Skoči na vsebino

Ene par te?av z mx-3


Priporočeno sporočilo

cena je bolj kot ne enaka, torej +-5? <_<

a mi zna kdo poveat, ?e tisto z ebaya pa?e na mojga, ker ni vrag, da bom tle v sloveniji kjer mamo trikrat ni?ji standard kot v UK pla?ar 4 krat ve? za isto zadevo :angry2:

 

 

neki sm gledu moje diske pa une na ebay-i,in so isti,isto ploscice,sej mislm de j isto 1.6,al pa v6 model avta kar se disku tice. ABS j itak na pestu,tko de nima veze.uglavnem pasejo ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 78
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

neki sm gledu moje diske pa une na ebay-i,in so isti,isto ploscice,sej mislm de j isto 1.6,al pa v6 model avta kar se disku tice. ABS j itak na pestu,tko de nima veze.uglavnem pasejo ;)

 

no disku so re?eni, sm dobu nove za 70? :bravo: , tak, da nem rabu tvojih, je blo prepoceni, da nebi vzel

 

a kdo ve, ?e pa?e homokineti?ni zglob od mazde mx-3 v6, ki ima 98kw, na mojo, ki ima 100kw.

Pred kratkim sem menju zglob, sam nisem dal novga, ampak sem kr iz doma?e zaloge porabu, ker sem nameravu avto prodat, zdj pa sm se odlo?u, da ga bom ?e naprej vozu in bi rad pa? ?ist porihtu zadevo in kupujem nov zglob. problem pa je, da majo po vseh trgovinah ktere sm klicu, samo zglob za uno z 98kw in mi niso znal poveat a bo pasal al ne. sicer mam podatke o zobih in ostalih zadevah na temu zglobu, ki ga nudijo, samo nea vem zdj, kak bi pri?el do podatkov, za moj orginalen zglob. ena mo?nost je, da se narazn vzame in pogleda, samo sm vse prej kot mehanik in pa? me zanima, ?e ma kdo kak info.

 

drga? pa me tudi neki druga zanima, enkrat smo ?e razpravljali o mastni ?ipi (vetrobranski), pa me zanima, kak so tisti, ki so meli enak problem, to re?li, ker je hudo hudo nadle?no, de?+no? pomeni, da se ven iz avta skorda ni? ne vidi, js ?e nekak lahko vozim, samo, ko pa sm komu posodu avto in je bla zgoraj omenjena kombinacija na delu, se raje niso nikamor pelali, ker se res nea vidi ni?, posebi, ?e nisi vajen

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a kdo ve, ?e pa?e homokineti?ni zglob od mazde mx-3 v6, ki ima 98kw, na mojo, ki ima 100kw.

 

brez problema ;)

 

MX-3 starej?i letnikov je pa? v razli?nih dr?avah imela razli?no deklarirano mo?, v osnovi pa gre od 1991 do 98 za popolnoma enak motor, po letu 1994 je malce popravljena krmilna elektronika zaradi EU norm...

 

v SLO so ble npr. MX-3 V6 ve?inoma z 98kW, moja je bila nova uvo?ena iz IT in je imela 100kW.... druga?e pa isto "sranje" samo drugo ozna?evanje :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

brez problema ;)

 

MX-3 starej?i letnikov je pa? v razli?nih dr?avah imela razli?no deklarirano mo?, v osnovi pa gre od 1991 do 98 za popolnoma enak motor, po letu 1994 je malce popravljena krmilna elektronika zaradi EU norm...

 

v SLO so ble npr. MX-3 V6 ve?inoma z 98kW, moja je bila nova uvo?ena iz IT in je imela 100kW.... druga?e pa isto "sranje" samo drugo ozna?evanje :)

 

najlep?a hvala za odgovor :rispekt::rispekt::rispekt:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spet js, spet novo vpra?anje :D

 

opazil sem, da se mi po dalj?em ?asu spet ponavlja, da ko speljujem iz parkiri??a in mal bol namotam volan nekaj ful boli oziroma rajsa, kot ?lovek, ki nima pojma o mehaniki avtomobilov bi reku, da je neki s servo pumpo, ker se mi je to ?e prej dogajal, k sem mel ful nizek nivo servo teko?ine, pol sm pa? kupu olje, dolil, pa je en ?as bil mir, zdj pa se pa? spet ponavlja. vsaka informacija je dobrodo?la sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preveru, ne manjka ni?, vseeno cvili :whatever:

 

Volana ne sme? nikoli zavit do kolca in ga tam dr?at, ker preobemenjuje? hidravli?ni sistem in jermen.

Pa? zavije? do konac in potem kako stopinjo ali dve nazaj in ni? ne bo ropotalo, kdor ne verjame naj si pogleda va navodila, pi?e malo ve?je in povdarjeno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Volana ne sme? nikoli zavit do kolca in ga tam dr?at, ker preobemenjuje? hidravli?ni sistem in jermen.

Pa? zavije? do konac in potem kako stopinjo ali dve nazaj in ni? ne bo ropotalo, kdor ne verjame naj si pogleda va navodila, pi?e malo ve?je in povdarjeno.

 

ma dale? od tega, da bi do konca navil volan, pa? ob normalnem speljevanju z parkiri??a, kjer moram recimo za polovico obrnit volan se ?e dere kot noro, s tem, da to dela samo ko je avto hladen
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma dale? od tega, da bi do konca navil volan, pa? ob normalnem speljevanju z parkiri??a, kjer moram recimo za polovico obrnit volan se ?e dere kot noro, s tem, da to dela samo ko je avto hladen

 

To je bilo pri bratu, problem je bil samo premalo olja, in "potegne" zrak potem pa ropota kot da bo samo ?e narazen ?rpalka padla. Par let naza je bil tudi nelaj podobnega in je bil samo zrak v sistemu, ki ni mogel ven, kako smo to re?ili pa sem pozabil. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes sm bol za foro ?el na uradni mazda servis v mariboru, torej k ?erbineku in sem vrpa?al kolko pride homokineti?ni zglob. prodajalec pa mi ?ist hladnokrvno re?e 300?+ddv :danzoman:

a se sam men to ne zdi normalno?

mislim itaq nism mev namena vzet tam, sm bol informativno ?ov, ampak 300? + ddv, js pa ga dobim za 62? ?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

a kdo ve, kje bi se dalo za neki normalni dnar nardit pregled vozila. torej, da js pripeljem avto, oni pregledajo avto v celoti in mi povejo kaj je treba zamenjat. mel sem namen prodat avto, pol sm si premislu, zdj pa bi rad vidu, kolk moram vlo?it v avto in kaj zamenjat, preden se ?ist fiksno odlo?im, a gre avto na popolno prenovo al za "staro ?elezo".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

spet js <_<

 

v?eraj sm mel mal izlet po sloveniji in v kranju se mi je pripetila manj?a nesre?a. na parkiri??u nakupovalnega centra sem pelal skozi kri?i??e, ena ?enska pa je prevozla stop znak in zletela direkt pred mene, rezultat tega je zlomljen sprednji odbija? moje mazdice in pa po?ena lu? in smernik. ?enska je itaq vedla, da je ona kriva, sm policijo klicu, so mi rekl, da morama samo euro obrazec o prometnih nezgodah ispolnit in da oni nea rabijo hodit. torej zdj mene zanima, kak?en je postopek za naprej. kam moram js s tem euro obrazcem, na svojo al njeno zavarovalnico, kak?nemu cenilcu ali kako? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na njeno zavarovalnico k cenilcu. Upam, da ti je napisala pod opombo, da je kriva saj jo bodo poklicali, ker bo morala uradno napisati kaj se je zgodilo.

 

Najbolje bi bilo, da ko gre? na njeno zavarovalnico, da gre s tabo in tam na licu mesta podpi?e svojo izjavo in prizna krivdo, ker tako bo najhitreje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na njeno zavarovalnico k cenilcu. Upam, da ti je napisala pod opombo, da je kriva saj jo bodo poklicali, ker bo morala uradno napisati kaj se je zgodilo.

 

Najbolje bi bilo, da ko gre? na njeno zavarovalnico, da gre s tabo in tam na licu mesta podpi?e svojo izjavo in prizna krivdo, ker tako bo najhitreje.

 

hja poleg nebo mogla it, k je ?enska iz nakla js pa iz maribora. bom jutri ?el na njeno zavarovalnico, pa jo bojo itaq pol poklical, upam, da se bo dr?ala tistga kar je tam na kraju rekla, bomo vidl.

 

Hvala za info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaooo tole pa pogosto poka!

 

Policija ubistvi ni potrebna sploh(s tem se ogne? morebitni kazni) ?e seveda storilec takoj prizna napako in ni huj?ih posledic! In pa tudi zraven ne rabi hodit! Zate pomemben je samo EU poro?ilo.

Evropsko poro?ilo pa je vedno najbol ?e se da takoj izpolnit!

Poberi pa? vse podatke ki jih rabi? in zrisajta kako in kaj j se je zgodilo . Pod opombe pa obvezno oba napisat eden da priznava krivdo in drugi da ni kriv

Tako in lahko jo po?le? na kavo ti pa s tem zapisnikom gre? na sede? njene zavarovalnice (ali pa? tam kjer prijavi? ?kodo-odvisno od zavarovalnice) Tam na stojalih vzame? obrazec in vse kar je na EU poro?ilu premala? na un obrazec-vseskupaj da? uni teti za ?altarjem!

Po?aka? da ?e ona spi?e ti da nekako napotnico (papir) in s tem avto zapele? na cenilni trak(?e je v voznem stanju) v kolikor ne se dogovarja? za datum in kraj kjer bo lahka cenilec poslikal!!

 

 

ko gre vse skozi ?aka?,?aka?,....da kon?no dobi? popravljen avto nazaj ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaooo tole pa pogosto poka!

 

Policija ubistvi ni potrebna sploh(s tem se ogne? morebitni kazni) ?e seveda storilec takoj prizna napako in ni huj?ih posledic! In pa tudi zraven ne rabi hodit! Zate pomemben je samo EU poro?ilo.

 

 

Seveda ne rabi zraven hodit, sam ?e ho?e?, da se zadeva hitro premakne je najbolje, ?e ima mo?nost, da gre s tabo direkt na zavarovalnico. S tem se izogne? ?akanju saj potem zavarovalnica najprej njo pokli?e naj se zglasi na eni izmed enot in to lahko traja. Potem ko ona to podpi?e te pa ?e zavarovalnica nateguje par tednov al pa kak mesec, da ?e niso dobili izjave povzro?itelja kljub temu, da je ?e vse podpisano.

 

Tko se to dela pri na?ih zavarovalnicah in edini hiter na?in je le ta k sem ga opisal saj takrat ti ne morejo lagat, da ?e nimajo podpisane izjave povzro?itelja... trust me... been there, done that ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

ne mor? verjet, zavarovalnica je odobrila moje popravilo, sprednji odbija? + desni blinker pri ?erbineku z delom pride 805? ?zmeden?

 

ampak, kot ponavadi vsaj pri meni, ma hudić spet dosti mladih. zadnić sem se peljal nekam in sem odprl ?ipo na voznikovi strani, zapret pa se je ve? ni dal, mi je stikalo crknilo(vsaj mislim, da je stikalo krivo). ponavadi, ?e se ni dalo nazaj odpret sem dol ?e mal spustu, pa je ?lo nazaj gor, zdj pa pa? ni ve? ?lo in mam ?e tedn dni odprto ?ipo na voznikovi strani. zdj pa me zanima, ?e ma kdo kak?no stikalo za el. pomik stekel, za mazdo mx-3 voznikovo stran. ker pa je to malo verjetno, me zanima, ?e bi kdo bil taka du?a, pa bi mi sam stikal posodu, da vsaj lahko zaprem ?ipo. dobi za pir, pepsi al pa kar pa? ?eli...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne mor? verjet, zavarovalnica je odobrila moje popravilo, sprednji odbija? + desni blinker pri ?erbineku z delom pride 805? ?zmeden?

 

ampak, kot ponavadi vsaj pri meni, ma hudić spet dosti mladih. zadnić sem se peljal nekam in sem odprl ?ipo na voznikovi strani, zapret pa se je ve? ni dal, mi je stikalo crknilo(vsaj mislim, da je stikalo krivo). ponavadi, ?e se ni dalo nazaj odpret sem dol ?e mal spustu, pa je ?lo nazaj gor, zdj pa pa? ni ve? ?lo in mam ?e tedn dni odprto ?ipo na voznikovi strani. zdj pa me zanima, ?e ma kdo kak?no stikalo za el. pomik stekel, za mazdo mx-3 voznikovo stran. ker pa je to malo verjetno, me zanima, ?e bi kdo bil taka du?a, pa bi mi sam stikal posodu, da vsaj lahko zaprem ?ipo. dobi za pir, pepsi al pa kar pa? ?eli...

 

?e bi rad stikalo samo zato, da bo? ?ipo zaprl, komot to naredi? brez stikala. Stakne? ?ice skup pa aleluja.

Za nasvet mi ne rabi? pepsija pla?evat. Dej pa pri ma?i vbogaime 1?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi rad stikalo samo zato, da bo? ?ipo zaprl, komot to naredi? brez stikala. Stakne? ?ice skup pa aleluja.

Za nasvet mi ne rabi? pepsija pla?evat. Dej pa pri ma?i vbogaime 1?.

 

probat ni greh, sam upam da nem napa?nih ?ic skup dal :blush:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.