to. Meni je dolo?ena tema lahko zelo zanimiva, ampak ?ez ?as prav tako za?nem debate s samim sabo :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Poletje tle in poletno branje zraven ;)

 

?e malo zanimivih knjig:

 

Pirate Latitudes ~ Michael Crichton Knjiga idelana za na pla?o. Kratka akcija. Ni glih nek prese?el, ampak primerna za poletno branje.

 

The Honest Truth About Dishonesty: How We Lie to Everyone--Especially Ourselves ~ Ariely, Dan Tole kar priporo?am. Zanimive raziskave, razumljivo napisano. Tema pa itak mislim, da naslov vse pove. Men je bla kar v?e?.

 

Metoda Josepa Guardiole ~ Violan, Miguel Angel Tle se pa ognite ?e se le da. Meni ena najslab?ih knjig kar sem jih bral. Ker sem jo kupil v ?portni sekciji knjigarne sem mislil, da se bo dotikala razmi?ljanja Pepa, njegove folozofije, treningov, priprav. Potem za?enem brati predgovor, zvem da ne bo o tem, ampak naj bi bilo o tem, kako prenesti nejgove metode in vrednote v vsakodnevno mi?ljenje oz. delovanje. Na koncu pa vse skup ni blo vredno papirja na katerem je natisnjeno.

 

Nove kratke zgodbe o skoraj vsem : o mo?ganih, idejah in ljudeh ~ Dolenc Sa?o Nadaljevanje nejgove prej?nje knjige. Spet skupek razlag o teh in onih znanstvenih temah. Lu?tno in razumljivo napisano, da se lahko nau?i? kaj novega.

 

Inferno ~ Dan Brown CTRL+C /CTRL+V ve?ine njegovih del. Samo namesto da Vincija ali koga drugega, se zdaj vse vrti okoli Danteja in Bo?anske komedije. Kako se bojo zadeve odvijale so ?e kar predvidljive. Ampak vseeno te kar potegne not.

 

Pep Guardiola: Another Way of Winning: The Biography ~ Balague, Guillem Biografija Pepa, kar vredu spisano.

 

Quirkology: The Curious Science Of Everyday Lives ~ Wiseman, Richard Spet skupek razlag o tem in onem z podro?je psihologije in obna?anje ljudi. Dec ima tudi na youtubu kanal na katerem posta kake trike. Je tak lahkotno in razumljivo za brat.

 

Tesla, portret med maskami ~ Pi?talo, Vladimir Super knjiga. Zgodba o ?ivljenju Tesle. Ni pa je jemati kot biografijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Tle me pa ?e dolg ni blo :) Bi blo preve? za pisat... bom sam par predlogov..

 

Zdej po?as ko bo poletje, za kakega, ki je igral (?eprav jaz ga nisem) Assasins Creed, predlagam to serijo knjig. Lagano branje, te potegne not. U glavnem na izi branje. Gre za skupek 6-ih knjig (zame 5 down 1 to go)

 

 

Zelo toplo pa priporo?am!!:

The Rational Optimist: How prosperity evolves. ~ Matt Ridley

 

Fantasti?na knjiga. Avtor lepo razlo?i svoje mi?ljenje, ni neko komplicirano branje.

?e malo povzamem eno najbolj zanimivih vrstic: "Zanimovo kako ljudje ?e dolgo in vedno napovedujejmo bolj ?rno prihodnost, a ko pogleda? nazaj vidi?, da je bil ve?inoma vedno napredek. V zdravstvu, v znanosti, v rezumevanju tega ali onega." Avtor se dotakne tem globalnega segrevanja, prenaseljevanja, okolja, razvoja, ekonomije....

 

 

Kon?no sem tudi do?akal da je Simon Singh spisal novo knjigo. The Simpsons and their mathematical secrets. Meni je Singh najbolj?i avtor kar se ti?e knjig o znanosti. Nejgove razlage so razumljive, fantasti?ne in te potegnejo not kot kaka kriminalka. Tale zadnja me ni glih tok potegnila, verjetno ker sem se v parih primerih kar zgubil. ?e dolgo je od ?ole ali kakega resenga ubadanja z matematiko. Ampak vseeno par zanimivih zgodb.

 

Pa ?e recimo Quiet: The Power of Introverts in a World That Can't Stop Talking ~ Susain Cain

 

Mogo?e sem malo pristranski, ker se me tema bolj ti?e.

 

 

Aja, je mogo?e kdo na tej strani? https://www.goodreads.com/ Neki fejsbook za bralce knjig. Meni je ta stran super. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Danes pa ?el nabavit par knjig v ru??ini, da malo izpilim svoje novo "pridobljeno znanje" ru??ine in cirilice.

 

Bo trajal cca. 1 stran na uro. :D

 

Me je pa zapekla vest, ko sem brskal po tuje jezi?ni literaturi, ko sem pri?el do polic z ?pan??ino.... bemte sem ?e skor vse pozabil. ?eprav brat bi mogo?e ?e ?lo, govorit pa bolj ?voh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti tozhe izuchalsya ruski? :prstgor:

 

Sicer sem pa kon?al tisti ?peh od Metroja 2033 ?e nekaj ?asa nazaj, zdaj pa ?pilam ?e Metro: Last Light, ki je narejen po tej knjigi... No, po karakterjih in lokacijah ?e, zgodba je vseeno druga?na.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Ene dva tedna nazaj, sem moral malo premetat knjige, ker se je obstoje?a knji?na ?e skoraj zlomila. In sem naredil malo inventure. In odkar sem za?el kupovat knjige (par let nazaj) sem nabavil 216 knjig v vrednosti okoli cca. ?3.300.  :ninja:  ^_^  ^_^

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

En razlog zakaj ne maram e-knjig: http://www.rtvslo.si/kultura/knjige/aplikacija-ki-vse-neprimerne-besede-v-elektronskih-knjigah-enostavno-zamenja/362237

 

Ker se bojim, da bo enkrat na?el en pametnjakovi? in bo to ali kako podobno sranje, uvedel kot obvezno uporabo.

Razlog za razvoj te aplikacije, ki je naveden, je pa eden ve?jih kretenizmov. Tamala naj bere knjige letom primerne, ?e ne more prenesti odraslega gradiva. Sej tudi mulcem ne damo gledat Psihota ali pa Clockwork Orange.

 

EDIT: popravil link, upam da dela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A uporablja? Goodreads.com? Men je sploh njihova mobilna aplikacija dobra. ?e zagledam kako knjigo, ki bi jo rad kupil, poskeniram ?rtno kodo, dodam na polico Want to Read in je to.

 

Tole je moj page: https://www.goodreads.com/DarkoDukaric

Ee nism poznala, dobra stran to :) js si druga?e ve?inoma kar tako zapisujem knjige, ki bi jih ?e rada prebrala.. Mam pa doma tud knji?ico v kateri imam napisane ?e prebrane knjige (sicer sem si jih za?ela zapisovati tam nekje leta 2001).

 

Prebrala Pogori??e (v sloven??ini), se mi je zdel ?isto ?udno, ker sem The Maze Runnerja brala v angle??ini in so notri druga?ni izrazi, ki pa so pri nas valda prevedeni. Zgodba nas pa se zmeraj dr?i v napetosti, da se nekak se vedno ne ve, kaj stoji za vsem tem to?no. Zdaj pa ?akam na film :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem za?el njihovo aplikacijo uporabljat tudi zato, ker sem hotel imeti nekje katalog knjig. Tudi, ker so si pri meni sposojali knjige in je bilo vedno vpra?anje, kaj pa ima?? Pa sem jih poslal pogledat mojo "e-polico", so si izbrali knjige in potem sem rental in upal, da jih ?e kdaj dobim nazaj. :D

 

V?e? mi je tudi, da lahko brska? po priporo?ilih, ki jih apllkacija sestavi glede na tvoje prebrane knjige in lahko najde? kake prav zanimive knjige. In pa ?e Bralski izziv, kjer si v za?etku leta zastavi? koliko knjig bo? prebral. Lani sem prav pogorel in edino leto ko mi ni ratalo. Sem pa letos toliko bolj priden, sem ?e ve? kot 50% zadanega cilja izpolnil. ;)

 

Pa kot sem omenil, mobilna aplikacija mi je zelo priro?na. Prvo, ker lahko simpl poskenira? kodo od knige, ?e ti kdo kdaj ka?e in predlaga kako dobro knjigo. Kot drugo, pa ima? vedno sabo "katalog knjig", ki jih ?eli? kupit in ko zavije? v knjigarno lahko na hitro preveri? ?e kaj od tega imajo.

 

PS: sem popravil ?e link do profila. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kaj se matram z zadnjo knjigo od Dark Tower serije. Bi ?e odnehal, sami mi je ?koda, da ne dokon?am, zdaj, ko sem prebral 6 drugih prej.

Cela zmeda in zabluzeno do amena, ?e se mene vpra?a. Tok kot se tole matram in silim prebrat pa ?e nikoli.  <_<  :ne vem:

Ko tole preberem se Stephena Kinga ne dotaknem vsaj en let. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.