Skoči na vsebino

Kon?no vinjete?


daSKAn

Priporočeno sporočilo

Jp...to?no tko...prodaja in lov na voznike brez vinjet se bo za?el...

Ali kot pi?e...

 

"Branka Videti? z Darsa pravi, da bi teoreti?no prodajo lahko za?eli ?e v ponedeljek, vendar pri?akujejo, da bodo prodajalci potrebovali vsaj en dan, da jih razporedijo na posamezna prodajna mesta in jih bodo uporabniki lahko kupili v torek, prav gotovo pa v sredo."

 

Torej bojo rabli tri dni, da vpeljejo sistem!!!???

 

Pa, dajte mi ?e povedat, ?e imam samo jaz tak ob?utek...

Trenutno se menjo, da bo cena letni vinjete tam okol 50?...

Zakaj se mi zdi, da je to spet ena velika farsa, mogo?e tudi predvolilna, lih tolk, da bo folk sprejel in da ne bo kreganja, itd.

Se mi zdi, da bojo kr hitr dvignli ceno...sam novo leto 2009 naj pride!

 

Se strinjam. Novo leto nam vedno prinese "darila" in zelo verjetno je, da bo leto?nji Dedek mraz ukrenil tudi kaj v tej smeri... :whatever:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 303
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

2009 ?e ne saj bi to pomenilo, da ne bi prodali nobene letne vinjete po napovedani ceni 55?. Za naprej bo pa vse odvisno kolk bodo imeli jajc, da bodo pravi?no ocestninili kamione in ?e posebej tranzitni transport. ?e se bodo usral (kar se bojim da bodo) potem bomo vsi ostali nekomercialni vozniki morali pla?evati vi?je cestnine in bomo sofinancirali transportne stro?ke raznim Ukrajincem, Mad?arom, Romunom in drugim.

 

?e zdaj nam je tranzit zagodel pri uveljavlajnju kjotskega sporazuma saj bomo mogli kupovati izpuste pri manj?ih onasne?avalcih s CO2-jem in to nas bo ko?talo reci in pi?i 20milijonov ? oz z drugimi besedami 10% vsega zbranega denarja s cestninami na leto :blink::blink:

 

Da o tem, da smo dale? nad povpre?jem porabe naftnih derivatov v Eu pa sploh ne bi govoril, na ministrstvu za promet pa samo debelo gledajo in ni? ne ukrenejo vklju?no z ?erjavom, ki govori kot en teli?ek in je popolnoma neprepri?ljiv.

 

Ah ja volitve so blizu in skrajni ?as je da SLS na?enemo iz parlamenta in osvobodimo ministrstvo za promet izpod njihove okupacije.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno kolk je stara tvoja kartica toliko dobi? nazaj. V kolikor je starej?a od 7 let pa ne dobi? ni?.

 

Gre pa nekako takole.

 

Amortizacijsko obdobje elektronske tablice Preostala vrednost ET

 

- do za?etega 2. leta uporabe....................14,27?

 

- do za?etega 3. leta uporabe....................11,89?

 

- do za?etega 4. leta uporabe......................9,51?

 

- do za?etega 5. leta uporabe......................7,14?

 

- do za?etega 6. leta uporabe......................4,76?

 

- do izteka ?ivljenjske dobe ET.....................2,38?

 

 

Starost pa dokazuje? ali z ra?unom, ?e ga pa nima? pa glede na datum ko so kartico dali v prodajo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a pol dobis zraven se une pike za noze/kovcke/kroznike al kva ze zraven? :P

 

Smrekce :P - ja verjetno, da tud :hohoho::hohoho:

 

Druga? sem jo pa v?eraj kot prvo prlimal mojemu bratu na Lantro... po moje ?e prej kot jo je limal ?erjav :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men pa ni jasn zkva ludje ve? k 2 tedna prej to nabavlajo, kot bo zadeva sploh funkcionirala! <_<

 

Jz jo bom pomoje kupu 2 tedna po uveljavitvi, ne pa tok pred tem datumom! :hohoho::blink:

 

Zakaj ?e? Dej prosim, razlo?i mi tole, ker mi ni jasno kaj bo? pridobil, ?e jo bo? kupil dva tedna po uveljavitvi?

 

Vsi tisti, ki jo danes kupijo majo itak ozna?eno 1.7.2008 kot za?etek veljave in po ?elji ti ozna?ijo tudi kak?en drug datum, kot recimo 15.7.2008 al pa kasneje, ?e jo bo? za?el uporabljati ?ele takrat. Za leto 2009 bomo pa kupili letno, ki za?ne veljat 1.12.2008 in preneha z 31.01.2010 .

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tudi jaz jo bom kupil prej, saj so zdaj ocestninili tudi tisti del "avtoceste", po katerem se vsak dan vozim v slu?bo :P

 

upam da bodo ?imprej odstranili otoke od cestninskih postaj <_<

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem v?eraj od?el na DARS in vrnil ABC. Seveda sem kupil tudi vinjeto, sedaj pa sledi zanimivej?i del zgodbe:

Tip pred mano vpra?a uslu?benko kako je v primeru, ?e se ti razbije ?ipa. Pazite kaj zahtevajo na DARSu za zamenjavo vinjete:

 

1. Originalen ra?un nakupa vinjete.

2. Razbit del ?ipe na katerem je vinjeta in

3. originalen ra?un mehanika, ki je zamenjal novo ?ipo ?zmeden?

 

Pa je tip ?isto ven padel in to upravi?eno. ?e se razbije ?ipa lahko novo dobimo ali na odpadu ali iz druge roke ali preko oglasa... Veliko ljudi zna ?ipo zamenjati in ne rabijo servisa... <_<

 

Mislim, da je kakr?enkoli komentar odve?. Spet ho?ejo slu?it in te dobesedno prisilit, da v tak?nem primeru kupi? novo vinjeto :whatever:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem v?eraj od?el na DARS in vrnil ABC. Seveda sem kupil tudi vinjeto, sedaj pa sledi zanimivej?i del zgodbe:

Tip pred mano vpra?a uslu?benko kako je v primeru, ?e se ti razbije ?ipa. Pazite kaj zahtevajo na DARSu za zamenjavo vinjete:

 

1. Originalen ra?un nakupa vinjete.

2. Razbit del ?ipe na katerem je vinjeta in

3. originalen ra?un mehanika, ki je zamenjal novo ?ipo ?zmeden?

 

Pa je tip ?isto ven padel in to upravi?eno. ?e se razbije ?ipa lahko novo dobimo ali na odpadu ali iz druge roke ali preko oglasa... Veliko ljudi zna ?ipo zamenjati in ne rabijo servisa... <_<

 

Mislim, da je kakr?enkoli komentar odve?. Spet ho?ejo slu?it in te dobesedno prisilit, da v tak?nem primeru kupi? novo vinjeto :whatever:

 

Najcneje? je da kupi? novo, ker te letanje od enega do drugega-tretjega, potem na koncu ve? stane da dobi? novo vinjeto"zastonj".

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez skrbi ne bo tako hudo, ker prvi k bo problem naredu zaradi tega se bodo hitro spametovali.

 

- Ra?un od nakupa je itak pametno spravit, da ne re?em, da je tudi zakonsko potrebno.

- Ni treba prinest ?ipe na kateri je vinjeta ampak samo odlimano vinjeto.

- Dobit ra?un oziroma potrdilo o menjavi pa spet ni tak problem saj se letno ne razbije milijon ?ip pa ?e tisti, ki to znajo sami narest oziroma imajo potrebno orodje in znanje so tako redki, da bo ?tevilo takih primerov letno precej manj?e od 10.

 

 

@Boj?: a si imel ?e kaj doborimetja na kartici? ?e si, a ga upo?tevajo pri nakupu vinjete al mora? pla?at 35? tisti ostanek iz ABC-ja ti pa pol na ra?un vrnejo?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez skrbi ne bo tako hudo, ker prvi k bo problem naredu zaradi tega se bodo hitro spametovali.

 

- Ra?un od nakupa je itak pametno spravit, da ne re?em, da je tudi zakonsko potrebno.

- Ni treba prinest ?ipe na kateri je vinjeta ampak samo odlimano vinjeto.

- Dobit ra?un oziroma potrdilo o menjavi pa spet ni tak problem saj se letno ne razbije milijon ?ip pa ?e tisti, ki to znajo sami narest oziroma imajo potrebno orodje in znanje so tako redki, da bo ?tevilo takih primerov letno precej manj?e od 10.

@Boj?: a si imel ?e kaj doborimetja na kartici? ?e si, a ga upo?tevajo pri nakupu vinjete al mora? pla?at 35? tisti ostanek iz ABC-ja ti pa pol na ra?un vrnejo?

 

Pred tabo ti od?itajo vrednost, ki je ostala na ABCju, potem ti povedo koliko ti bodo povrnili za ABC glede na AM in to je to. Kompenzirati se ne da, mora? pla?ati celotnih 35? in potem ?akat, da ti oni naka?ejo svoje... :whatever:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mora? pla?ati celotnih 35? in potem ?akat, da ti oni naka?ejo svoje... :whatever:

 

Valjda,ti njim takoj denar,oni pa tebi ?ez ?as,ko se pa? spomnijo ne..... :( Banda. :angry:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Valjda,ti njim takoj denar,oni pa tebi ?ez ?as,ko se pa? spomnijo ne..... :( Banda. :angry:

 

To?n tko, banda! :angry:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kupil vinjeto... na njej pi?e, da jo lahko lepim samo levo zgoraj na voznikovi strani, kar pa ne bo ?lo, saj mam zatemnjen rob

 

bom pa nalepil na sredino pod vetrobransko steklo

 

pi?e pa na vinjeti, da mora? shraniti spodnji odrezek, nikjer pa ne pi?e, da mora? imeti zraven tudi ra?un...

 

se pravi spet nekaj, kar ima preve? informacij, ki si niso identi?ne :ne vem:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.