Skoči na vsebino

Kon?no vinjete?


daSKAn

Priporočeno sporočilo

Evo,pa bojo vinjete za osebna vozila.Samo kaj mi to pomaga zaj,ko se ne bom ve? dnevno fural po AC! :(

 

KLIK DO NOVICE

 

SUPER!!!! Vinjete bomo meli. 200 eurov za celo leto je zlo realna cena, sploh ?e pogleda? kolko km AC mamo. V Avstriji stane 76 eurov na leto, ampak tam je tudi tolko slab?a AC in Avstrija tudi nima tak dolgih AC ko pr nas.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 303
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

... ampak tam je tudi tolko slab?a AC in Avstrija tudi nima tak dolgih AC ko pr nas.

 

hm, ... kje pa so slab?e? Ker jih ?e nisem na?el.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

200? je kar zasoljena cena, vsaj zame, ker ponucam za okoli 50? na cestninah letno. Bo pa to precej boljse za ljudi, ki se vozijo iz bolj odrocnih koncev. Na nek nacin je to tudi zelo dober korak k razvoju drugih regij.

 

Do 100? bi se dal, vec se mi zdi butasto, glede na to da je v Austriji cca. 80?, drugje se ceneje. In zlo tezko, da mamo vec avtocest v na nasi 2x2m drzavici, kot drugi ;) .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo vinjeta 200? bo avtocesta prazna, vsi turisti, nemci,italijani, avstrijci pa ?ehi, mad?ari,slovaki itd. pa po brezpla?ni stari cesti na Jadran... :hohoho:

 

Kaj bomo morali vsi obvezno kupit vinjete,ali bo ?e naprej tudi ABC?Ker 200? je too much tudi,?e bi se hecali. <_<

Aja,sej mi smo itak tudi drugje najdra?ji.Nek se vidi razko?... :vskalo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Svicarska vinjeta za 14 mesecev pa stane 25 eur...

Mi bomo placali 200eur plus se obvezno za cestnine...to mi deli :vskalo:

 

 

Aja Alex po mojem bojo ukinili ABC, ker potem ne bo vec cestninskih postaj....zakaj bi sploh dali vinjete pol?

Ceprav me ne bi presencal, ce jih bodo dali potem pa cez 2 leti pa spet ukinili....tko kot tiste nalepke za registracijo...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gleda?,da sn zaj ko sn se vsakodnevno vozo relacijo LJ-MB ponucal mese?no za cestnine ?ez 200?,je taka vsota kot letna nalo?ba dober deal. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gleda?,da sn zaj ko sn se vsakodnevno vozo relacijo LJ-MB ponucal mese?no za cestnine ?ez 200?,je taka vsota kot letna nalo?ba dober deal. ;)

 

Jaz sn pa delal po Avstriji 120000 km, ve?ino po AC in me je pri?lo 76 eurov za vinjeto+ 46eurov za tunele in to za celo leto. V takem primeru se spla?a kukit vinjeto, ampak pri nas letno ne more? delat tolko km, vsaj na AC ne.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ?e to manka. Sicer sem pa tud sli?u neke bu?a da kao ho?jo narest da naj bi se na usake tolk ?asa (pr novih avtih seveda) po dolo?enem ?t. kilometrov zamenjale use lambda sonde in usi katalizatorji, pa da se po 200K prevo?enih avta nebi dal ve? registrerat, kao zarad emisij pa to :hohoho:

?e jim ?e to rata izvedt pol pa res :ne vem: kam gre ta Slovenija :D

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ?e to manka. Sicer sem pa tud sli?u neke bu?a da kao ho?jo narest da naj bi se na usake tolk ?asa (pr novih avtih seveda) po dolo?enem ?t. kilometrov zamenjale use lambda sonde in usi katalizatorji, pa da se po 200K prevo?enih avta nebi dal ve? registrerat, kao zarad emisij pa to :hohoho:

?e jim ?e to rata izvedt pol pa res :ne vem: kam gre ta Slovenija :D

 

No, pol pa lahk za?nem zbirat prostovoljne prispevke za nakup novega avta...al bi raje degradiru na picikl?

 

Suzzy se bo kmal prizibala na 200.000km...in jo bomo pa? upokojil, pa prodal na avtoodpad...?ment.

 

?tevc bom izklopu in adijo :bravo:

 

Poky...na jugu smo ?e...pa ?e oni majo marsikaj bolj po?timano. Vsaj policaja lahk podkupi?, pa te ne gleda izpod ?ela. V Beogradu mu da? 5?, pa ti celo no? pazi na avto...stoji zraven...za 5?.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Citiram:

"Prometni minister Radovan ?erjav o konkretnih cenah vinjet ni ?elel govoriti. Finan?ni izra?un ministrstva je sicer pokazal vzdr?nost sistema, ki prina?a ve? pozitivnih kot negativnih u?inkov."

 

Ta odstavek je najbolj?i. Itak...finan?ni izra?un, ki je narejen na podlagi sedanje statistike prometne obremenitve in pretoka na AC. Pa seveda je tu notr ?e MZF, ki je pa eden "tihih" predlagateljev tega sistema in seveda so rezultati "sprejemljivi" in samo po sebi umevni.

 

Zakaj vsi kalkulirajo samo kratkoro?no, oz. kaj bo ?ez eno ali dve leti?

Izpada prometa in med njimi sem tudi jaz, ne upo?tevajo...sicer pa...kaj je en avto?

 

Sicer pa Sloven?ek kot Sloven?ek, bo sprejel ?e kako ve?jo bedarijo in jo bo za?el koristit, ker pa? druzga ne zna nardit.

 

Na RTV strani sem v ?lanku prebral, da naj bi ?e predlagal neke peticije proti uvedbi vinjet...ampak se vedno kon?a pri besedah.

 

?e ta je dobra..."Tranzitna dnevna vinjeta naj bi stala okoli 15 evrov."

EU pa dolo?a max. 11? za dnevno vinjeto...???

 

Velik upad dohodkov?...hmmm...v katero blagajno pa?

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah najbolj po?teno je, da kolikor prevozi? po avtocestah, toliko pla?a?. Opa?am pa da se voza?em iz drugih krajev, ki se vozijo na ?iht (npr. Jesenice, Radovljica, Postojna, NM,...) v LJ, zelo smeje ker bodo pri?parali ogromno in se jim zdi to po?teno. Mi ki se pa ne peljemo dosti po AC smo pa v minusu da ni? jasno. Zgleda da se ?e spla?a preselt v neke vuko***ine, pla?al bo? npr. 150EUR za letno vinjeto, nov flat na Jesenicah je 1400eur m2 pa ?e teh ne morjo prodat, in bo? lepo v 1h v LJ. Lih tolk kot jest rabim ob 16.00 iz ?i?ke do centra. S tem da ?e si iz LJ ?e s prevozom v minusu pri delodajalcu, ta denar ki ga dobim za mese?ko mi gre v enem tednu ?ez tank. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah najbolj po?teno je, da kolikor prevozi? po avtocestah, toliko pla?a?. Opa?am pa da se voza?em iz drugih krajev, ki se vozijo na ?iht (npr. Jesenice, Radovljica, Postojna, NM,...) v LJ, zelo smeje ker bodo pri?parali ogromno in se jim zdi to po?teno. Mi ki se pa ne peljemo dosti po AC smo pa v minusu da ni? jasno. Zgleda da se ?e spla?a preselt v neke vuko***ine, pla?al bo? npr. 150EUR za letno vinjeto, nov flat na Jesenicah je 1400eur m2 pa ?e teh ne morjo prodat, in bo? lepo v 1h v LJ. Lih tolk kot jest rabim ob 16.00 iz ?i?ke do centra. S tem da ?e si iz LJ ?e s prevozom v minusu pri delodajalcu, ta denar ki ga dobim za mese?ko mi gre v enem tednu ?ez tank. :whatever:

 

 

Grega dejstvo je da kakr?na koli sprememba se izvede potegne za sabo ?rtve. Itak se pa pripravlja satelitsko cestninjenje po katerem bo? dejansko pla?al toliko kot se vozi?... in zadeva re?ena.

 

Spet pa stro?ek 150? ne predstavlja linije med ?ivljenjem in smrtjo.... nekako sem se ?e navadil da te skubijo na vsakem koraku, samo poglej kaj je ? naredu.... <_<

 

Za primerjavo poglej kolk si v ?asu TOLARJA dvigoval na bankomatih, koliko pa vzdiga? sedaj....

 

Osebno sem prej vzdigal za vsakodnevne pizdarije 7000 sit.... zdej jih dvigam po 70? in ko imam 20? v denarnici me ?e grabi panika da ne bom brez ostal...

 

Kakorkoli... karkoli bo sprejeto, mislim da mi s tem tarnanjem ne bomo imeli nekega upliva na to...

 

Lp daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej na marsikaj nimamo vpliva ampak zadeva je nesmiselna do konca. A zdej mislijo tudi cestninke zru?it, delavci bodo vsi na cesto leteli?? Bolj bi bilo pametno po?akati do satelitskega cestinjenja in tudi ljudi prezaposliti ipd. ?e bodo slu?ili bodo na tistih ki se ne vozimo po avtocesti. 150 EUR ni mal, tudi ?e grem 10x na leto na morje po avtocesti je to vse skupaj 50 EUR, pa ?e ima? poln avto se ?e npr. podeli cestninka in ?e pri?para ipd. ?e bi bila cena 70-80 EUR bi bilo zame ?e sprejemljivo tole je pa ?ista bedarija.

EUR je pa itak sranje naredu, ?e ?e gre? na kafe ti kar slab rata ?e mal prera?una? v SIT, kaj ?ele kaj drugega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja...to je spet ena zadeva...satelitsko cestninjenje...?asi vstopa in izstopa iz AC, pol pa kuverte s pla?ilnimi nalogi na dom, ker se pa? nisi pelal 120-130, ampak se ti je kaj mudil, pa si stisnil do 150, 160 ali ve?, pa ?etudi samo iz "gu?tov".

 

Ob vsem ostalem, to?no bodo vedl lokacijo tvojega vozila (3-4 sateliti). Torej, zasebnosti na cesti in lokacijah ve? nini!!!

 

Pa ?e tretje...?e sm ?e pr teh zadevah...noben ne pove, koliko naj bi stal kilometer vo?nje po AC in pol obra?unavanje in ?e dalje, koliko bo stala naprava, ki se bo montirala v avto. Vsi samo blebetajo o samem sistemu. Kaj pa potro?nik?

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...tudi ?e grem 10x na leto na morje po avtocesti je to vse skupaj 50 EUR....

 

 

Am... samo da te popravim.... tolk pla?a? ?e se fura? samo v eno smer.... :P:aaaaa:

 

 

Back to topic....

 

 

SRANJE BO!!! :jupiii:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polovici (o.k. pretiravam 1/3 pa res ) javnega sektorja pravkar rit ploska.........ko so izra?unali koliko bojo pri?parali letno z nakupom vinjete.

 

Par mojih sodelavcev jih bo imelo "notri" v manj kot enem mesecu :danzoman:

 

Hvalabogu nisem nikakor odvisen od AC........in sem ?e do sedaj 90% km-jev naklepal po "starih" cestah.

 

 

In ?e za konec........ne pozabite da je tole z vinjetami ?e za?etek predvolilne kampanije, in moram priznat da me prav firbec matra koliko glasov bojo JJ prinesle oz. (bogdaj) odnesle!? :ne vem:

 

 

Se vidimo na "starih" cestah! B):cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polovici (o.k. pretiravam 1/3 pa res ) javnega sektorja pravkar rit ploska.........ko so izra?unali koliko bojo pri?parali letno z nakupom vinjete.

 

Par mojih sodelavcev jih bo imelo "notri" v manj kot enem mesecu :danzoman:

 

Hvalabogu nisem nikakor odvisen od AC........in sem ?e do sedaj 90% km-jev naklepal po "starih" cestah.

In ?e za konec........ne pozabite da je tole z vinjetami ?e za?etek predvolilne kampanije, in moram priznat da me prav firbec matra koliko glasov bojo JJ prinesle oz. (bogdaj) odnesle!? :ne vem:

Se vidimo na "starih" cestah! B):cheers:

 

Jaz sem prvi,ki si bom ogledoval naravne znamenitosti ob starih cestah,?e bodo res take cene.Madmax,si bomo blendali. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob vsem ostalem, to?no bodo vedl lokacijo tvojega vozila (3-4 sateliti). Torej, zasebnosti na cesti in lokacijah ve? nini!!!

 

Pa ?e tretje...?e sm ?e pr teh zadevah...noben ne pove, koliko naj bi stal kilometer vo?nje po AC in pol obra?unavanje in ?e dalje, koliko bo stala naprava, ki se bo montirala v avto. Vsi samo blebetajo o samem sistemu. Kaj pa potro?nik?

 

Se popolnoma strinjam. Krasni novi svet. :blink:

 

.ne pozabite da je tole z vinjetami ?e za?etek predvolilne kampanije, in moram priznat da me prav firbec matra koliko glasov bojo JJ prinesle oz. (bogdaj) odnesle!? :ne vem:

Se vidimo na "starih" cestah! B):cheers:

 

Jap, tako kot bitka proti tajkunom. ?koda da JJ ne ve, da se predvolilna bitka za?ne takoj po volitvah in se je ?e dovolj zasral, vsaj ve?ini, ki znajo razmi?ljati. :angry:

Sicer pa ja, se vidimo na starih cestah. V kolonah, ?iv?ni in prepoteni... Jeba bo. Kot, da ne bi na?a dr?ava mogla po?akati tiste dve leti do GPS cestninjena, neee spet mora en zaslu?iti s kur?evemi nalepkami. Ampak, ?e malo razmisli?, GPS bo pa sploh adijo pamet. Me prav zanima kako bo to izgledalo, sumim pa, da bomo najebali spet mi. :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.